Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aucor


Aucor
senior tag

Az a CM táp 10-ért... 600W... Képzelem milyen bele lehet... De biztos hogy Elite Power az? Tudtommal az csak 450wattig van.

(#2) korion válasza Aucor (#1) üzenetére


korion
senior tag

nekem is tetszene,ha vki ír róla vmi jót!
milyen belső van benne?
üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3) #98593280 válasza korion (#2) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szinte teljesen biztos, hogy nem fognak róla jót írni. 10-ért nem lehet minőségi 600-as tápot kapni. Coolermasterben sem jó mindegyik. A 450 GX ami az első megvehető.

[ Szerkesztve ]

(#4) BlackPriest válasza Aucor (#1) üzenetére


BlackPriest
őstag

ha tényleg valami kula, akkor jobban járna a CM, ha m-tech néven árulná...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#5) Neovenator


Neovenator
senior tag

Már megint egy böszme mini-ITX ház..nagyon szép, sok minden fér bele, tény. De ekkora mérettel egyszerűen értelmetlen mini-ITX kategóriába nevezni, sokkal inkább micro-ATX lenne a megfelelő platform.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#6) Aucor válasza korion (#2) üzenetére


Aucor
senior tag

A kissebb Elite power-ek FSP belsősek, kivétel a 300-as. De 600-asról nem is hallottam még.

(#7) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Melyik a legolcsóbb,de azért használható tablet?

(#8) #98593280 válasza Aucor (#6) üzenetére


#98593280
törölt tag

(#9) kpal


kpal
veterán

CM hűtő nem jó 1366-ra :(

(#10) Tikakukac


Tikakukac
titán

Üdvözlet az Apisre One-nak. Ennyiért talán-talán már a csakújgépetveszek, de nelegyennagymertazhuh embereknek ajánlható. Kistesó C-50-el pöttyörészni szépen durozsol lassan fél éve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) Pocok256 válasza Tikakukac (#10) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen ezt néztem én is, hogy ez már az az ár amiért megéri. Talán ha még tabletté is lehetne alakítani és érintőkijelzős lenne és 100 ezret nem haladná meg ... na az best buy lenne... de hát ilyen nem lesz :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12) korion válasza #98593280 (#3) üzenetére


korion
senior tag

sajnos énszerintem is gyenge,csak csodálkoztam meg gondoltam utánaérdeklődök,hátha vmi nagyon jó ajánlat!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#13) kromatika


kromatika
veterán

A CM 600W tápja tényleg jó árban van.

(#14) sutszi


sutszi
veterán

Mi ez a Samsung Basic SSD elnevezés??? Miért nem lehet normálisan kiírni, hogy 830?!

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15) Tikakukac válasza Pocok256 (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

72k volt anno a D522, így ez az ár így korrekt, na persze érintőpanel meg stb. Dell ad, de hát az a Duo hardverben picit le van maradva és 110k-ról indul.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) KAMELOT válasza sutszi (#14) üzenetére


KAMELOT
titán

Talán jobban megéri spórolni egy OCZ RevoDrive 3 240GB-re. Igaz 80K körül van, de PCI-E csatis és 1000/900 MB/s olvasás/írás.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#17) Flashcash válasza korion (#2) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#18) Aucor válasza #98593280 (#8) üzenetére


Aucor
senior tag

Köszi, kicsit megkavart a név. Itt Elite powernek van írva nem Thunder-nek. Ha Thunder akkor bizony Enhance beles, ami jó.

(#19) sutszi válasza KAMELOT (#16) üzenetére


sutszi
veterán

Én csak az elnevezésen akadtam meg....

Egyébként lehet, hogy valakinek jó a RevoDrive, de szerintem a általánosságban véve hülyeség határát karcolja.
- drága
- csak asztaliba tudod tuszkolni

Ha vennék, akkor inkább egy 256GB-os Samsung 830-at választanék.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20) KAMELOT válasza sutszi (#19) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen jóval olcsóbb. De mint rendszer SSD úgyis csak 1 géphez használod. Ha meg laptopba kell akkor olyat veszel. Nem kell kábelozni és 2-3x gyorsabb. persze ilyet nagyon kevesen vesznek, de nekem ha lenne lehetőségem inkább ilyet választanék, ha már ssd-ről van szó.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21) sutszi válasza KAMELOT (#20) üzenetére


sutszi
veterán

Értem és mire használnád?
Ki tudsz mutatni érdemi különbséget a két SSD között abban amire használod? (A benchmarkok nem érdekelnek mert általában nem szintetikus tesztprogramok futtatása motiválja az embereket...)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#22) MazsolaTade


MazsolaTade
tag

Az az SSD megéri olyannak, akinek még nincs SSD a gépében?

(#23) #56573440 válasza KAMELOT (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

kérdés hogy van e értelme az adott felhasználás mellett. alapvetően szerintem elég kevés ember van, aki képes lenne kihasználni egy olcsóbb ssd és egy revo drive közti sebesség különbséget. egy középkat ssd-vel már szinte minden egész szépen képes pattogni, profi felhasználásra tudom inkább elképzelni ezeket, oda tényleg kellhet az extra kraft. meg akinek a tudat kell hogy a win bebootol gyorsabban mint ahogy a bekapcs gombot visszadobja a rugó. szerintem hiába gyorsabb, speciális felhasználókon kívül sokan nem profitálnak semmit belőle. akkor már hasonló árban egy jelentősen nagyobb méretű 2.5-ös ssd részemről

(#24) Sub-ZeRo válasza MazsolaTade (#22) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze. Piszok gyors lesz tőle a rendszer.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25) tigipuf válasza MazsolaTade (#22) üzenetére


tigipuf
senior tag

Mármint a samsung?
Igen, megéri.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#26) KAMELOT válasza sutszi (#21) üzenetére


KAMELOT
titán

Talán egyes Adobe programok amiket használok jól jönnea gyorsaság. De mivel nincs belőle semmi pénzbeli hasznom ezért nem is gondolkodom ssd-n. Benchmarkok meg nem érdekelnek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27) Vebber


Vebber
tag

Az MSI lap nem FM2-A85XA-G65 véletlenül? Ami a kínálatba nem most került.
A képen is ez a típus láható, PCX link alatt is az van, és FM2-A85A-G65 lap az MSI honlapon sincs.

Melyik hibádzik?

[ Szerkesztve ]

(#28) sutszi válasza KAMELOT (#26) üzenetére


sutszi
veterán

Konkrétan melyik Adobe programot használod?
Tehát jelenleg még csak nem is SSD-n vagy hanem HDD-n....először válts egy "normál" SSD-re aztán gondolkodj...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29) Mercutio_ válasza sutszi (#14) üzenetére


Mercutio_
félisten

És mi ebben az akciós ár, ED-nél már hetek óta ennyiért vesztegetik ezt az SSD-t :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30) stifi válasza MazsolaTade (#22) üzenetére


stifi
senior tag

notebookba az egyik legjobb tuning az ssd.

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#31) KAMELOT válasza sutszi (#28) üzenetére


KAMELOT
titán

Adobe illustrator, after effects, premiere, photoshop. Igen hdd-n vagyok. De mivel most nincs annyim és GB / Ft sem éri meg ezért nem kell. Annyi pénzből fontosabb nekem egy 3TB-s hdd mint a gyorsaság.

(#30) stifi: igen oda az a legjobb tuning.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32) sutszi válasza KAMELOT (#31) üzenetére


sutszi
veterán

Értem...Igazából nehéz most nem bunkónak lennem, próbálok nem is az lenni...remélem sikerül.
Jelenleg HDD-t használsz, annyira nem is fontos neked a sebesség, hogy mondjuk egy 128GB SSD-re költözz rendszerrel, meg Adobe cuccokkal, DE emellett a 80K-s zászlóshajóterméket nyomod, hogy az jó...
Sőt azt mondod, hogy egy normál SSD-hez képest a RevoDrive-ot használva szignifikáns különbséget tudnál felmutatni...Használtál már SSD-t egyáltalán?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33) sid.:Rc211v válasza KAMELOT (#31) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Pedig érdemes rá beruházni. Aprón ha ügyes vagy 20-ért lehet venni 128Gb-os 830-ast. Ennyiért nagyon megéri. 128Gb nekem lazán elég. Rendszer után még jó pár cucc ráfér. Én még 28-ért vettem 2 hónapja de nagyon bejön. Bootolás 30 sec bekapcsolástól számítva, és utána minden progit lehet egyszerre indítani ha szükséges, nem gondolkodik a gép még pár pillanatot hanem azonnal indul minden. 1-2 játékot is rátettem, öröm elindítani őket. Loading pár sec..Sztem kb felére csökkent pedig úgy sem volt lassú. :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#34) KAMELOT válasza sutszi (#32) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem használtam ssd-t. Hogy megérts engem. Ha van rá mód akkor a legjobbat választom a legjobb áron.
Ezért mondtam a 80K-s ssd-t.

(#33) sid.: Rc211v: talán ha olcsóbbak lesznek a 240GB-sek, beruházok. De mint már írtam pénzileg nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35) #56573440 válasza sutszi (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

kizárt hogy érezhető legyen ilyen programoknál szerintem a difi. főleg ha a különbözet egy részét mondjuk ipari mennyiségű memóriára költöd, mert max amikor betöltöd a file-okat meg amikor lemented akkor fogja hajtani az ssd-t a többit meg ramból szépen megoldja. még ha valami durva írás-olvasás műveletekkel agyonhajszolt cuccot használna, ami valóban folyamatos terhelést jelent a meghajtónak akkor azt mondom hogy jogos. pl adatbázis szerver alá, vagy más szerveres környezetbe. ott tényleg sokat hozhat egy ilyen, és az ára a teljes konfighoz képest elenyésző. máshova csak akkor látom értelmét, ha a profi melós olyan komplex feladatot csinál, ami már nem fér el mondjuk 64 giga ramban, és ígyis úgyis agyoncachelné magát, akkor mondjuk.

(#36) sid.:Rc211v válasza KAMELOT (#34) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Ha mindig a legjobbat akarod a legjobb áron, akkor a végén sose lesz semmid :). Amúgy a revo drive tényleg egy kicsit parasztvakítás, azoknak az értékeknek amiket tud, a valós felhasználás során nem fogod előnyét élvezni. Magyarul egy revo drive és egy normál ssd között nem vennél észre semmit, hogy melyik a jobb..Persze a benchekben jól mutat a revo erdménye. Csak a pénzügyileg nem biztos hogy megéri.
Sztem 20k abszolút nem sok 128Gb-os ssd-ért, de te tudod.
240Gb-os ssd az tényleg nem olcsó de nem hiszem hogy szükséges akkora, mert nem tárolásra való első sorban..De kinek mi..

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#37) Peat;) válasza Mercutio_ (#29) üzenetére


Peat;)
veterán

Egy másik helyen is akciós volt sokáig csak ott már visszament az ára.

[ Szerkesztve ]

(#38) KAMELOT válasza sid.:Rc211v (#36) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha már így írjátok, hogy a sima ssd és a revo között a különbség nem vehető észre akkor meggyőztetek.
Sajnos a minimum tárhely az SSD-n nekem 240gb. Csak ami most helyet foglal a 320GB-s hdd-n az 200GB progik + gamek. De egy 30K-s árat megérne az.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39) lujó55


lujó55
őstag

ezek a trevi lejátszók nagyon tetszenek. feldobják a nappalit, csak egy kicsit drágának tartom. :U

(#40) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Az Acer Aspire One 725 megint egy jó bizonyíték arra, milyen drágák a nettopok. Amelyik hasonló felszereltséggel bír, azt legalább ugyanennyiért vesztegetik, pedig se kijelzője, se billentyűzete, se tapipadja és konnektor nélkül nem is működik.

A Fractal ház nagyon tetszik és jó is lehet, az ára pedig ehhez képest még baráti.

Az MSI lap sem rossz, de mondjuk én nem szívesen fizetnék olyan felesleges dolgokért, mint az alaplapi bekapcsoló- és tuninggomb. Mégis ki használja ezeket? :U

A Mediakert pedig üdvözlöm és köszönjük nekik a nyitási akciót. Az erős online áruházra viszont valószínűleg szükségük lesz, mert a Lurdyba kábé a madár se jár. Akárhányszor arra mentem valamiért, mindig kongott a hely az ürességtől a többi plázához képest.

(#41) Peti66


Peti66
senior tag

Ennek, jó része ratyi kat. Talán, az MSI fm-2-je talááán...lejebb csúszik még vagy 4-5k-t és ütős
alternatíva az Asus-ok/Asrockok ellen :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#42) Mercutio_ válasza KAMELOT (#38) üzenetére


Mercutio_
félisten

200GB-nyi programot folyamatosan használsz, na neeeee :N
Adattárolásra ott a vinyó.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43) KAMELOT válasza Mercutio_ (#42) üzenetére


KAMELOT
titán

200GB az ami fel van instalálva. Gamek + progik + WIN. Adattárolásra a 5,5TB vinyó arzenált használom.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44) sutszi


sutszi
veterán

(#35) blackrulz
Egyetértek. Tuti nem jön ki szembetűnően...
Corsair Force 3 240GB-t kaptam nemrég. A bootidőm alig lett jobb...Ellenben a programok indulási sebessége és a műveletvégzés radikális változáson ment át....Egy Oracle 11gr2 DB server, NetBeans, iMindmap...Chrome meg párhuzamosan és a HDD után fénysebességet érzek...Most megint ott tartok, hogy a RAM kevés... :Y
Na abból sose elég...

(#43) KAMELOT
200GB-nyi program? :Y
Te jó ég...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45) Mercutio_ válasza KAMELOT (#43) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem is volt az előző rendszeremen rengeteg program, de a tizedét nem használtam, csak lusta voltam leszedni, meg "jó lesz az még valamire" ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46) winse7en válasza AkosAkos (#7) üzenetére


winse7en
csendes tag

A DPS Dream 7-ért már 20e ért hozzájuthatsz, bár személyes tapasztalatom nincs róla.

(#47) nyunyu válasza sid.:Rc211v (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

Aprón ha ügyes vagy 20-ért lehet venni 128Gb-os 830-ast.

Boltban meg 24k a 120GB-s 840, most ajandek Win8 Upgradedel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48) Mercutio_ válasza nyunyu (#47) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vannak már tapasztalatok, miben jobb/rosszabb mint a 830-as széria?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49) SQX_Barto válasza Neovenator (#5) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Szűklátókörűség :(
Vannak, akik erős gépet akarnak mITX platformra építeni (mert már lehet)
Erős géphez meg hely kell (ATX táp, hosszú VGA, esetleges kompakt vízhűtés)
Elismerem ilyen méretben "gamer" gépet összedobni kell egy kis fanatizmus (meg mazochizmus :D ), de attól még nem kell leszólni :P .

Esztétikailag bejön a Fractal, de belsőleg nekem nem jó. (Ragaszkodom a belső optikai meghajtóhoz és a full moduláris Corsair táphoz is)
Eddigi legjobb mini PC ház nekem a Lian Li PC-Q08 (de az is kis moddinggal csak, mert öntörvényű és különc vagyok :) )

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#50) adalbert1 válasza Tikakukac (#10) üzenetére


adalbert1
veterán

Mik a gyakorlati tapasztalataid, mennyire bírja a terhelést a brazos? Mondjuk böngésző 20-30 tabbal+office+esetleg adobe reader 1-2 doksival kifog már rajta (barátnőm így használja jelenleg az nc2400-am, és a coreduo u2500 és 4200 rpm-es hdd nem a legjobb párosítás ilyen igényekhez :) )?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.