Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokar


dokar
addikt

ilyen cikket akartam én is csinálni, csak nem voltak AMD processzoraim.

btw figyelembe vetted teljesítmény mérésnél, hogy akkor kell leolvasni az értéket, miután beállt az adott hőmérséklett az adott terhelésen? :)

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#2) TomBoy1986 válasza dokar (#1) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igen, figyelembe vettem, s nem peak értéket néztem, hanem átlagosat, azaz folyamatosan néztem egy percig kb. 5mp-enként frissül. S természetesen miután már beállt a rendszer, hogy a HDD ne szóljon bele a kerregésével.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#3) Geffry


Geffry
aktív tag

Ismét ríszpektfull nagy köszi! Érdekes és informatív írás született!
Szvsz most, hogy már olyanok a procik mint a dinnyék, nem a teljesítménnyel van a gond, hanem a fenntartással...
A hetekben tettem szert én is egy fogymérőre és le voltam döbbenve... max terhelés+játék = 292-3W :Y Persze ez monitorral meg hangszórókkal együtt ennyi... Viszont ha nincs agyonhajtva akkor az energiatakarékos cumók 200W körülire csapják le a fogyasztást...

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4) Taranti


Taranti
senior tag

Nagy gratula! :R
Részletek a mérőműszerről?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) dokar válasza Geffry (#3) üzenetére


dokar
addikt

szóval nálad a teljes terhelés ~300 W és az energiatakarékos pedig ~200 W ?
ez kicsit durva, mert nálam is ~300 W a teljes, de amikor henyél, akkor csak ~100 W.
(teljes terhelés = CPU és GPU is max terhelés alatt)

extra - SEXRay

(#6) TomBoy1986 válasza dokar (#5) üzenetére


TomBoy1986
veterán

De neki benne van a monitor is, ami azért 40W-ot megeszik, meg egy hangfal is.

taranti:
Nem nagyon tudok róla semmit, de ha az segít, akkor ez az a termék: [link]

60W-os izzóra 58-59W-ot adott ki, szóval szerintem megbízható.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#7) Geffry válasza dokar (#5) üzenetére


Geffry
aktív tag

Tulajdonképpen annyira nem értek a lovakhoz, de itt 3 vinyó pörög meg egy valagnyi (tápot nem számolva 6 ) venti stb... nézd emg a konfigom hogy mi minden eszi ezt...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#8) dabadab


dabadab
titán

Csak egy kis pontositas: a C1E nem arrol szol, hogy kuldjon-e az OS HLT parancsot, amikor nem csinal semmit (szerintem mar a Windowsok is ezt csinaljak legalabb egy evtizede, Linux meg ezer eve), hanem arrol, hogy HLT parancs megkapasakor a CPU nem a C1 allapotba hanem a C1E allapotba megy le, ami annyival tud tobbet, hogy a CPU orajelet es feszultseget is visszaveszi a minimumra.

DRM is theft

(#9) eziskamu válasza dokar (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

De legalább látjuk, hogy mivel érdemes csökkenteni a fogyasztást.Még egy érv, hogy tuningnál csak addig menjünk amíg még bírja alapfeszen :) . Valahol írták is hogy a fogyasztás a freki emeléssel egyenesen/lineárisan (vagy hogy mondják) arányosan, míg a fesszel meg legalább négyzetesen arányosan nő.

[ Szerkesztve ]

(#10) Kickass


Kickass
őstag

számomra ez a teszt egy másik (sokadjára megerősített) konklúziót is tartalmaz, méghozzá h egy normál rendszerhez bőven elég egy minőségi 400-as táp...

(#11) hibavissza


hibavissza
veterán

A terítő nagyon cool! :)) Amúgy köszi a cikket, megnyugodtam, h a gépem nem tud 300 W fölé menni, így a 385 W-os táp jó választás volt.

[ Szerkesztve ]

(#12) TomBoy1986 válasza dabadab (#8) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Tudom, hogy Intelnél így van, ezt én is megtaláltam róla, ám ha a CnQ ki van kapcsolva, akkor a frekvenciát egy AMD-s rendszer nem veszi vissza :(
Az viszont megeshet, hogy a CPU-n belüli részegységeket lekapcsolja, mert valamiből van a kimérhető fogyasztáscsökkenés :K

hibavissza:
Köszi, majd megüzenem keresztanyumnak :)

Kickass:
Elég, főleg ha a 12V-os ága elég erős. Én azért vettem ekkorát másodszor, mert 3870 CF-et akartam összerakni Phenommal, ami azért elérheti a 400W-os fogyasztást.

Ja és még valami:
Nyilván a konnektorból felvett teljesítmény van mérve. Másnak nincs is nagyon értelme, hiszen kifizetni ezt kell, nem pedig valami elméleti misztikus értéket, amit a gép kér a táptól...

bolvar:
Ennek csak többszöröséért láttam eddig ilyeneket. Egyébként én a Makrotexnél vettem.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#13) bolvar válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


bolvar
senior tag

pont akartam kérdezni hogy hol lehet ilyen digitális mérőt kapni:Dpicit drága de kiváncsi vagyok mit esz a gép:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#14) atos30


atos30
aktív tag

Most akartam venni én is ilyen mérőt. Akciós volt a Li.l-ben, de szokás szerint csak pár darabot hoztak. 2500.- pénzért jó lett volna. Én a laptomom , a modem és a router na meg a nyomtatóm fogyasztására lennék kiváncsi.Úgy saccolom havi ezrest lehet spórolni, ha éjszakára kikapcsolom ezeket.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#15) xeri


xeri
tag

Hello!
A tápegységek fogyasztásához annyi magyarázatot fűznék (miért is írták egy cikkben a kétszeres fogyasztást), hogy nyilván nem a teljes gép fog duplát fogyasztani. A Coolermaster-re 82-82%-os hatásfokot ad meg a gyártó, ami azt jelenti, hogy amikor 221W-ot mérsz a műszereddel, akkor abból kb. 183W a gép tényleges fogyasztása, és durván 38W-ot zabál a tápegység. Ugyanebben a szituban a Q-tec 57W-ot evett, hiszen a többi alkatrész fogyasztása nem változott, ami bizony másfélszeres érték. Elképzelhető, hogy van olyan helyzet (mivel a hatásfok is változik a terheléstől függően), amikor akár kétszeres is lehet a fogyasztás, de a te esetedben ez nem következett be.

Egyébként nagyon tetszett az írás, elképesztően alapos. Szívesen látnék egy hasonlót intel-vonalon is :)

(#16) gyiku


gyiku
nagyúr

fasza iras, grat. otthon meg is nezem van e c1e-m :K

hüllő

(#17) g@bo


g@bo
nagyúr

szép munka. :)

a fogy mérő tipusa, ára, és beszerzési helye érdekelne még.

(#18) dokar válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


dokar
addikt

nekem is van monitor, de az kikapcsol pár perc után, az erősítőt pedig "puszta kézzel" kapcsolom ki, amikor nem kell a hang :D

extra - SEXRay

(#19) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Lehet, hogy off, de nekem és több ismerősömnek is az a véleménye, hogy energiával úgy kell/lehet takarékoskodni, hogy netezésre, hétköznapi munkákra, hogy egész nap menjen, elég egy laptop is, ami kb annyit fogyaszt mint egy asztali gép processzora, és használtan kb annyiba kerül mint egy jobb videókártya.
Ha játszani kell, akkor még mindig nem nagy beruházás egy alap játékgép vagy konzol.

Megjegyzem, ismerőseim sem tartanak konzolt, játszanak laptopon azzal, ami megy.

[ Szerkesztve ]

(#20) dokar válasza eziskamu (#9) üzenetére


dokar
addikt

ez a kedvenc témám, de amit mondanak nem egészen úgy van. íme egy kis info:

"0.0500V-os feszültség növekedés nagyjából egyenértékű hatást vált ki a fogyasztásra, mint a 333MHz-es órajel emelés"

forrás: saját magam logout írásából :DDD

extra - SEXRay

(#21) TomBoy1986 válasza xeri (#15) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Köszönöm, s értem, hogy mire gondolsz, sőt úgy igazad is van, de hogy ott nem az volt írva az is biztos :(

Gondolkodtam rajta, hogy még több táppal megnézem, mert van még 520-as Trust is, meg 300W-os FSP PNR, de így is hosszúra sikeredett, meg nem hiszem, hogy ezek a tápok érdemi infoval szolgáltak volna, hiszen valahol a CM és a Q-Tec között helyezkednek el minőséget tekintve.

Amit még később szeretnék megnézni az, hogy az alaplapnak mekkora hatása van, hiszen abból is van már 3db, ami fogadja a CPU-kat.

g@bo:
Fórumban benne van a linkje és a cég is. De árgépen is megtalálod, én is ott leltem rá.

Macilaci457:

Igaz, letöltésre az is jó megoldás, de mint láthattuk asztali gépet is szépen vissza lehet fogni. Int. VGA-val az X2-es kevesebbet fogyasztott tokkal-vonóval, mint egy 60W-os izzó, s még az órajele is magasan volt, amit még visszább is lehet venni vele párhuzamosan pedig a feszültséget is.

Most nincs időm megnézni, de valószínűnek tartom, hogy bőven egy volt alá le lehet menni 1000MHz környékén és akkor a fogyasztás is inkább közelít a 40W-hoz már, mint az 50-hez. De ez csak tipp egyelőre, még nem mértem ki.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#22) Taranti válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


Taranti
senior tag

Köszönöm.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#23) moma


moma
őstag

nagyon jó cikk :R . szerintem a fő tanulság az, hogy az integrált kártya terheletlenül is mennyivel kevesebbet eszik. vajon egy egésznap menő gépnél ez fornitban mennyit jelenthet. úgy értem amin általában egész nap csak neteznek meg szöveget szerkesztenek. (ha elég nagy az összeg akkor ez akár egy plusz érv is lehet a nem nagy teljesítményű PC és konzol páros mellett)

we all deserve a bit of luck.

(#24) mr_ricsi válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"60W-os izzóra 58-59W-ot adott ki, szóval szerintem megbízható."
Ez nem jelent semmit, mert az izzólámpa tisztán ohmos fogyasztó.
Mérj le vele egy kompaktfénycsövet, és ha annál is a ráírt W értéket mutatja, akkor már lehet műszernek tekinteni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) TomBoy1986 válasza mr_ricsi (#24) üzenetére


TomBoy1986
veterán

15W-os Warm White és Massive feliratú ilyen fénycsőre 13-14W-ot adott. Ez remélem megnyugtató...

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon jó, részletes, sokrétű, sok mindenre kitérő cikk! :R Hogyan tudom megnézni, hogy a C1E-et támogatja-e a lapom, és ha igen, hogyan lehet bekapcsolni?

Szerk.:
Megnéztem Everesttel, nincs támogatva. Valszeg a lapom miatt. :(

[ Szerkesztve ]

(#27) band1103 válasza TomBoy1986 (#25) üzenetére


band1103
őstag

Na pont erre voltam kíváncsi és engem megnyugtatott. Egyébként jó a teszt, hozod vele a tőled megszokott minőséget, bár lehet hogy ez most jobbra sikerült mint az eddigiek. A hsz-ekben meg minden benne van ami a tesztből kimaradt.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#28) TomBoy1986 válasza WonderCSabo (#26) üzenetére


TomBoy1986
veterán

ASUS-okban az Advanced Chipsetben vagy CPU configurationben lehet beállítani, míg az MSI-ben az Advanced BIOS Features / CPU Settings rejti.

Gigabyteom is volt, de most őszintén megmondom, hogy nem emlékszem támogatja-e :F

Amúgy az Everest nekem is hülyeséget ér, célszerű egyszer áttúrni a BIOS-t, hátha. :)

band1103:
Köszönöm!

Yutani:
Az tényleg elég durva különbség, sőt... Annyit láthatod, hogy az integrált VGA-s rendszerem tud, erősen alulfeszelve, úgyhogy nem tudom, mit tud az a táp :)

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#29) Yutani válasza TomBoy1986 (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gratula a teszthez! :R

Nekem a tápegységek fogyasztásához lenne hozzáfűznivalóm. Nekem is van fogyasztásmérőm, azzal szokom nézni, mikor mennyit fogyaszt a gépem.

Van egy 550W-os Chieftec GPS-550AB A tápom, amellyel a gépem (A64 X2 6400+ BE, Abit KN9 Ultra, 2GB DDR2-800, HD 3850 256MB, 250GB+350GB Samu SATAII, 2 db ODD, Audigy, FDD) idle állapotban 100-110 wattot fogyaszt. Ez fontos az egész napos letöltés miatt (később lesz egy alacsony fogyasztású letöltőgép).

Nemrég a Chieftec kikerült a gépemből (de ez már egy másik történet...), és bekerült egy M-Tech 420W táp a helyére. Kellett 1-2 extra kiegészítő kábel, mert alig volt rajta valami gyárilag, de megoldottam mindent, így be tudtam kötni az összes egységet a tápra.

Na, a tápcsere után kaptam sokkot! Ugyanis a gagyi M-Tech 420W táppal (amellett hogy a 8cm ventijével ugyanolyan halk, mint a Chieftec a 12cm ventijével) idlében 55-60 wattot eszik a gép! Értitek??? Nem 5-10W a különbség, hanem 40-50W !!!

Még nem néztem utána, mitől lehet ekkora fogyasztásbeli különbség, de meghökkentő!

#tarcsad

(#30) moma válasza Yutani (#29) üzenetére


moma
őstag

ez nagyon durva. hogy a fenébe? :F kívácsi lennék enne mi a magyarázata...

we all deserve a bit of luck.

(#31) #75912448


#75912448
törölt tag

Nagyon jó írás, köszönjük!

(#32) Fori23 válasza Yutani (#29) üzenetére


Fori23
őstag

Gondolom nem PFC-s az M-Tech?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#33) WonderCSabo válasza TomBoy1986 (#28) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi az infót! Megnézem a BIOSban hátha. Reménykedem. :)

(#34) Yutani válasza Fori23 (#32) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azt tudom, hogy a Chieftec aktív PFC-s. Az M-Tech vagy passzív, vagy semmilyen. Viszont akkor meg a Chieftec elektronikája használ fel plusz 40-50 watt energiát?

#tarcsad

(#35) Fori23 válasza Yutani (#34) üzenetére


Fori23
őstag

Itt olvashatsz a PFC-ről érthetően a közepe felé [link]
Aktív PFC-vel a teljesítménytényező közel 1,00, PFC nélkül ~0,65.
Kb. ez látszik Nálad.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#36) Gyufaaa válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Grat! :C

(#37) ]Phobos[ válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Jó teszt! Én is a műszerről akartam kérdezni, annyira nem is húzós az ára. :C

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#38) TomBoy1986 válasza ]Phobos[ (#37) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Megadhatja neki az ember az aktuális árfolyamokat is ( mind éjszakai, mind nappali áramot), természetesen az időszakokat, s kijelzi forintban is hogy mennyibe kerül mindez.

Meg természetesen naplózásra is képes, asszem 9999h-ig, s ugyanúgy resetelhető is.

Ennyi pénzt szerintem megért ez a cucc :K
Obiban is néztem előtte... volt 1-2db elrejtve horror áron, több mint a duplájárt kérték el érte a Soroksári úton :W

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#39) kennystyle válasza TomBoy1986 (#21) üzenetére


kennystyle
tag

"Most nincs időm megnézni, de valószínűnek tartom, hogy bőven egy volt alá le lehet menni 1000MHz környékén és akkor a fogyasztás is inkább közelít a 40W-hoz már, mint az 50-hez. De ez csak tipp egyelőre, még nem mértem ki."

Én régebben mértem már ezeket, és úgy emlékszem a 0,9v 1000mhz és az 1,1v 1200mhz (235-re lőttem be az fsb-t, így ennyire jön ki aktív cnq-val) közt nem volt számottevő különbség idleben, talán 1-2W. Ha hazaérek előszedem a táblázatot és beírom pontosan a mért értékeket, nehogy hülyeséget beszéljek.
Összehasonlítottam egy BE2400 procit egy 3600+ -al, mindkettő Brisbane magos, és azonos órajel/fogyasztás mellett nem volt különbség a fogyasztásukban, az energiatakarékos szöveg csak marketing, a mag típusa a lényeg.

(#40) moma válasza Fori23 (#35) üzenetére


moma
őstag

a linkelt írásból az jön le, hgoy jobb az aktyv pfc-s. viszont akkor ezekszerint az többet fogyaszt?(és többet is kell fizetni érte?) nem teljesen értem :F :B

we all deserve a bit of luck.

(#41) Khaal


Khaal
őstag

Én itt a fórumon tgrass-tól szereztem be egy tiszta ugyanilyen mérőt, elég jó áron adja. Viszont sajnos csak 8W-ig mér, az alatti fogyasztással nem tud mit kezdeni.

Plusban és Lidlben szoktak még nagy néha akciózni hasonló mérőt, barkácsáruházakban meg szinte mindig kapható, csak elég horror áron (bár lehet az a típus többet tud).

[ Szerkesztve ]

(#42) 8zabi


8zabi
őstag

van nekem egy 5050e-s procim, ami alapon megy, 2.6ghz-en

fogyasztás szempontjából hogy jövök ki jobban?

alapfesz, c&q bekapcsolva: állítja a feszt is és a szorzót is; ekkor idle 1000mhz@0.8v és terhelve 2600mhz@1.2v

vagy

alulfeszelve 1.075v-ra, c&q be, de csak a szorzót állitja: idle 1000mhz@1.075v és terhelve 2600mhz@ 1.075v

:F

(#43) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hehe, ott a tápom :) Ugyanilyen Q-tec 650-esem van, csak én egy ventit kivettem belőle (hátsót) hogy halkabb legyen.

Így szépen elviszi az átlagos Intel 2magos renccceremet.

"Komolyabb terheléssel is megkínáltam a kis 20 tűs tápot, s érdekes módon nem pukkant el, pedig jó ideig kellett szolgáltatnia azt a több mint 300W-ot folyamatosan. A különbség pedig megmaradt az eddig már mért szinten."
Azért az, hogy 300W-t tartósan leadjon, egy 650W-os táptól talán elvárható...
Viszont meglepő volt hogy ennyivel többet zabált. Valószínű a sima PFC miatt, ha kicsit jobb cucc lenne benne, akkor lehet jobbat produkálna...

Érdekes lett volna amúgy ezek mellé betenni egy 450-es Mercury-t is hogy mégis mi a különbség gagyi meg hipergagyi tápok között, mert azért ez a Q-tec nekem még frankón a megfizethető kategória - 30e - ért nem vennék tápot.

Engem ez lepett meg, hogy a 300W-ot inkább alulról nyaldosták a fogyasztások, szóval igazából átlaggépbe nem tűnik érdemesnek 4367284345W-os tápot tenni 34748923345Ft -ért.
Nyiéván nem Mercury-t, de 450-es FSP-nek van létjogoszltsága.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok

hol kell bekapcsolni ezt a C1E??? :B

ellőre is kösz :R

(#46) kennystyle válasza 8zabi (#42) üzenetére


kennystyle
tag

Szerintem jobb az átlagfogyasztás a 2. variációnál, mert idle-ben alacsony frekin sokkal kevésbé érzékeny a fogyasztás a feszültségre mint magas frekin terhelve, még akkor is ha azt belekalkuláljuk, hogy jóval többet megy idle-ben a gép.

(#47) TomBoy1986 válasza cudar07 (#44) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Korábban már leírtam a fórumban.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#48) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Gratula a cikkhez, pontos, könnyen érthető, hoztad a tőled "elvárt" minőséget ;)
Most hogy írják itt páran, eszembe jutott, hogy én is láttam a Lidülben ilyen cuccot jómúltkor, csak zsidó módjára nem vettem meg, "há' minek az alapon" Visszagondolva hülye voltam, de próbálom helyrehozni balgaságomat, és holnap reggel műszak után rohanok is megnézni van é! :B

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#49) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ebben a pillanatban akadtam rá az én fogy mérőm árazására neten (kaptam), na innentől megbecsüljük..... [link]
Jó az írás! :R
Nekem ez itt elvillog mér és szörnyülködöm! Amikor a monitorom bekapcsol a lámpám meghunyorog! :Y

(#50) TomBoy1986 válasza Kolondrum (#49) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Egy 19"-os CRT monitornak például közel 140W a gyártó által megadott fogyasztása, míg egy ugyanekkora TFT-nek meg csak 35-40W. Így aztán tényleg lehet szörnyülködni :K

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.