Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86) K82 válasza envagyok (#82) üzenetére


K82
őstag

Megszokás kérdése az egész.
Lassan két éve voltam úgy h kezd sok lenni a kicsivel több mint 100 kg (190 cm-hez), valamit kezdenem kell magammal. Elkezdtem edzésekre járni (kettlebell heti 2x 1 óra), így szépen megfontoltan elindul lefele a mérleg nyelve, aztán egy év után megállt 91 körül. Nem rossz, nem rossz, de valamit még változtatni kellene mert még mindig egy kicsit sok, így elkezdtem nézelődni mit lehet még tenni. Ekkor jött képbe az időablakos étkezés (8/16 volt az elején), ami viszont nekem vált be nagyon. A kezdetkor volt "izgalmas" hogy kimaradt a reggeli, aztán rájöttem mi a hiba: a cukor. Az időablakost elkezdtem kombinálni azzal h minél kevesebb szénhidrátot fogyasszak, ezzel párhuzamosan minél több zsír és fehérje. Egy hét elteltével már nem hiányzott a reggeli, egy hónap alatt gyorsan leugrott rólam 8 kg (tavaly szeptemberről beszélünk, a mérleg szerint ebből 7.5 kg volt a zsír, 0.5 kg az izom) és azóta is tartom a 83-84 kg körüli súlyt. Amióta ezt a 8/16-os időablakot tartom, nem probléma h csak kétszer eszek egy nap (ebéd fél 12 körül, vacsora fél öt-öt, vagyis inkább a 6/18-as ablak van érvényben). Ha vacsorára esetleg cukrosat eszem, az másnap reggel megbosszulja magát az éhség képében; ha nagyjából cukormentes, nincs gond.
Szerk.: így h nincs mindig evés, a vércukorszintnek is jót tett.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.