Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) puttputt


puttputt
őstag

Jól összeszedett írás, jó stílus (egyedi!), életszagú-emberi, nem profitorientált, mindenre kitér (mégis, pedig nem úgymond "szakmai") munka van mögötte.. Grat kollega!

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#252) diegho válasza puttputt (#251) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszönöm!

(#253) Fred23 válasza laposonly11 (#249) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pár éve még azt olvastam, hogy gátolja a fogyást a 0 kcal-os üccsi is, mivel a tested már az édes ízre reagál, és leállítja a zsírbontást. Legjobb formám akkor hoztam, mikor csak vizet ittam, de persze nem biztos, hogy van kapcsolat, és ez az édes ízre reagálás se tudom, hogy mennyire valós; mikor olvastam, elfogadtam úgy, mint ártani biztosan nem árt, ha nem iszok diéta alatt édes sz@rokat akkor se, ha 0 kcal.

[ Szerkesztve ]

(#254) D1Rect válasza Fred23 (#253) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt én is többször hallottam, de soha nem láttam mi alapján.

(#255) UnA válasza Fred23 (#253) üzenetére


UnA
Korrektor

"nem iszok ... édes sz@rokat akkor se, ha 0 kcal."

+1

(#256) Sirandrish válasza UnA (#255) üzenetére


Sirandrish
legenda

-1 :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#257) F34R válasza UnA (#255) üzenetére


F34R
nagyúr

0 kcal hogy lehet valami? ;]

(#258) MongolZ


MongolZ
addikt

Nagyon jó motivációs írás, és gratulálok a fogyáshoz.
Azért lenne egy észrevételem az egésszel kapcsolatban: Izomból nem tudsz fogyni.Izomból akkor fogysz, ha éhezel, és nem napokig. Ha hurkapálcika karod lett a végére, akkor sajnos mindig is az volt.

Én egyébként hasonló problémával küzdök, csak máshonnan jöttem. 16 évig sportoltam versenyszerűen, és mivel nem voltam túl sikeres (de szerettem csinálni), nem figyeltem az étkezésre, és minden szemetet megettem, mert egyszerűen leégett rólam a sok edzés miatt. Aztán jöttek a sérülések, és a gyakorlatilag a versenyektől való eltiltás. Na, azóta eltelt 10 év, és hullámozva, de feljött rám összesen 25 kg vegyesen zsír és izom, mert elkeztem másra is edzeni. Közel 10 kg-t szeretnék csak leadni, volt, amikor sikerült, aztán jött a homeoffice időszak és az egészet elbuktam. 90 vagyok most, 80 alatt már gebének éreztem magam (172 cm vagyok zömök testalkattal). BMI szerint 70 kg alá kellene mennem, na legutoljára akkor voltam annyi, amikor készültem OB-re és volt vagy 3% zsírom...

És közel a 40 felé már nagyon nehéz leadni ennyit. Fiatalon az ember nagyon gyorsan és könnyen tud változtatni az alakján, de ahogy telnek az évek, egyre nehezebb lesz. Úgyhogy külön tisztelet, hogy mindezt végignyomtad, nekem egyelőre nem sikerült kitartanom.

(#259) ncc1701 válasza F34R (#257) üzenetére


ncc1701
veterán

Víz.

(#260) UnA válasza ncc1701 (#259) üzenetére


UnA
Korrektor

Köszönöm. :)

(#261) BiP válasza MongolZ (#258) üzenetére


BiP
nagyúr

"90 vagyok most, 80 alatt már gebének éreztem magam (172 cm vagyok zömök testalkattal). BMI szerint 70 kg alá kellene mennem, "
Ezt én is írhattam volna. 87 vagyok, 172centivel, szintén zömök, sose voltam cérna, de hájpacni se. Bár cél 80 alá menni, azért a BMI szerinti 70kg szerint se szeretnék kinézni.

(#262) perempe


perempe
addikt

Én sétával kezdtem, Egerből kimentem busszal gyakran Szilvásváradra, ott fel a vízesésig vagy a barlangig, majd vissza. Ha kiléptem, pont egy óra alatt a barlangnál voltam. (A vízesés oda kb. 3.1km/150m, a barlang oda kb. 4.2km/250m szint.) Később túrák, eleinte volt némi izomláz (2-3 alkalom max.). A GPS sokat segített, akkor E50 telefon és külső vevő meglepően jól bírta. Az egyik első túra a Szilvásvárad - vízesés - katonasírok - Bélapátfalva és Bélapátfalva - Gilitka-kápolna - Szarvaskő volt. Találkoztam véletlenül Jávorkúton a DTSK egyik ezüst jelvényes túravezetőjével, aki azóta a második apám lett. Több útvonalat együtt jártunk be, amit később kiírt, pl. a Burdát. Ami nagyon megtetszett, és meg lehet csinálni Miskolcról egy nap alatt vonattal, az a Szádelő-völgy. Fontos a motiváció: találkoztam többször az Istállós-kőre felfelé olyanokkal, akik meg voltak győződve, hogy csodálatok kilátásban lesz részük. A legnagyobb táv, amit megcsináltam, az a háztól a Hámori-tó az Egeden és az Ódorváron keresztül, ami kb. 35+km/1200+m szint. Ésszel kell csinálni, nem bakkecskeként menni, mert megjárod; ezt olyan mondta, aki a Bükk50-et nyert.

Jelenleg tartom a súlyom, 70kg alatt vagyok, a szőlőhegyre járok, ott a Zay-tanyáig szoktam kimenni. kb. 3.5km/100m szint. Néha zavar, hogy a Homok utca végén betonüzem van, jól felverik a teherautók a port. A tanyánál is pont akkor megy el autó, amikor odaérek! Legalább a szőlőknél jó a levegő. Próbálok oldalazva menni néha, ami hülyeségnek tűnhet.

Diétában a 30 napost próbáltam régebben, nem volt rossz. Mostanában gyakorlatilag kétszer eszek, ebédre általában vendéglői adagnál vmivel nagyobb adag sertést, amit magam sütök le krumplival és hagymával, estére meg pl. kenyeret szalonnával vagy sajttal - lehet szörnyülködni, hozzá egy almát, esetleg csak almát sajttal, stb. Alkoholt mértékkel, napi max. 1 sör. (Itthon fájó szívvel veszem meg a Krusovicét 330-ért a sarkon, ha Szlovákiában 50 cent alatt van.) Egy tábla csokit 5 nap alatt eszek meg.

A kínai náthán enyhe tünetekkel átestem, tudatosan rákészülve meg se éreztem volna valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#263) laposonly11 válasza ncc1701 (#259) üzenetére


laposonly11
senior tag

Kivéve ha az ő gyomra egy ipari kemence, ami több ezer fokon képes működni, ami a vizet plazmává alakítja és így abból is kalóriát nyer... :DDD

Ordo est anima rerum.

(#264) laposonly11 válasza perempe (#262) üzenetére


laposonly11
senior tag

"Diétában a 30 napost próbáltam régebben"

- A diéta egy életre kell szóljon, különben nem ér semmit.

"Mostanában gyakorlatilag kétszer eszek, ebédre"

- Ennél már csak az a rosszabb, ha naponta egyszer ennél, akkor akár dagadt japán szumós is lehetsz. Minél többször eszel, minél kevesebbet, annál jobb.

"nagyobb adag sertést, amit magam sütök le krumplival és hagymával, estére meg pl. kenyeret szalonnával vagy sajttal"

- Ha zsírt, zsírral zabálsz, akkor nemhogy a séta nem fog segíteni a fogyásban, de a kemény gyúrás sem. Sertéshúst és szalonnát, egyéb állati zsírt, csak az eszik, aki hízni akar. A sajtokat is el lehet felejteni.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#265) perempe válasza laposonly11 (#264) üzenetére


perempe
addikt

Fogyni már nem tudnék. én kicsivel vastagabb combot és főleg vádlit akarnék, de a genetika...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#266) ztoldy válasza laposonly11 (#264) üzenetére


ztoldy
senior tag

Azért itt sok dolog van, ami nem igaz. Nyugodtan ehet sajtot, ha a céljának az megfelel. Ha neki a kalóriabevitel a célja 2000 kcal-ig, akkor nyugodtan ehet 2000 kcal-nyi sajtot. Más kérdés, hogy a szervezetének kell más tápanyag is és milyen lesz az egészsége, testfelépítése.
De nincs olyan, hogy nem ehet sajtot vagy disznóhúst, nyugodtan ehet bármit és ha kétszer akar enni, akkor kétszer eszik.

A 30 napos diéta valóban nem ér semmit, élethosszig tartó étrendet kell tartani. Ezért nem a divatos "koplalásokat" kell követni.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#267) Sirandrish válasza laposonly11 (#264) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem ami egy életre szól, az nem diéta, hanem életmód..
Nem lehet az év 365 napján diétázni.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#268) ztoldy válasza Sirandrish (#267) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ok, én a diétát, mint étrend jelentésében használom, nem pedig a divat diéta jelentésében. Az életmód megint más, mert mondhatom, hogy sportos életmódot folytatok, mellette pedig az étrendem (diet=diéta) ilyen meg olyan. Pl. egészséges étrend = healthy diet

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#269) woodworm válasza Sirandrish (#267) üzenetére


woodworm
veterán

A diéta egy speciális étrend. Ha időszakos, ha életre szóló.
Az életmódváltáshoz több is kell, mint étrendváltoztatás.
Egyébként az év 365 napján diétázok (- pár bűnöző nap) és nem kellemes számolgatni.

(#270) UnA válasza ztoldy (#268) üzenetére


UnA
Korrektor

Az angol semmiben sem segít, mert ott ugyanúgy egyszerre létezik a szónak ez a kétféle jelentése ;)
- food and drink regularly provided or consumed
- a regimen of eating and drinking sparingly so as to reduce one's weight going on a diet

(#271) F34R


F34R
nagyúr

En meg gyarapodni szeretnek leginkabb.. de nem zsirral :)
Vekony vagyok mint a Jegenyefa, de hajlamos a zsirosodasra.. Szeritnem ez a legrosszabb kombo ami letezhet.. Ha nem megfelelo minosegu kajat eszek, meg punnyadok akkor, hastajek, mell szepen szokik a parna. :D

(#272) ztoldy válasza UnA (#270) üzenetére


ztoldy
senior tag

szerintem magyarban is kétértelműen használjuk pl. amikor az orvos folyton azt javasolja a hasmenésre, hogy diétázz, akkor nem arra gondolj, hogy fogyj le, hanem folytass olyan étrendet, ami elvileg segít megállítani azt

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#273) laposonly11 válasza UnA (#270) üzenetére


laposonly11
senior tag

Diaeta, latin szó, jelentése: megszabott életmód.

Ordo est anima rerum.

(#274) laposonly11 válasza ztoldy (#266) üzenetére


laposonly11
senior tag

"De nincs olyan, hogy nem ehet sajtot vagy disznóhúst, nyugodtan ehet bármit és ha kétszer akar enni, akkor kétszer eszik."

Ezeket a hülyeségeket korábban már megcáfoltam, de más is írt róla.
Tudod mi fog történni veled ha megeszel pl. 0,5 kg cukrot(2000kcal)
A cukort semmilyen rost nem gátolja hogy már a nyálban oldódjon,
a gyomorba jutva így szinte azonnal felszívódik, na most képzeld el hogy fél kiló cukor keveredik 5 liter vérrel, ennyi cukortól a vér sűrűvé válik mint a lekvár, és ha ebbe nem halsz bele azonnal, akkor kórházba kerülsz, de ha még kórházba sem kerülsz akkor is azonnal cukorbeteg leszel, emellett ennyi cukortól az inzulinod megkergülve, nagy nehezen csak egy módon fog tudni megszabadulni a hatalmas cukormennyiségtől, úgy hogy azonnal zsírba kezdi el raktározni, magyarul meghízol mint a disznó.
Szerintem te inkább ne adj tanácsot senkinek, mert tudás nélkül, kórházba is lehet kerülni. Nem véletlen hogy az ilyen zsíros fehérkenyeret evő emberek, főleg vidékiek, jó ha megérik a 70-et, de azt is kínkeservesen szenvedve, és ezzel még sokat is mondtam. Sok vidéki rokonom volt rövid életű, volt akinek szanaszét vágták az ereit, és 50-60 évesen meg is haltak a kórházban, mert zsírt zsírral ettek és ehhez jó adag cukros kávékat, süteményeket. Na ennyit a tradícionáis vidéki koleszterindús, disznózsírtól és cukortól tocsogó, Magyar konyháról, csak arra jó hogy kinyírjon.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#275) UnA válasza laposonly11 (#273) üzenetére


UnA
Korrektor

De ugye élő nyelvekről beszélünk, vagyis ennek nincs sok értelme.

Itt vagyunk a fórumon: forum latin szó, piactér / köztér jelentéssel, de ez sem jelent semmit ;)

(#276) looser válasza UnA (#275) üzenetére


looser
addikt

"De ugye élő nyelvekről beszélünk, vagyis ennek nincs sok értelme."

Ahogy a kijelentésednek sem, hiszen a szavaink jó része jövevényszó, ahogy nekünk a finnugor, az angol nyelvnek a latin. Tehát hogy holt-e egy nyelv, az bizony nem számít a jelentést és tartalmat illetően, de latin esetén, annak továbbélése miatt az újlatin nyelvekben, szintén nem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#277) SRC válasza parandroid (#247) üzenetére


SRC
junior tag

Ami kisebb lesz az nem "leépül" nem jelenti, hogy egészségtelen állapotra csökken, mert nem sorvadásról beszélünk, nem leépülésről, nem betegségről, hanem a felesleg lebontásáról. A sorvadás betegség, de az, hogy vékony lesz a karod fogyás után az nem. Az lehet egészséges állapot, hogy nincs vastag karod. Pláne, ha vékony testalkatú vagy. Az egyetlen egészségtelen dolog a történetben a testkép zavaros mentális állapot.
Nem tetszik, amikor a testépítés rá akar telepedni az egészség fogalmára. Tök nem feltétele az egészségnek az indokoltnál fejlettebb izomzat. Attól mert nem vagy izmos még lehetsz makk egészséges.
Tojok rá, hogy a testépítés egyébként egészséges vagy nem és hogy ki mit akar eladni. Nem érdekel a téma, nem foglalok állást, csak annyiban, hogy biztosan nem feltétele az egészségnek. A mozgás igen. Az más. Mozogni kell. Egyik testépítő sem tudna a srác mellett szaladni, meghalna mellette olyan kitartása van a cérna karjával. A futás egy természetes mozgás. Dög nehéz vasak nem nőnek a természetben, hogy azokat kelljen emelgetni, szóval a súlyzós edzés az nem éppen az a kimondottan természetes terhelés. Nyilván lehet csinálni, de ésszel. Nem az ízületi kopás a cél, vagy a vastagabb kar, hanem az egészség.

(#278) ncc1701 válasza SRC (#277) üzenetére


ncc1701
veterán

De a srácra meg ha rápattintanék 100-200 kilót, berogyna a földbe. Ez pont olyan hülye példa, mint a tied. A rövidtávfutók meg gyúrnak, ezt rakd össze fejben. :)

(#279) SRC válasza ncc1701 (#278) üzenetére


SRC
junior tag

Ebben az országban, ahol népbetegség az elhízás röhej, hogy azért érvelsz, hogy ciki legyen vékonynak lenni.

Elhízni persze nem ciki, mert akkor is el lehet adni valami csodaport a fogyáshoz, ahogy az izomépítéshez is el lehet adni a csodaport. Eléggé átlátszó...

Szerintem aki akarja az pattintsa magára a 100 kilót, aki meg nem akarja az nem ne. Nem létszükséglet.

(#280) ncc1701 válasza SRC (#279) üzenetére


ncc1701
veterán

Sehol nem ítam, h ciki, éntőlem mindenki úgy néz ki, ahogy akar, pont lesz@rom. Csak a hülye példádra írtam egy hasonlóan hülye példát.
Ja. Ha a futó abbahagyja a futást, akkor egy idő után már nem fog tudi úgy futni. Bármilyen meglepő is, kijön a formából. Gyúrás dettó, ha az ember abbahagyja, akkor lemegy az izom.

(#281) Stauffenberg válasza SRC (#277) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még mindig itt tartasz, hogy el nem hangzó kijelentésekre reagálsz? Nagyon jól elbeszélgetsz saját magaddal. Magadnak adod a labdákat, hogy lecsaphasd őket. Senki nem azonosította itt a testépítést az egészséggel és senki nem beszélt izomsorvadásról. Ezeket te dobtad be, hogy aztán a melledet döngetve cáfold azt, ami el sem hangzott.

"Az lehet egészséges állapot, hogy nincs vastag karod. Pláne, ha vékony testalkatú vagy."

Milyen érdekes, hogy most vékony testalkatról beszélsz és nem arról az ordító hülyeségről, hogy az izom mérete csak genetika kérdése. Nem. Az izom az befektetett munka és tápanyag kérdése és aki nem mozog, nem használja, nem terheli, annak olyan is lesz az izma. Ha ez már lecsökken arra a szintre, ami káros az egészségre (értsd: nem tudod biztosítani még a helyes testtartást sem), akkor arra kár ráhazudni, hogy ez egészséges. Gyengébbek kedvéért: Továbbra sem arról van szó, hogy erre a testépítés az ellenszer, de próbáld meg még egyszer kiforgatni, minden bizonnyal akkor már megnyered a vitát. :)

"Attól mert nem vagy izmos még lehetsz makk egészséges."

Te még mindig azt tolod, hogy izom = testépítő gyurmafigura. Nem csoda, hogy ezt látod bele a kommentekbe, mert igazából te vagy aki a fogalmakat keveri. Aztán meg népbetegségekről beszélsz, amik közül elegánsan kihagyod azt, hogy hányan vannak, akik az elsatnyult izmaik miatt szenvednek mozgásszervi, ízületi problémáktól, mechanikai sérülésktől, kopásoktól. Ez is népbetegség és az ellenszere az izmok dolgoztatása. De erre a kijelentésre mindjárt idereplikázol egy olyat, hogy konditerembe akarom beterelni az embereket, hogy ott porokat szipákoljanak fel és lóbálják a vasat és legyenek testépítők. Téged tényleg bánthatott egy gyúrós ha mindenhova ezt képzeled oda ebben a vitában. Az izmosság, egészséges egyensúlyban lévő izomzat nem egyenlő a testépítő izomzattal. Márpedig edzés, torna, mozgás nélkül a 21. század embere nem fogja azt a stimulust megkapni, amitől egyensúlyba kerül az izomzata.

"Dög nehéz vasak nem nőnek a természetben, hogy azokat kelljen emelgetni, szóval a súlyzós edzés az nem éppen az a kimondottan természetes terhelés."

Ahogy városok sem nőnek maguktól a természetben, bennük irodaházakkal, azokban pedig egész nap székben ülő emberekkel. Nem tudom milyen érv az ilyen. A súlyzós edzést pedig lehet barom módon csinálni, meg úgy, ahogy egy valamire való edző megmutatja, hogyan ne vágd haza az ízületeidet. Sok népszerű gyakorlatnak értelme sincs, más gyakorlatok meg kifejezetten a helyes testtartást erősítik, azt pedig kihagyod a képletből, hogy aki konditerembe jár sem csak súlyzós edzést csinál és nem is mindenki fújja fel magát kétajtós szekrény méretre. Mellesleg a testépítést is lehet úgy csinálni, hogy az egészség egyenrangú cél legyen az izomtömeg építéssel (a naturál potenciálod határáig), ettől nem leszel hatalmas darab, nem lesz természetellenesen hatalmas izomtömeged, nem fér bele a dopping, csak a minőségi étkezés és porokból is leginkább csak a fehérje (és nem, ez nem valamilyen ritka kivételt jelent a testépítők között). Testképzavarról beszélsz, miközben benned is van egy jókora zavar és olyanokat akarsz meggyőzni a vélt igazadról, akik belülről nézik ezt a sportot és tudják, hogy csak a sztereotíp bullshitet nyomod.

(#282) ncc1701 válasza Stauffenberg (#281) üzenetére


ncc1701
veterán

Ahhoz, h valaki úgy nézzen ki, mint egy hivatásos testépítő, ahhoz kell iszonyat sok munka, tökéletes kajálás, erre sok zseton, sok pihenés. Plusz szerencsés genetika ahhoz is, h a szurikat jól tolerálja a szervezete, és ne boruljon ki a mellékhatásoktól.
Sok (bocs, de leírom) retardált azt hiszi, h ha lejár konditerembe gyúrni, akkor automatikusan úgy fog kinézni. Hát nem.

(#283) ztoldy válasza ncc1701 (#282) üzenetére


ztoldy
senior tag

"nem akarok túl izmos lenni"
"nem akarok úgy kinézni, mint egy testépítő"

...hát nem is fogsz :D

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#284) ncc1701 válasza ztoldy (#283) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja! :) Sok csaj is azért nem gyúr, mert nem akar túl izmos lenni. Nagyon vicces, mikor ezt mondják. :)

(#285) SRC válasza Stauffenberg (#281) üzenetére


SRC
junior tag

Úgy látom van az a prekoncepciód, hogy te okosabb vagy és csak addig olvasod el a hsz-eket, amíg azok ebben megerősítenek. Ez úgy történik meg, hogy szövegértelmezés nélkül kiragadsz valamit, aztán elvitatkozol a félreértelmezéseddel, kvázi magaddal. Írtam, hogy mozogni kell. Tőmondat volt. Hol akadtál el vajon?
Szerintem el sem olvastad, ami nem baj, csak akkor miért nekem írsz? Némi szövegértelmezés után beláthatnád, hogy azt írtam, hogy a mozgás feltétele az egészségnek. A csak azért végzett edzést súlyokkal, hogy vastagabb legyen a karod viszont nem feltétele az egészségnek.
Ha eleget mozogsz a tartós összehúzódást végző vázizmok (pl. amelyek a testtartásban vesznek részt) biztosan egészségesek lesznek, szóval értelmetlen volt ez a wall of text. Ráadásul a testtartás az nagyon nem csak az izmokról szól. Picit utána olvashatnál min múlik a testtartás, ha már kéretlen felhozod. Egyébként nincs nekem vitám veled, csak mintha te azt szeretnéd, hogy legyen. :DDD

(#286) UnA válasza SRC (#285) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez már nagyon OFF lesz, de ha nincs vitád a kérdésben, akkor miért kell 23 mondatos hozzászólásokat írni (válaszként) ? Én kedvelem itt a fórumot, és szoktam beszélgetni és vitatkozni mindenféle témában, de akkor nyugodtan lehet ezt a nevén nevezni ;)

(#287) SRC válasza UnA (#286) üzenetére


SRC
junior tag

Gyorsan gépelek és nem zavarnak a betűk, ha olvasni kell, talán emiatt több minden 2 sornál, de kollégák között is volt, aki szólt már, hogy túl hosszúak a benti méljeim. Igazad lehet...

(#288) Stauffenberg válasza ncc1701 (#282) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ja, hát mindenki hisz valamit. Vannak, akik azt hiszik, hogy ha valaki megfogja a súlyokat, mellé kardióra is fektet figyelmet, odafigyel a kajára és még egy-két fehérje shake is lecsúszik naponta az egy testképzavaros idióta, akit megcsapott a marketing gépezet szele. :D

Ezt mondjuk mindenki tapasztalta már, aki kettőnél többször felemelt egy kézisúlyzót, hogy a környezete rögtön rátelepszik az aggódással, mert azt hiszik, hogy emberünk arról ábrándozik, hogy barnítóval bekenve durrantson a színpadon, szurkálni fogja magát az öltözőben és csak porokat fog enni innentől és már jön a szöveg, hogy "ne tedd tönkre magad" és "nem is szépek azok a hústornyok". Mindenki rögtön végletekben gondolkozik.

(#289) MongolZ válasza perempe (#265) üzenetére


MongolZ
addikt

Csak úgy érdeklődnék, mekkora az a szerinted kicsi comb és vádli, kerületben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.