Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#144) K82 válasza Archttila (#143) üzenetére


K82
őstag

A baj nem a zsírral vagy zsírtartalommal van, hanem a (túlzott mennyiségű) szénhidráttal. Amíg a szervezet könnyen jut szénhidráthoz, addig abból nyeri az energiát és nem a fehérjéből vagy zsírból. Ha elhagyod vagy minimálisra csökkented a szénhidrát bevitelt, a szervezet "körülnéz" h energia kell. Oké, van zsír (túlsúlyos embernél nem is kevés), van fehérje (izom, nem annyira sok és szükség van rá), de nincs szénhidrát. Ha átbillen a szervezet a szénhidrátéhségen, nagyobb részben a zsírhoz fog hozzányúlni, abból kezdi el előállítani a működéshez szükséges glükózt.
Mondom a saját példámat: 100+ kilóról indultam, egy év alatt heti 2 edzéssel lejött 10 kg. Szeptembertől drasztikusan csökkentettem a szénhidrát/cukor bevitelt, így egy hónap alatt 5 kg mínusz lett, újabb egy hónap 2 kg mínusz, így 83 kg körül vagyok már október óta (kb. ez is a normális a 190 centis magasságomhoz). A testzsírmérleg szerint abból a 7 kg mínuszból 6.5 kg volt a zsír (vehettem is új nadrágokat)...
Ha megnézed a németeket vagy a franciákat, zsírosabb húsokból (és ételekből) többet esznek mint mi, mégis nálunk vezető halálok a szív- és érrendszeri megbetegedés.

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.