Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) diegho


diegho
nagyúr

Egy kis update megtörtént. Belekerült a C vitamin felosztása, vesekőképződésre felhívás. Betettem a végére egy kalóriaszükséglet kalkulátort. Johnny V csatornájának a linklébe beírtam, hogy ott vannak az említett receptek, bár ezeket külön ki fogom majd szedni. Némi magyarázat a bacon és vörös húshoz szintén ment.

(#102) diegho


diegho
nagyúr

Update 2. Jópár recept kiemelve linkként a végén!

(#103) nevemfel válasza Victoryus (#89) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nekem a szénhidrátbevitel drasztikus csökkentése bevált. (Illetve még csak drasztikusnak sem nevezhető, mert fokozatosan hagytam el dolgokat.) Semmi cukros dolog, gyümölcs se, amiben sok szénhidrát van. Kenyér helyett zsömle vagy kifli, kisebb magvas vekni, ezekből is jellemzően kevés. Minden másból amennyi kell. :D

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#104) Archttila válasza nevemfel (#103) üzenetére


Archttila
veterán

A rostok miatt kell a gyumolcs. Szerintem.
A sprinterek is bekapnak egy banant futas elott :D pedig ok gondolom nagyon szigoru etrendet tartanak...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#105) K82 válasza Archttila (#104) üzenetére


K82
őstag

Rost van a zöldségekben is de tény, szívesebben eszik az ember banánt pl. mint zellert vagy brokkolit.
Banánt csak azért esznek mert gyors energiaforrás, de az utóbbi időben ahogy fejlődik (?) a tudomány/technika, vannak akik még ilyenkor is elhagyják a szénhidrátot és külső ketonnal pótolják.

Pixel / OnePlus Pad

(#106) looser


looser
addikt

Hey Diegho!

Őszinte örömmel olvastam a történeted. 44 vagyok, 140 kilóval stabilan évek óta, szóval hozzád képest pár év késésben vagyok. A háziorvosom még a harmincas éveimben mondta - és ez rohadtul beragadt nálam - hogy 40 felett jönnek a gondok. Valószínűleg egyébként ez folyamatos, tehát inkább észrevehetetlen, de azért mindig ott van és emlékeztet rá; ha még szeretnék ittmaradni egy 30-40 évet, azért tenni (mozdulni) kell. Úgy 10 éve belenyaltam a 160-ba, na az pokol volt. Ez a mostani sem leányálom, de emellett lejártam a novemberi zárásig heti 3-4 alkalommal konditerembe. Nem durván, fél óra kardió, fél óra súlyzós, rövid szünetekkel. Ez pont ahhoz elég, ha egyébként nem változtatsz az étrendeden, hogy tartod a súlyod, közben viszont jól, energizáltan érzed magad. Lényegében b***hatod, mert ettől csak kicsit tolódnak ki az évek. De azóta semmi, itthon minden nap edzettem a kezdetekkor, nálam is bejött a séta, egyre távolabbról (szóval a Teszkós példád szerintem nagyon jól mutatja, mi megy ilyenkor az ember fejében, ahogy tologatja a határait, csak másnak nehéz ezt elmondani), itthon kézi súlyzó, kettlebell, de ezek is elkezdtek elmaradozni, főképp, amikor január 1-től munkanélküli lettem és még a Cuberpunk-kal is elkezdtem játszani :D
A lényeg: sok jó tipp van a cikkedben, vitaminokat én is elosztva szedek. A károgókat nem igazán értem; fajták, eloszlás, mennyiségek miatt (akár kaja, akár edzés, akár makrók) el kell olvasni más cikkeket is, beleásni magad, csak így megy és kialakítani a saját utadat. Nem lehet etalonnak venni egy szem írást és szerintem ezt te is így gondolod. Nincsenek örökérvényű dolgok (oké, dr. House-nak igen :D (pl. mindenki hazudik)) ki kell tapasztalni, neked mi a jó. Erőt adott a cikked, igazán, mert ez az elvagyok állapot nem a hosszú élet titka. Köszönet érte és további sok sikert!

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#107) ncc1701 válasza Archttila (#104) üzenetére


ncc1701
veterán

Banánt a gyorsan felszívódó ch miatt eszik a sportolók edzés elött/közben/után. Plusz egyszerűen emészthető, és gyakorlatilag sosem okoz hasmenést, és még a térfogata is kicsi, nem tömít el.
Ha rost kell, mert olyan az étrended, h nem viszel be eleget, tápkiegként is egyszerűen meg tudod oldani. Egyébként diéta/fogyasztás elején a gyümölcsöket kifejezetten érdemes elhagyni pár hónapig, mind teli van szénhidráttal. Ha vitamin kell, akkor egyél több zöldséget, azokban több van eleve.

(#108) ncc1701 válasza looser (#106) üzenetére


ncc1701
veterán

Csak mondom, h a konditermek java része nem zárt be, legális/illegális módon, de aki akar, az tud járni edzeni. Versenyzői igazolvánst már utánad vágnak 3-5eft-ért, és egy bazi teremben ha van 2-3 ember, akkor igazából semmiféle fertőzéstől nem kell tartani.
Viszont sokaknak ez most jó alibi volt kihagyni az edzéseket. De legalább elvált a sz@r a májtól. :) Én egyetlen edzést nem hagytam ki, mert nekem ez olyan, mint másnak a levegő.

(#109) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Gratula a szép eredményhez! :)

Off:
Látom már megy a fórum háború a vesekővel kapcsolatban keményen. Hát én is hozzá foteltudoskódnék a témában: még régebben olvastam egy állatorvosról már talán nem is él és a tevékenysége se mostanában volt. Röviden a lényeg arról ami megmaradt bennem: rengeteg boncolást végzett marhákon és ő azt az összefüggést látta meg hogy akkor alakul ki, ha az ember élőlény nem visz be megfelelő mennyiségben ásványi anyagokat és amikor a haszonállat állománynak elkezdte szépen adagolni a kérdéses ásványokat megszűnt a vesekő probléma. A vesekő az írás szerint ha jól emlékszem azért volt probléma a marháknál, mert magas volt miatta a halálozási arány.

(#110) woodworm válasza Fred23 (#83) üzenetére


woodworm
veterán

Egészséges embernél étkezés után egy órával vissza kell állnia a vércukorszintnek. Az inzulinnak hasonlóképpen. Ha nem, azt kezelni kell.

(#111) w.miki válasza KISDUCK (#109) üzenetére


w.miki
veterán

:DDD szerintem meg a külsőleg bevitt mesterséges vitaminok semmit nem érnek.
Én Covid előtt rengeteget szedtem, aztán mégis kórházba kerültem.
FB-n van poszt covid csoport, ott szintén hasonló a tapasztalat...
Más meg semmi ilyet nem szed, és semmi baja

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#112) ncc1701 válasza w.miki (#111) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem feltétlen ez a helyes következtetés. A mesterséges, és az természetes c vitamin között plö kémialilag nincs diffi.
Másrészt plö fehérje esetén meg el lehet jutni oda, h vagy megeszek napi 1.5kg csirkemellet, vagy legurítok 3-4 fehérjét tápkieg formában. Megsúgom, utóbbi a célszerűbb.

Covid meg fura vírus, én sem értem, h amúgy egészséges ember miért kerül kórházba. De a mezei influenzában is halnak meg, úgyhogy ezen nincs mit csodálkozni.

(#113) KISDUCK válasza w.miki (#111) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nem a legjobb ötlet összefüggést kereseni a "mesterséges vitaminok" és a covid problémák között. Lehet egy ember olyan akár a Dávid szobor és élhet olyan egészségesen hogy a vérében ambrózia csörgedezzen, de ha genetikailag sebezhető egy vírussal szemben akkor ott nincs mit tenni. Ez fordítva is igaz, hogy élhet valaki egészségtelenül is annyira hogy a reggelt kőműves aktimellel indítja meg kőbaltával folytja le, de ha egyszer genetikailag védve van adott vírus ellen akkor nagyon nem kell magát féltenie.

szerk.: a vitaminok és ásványi anyagok nem azért vannak hogy megvédje a test magát a vírusoktól és a baktériumoktól megy egyebektől, azok csak ahhoz kellenek hogy a test optimálisan tudjon működni. A védelem feladata az immunrendszeré, ha a test optimálisan tud működni nyílván könnyebb az immunrendszer dolga, de az nem garancia egy fertőzéssel szemben való ellenállásra.

[ Szerkesztve ]

(#114) Fred23 válasza woodworm (#110) üzenetére


Fred23
nagyúr

Arról volt szó, hogy keveset enni sokszor. Vannak, akik 8-10x esznek egy nap, vagy akár többször is. Ez is egy módszer. Ha vissza is áll a vércukruk/inzulinjuk -bachatják, mert alig marad olyan idő napközben, amiben normálisan fogyhatnának.
Erre lehet megoldás például a protein tabletta (mint nasi). Nagyon gyorsan, 5-10 perc alatt normalizálódik utána az inzulinszint, és ki se nagyon mozdítja a "helyéről". Alig dobja meg -szemben mondjuk egy pogácsával vagy csokival. Mégis lehet valamit rágcsálni, szopogatni.

És igen, az edzés is fontos, ahogy sokan meg is jegyezték. Én kocogni, súlyzózni, meg saját súlyos edzéseket szoktam csinálni, de perpill -100 kiló felett- futás helyett inkább csak gyorsgyaloglok.

Ez a topik hozta meg a kedvem jobban az egészhez. Mióta olvasom, szigorúbb vagyok magamhoz. :D

C-vitamin témához: évekig szedtem napi 2-3g-ot, nem lett vesekövem. Mikor viszont gyúrtam, és felvittem a fehérjét az egekbe, volt, hogy enyhe zavart éreztem az erőben a veséim tájékán. Szerintem szteroid nélkül a legtöbb embernek elég a zsírmentes testsúlykilónkénti 1,3-1,5g protein edzés mellett.

[ Szerkesztve ]

(#115) woodworm válasza Fred23 (#114) üzenetére


woodworm
veterán

Igazad van, nem tisztáztuk a sokszor fogalmát. A legtöbb embernek szerintem a napi 5-6 étkezés már sok, mert nem ehhez vannak szokva. A 8-10 alkalom pedig egy diétás étrendben olyan kevés kalóriát tartalmaz étkezésenként, hogy megint nem nagyon fogja megdobni a vércukrot, főleg alacsony GI-ű ételekből. Péksüteményeket pedig nem illik sűrűn beilleszteni a fogyókúrába, mert alkalomtól függetlenül gerjeszti az inzulintermelést.

(#116) Fred23 válasza woodworm (#115) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ami azt illeti, ismerek olyan nőt, akinek működött a káposztaleves diéta is sok étkezéssel, napi pogácsával, kis csokival. Az más tészta, hogy szerintem x diéta nem egészséges, illetve nem tetszik a skinny fat test se.

(#117) hodigy


hodigy
csendes tag

Jó a cikk, jó, hogy leírtad!
Annyit tennék hozzá, hogy ebben az élethelyzetben (nem a covid-ra gondolok) mindenki sokat fogyott, én is lefogytam 20-kg-t (jó néhány év után 10 vissza jött, amiből jó néhány kg izom, szóval nem izgulok rajta).

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#118) w.miki válasza K82 (#100) üzenetére


w.miki
veterán

Tudsz esetleg gyakorlatsort is linkelni erről az edzésről.
Google-val nem sok mindent találtam :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#119) F34R válasza w.miki (#118) üzenetére


F34R
nagyúr

(#120) looser


looser
addikt

A cikk említi a kollagént, ez valóban segít ilyen nagymértékű fogyás esetén, hogy a csimpánzcsöcs, integető lebeny, hasi úszógumi ne lógjon a végén? Mi a titok? :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#121) ncc1701 válasza looser (#120) üzenetére


ncc1701
veterán

A szike a végén.

(#122) w.miki válasza F34R (#119) üzenetére


w.miki
veterán

ez inkább ilyen reklám videó, gyakorlatsor nincsen benne :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#123) ToxLee


ToxLee
őstag

Fura nekem,hogy a linkek közt Dennis Burkhardt fel van sorolva Tari Ádám meg ki van hagyva hol ott ő aztán már el is ért valamit és konkrétan evvel foglalkozik.

(#124) F34R válasza w.miki (#122) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez egy plusz az edzes fole. Normal sulyzos gyakorlatok ugyanolyanok mint amit az edzoteremben is csinalsz. Ha viszont olyat meg nem csinaltal akkor ez nem valo neked.

(#125) K82 válasza w.miki (#122) üzenetére


K82
őstag

Sima súlyzós emelgetés, semmi extra. Viszont kell hozzá az eszköz ami nem olcsó, aki beruházott rá valószínűleg tréner, a trénerhez meg el kell járni - ha nyitva lennének az edzőtermek... Ördögi kör, remélhetőleg lassan javulni fog a helyzet; már én is várom h legyen valami, még ha szabad téren, de akkor is.

Pixel / OnePlus Pad

(#126) KISDUCK válasza w.miki (#122) üzenetére


KISDUCK
addikt

Fegyencedzést olvastad? Ott bemutatnak visszafogottabb fekvőtámaszt is ami kevésbé terheli súllyal a karokat.

(#127) UnA válasza ncc1701 (#108) üzenetére


UnA
Korrektor

"Viszont sokaknak ez most jó alibi volt kihagyni az edzéseket. De legalább elvált a sz@r a májtól."

Előtte jártam minden nap, de nálunk simán bezárt a hely – szóval ennyire nem volt egyszerű a helyzet. És én inkább már megvárom a "hivatalos" nyitást, addig marad az, amit itthon is lehet csinálni. Meg a tó körül a futás. :)

(#128) ztoldy válasza looser (#120) üzenetére


ztoldy
senior tag

Sajnos, hosszú ideje fennálló jelentős mértékű túlsúlynál a megnyúlás megmarad, ihatsz bármit.

@ncc1701: így van, ez az időszak egy jó szűrő, de eljön még a gyorsan le kell fogynom a strandra, ezért járok egy hónapot előtte időszak :)

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#129) Archttila


Archttila
veterán

Szerintem elkezdett szukulni a gyomrom. Ma a cegnel amikor lementem ebedelni azt vettem eszre, hogy a korabban 10 perc alatt betolt adagot (leves+masodik+2 szelet kenyer) mar nehezebben birom megenni. (termeszetesen kenyer nelkul)
Lehet el kellene hagynom a levest es csak masodikat enni, csak az a baj hogy nagyon leveses vagyok. :D vagy egyszeruen csak fitness menuket eszek, levessel felvaltva... Nem tudom mi lenne a jo.
Az is feltunt, hogy sokszor mar az ebed kozepen erzem, hogy eleg, jol laktam. Lehet egyszeruen csak a felet kellene megenni es problem solved.
Mar a heti 5 ebed is a multe. Mult heten negyet, ezen a heten pedig mar csak harmat rendeltem.

Itthon viszont egyre ugyesebben vasarolgatunk. Probalunk minosegibb termekeket valasztani, es a korabbinal joval tobb zoldseget, gyumolcsot fogyasztunk.
Cukor nuku! Semmi. Cigi mar 10 eve nem kinlaszt, csipszeket amugy sem nagyon szerettem soha, amiota csalad van mar sorozni sincs idom :) (nem.is hianyzik)
Napi 5-5km bicaj, hetvegen is! Ezt imadom, pedig ebredes utan fel oraval mar a nyergen ulok, de szinte mar varom, komolyan :))

Egyebkent en nem is annyira a fogyas miatt csinalom (190 cm/100 kg) inkabb a mertek betartasa motival. Szerintem rengeteg karos dolgot csak megszokasbol vesz meg az ember.
Eddig literszam nyomtam a kulonfele cukros joghurtokat, most meg siman eleg 0%-os Jogobella, egy katona szenhidratcsokkentett kenyerrel. Ma peldaul ennyit ettem delutan, ugy indultam le a gyerkocert az oviba. Harom hete ez ugy nezett ki, h fel liter joghurt, 2 kifli, rudi :D es ezt ugy, h kvar@ nem voltam ehes, csak ugy falanksagbol :D aztan persze este meg ment a vacsi, reggel meg a mezedes kave sok tejporral. Ehhez kepest mar edesitot sem teszek bele csak egy kis sovany tejszint.

A vajra kellene meg egy jo alternativa :K meg a tomlos sajtra.

Elnezest a fogalmazasert, de kozben itt log a nyakamba a gyerkoc :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#130) ncc1701 válasza K82 (#125) üzenetére


ncc1701
veterán

Már írtam: nyitva vannak a termek, legalábbis a fele tuti. Lehet járni, ez nem jó kifogás.

Szabadtéri edzőhelyeket ősszel nem zárták be, oda most is lehet járni mindenféle papper nélkül.

(#131) ncc1701 válasza UnA (#127) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem ugyanaz. Amíg valaki fiatal, huszon vége, max 30 eleje, addig gond nélkül ki tud hagyni fél évet, mert visszajön. Én 46 múltam, nálam már sosem jönne vissza az, amit leadnék. Ezért én kényszerpályán vagyok.

(#132) ncc1701 válasza ztoldy (#128) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, a tavaszi nagy roham. Ugyanaz, mint az újévi fogadalom január elején. Aztán max pár hét után rájönnek, h a vasak nehezek, és büdös a meló, így abba is hagyják.

(#133) K82 válasza Archttila (#129) üzenetére


K82
őstag

Ha cukor nélkül akarod inni a kávét, ajánlom a cold brew elkészítési módot. Nyáron egyszer kipróbáltam, azóta csak így iszom. Igaz, előre kell tervezni, ez nem egy gombnyomás...

A vajra nem kell alternatíva, az egyik legjobb cucc. A csirkemell is sokkal szaftosabb lesz vajban sütve, jó pár (hölgy) ismerősöm lesett tátott szájjal h miért ilyen puha és omlós amit én csinálok, nekik mindig száraz lesz.

Pixel / OnePlus Pad

(#134) K82 válasza ncc1701 (#130) üzenetére


K82
őstag

Ha teljesen hivatalos akarsz lenni, nem, nem lehet járni (persze, van kiskapu, tudom, de kihagyom). Konditerembe nem teszem be a lábam, azokat jó messzire elkerülöm. Ahol a mi edzéseink vannak, számunkra még mindig zárva.

Pixel / OnePlus Pad

(#135) ncc1701 válasza K82 (#134) üzenetére


ncc1701
veterán

Versenyzői papír kell, ez nem kiskapu, teljesen legális. Dokihoz elmész, mér egy vérnyomást, csinál ekg-t, ilyesmi, belépsz egy általad kiválasztott egyesületbe, és heló. Megfertőződni sincs esélyed, mert alig járnak.

Én elfogadom, ha valaki nem jár edzeni, de ne azért mondjuk már, mert nem tudná megoldani, ha akarná. Nincs kedve, kell a pihenő, bármi hihető. Még az is, h esetleg fél a vírustól. De teljesen legálisan lehet járni.

Mondjuk ha nem kifejezetten konditermi edzést csinálsz, hanem valami köredzés félét, annak game over.

[ Szerkesztve ]

(#136) Archttila válasza K82 (#133) üzenetére


Archttila
veterán

Ennek a cold brew-nek utana fogok nezni, koszi! :R

A vajon te is a Delma es tarsait erted ugye? :D Csak mert ott vannak a normalis(ra hajazo) zsirban gazdag vajak is pl. teavaj.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#137) K82 válasza ncc1701 (#135) üzenetére


K82
őstag

Mint írtam vala, a konditermeket nagy ívben elkerülöm, a súlyzós edzések nem nekem valók - egyedül csak bringázni szeretek.
A kettlebell az ami nagyon megtetszett, viszonylag hamar volt sikerélmény és látszat is, jó társaság ahol lehet húzni a másikat. A futsal-osoknak ugyanúgy van edzés, a többieknek nem. Értem én h versenyzői papírral legális, de ez a mi értelmezésünkben inkább a kiskapus megoldás, mint a hivatalos.

sati: a Delma és társai margarin, a vajtól messze vannak. A vaj nálam a teavajat jelenti, 82% zsírtartalommal. "Üresen" a cold brew kávénál max. annyit fogsz érezni h kevésbé keserű, tejjel felöntve az igazi. Én a kávéról nem voltam hajlandó lemondani, a minimális cukrot meg úgy oldom meg h a tej is felesben kókusztejjel van keverve.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#138) diegho válasza looser (#120) üzenetére


diegho
nagyúr

A kollagén akkor segít sokat, ha nem túlsúlyosan élted le az életed. Ha mondjuk valaki terhesség alatt hízott el, de pár év után nekiáll fogyni, neki elég hasznos. Nálam annyi van, hogy a csíkok a hasamon lényegesen világosabbak lettek, de a bőr természetesen meg van ereszkedve, majd a plasztikai sebész megoldja.

(#139) diegho válasza ToxLee (#123) üzenetére


diegho
nagyúr

Éreztem, hogy valaki jönni fog ezzel. Nos az én privát véleményem az, hogy Tari Ádám ebből él, ezért a csatornájáról nem túl sok konkrét információt tudsz meg, csak akkor, ha fizetsz. Dennis is hasonló, viszont nála én úgy érzem, hogy több információ érhető el pénz nélkül. Természetesen Ádámot is lehet nézni, viszont én több dologgal nem értek egyet, amit nemrég mondott ki az egyik kifejezetten fogyással foglalkozó videójában, ezért nem raktam be a csatornáját.

(#140) ToxLee válasza diegho (#139) üzenetére


ToxLee
őstag

"Tari Ádám ebből él, ezért a csatornájáról nem túl sok konkrét információt tudsz meg, csak akkor, ha fizetsz."

Abszolút nincs igazad.Youtube csatornáján minden ingyen elérhető! Sokkal sokkal több infó amit Dennis valaha is feltöltött.

[ Szerkesztve ]

(#141) diegho válasza ToxLee (#140) üzenetére


diegho
nagyúr

Akkor nincs igazam, ilyen a világ, nem kell, hogy mindig igazam legyen :)

(#142) ztoldy


ztoldy
senior tag

Lehet felsorolni és nézni sok influenszert itt és ott, de akkor is csak a kalóriabevitelen és elhasználáson fog múlni a fogyás.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#143) Archttila válasza K82 (#137) üzenetére


Archttila
veterán

Csak azert kerdeztem ra, mert a koznyelv sokszor (helytelenul) a margarint is vajnak hivja. Lasd a korabbi hszem :DDD
Viszont a nagyon magas zsirtalom miatt a teavaj nem tul egeszsegtelen? Nem ertek hozza :D csak a logika ezt diktalja.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#144) K82 válasza Archttila (#143) üzenetére


K82
őstag

A baj nem a zsírral vagy zsírtartalommal van, hanem a (túlzott mennyiségű) szénhidráttal. Amíg a szervezet könnyen jut szénhidráthoz, addig abból nyeri az energiát és nem a fehérjéből vagy zsírból. Ha elhagyod vagy minimálisra csökkented a szénhidrát bevitelt, a szervezet "körülnéz" h energia kell. Oké, van zsír (túlsúlyos embernél nem is kevés), van fehérje (izom, nem annyira sok és szükség van rá), de nincs szénhidrát. Ha átbillen a szervezet a szénhidrátéhségen, nagyobb részben a zsírhoz fog hozzányúlni, abból kezdi el előállítani a működéshez szükséges glükózt.
Mondom a saját példámat: 100+ kilóról indultam, egy év alatt heti 2 edzéssel lejött 10 kg. Szeptembertől drasztikusan csökkentettem a szénhidrát/cukor bevitelt, így egy hónap alatt 5 kg mínusz lett, újabb egy hónap 2 kg mínusz, így 83 kg körül vagyok már október óta (kb. ez is a normális a 190 centis magasságomhoz). A testzsírmérleg szerint abból a 7 kg mínuszból 6.5 kg volt a zsír (vehettem is új nadrágokat)...
Ha megnézed a németeket vagy a franciákat, zsírosabb húsokból (és ételekből) többet esznek mint mi, mégis nálunk vezető halálok a szív- és érrendszeri megbetegedés.

Pixel / OnePlus Pad

(#145) Bugarov


Bugarov
aktív tag

Gratula!

Intermittent fasting

https://leangains.com/the-leangains-guide/

és húzozkodás / tolózkodás valami szabadtéri pályán. A súlyzós edzésnél nincs jobb, de most terem nélkül nehéz guggolni meg fekvenyomni.

Jól láttad, hogy kaja oldalról érdemes megfogni a témát.

(#146) Hieronymus válasza Archttila (#143) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Viszont a nagyon magas zsirtalom miatt a teavaj nem tul egeszsegtelen? "

Valóban egészségtelen a túlzott vajfogyasztás.
DE! A margarin keményített olajból készül. Ennél egészségtelenebb élelmiszer kevés van. Ma már Európában nem engedélyezett a olaj keményítése. Ezért enyhén keményített pálmazsírt vásárolnak és ezzel sűrítik az olajat.Az eredmény továbbra sem egészséges, de legalább környezetkárosító is.

Van egy ökölszabály az olajokkal kapcsolatban.
Magas hőmérsékletű sütéshez Avokádó olaj, magas hőmérsékletre (210 fok) készített olíva olaj illetve a Wok olajok.
Sütésre repceolaj. (A napraforgó olaj felhasználása túl van dimenzionálva.)
Alacsony hőmérsékletű sütéshez vaj.
Főzéshez minőségi olajak. Olíva, minőségi repceolaj,....
Saláták. Saláta olíva olaj. Mákolaj lenolaj, agár olaj, ....
A kókuszolaj rendben van a pálmaolaj inkább kerülendő.(Eredetileg büdös, kellemetlen ízű és színes folyadék. Ebből készítenek íztelen, szagtalan fehér, zsírszerű anyagot. Inkább hagyjuk ki.)
Rengeteg olaj fajta kapható, ami a főzéshez és salátákhoz egészséges. A napraforgó olajból kapunk eleget a kész termékekben. Nem kell otthon használni.

Sütésnél szóba jöhetne a sertészsír. Mivel a a sertészsír füstölési pontja nagyon széles határok között mozog, érdemes elkerülni. A marhafagyú jobb de jellegzetes íze van. Nem fog ízleni. Talán sült krumpli esetében élvezhető.

Margarin, halvarin és társaik, beleértve a frissfölt kerülendők.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#147) #21346560


#21346560
törölt tag

Gratula!
Én szintén 9 hónap alatt "mindössze" 30 kg-ot adtam le a 185cm/123kg összeállításból, nagyon hasonló módon!
Az sem volt egyszerű, de ez még szebb! Le a kalappal! :C

(#148) lehella


lehella
senior tag

Jó ilyen tapasztalatokat és ilyen fogyásokról olvasni, grat mindenkinek. A lényege tényleg a kitartás, illetve amit tapasztaltam, hogy a szervezetet, anyagcserét nem szabad hagyni lepihenni :) Én Insumed diétát csinálok, 2 hónap alatt 8kg lement kényelmesen, tápszeres reggelivel - vacsival, illetve normális ebéddel fogyva.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#149) Archttila


Archttila
veterán

Koszonom a hasznos valaszokat! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#150) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na ez jó írás volt.

Nekem annyi a történetem, hogy karbantartóként dolgoztam irodaházban és már 122 voltam amikor elkezdtem a fogyókúrát. Lassan nagyon. Cirka egy év alatt ment le 20 kiló.
Most hogy itthon voltam betegállományba valami hányós vacak miatt két hét alatt lazán leadtam 5 kilót. Így voltam most 98 pedig már középsuliban is 105 voltam 175 centis magassághoz. Tehát annyira talán nem kövér, de nem is voltam vékony. Most meg esnek le rólam a ruhák.
A 80% a kaján múlik. Este nem eszünk pláne lefekvés előtt.
A cukros üdítő és péksüti is igen sokat tud hozni a konyhára, havi 1-4kg lazán. Én csak a kólát ilyesmit hagytam el első körben és csak vízet ittam, csapvizet. Azzal lazán heti 1kg le tud menni. Semmi mást nem csináltam. Jah igen kb egy hónap után indul meg lefele szólok előre.

Szóval nekem csak ennyi a tapasztalatom.

80-85kg nekem a cél sztem nyár végére megleszek simán.
Ma reggel voltam kereken 100.0 :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.