Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ktg3


ktg3
őstag

Nagyon jó, hasznos kis cikk :R

Annyit még megtehetnél, hogy a végén a felsorolásnál a típusok mutathatnának direkt a gyártói linkre.

(#2) proci985


proci985
MODERÁTOR

Define 4 van csak a listan, de nincs Define 5.

vizes hazak kozul ott a Thermaltake X9 es az NZXT H630 (meg esetleg a 630/810/820), ezek olcsobbak mint a Phanteks Primo es hazon belul elhelyezheto radiatormennyiseg/modularitas szempontjabol megfeleloek highend rendszereknek is.

Thermaltake P5 szinten niche marketet fed le a felepitesevel. Phanteks EVOLV hasonlo, remek megmunkalasi minosegu, bar picit dragabb haz.

Silverstone Raven szeria multiGPUra talan meg mindig az egyik legjobb haz a piacon legen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) elithun


elithun
őstag

Hasznos írás, köszi! :R

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

Valamilyen spéci matx házra lenne valakinek tippje? Szép, különleges kuckót keresnék, lehetőleg beépítetett kijelzővel, amin a fontosabb adatokat le tudnám olvasni. Egy darab 3.5-ös hely kellene bele, plusz egy ssd és egy nem LP vga megy bele.
Keresgélek már egy ideje, sikertelenül. Ésszerű kereteken belül nincs felső határ, ha beleszeretek.

(#5) fogtunder válasza ktg3 (#1) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez a milyen házat vegyek topik új összefoglalójának vázlata, nem végleges a lista, ha az lesz, akkor lesznek linkek, meg pár szó a házakról.

(#2) proci985: van az, csak másik árkategóriában, mert 30 alatt nem nagyon kapni

(#4) Loveless: a kijelző lesz a szűk keresztmetszet, mert amúgy nagyon jó mATX házak vannak, pl. a Fractal Design Define Arc Mini 2.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#6) fogtunder válasza proci985 (#2) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Phanteks Evolv a nagyon lefojtott belépő szellőzés miatt nem raktam be, nagyon jó minőségű ház, de ezért az árért szerintem már kevés.

a TT X9-et és a H630-at megnézem, a P5 nagyon réteg modell, ez most téma összefoglaló lesz, az anidees AI Crystalt és társait is kihagyom, aki ilyet akar, az majd kérdez.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#7) proci985 válasza fogtunder (#6) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

szalcsiszolt alu nem olcso, azon a hazon a kinezetet kell megfizetni. forumon egyebkent van egy korbevizezett/radiatorozott EVOLV (I7+290X kombo), szoval meg lehet oldani annak is a szellozeset (bar kicsit bonyolultabban, ez teny).

----

X9 muangyag elvileg de van feherben es radiator support szempontbol az egyik legjobb a piacon foleg 50k korul.

H630 zajcsillapitott es belefer ket triplaradi kellemesen, legozhato (tobbi NZXT ultra is tudja ezt, de azok radiator supportban picit gyengebbek / dragabbak), hazon beluli radiatorokkal 900W mellett meg biztosan csendes gepet lehet vele epiteni szoval erre a celra remek. mondjuk ezen is a funkcionalitast kell megfizetni, kb tulmeretezett Define minosegre is (rendben vannak az illesztesei, nagyon atgondolt, minosegi, de boven nem egy lian-li aluraketa).

minimalvizre jo a Define S, de ha kell legalabb 1-2 5.25os hely (vezerlesnek/tartalynak pl), tobb HDD hely, legalabb ket tripla radi hazon belul (vagy eleg radi multiGPU + HEDTnek) es hely a pumpanak, akkor marad az X9, a Phanteks Primo, az NZXT ultrai (H630/810/630/820) ugy 120k alatt. az X9 es a H630 pedig joval olcsobb a Phanteks Primonal es pl ezek vannak feherben is.

---

P5 tenyleg spec, ez igaz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nem lenne átláthatóbb ha az ajánlott házak ábécé sorrendben lennének rendezve?

Define C miért nem szerepel az ajánlottak közt?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9) fogtunder válasza Bjørgersson (#8) üzenetére


fogtunder
nagyúr

már elkezdtem berendezni őket, még erősen work in progress.

a Define C azért nem ajánlott, mert egy árban van a Corsair 400C-vel, amihez nagyon hasonlít, viszont annak jobb a hűtése és elfér benne egy kompakt víz és egy 28cm-es VGA is, míg a Define C-ben nem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#10) Bjørgersson válasza fogtunder (#9) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ugyanarról a Define C-ről beszélünk? :)

Graphics cards up to 315mm in length with front fans mounted

Water cooling compatibility - Radiators
Front – 360, 280, 240, 140 and 120 mm. Max width 144 mm
Top – 240 and 120 mm radiators. Max component height on motherboard 40mm
Rear – 120 mm. Max width 125 mm

Valamint ha tudok bármiben segíteni, keress meg nyugodtan priviben. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11) fogtunder válasza Bjørgersson (#10) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, ugyanarról a házról beszélünk. 315mm hely van a ventikkel, ebből jön le még a radiátor vastagsága, az alaphangon 2,5-3 centi, egy 28 centis VGA már nem biztos, hogy bemegy mellé, vagy csak centizve és azért ennél még nagyobbak is vannak. nekem az Arctic Liquid Freezer 240 és a Strix GTX970 már nem megy be, nem hogy a gyári push-pull kiépítésben, de egy sor ventivel se. nem rossz ház, de a 400C ugyanazért az árért jobb, olcsóbban meg ott az S340, vagy a P400. meg lehet venni, ha valaki nem akar vizezni, de én személy szerint az árazás miatt nem ajánlanám.

bármilyen észrevétel jól jön, akár az is, ha elgépeléseket szúrsz ki, vagy ha van valami javaslat, mi lenne még hasznos bele, más ház, amit kihagytam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#12) Bjørgersson válasza fogtunder (#11) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy gyors iPon webshop-ellenőrzés után a kettő nem is egy árkategória. :B

400Q - 33 815 Ft
400C - 32 713 Ft
Define C - 25 517 Ft

Ami egy gyors átfutás után szemet szúrt, az a cable management, szerintem sokkal szebb lenne magyarul, kábelmenedzsmentnek írva. :) Vasárnap jobban rá fogok érni, akkor átolvasom, és jelzem, ha találtam valami hibát. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13) fogtunder válasza Bjørgersson (#12) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én az ablakos Define C-t hasonlítottam hozzá, az inkább 28-29, amennyi a 400C volt kb. egy hónapja, csak közben kissé felment az ára. még átgondolom, lehet bekerül, mert az ablak nélküli verzió léghűtésre lehet jó biznisz, de nem igazán látom, hogy miért vennék ATX laphoz Define S helyett ilyet.

az a rész még a régi összefoglalóból maradt, én észre se vettem, de valóban, köszi :R

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.