Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erkxt


erkxt
tag

Szerintem ezt szedd le innen. Nem kell még több embert meggyőzni, hogy jöjjön ásni. Ha mindenképp írni akarsz erről, akkor facebookon megvan rá a megfelelő csoport(ok). A youtubra felpakolt videóknak köszönhetően már így is boldog boldogtalan hozzá nem értő kezdett bele, nem kell mást is bátorítani, főleg nem egy ilyen publikus oldalon. Nagyon őrölünk neki, hogy ennyire tudod mihez milyen hardver kell, de szerintem ez egy teljesen felesleges poszt ide. Aki akarja már csinálja és tudja, aki nem tudja meg ne akarja.

[ Szerkesztve ]

(#2) elithun válasza erkxt (#1) üzenetére


elithun
őstag

Szerintem ne szedje le innen. Egyrészt, mert azt publikál, amit csak szeretne, másrészt szépen összeszedett írás.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#3) marositech válasza elithun (#2) üzenetére


marositech
senior tag

De most már nagyon közutálatnak örvend ez a fajta bányászat...
Vegyen ASIC-t... a VGA piacot hagyja békén.

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#4) elithun válasza marositech (#3) üzenetére


elithun
őstag

Nem hinném, hogy ez egy propaganda írás lenne a bányászat buzdítására.
Persze jó lenne, ha normalizálódna a VGA piac, de az nem eze(ke)n az írás(ok)on múlik.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#5) bitpork válasza erkxt (#1) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem akarsz az autós topikokba is beírni, hogy mostmár elég legyen a DIY megosztásokból mert irgumburgum sokan csinálják már?! :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) ncc1701


ncc1701
veterán

Tetszik az írás.

Jó ötlet lenne még a szoftveres részről is írni, beállítások, mi kell hozzá, stb. Hogy akinek van kedve, az könnyebben bele tudjon kezdeni, akár csak próba jelleggel is. Igény biztosan lenne rá.

(#7) DNReNTi válasza erkxt (#1) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem ertem mi baj van ezzel, engem is erdekel a tema, megsem batorit arra, hogy 1M-ot beletalicskazzak egy banyasz gepbe. Ettol fuggetlenul megis szivesen olvasok ilyen es ehhez hasonlo bejegyzeseket a temaban, hogy ne legyek teljesen vakon ha valahol feljon a banyasz topik par sor mellett a kocsmaban. Jo iras, up!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#8) bobalazs válasza erkxt (#1) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#9) Csapoati válasza erkxt (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Butthurt much?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) Mister_X válasza marositech (#3) üzenetére


Mister_X
nagyúr

VGA-s miner PC-vel nem bitcoint vagy litecoint fogsz bányászni, mert nem éri meg, azokra találták ki az ASIC-ot. Hogy szebb legyen a képlet, SHA-256-os ASIC-kkal nem fogsz tudni csak bitcoint (és az egyéb SHA altcoinokat) bányászni, Scrypt ASIC-kkal meg Litecoint (és a többi scrypt altot). Ethereumot meg egyikkel sem. Aztán amíg egy ASIC nagyjából 1 év alatt hozza vissza az árát, egy VGA-s ETH-t vagy ETC-t bányászva 4-5 hónap alatt is akár.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#11) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Ez a poszt mint Izraelben a zsidó viccek.

(#12) szazbolha válasza erkxt (#1) üzenetére


szazbolha
addikt

Tetszik az ötleted, de számos más szakmainak becézett blogra is kiterjeszthetnéd.

Végre valakinek bocsánatot kéne kérnie a bányászok nevében, hogy nem lehet normális áron GTX1060-at venni. Ha visszamegy az ára a novemberi szintre 6-ot veszek.

(#13) Mister_X válasza szazbolha (#12) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ja, véletlenül se a gyártó a köcsög, hanem a fogyasztó, aki megveszi.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14) janeszgol válasza szazbolha (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Hogy később nyerészkedj rajta? Látod miattad is felmennének az árak. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) ncc1701 válasza szazbolha (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Ne aggódj, használtan majd gombokért veheted pár éven belül a jó kis bányász karikat. :)

(#16) DNReNTi válasza Mister_X (#13) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szerintem senki se kocsog, ez sima kereslet-kinalat szituacio. Akkora a kereslet, hogy a kiskerek oriasi haszonnal is ki tudjak arulni az egesz keszletet. Most, hogy valaki megveszi e a VGA-t ilyen rohadt dragan, mindenkinek sajat dontese. Mondom ezt ugy, hogy en nem banyaszok, nem is fogok.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#17) bazsi83vp válasza DNReNTi (#16) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szerintem a kereslet-kínálat dolgot sokan nem értik. A verseny meg csak ugye a gyártók között lehet, a vásárlók között még véletlen sem..., pedig mint látjuk, dehogy nem.

(#18) MrTwister válasza janeszgol (#14) üzenetére


MrTwister
őstag

Dehogy is ha 6-ot vesz tuti bányászni akar... :DDD :DDD :DDD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#19) kemotox válasza szazbolha (#12) üzenetére


kemotox
addikt

És majd te bocsánatot kérsz? :U Vagy ez is olyan dolog, hogy csak akkor aljas köcsög dolog, ha más csinálja?

(#20) szazbolha válasza janeszgol (#14) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem később, hanem most. Napi 2500 Ft hasznot hozna.

(#18) MrTwister: Nyilván... a sok bányász miatt én sem tudok venni 1060-akat.

(#19) kemotox A PH-s légkört tekintve már gondolkodtam rajta.... köcsögségről és aljasságról te beszélsz nem én

(#15) ncc1701: Addigra már csak játszani lesz jó.

(#13) Mister_X Én nem tudom ki a köcsög, de a piac így működik.

[ Szerkesztve ]

(#21) ncc1701 válasza szazbolha (#20) üzenetére


ncc1701
veterán

Én eleve csak játszok. :) Asszonynak mondtam kb 1 éve, h bele kéne ugrani 1-2 millával, de leszavazott, h baromság. Nekem meg annyit nem ért meg, h összevesszünk ezen, meggazdagodni úgysem lehetett volna már akkor sem belőle.

(#22) Bird válasza erkxt (#1) üzenetére


Bird
addikt

Szerintem javasolnám az alapelvek olvasgatását fórumozgatás előtt..... :U

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23) szazbolha válasza ncc1701 (#21) üzenetére


szazbolha
addikt

5-6 éve is bányásztam míg el nem lopták a BTC-m. Akkoriban nem utálták a bányászokat, igaz nem is volt ilyen VGA hiány. Kockázatos piramisszerű játékká vált a kezdeti szép idea, , amit sok érdek támogát. Naponta új coinokat kreálnak spekulatív céllal. Amíg lehet az átlagpolgár pénzét kiszivattyúzni, addig összedőlni nem fog ez a szisztéma. Aki tavaly lépett bele a bizniszbe, mint bányász az sok pénzzel sokat kereshetett. De ez csak a tápláléklánc alja.

A kínait kell nézni, az nem hülye, ha 1000 számra veszi a vga-t, annak oka van.
Mi itt csak barkácsolunk bányász-amatőrként, a többség saját lakásában, saját gépével. Nem ez okozza a globális készlethiányt, bár nyilván a magyar vga piac is megnyekkent a kereslettől. De ez csepp a tengerben.
Nem bagatelizálni akarom, de az nagyobb baj lenne ha a kenyér fogyna el. Nem a szegények nyomora a vga hiány, a magyar polgárok többsége erről semmit nem tud.
Nem fontos, nem számít, marginális téma. Gyúrjuk itt az okosságot, épp van mit rágni. (lásd abu cikke)

(#24) fogtunder válasza erkxt (#1) üzenetére


fogtunder
nagyúr

felhívnám pár dologra a figyelmedet:

- egyrészt mindenki arról ír, amiről szeretne, amíg az nem ütközik az alapelvekbe, márpedig ez nem
- senkit nem bátorítok semmire, sőt, jelenleg inkább lebeszélnék a GPU bányászatról, de ettől függetlenül ha valaki mégis belevágna, nem árt, ha van egy részletes leírás ami alapján el tud indulni, hiszen ez a fórum lényege
- nem a bányászok jelentik a fő gondot, hanem maguk a gyártók, akik képtelenek voltak eddig a consumer VGA-khoz képest alternatívát kiállítani, illetve megfelelő ellátást biztosítani

szóval nem, nem fog az írás lekerülni

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.