Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Korrekt bemutató.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Moleman


Moleman
addikt

Köszi, hiánypótló cikk.

Nekem is jó lenne ez, tüneti kezelésnek, de hosszú távon szükségem van a midire és 4 analóg bemenetre, ezt pedig csak a 8i6 tudja 100 alatt. :(

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Kiváló kis mini Review!

Ebben az árkategóriában egészen szimpatikus.
Ha lenne külső táplálási lehetőség akkor 1 nagyság rendel zajtalanabb lehetne. :U

(#4) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nem vagyok érintett, igy csak átfutottam, lehet elkerülte figyelmemet az info... De egy barátomnak pont ilyesmi dolog kellene. Szóval hol is jutottál hozzá? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5) Rocko


Rocko
tag

semmi baj nincs az árával... aki sokallja, annak úgyse való.

[ Szerkesztve ]

(#6) schawo


schawo
titán

Kellemes kis belépő kütyü, ezzel már el lehet kezdeni játszogatni.
Az usb probléma forrását nem fogják tudni megoldani, az a Windows usb-kezelésében rejlik. Léteznek 3rd party megoldások, de azokat túl sokba kerülne licenszelni egy belépő kütyühöz.

Azért a fw kütyük sem véletlenül drágábbak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Szia!

Az AKG 240-ed milyen modell? Mert én is nézegettem pont ezt a fejhallgatót mostanában, viszont az nem 600 Ohm-os, hanem csak 55. Azért kérdezem, mert amivel meg tudom hajtani, azt maximum 300 Ohm-os fejhallgatóval lehet használni, így akkor ez kiesne. A gyártó oldala szerint is az AKG 240 55 Ohm-os, légyszi írd már meg hogy a tiéd milyen, nehogy beválasszak! Köszi.

(#8) schawo válasza lugosi (#7) üzenetére


schawo
titán

A 600 Ohmos K240 az legalább 20 éves, vagy Sextett, vagy DF, vagy Monitor típus, jelenleg már (sajnos) nem gyártják őket, régóta nem kaphatók. Bármelyik K240-t, vagy K242-t veszed, mind 55 Ohmos.

Viszont ha jót akarsz magadnak, kerülöd a típust. Javaslom, hogy látogass el a fejhallgatós topicba tanácsért, mert ez itt offtopic.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) psyho85


psyho85
aktív tag

No, először is köszönöm a kiemeltet, remélem azért páratoknak hasznára válik a kis iromány.

@Duracellm...: De akkor meg túl jó lenne, fogná a szelet a firewire-s kártyák sorozatából. Nekem gyanús, hogy a Focusrite hamarosan valami új szériával fog előjönni.

@schawo/Lugosi: Valóban nem mai darab, egy K240 Monitor. Sikerült összehasonlítani egy új K701-el, azt nem éri utol, de sokkal közelebb van hozzá, mint a mai K240 MkII. Azt én sem ajánlom.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#10) schawo válasza psyho85 (#9) üzenetére


schawo
titán

A régieket én is nagyon szeretem, de az új 55 Ohmos sorozat sajnos egy kalap sz@r.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) lugosi válasza schawo (#8) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, így már értem, akkor ez ez a típus?

[link]

(#12) schawo válasza lugosi (#11) üzenetére


schawo
titán

Igen, erről a típusról volt szó a cikkben.

De ezekről tudni kell, hogy igen nagy erősítő teljesítményt igényelnek, hangkártyák, mp3 lejátszók, és a legtöbb telefon megfekszik alattuk.

Mondom, ha fejhallgatót akarsz venni, látogass el a fejhallgatós topicba.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) Auratech


Auratech
őstag

A kis impedanciás a Studio. Ez meg a Monitor. Jó kis fülesek. Meg a 271...

Örültem, hogy "hazai" témában olvastam cikket a PH-n! Köszi!

A latenciás problémára egy megoldás van, ami valamennyire segíthet. A Cubase5-ben van track-freeze funkció(hópihe-ikon), ami szépen lerendereli a bonyi effekteket és felszabadítja az erőt, lehetővé téve a szorosabb időzítést. Valamint a pc-nél(win) a rendszerbeállításoknál a háttérszolgáltatásokra adott prioritás többmagos procinál lényegében észrevétlenül védi az asio driver időzítéseit egy bizonyos szintig.
Az időzítéseket-kompenzációt-freeze funkciókat tekintve régóta a Samplitude fut nálam az első helyen.

Auratech Field Recording

(#14) #16939776 válasza psyho85 (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért lemondani nem kell róla:)

Ha közelébe kerülök egy ilyennek: szétszedem, és megnézem mit lehet vele kezdeni ;]

A belépő szintre elég lassan szivárognak le a jó pre-k, olyan nagy előrelépésre nem szabad számítani :(

[ Szerkesztve ]

(#15) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Akiknek van ilyenre igénye, azoknak jó kis cucc. :) Havernak E-MU 0404-e van, ez is elég jó kis hangkeltő. Csak ugye, ez már mondhatni kicsit külön világ. Ugye inkább a produceri világhoz húz. Bár, aki hajt a minőségi stereo hangzásra, annak is jó kis vétel lehet egy ilyen, persze még kell hozzá 2 aktív recsegő. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#16) mutecopy válasza schawo (#6) üzenetére


mutecopy
csendes tag

..mobilizálva dolgozhassak..ezzel meg laptoppal? hahaha..

(#17) psyho85 válasza mutecopy (#16) üzenetére


psyho85
aktív tag

1. Ezt az alcímet nem én találtam ki.
2. Ugyan azok a preampok elvileg, mint egy Saffire 40-ben, csak a körítés gyengébb. De ez bemutató, nem Focusrite reklám.
3. Igen, rákötök két Rode NT5-t, lerakom a vonósnégyes elé ORTF-ben, s nem lesz csúnya az eredmény. Nem világverő, de nem legalja.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#18) #16939776 válasza psyho85 (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ne etesd! ;]

(#19) Auratech válasza mutecopy (#16) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem sem hasznavehetetlen. Amit tud, azt korrektül teszi. Sokféle dolgot meg lehet oldani egy efféle eszközzel. A fentebb említett sztereó felvételt, vagy akár vonalból mixet felvenni a koncerten, klubban. A 24/96 jóval több utólagos beavatkozást visel el, mint egy laptop bemenetéről kinyert jel. Kérdés, hogy mindig 24 sávra van e szükség, mert akkor nem jó neked...

Auratech Field Recording

(#20) Moleman válasza hackeeeee (#15) üzenetére


Moleman
addikt

A 0404 jó cucc volt a maga idejében, én is olyat akartam, de mire oda jutottam, hogy lenne rá pénzem, kivonták a forgalomból. De nem is baj, a Scarlett 8i6 alig drágábban sokkal jobb.

(#21) olbaidhun válasza banhammer (#1) üzenetére


olbaidhun
őstag

korrekt leírás, köszönet érte.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#22) schawo válasza #16939776 (#14) üzenetére


schawo
titán

Ha ez megnyugtat, a középkategória előerősítői is csak a funkció bemutatására jók, valójában használhatatlanok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) Auratech válasza schawo (#22) üzenetére


Auratech
őstag

Ezt a PreSounus FireStudioTube kacatom cáfolja...Avalon Design M5 és Neve Portico mellett sem érlelődött bennem, hogy kukázzam. Csatorna/fillér arányban középkategória...

Auratech Field Recording

(#24) psyho85 válasza Auratech (#23) üzenetére


psyho85
aktív tag

Azért egy Neve 4081-re elcserélnéd szerintem, még ha nem is lenne mivel felvenned utána! ;]

Nem mellesleg ezzel a cuccal sokkal jobb vagy, mint pár magyar stúdijó, ahol jó mikrofonok mellé (pl. Telefunken AK47, ilyesmi szint) képesek Behringer nyolc csatornás előerősítőt rakni... ehhh.

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#25) hackeeeee válasza Moleman (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem is mai csirke, ez tény.. :)

Véleményem szubjektív...

(#26) #16939776 válasza schawo (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

Teljesen megnyugodtam :U

E fölött meg nem szabad meghallgatni élőbe a hangszert:
Mert itt már jobban szól a felvétel, mint az input ;]

(#27) GrandeP


GrandeP
őstag

Hirtelen azthittem a kis képről, h ez egy Absaar típusú aksi töltő... ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#28) psyho85


psyho85
aktív tag

Na, lett új driver, 2.4.

Immáron csak 10 ms-ra emelhető a latency.

Megy ismét egy panaszlevél a Focusritenak. Eladom, veszek egy Digi 002-t, 'azt jó napot'...

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#29) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hi!

Olavsva az írást, megerősített lett bennem amit már máshol is olvastam, hogy az hangszer bemenetet még alacsony gain-en is túl vezéreli. :( Én főleg elektromos gitárral használnám, felvételre illetve gyakorláshoz a gépről vissza küldött szoftveresen megeffektezett hanggal. Ehhez mennyire jó ötlet lenne ez a hangkártya (igazából a kistestvérét, a Solo-t akarom erre használni, de gondolom kb. ugyan az a helyzet ebben az esetben) ? :F

Illetve vonal-ra állítva a bemenetet mennyit veszítek, mintha az instrumenten beállítva tolnám rá a gitárt? Gondolom ne véletlen a külön elnevezés...

Illetve még 1 kérdés: ha egyszerre akarok kondis mikrofont használni és a gitárt is akkor mi a teendő? Mivel, ahogy olvasom, ha bekapcsolom a fantom tápot, akkor azt mindkét bemenetre aktiválja. Ez befolyásolja a gitár hangzását (bár gondolom igen)??? :F

Mint írtam, otthoni felvételre, illetve itthoni "élő" gitározgatásra kellene elsősorban.

Az baj, hogy ebben az árkategóriában (30K körül) nem igazán találtam a Solo-nál jobb versenytársra a specifikációkat nézve. Csak hát ez a bizonyos bemeneti túlvezérlés elég becsapós dolog és lehet így az én céljaimra nem is megfelelő? Esetleg tudnál ajánlani egy jó alternatívát úgy max 40K körül?

Tudom kicsit sok a kérdés, de nem szeretnék mellényúlni és a neten elég vegyesek az értékelései.

A válaszokért köszi! :)

(#30) .DLL


.DLL
veterán

Linkelték, így találtam rá a cikkre, elnézést a régészeti válaszért.

Ez ütötte meg a szemem:
"Megjegyzem, sima TS (mono nagy-jack) csatlakozóval is használható, nem kell feltétlen szimmetrikus kábelt csinálnunk hozzá (bár úgy illik használni)."

Ezt szerintem nem ajánlott, a készülék épsége érdekében. Javíts ki ha tévedek, de ha a kimenet szimmetrikus TRS, és te TS dugót kötsz rá, akkor a belső R-S érintkezőket és az ahhoz tartozó line-driver-t rövidre zárod, túlterheled. Vagy érzékeli ezt a készülék és átvált aszimmetrikus kimenetre?

(P.H.)

(#31) sultansmith válasza .DLL (#30) üzenetére


sultansmith
senior tag

Én kb egy évig használtam így, nem lett semmi baja.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#32) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Most vettem egy Gen. 2-t :) Nagyon szuper hangja van, egyenlőre csak hangkártyának használom, majd lehet lesz rákötve egy komolyabb miki meg esetleg egy gitár, de alapvetően amire vettem (hangkártyának a két JBL LSR308 hangfal alá), arra tökéletesnek bizonyul.

(#33) Tommyka21


Tommyka21
tag

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy 2gen Focusrite Solot.
Fejhallgatóval használom gitározáshoz.
Esetleg a pc hangfalamat (2.1-ben) rá tudnám kötni a jack kimenetre, persze 3,5-6,3-as adapterrel?
Próbálgattam, de nem szólalt meg...
Mit kell átállítanom hozzá?
Köszi!
Üdv!

(#34) section9 válasza Tommyka21 (#33) üzenetére


section9
őstag

Próbáld ki a direkt monitoringot, akkor elvileg hallanod kellene a bemenetet.

(#35) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Sziasztok !

Két kérdésem lenne focusrite hangkártyával kapcsolatban.
Akár a nagytesók is szóba jöhetnek

Első, hogy mennyire gyorsak ezek a kártyák, ugyanis belső ( E-mu 1212m ) ről váltanék egyéb okokból
és eddig annak a teljesítményét nem tudta megközelíteni egyik belső hangkártya sem, amik nálam voltak
X-fi, Asus Xonar stb
10+ Vsti-vel már recsegett a hang akár mit is csinálhattam velük
Nyilván egy darabig még vészmegoldás volt hogy a latency-t magasabbra tettem, de már problémás volt
Ugyanakkor E-mu 1212m nagyon bivaly ilyen téren és 20ms-el tulajdonképpen nincs az az vsti mennyiség amivel kiakaszthattam volna
Nyilván ez többek között a saját ASIO driverének is köszönhető

Mi lenne a helyzet egy ilyen focusrite cuccal.
Eleve félek tőle, hogy USB-s mire számíthatok ?

Második kérdés egyszerűbb lenne.
Szoftveresen van e benne equalizer ? Ugyanis sehol a képeken nem látom hogy hozzá lehetne e nyúlni a hangszínekhez ?
Sőt ha van, még az is igényem, lenne, hogy egészen pontosan 30hz körül állítható legyen
Sajnos Emu 50hz nél lejjebb nem állítható

Itt csak a Xonar tud érvényesülni

Aki használ ilyen kártyát, írjon már róla legyen szíves

Nagyon köszönöm előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.