Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) föccer


föccer
nagyúr

Nyami-nyami-nyami. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2) Honkydoo válasza föccer (#1) üzenetére


Honkydoo
őstag

Diós! Nálam ez a favorit. :K
Régen volt diófánk a kertben, akkor még diót se kellett venni.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3) Armahun


Armahun
addikt

A milánóis.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4) föccer válasza Honkydoo (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

Az idei dió töltelék ~felét kaptam. Szépen kiforrázttam, jobb mint a bolti. Kevésbé cukrozom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) Honkydoo válasza föccer (#4) üzenetére


Honkydoo
őstag

100x jobb. :) Ha jól rémlik talán kis rum is kell bele, az igazán jó ízt ad neki. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#6) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem készül.

A kedvencem talán - azaz úgy emlékszem - a gesztenyés, hiába nem tradicionális. De egyiket sem utasítanám el, ha megdobnának vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) zolee5016 válasza Honkydoo (#5) üzenetére


zolee5016
őstag

Speciális eset vagyunk a párommal...nálunk szóba se jöhet a beigli-tekercs...alig vártuk vége legyen a 120k-s db-os szériának.( pékek volnánk és munkát nem viszünk haza ugye ;] )Pedig ami finom,és itthon is megpróbálom az a meggyes-mákos lesz de ezt ő még nem tudja......lesz kapsz este :K
Töltelék...tejben forrázott enyhén cukros mák+ magozott meggybefőtt,amit töltés előtt teljesen kicsepegtetve,és kettétépve a kihúzott mákra terítesz .....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#8) Cheesy


Cheesy
őstag

Diós-rumos-mazsolás a kedvenc, de lesz mákos is.

www.vakbelmutet.hu

(#9) Honkydoo válasza zolee5016 (#7) üzenetére


Honkydoo
őstag

wow :)) Meggyes mákosat, én eddig csak pitében ettem :) Jól hangzik amúgy. :) Bár én nemrég szerettem csak meg a mákot.. Nem vagyok finnyás, de valahogy nem jött be a mák íze anno. Hiába, változunk az idő előrehaladtával.

120k darab?? Az nem kis mennyiség :Y

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#10) zolee5016 válasza Honkydoo (#9) üzenetére


zolee5016
őstag

2 héten át toltuk 1000-el napi 10-11000 db-ot....volt vele meló...nameg a napi friss mellette ugye.........és ebből a mennyiségből 150 DB!!! jött vissza mint minőségi hibás (pl nagyon repedt).

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#11) Crystalheart válasza zolee5016 (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És ez hány emberre és milyen gépekkel? Mert ez azt jelenti, hogy átlagosan 3-4 másodpercenként elkészült egy... :D Indiai lepénysütőket megszégyenítő teljesítmény.

(#12) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nálunk minden évben mákosat és diósat süt édesanyám. Annyira nem vagyok egyikért sem odáig, eszek belőlük pár szeletet, aztán annyi elég is. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mákos. De nem eszem már bejglit, mert vigyázok az alakomra. :P

⭐ Stella

(#14) zolee5016 válasza Crystalheart (#11) üzenetére


zolee5016
őstag

tészta vonal: ..2 feladó-nyújtó---Fritsch sorra az kivágta a 23x30cm-es 23 dkg tésztát.....
töltelékesek: 4 ember 23dkg-ra porcióznak,a tésztások indulása előtt 6 órával
finiselők..:.6 tölt, terít-3 teker 2 elrakó + első felületkezelés
..2 kemencés +2. felületkezelés---
ez 2x 12 órába

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#15) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ebben a pár napban van a kötelező bejgli és halevő időszak. Egész évben nem kell az emberek többségének, most mindenki szereti.

(#16) radi8tor válasza Kolondrum (#15) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem így van. A bejgli karácsonyi sütemény. Nincs meg a szezonja a nyári 40 fokban. Ahogyan a mézeskalácsnak és a habcsóknak is télen van szezonja.

⭐ Stella

(#17) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Mákos a tuti...főleg hogy a dióra allergiás vagyok :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18) Honkydoo válasza Kolondrum (#15) üzenetére


Honkydoo
őstag

A halat nagyon szeretem. :) De nálunk általában csak karácsonykor van. :(((
Na majd ha megtanulok főzni, minden nap hal lesz! :DDD

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#19) Huma


Huma
addikt

Én nem vagyok oda a bejgliért.
Mondjuk az emlegetett mákos meggyesből betolnék egyet mivel olyat még nem ettem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) föccer válasza Kolondrum (#15) üzenetére


föccer
nagyúr

Sütöttem nyáron is 3 tekerccsel. :))

A halat meg utálom. Azt soha nem csinálok/eszem :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Mákos. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) csecso22


csecso22
tag

Én kedvelem annyira meg megeszem beakkor is csak a mákosat,nálam a sajtos rúd meg a tepsis raffaelo a favorit.

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#23) petipetya válasza Sirandrish (#17) üzenetére


petipetya
nagyúr

Leszek az inverzed. A mákot nem tudom megenni, így azon kívül bármivel lehet töltve a bejgli. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#24) Crystalheart válasza zolee5016 (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát igen, gondoltam, hogy nem kézműves cukrászda. :D

(#25) sutszi válasza Crystalheart (#24) üzenetére


sutszi
veterán

Rumos-mazsolás-kakós...már kész is van. Nyami. :) :))

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26) Jhonny06 válasza radi8tor (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szezonja? Bármikor lehet csinálni, ahogy töltött káposztát meg halat is. Kb. annyira karácsonyi a bejgli, mint ezek (semennyire).

(#27) zolee5016 válasza Crystalheart (#24) üzenetére


zolee5016
őstag

nem ......... :N ipari ...kezdő...szint..... :K

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#28) kemotox


kemotox
addikt

Mazsolás-rumos-diós!

(#29) Huma válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


Huma
addikt

Ki ne találd már, hogy a bejgli nem tipikusan karácsonyi sütemény. Az egy dolog hogy év közben is lehet csinálni meg kapni, de most egy hét alatt több fog belőle fogyni mint az év többi részében együttvéve.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#30) föccer


föccer
nagyúr

1 mákos mazsolással több lett. Még szerencse, hogy feltaláltam még 1/2 kg lisztet. :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Mazsola. Meg nem bírnám enni. Inkább a meggyesre szavazok.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#32) zolee5016 válasza Huma (#29) üzenetére


zolee5016
őstag

Valóban a karácsonyra kéne utalnia a beiglinek...de ennek is mint sokminden másnak tűnik az időszakos varázsa....mindent kapni,mindig,mindenhol.........
Ha ennyire bejött a meggyes...tessék kipróbálni...estére lehet belőle falatozni...ha most nekiugrik valaki este 7-re lehet enni!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#33) Tulipanti


Tulipanti
tag

Update mákos és diós bejgli készült. A mákos a kedvencem. :) Anyu ajándékokba 12 kg lisztből sütött mézeskalácsot, magamnak én is sütöttem 75dkg lisztből update módra. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#34) Cyberpunk válasza Tulipanti (#33) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Update.:D :))

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#35) banhammer


banhammer
veterán

Gesztenyes vagy dios.
Ha nagyon ehes vagyok akkor akar asztalos is lehet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#36) radi8tor válasza Tulipanti (#33) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lyájj csak ápdétot ne.

⭐ Stella

(#37) jimmy399


jimmy399
senior tag

Juteszembe, mindjárt megint karácsony lesz :)

--- N/A ---

(#38) kpal


kpal
veterán

Mákos kedvenc , de lesz diós is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.