Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Annyit azért hozzátennék, hogy a fnatic nem annyira új, senem teljesen saját termékskálája ez, hiszen a func-ból lett a fnatic.
A func meg azért elég vegyesen teljesített, mert ők is kb ugyanekkora hévvel indultak neki, de rettentő sok minőségi gond volt, az amúgy jónak ígérkező termékeikkel. Aztán egy idő után a lelkesedés, és úgy tűnik a pénz is elfogyott.
Az MS-3ból anno kettő is megdöglött rövid időn belül. Viszont az 1030XL2-es egérpadjuk már évek óta kiválóan teljesít. Bár végülis azon mi romlana el :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Cheat is jár a cuccaikhoz? [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) haxiboy válasza Locutus (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Egy logó miatt elkérnek szinte másfélszeres árat. :(
Szegények meg használhatják a versenyeken is a rossz minőségű billentyűzeteket. Vagy nekik egyedit gyártanak?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#4) nightmanager válasza Locutus (#1) üzenetére


nightmanager
tag

Hajjaj, hogy mennyire nem mai csirkék... Steelpad 4D után 2004-ben volt először fUnc egérpadom..

(#5) depzoo


depzoo
tag

Func MS-2 most olcso itt ahol vagyok, erdemes venni egyet? Valoszinuleg raktarsopres jelleggel olcso mivel kifuto termek.

Valaki tudja mik a kulonbsegek az ms-2 es a cikkben szereplo eger kozott? tudom hogy az egyiken tobb a gomb es nem szimmetrikus a formaja az ms-2-nek, optika firmware vagy ilyesmi kulonbozik?

DA Chroma van most nekem de amennyiert most adjak az MS-2-t lehet hogy vennek egy tartalekot.

Szerk.: most latom hogy a szenzor is mas, bocsi. Azert megis jo lenne egy osszehasonlitas, alig dokumentalt az a szegeny ms-2.

[ Szerkesztve ]

Ryzen + Vega (?)

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

kb.: ilyen volt az első egerem méretben/kialakításban/súlyban gyorsan lehetett vele "dolgozni".

Videó az szép, de a srác kb akkor vette először kezébe azt az egeret... :U

(#7) Whysperer


Whysperer
addikt

Tetszetős,de még marad az MX518!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#8) nyunyu


nyunyu
félisten

A Rush billentyűzet például 45 000 forint környékén kapható a hazai boltokban, igaz a Fnatic saját webáruházából szállítással együtt is majdnem tízezer forinttal olcsóbban megkaphatjuk.

Mennyibe is került a Func KB-460, amíg lehetett kapni? 25k? Közben elszállt árfolyamot kompenzálva legyen 30.

Műszaki tartalom meg nem változott:
Func KB-460
Fnatic Rush

Max a felső burkolatot cserélték újra, mert a régibe bele volt marva a Func logó.

Végülis, hülyének is megér +10k-t a Fnatic logó. :C

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) Normi™


Normi™
őstag

"Ennek az árából 1900db hagyományos billentyűzetet tudnék venni,sohasem értettem ezeket,hogy ki veszi és minek." ,hogy kikoptak ezek az ilyen hírek alól. ;]

Nekem tetszik,valamiért jó,hogy nem olyan giccses.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#10) Chrys_


Chrys_
addikt

Miért kell makró támogatás egy Fnatic egérbe, amikor a makrózás emberiség elleni bűntett? Vagy a Fnatic egy macro-user csapat? :)

(#11) Vanir


Vanir
veterán

Avagy hogy húzzuk le a még a bőrt is a 14 éves fanboyok szüleiről. Szánalmas az egész. Ahogy előttem is írták, kb. fele ennyibe kerülnek az alap cuccok, amire rányomnak egy fnatic logót. Ennyi erővel nyomtattatok néhány fnatic matricát, és ráragasztom a perifériákra. (Mondjuk nem mintha a Stevy féle CoD4 Promod óta lenne olyan csapata az fnatic-nak, amit tartok valamire...)
Mellesleg az Xtrfy ugyanez, csak pepitában, azaz NiP-ben.

(#12) #20655360


#20655360
törölt tag

Az egér érdekes. Viszont keményen túlárazott. Előbb le kéne tenni vmit az asztalra, minőségi termékek és sok-sok évnyi elismerés után foghat vastagabban a ceruza esetleg. Én kihagyom.

[ Szerkesztve ]

(#13) bunfi válasza .LnB (#2) üzenetére


bunfi
őstag

Nem, mert az 800 eurós prémium cucc, úgy meg már túl drága lenne.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#14) .LnB válasza bunfi (#13) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Járna mellé grátiszként ha már ennyire drágák. Egy éves "előfizu". :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) rudi válasza Vanir (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Elsőre magam is úgy gondoltam, hogy itt indokolatlan árak vannak. Aztán alaposabban megnéztem a Razer, Logitech, SteelSeries, Roccat, Zowie és többiek árait, és az tűnt fel, hogy bizony mindenki mindennel megindult fölfelé. Például anno a Razer Abyssus 10k forint körül kezdett, most jó ha 14k alatt megkapod, de ugyanígy 30-40%-ot drágultak a többiek is. Pár éve még a G500 és DeathAdder jellegű cuccok 15k körül mozogtak, most esély nincs 20k alatt hozzájuk jutni. Egyszerűen ennyiért is el lehet adni őket a világ szerencsésebbik felén...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) bunfi válasza rudi (#15) üzenetére


bunfi
őstag

Részben, részben viszont a dollárárfolyam változása sem nekünk kedvez.

Egyébként ennyiért érdemesebb mást venni, a Func előtte sem volt sikercég, nem voltak rossz cuccai, de nem volt semmi extra. Én többre tartok egy Steelt vagy egy Zowiet.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17) #52815360 válasza .LnB (#2) üzenetére


#52815360
törölt tag

Inkább hitbox kellene oda :))

[ Szerkesztve ]

(#18) rudi válasza bunfi (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen-igen, a dollár árfolyam is benne van. Anno örültünk, amikor az USA árakat 1:1-ben fordították eurós űrakra. Most már sem érvényes és az euró is tartósan drágább 300 forintnál.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) ViZion válasza Locutus (#1) üzenetére


ViZion
félisten

MS3-ból lett rev2 ezzel nincs baj. A problémát abban látom, h a Func azért az ergonómiát helyezte előtérbe, itt meg a ma divatos erőltetett minimalizmus van. Egérből azért maradhatott volna az MS-3 R2 is, kevés ilyen nagy darab van a piacon.

Árban durván túlárazottak sajnos. Func nem volt ilyen azért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) Reinqe válasza rudi (#18) üzenetére


Reinqe
csendes tag

Az IBM billentyűm pont ugyanígy néz ki, csak a gombok nem világítanak, meg usb nincs benne. Használtan 2-3e körül szokott lenni idehaza. Ahogy olvasom belülről minden ugyanaz, gombok, érzet, stb.
http://www.amazon.com/Lenovo-41A5289-SK-8825-Computer-Keyboard/dp/B006U250KM

(#21) szebe válasza Reinqe (#20) üzenetére


szebe
őstag

Meg nem is mecha.
Szóval tök ugyanilyen, csak mégse :C

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#22) nyunyu válasza rudi (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Elsőre magam is úgy gondoltam, hogy itt indokolatlan árak vannak. Aztán alaposabban megnéztem a Razer, Logitech, SteelSeries, Roccat, Zowie és többiek árait, és az tűnt fel, hogy bizony mindenki mindennel megindult fölfelé

Probléma, hogy egyre drágábban egyre vacakabb termékeket dobnak piacra.

Lásd Razer, ami évente kijön valami "limited edition"-nel, ami nem csak a vilagításában tér el az 5 évvel ezelőttitől, de 2x annyiba kerül, annak ellenére, hogy közben a fele anyagot kispórolták belőle. (Lásd billzetekből a Cherry kapcsolókat, vagy DeathAdder egér n+1-edik rókabőrjét.)

Logitech is egyre bátrabban amortizálja a világ legnagyobb input periféria gyártójaként kivívott tiszteletét.
Egyszer beszántották a filléres igásló vonalukat, mondván nem képződik elég haszon rajtuk. (??? K120 így is másfélszerese egy Genius KB-110X-nek, aztán pont ugyanaz az 2 év után cserélendő egypálcás szint)
Prémium termékeiknél meg jól megfigyelhető az elrazeresedés: egyre kevesebbet adnak, egyre drágábban.
Pl. MX Master ára nem csak forintban lett duplája a 10 éve piacra dobott MX Revonak, dollárban is másfélszeres.
Aztán jó egér?

Még mindig tartom magamat ahhoz, hogy max 60$-t fizetek egy MouseMan Revolutionért.

Billzet az sajnos nem ilyen egyszerű, mert senki sem akar 100$-ért nekem tetsző kupakszettet gyártani. :(
Hülye kínaiak is ráálltak a százasával-ezresével eladható tömegcuccokra (értsd ANSI US kupakszett), mert abból dől a $$$, egyedibb igényekkel senki nem foglalkozik, mert azokkal dolgozniuk is kéne.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) nyunyu válasza Reinqe (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Jéé, ezen még volt ceruzatartó.

Mai billzetekről ezt is lespórolják. ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) bunfi válasza nyunyu (#22) üzenetére


bunfi
őstag

Fél évig kerestem céget, aki HU keycap settet gyárt. Nem jártam sikerrel, pedig Google, reddit, fórumok, az összes cég a WASD-től a Roccat supportig könyörögtem, de senki. Így vettem egy set blank keycapet, hogy majd magamnak, de az sem lett siker... Szóval egyetértek, egyre kevesebbet adnak egyre többért, mert megfejelik tök felesleges ficsőrökkel. A Logi meg egyenesen szégyellje magát. Az utolsó értelmes egere (G400) is tervezési hibás (megtörik az USB, ahogy az egérbe csatlakozik).

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#25) ViZion válasza bunfi (#24) üzenetére


ViZion
félisten

Van már HU szett, Nyunyu elintézte azt hiszem maxkeyboards-on.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) bunfi válasza ViZion (#25) üzenetére


bunfi
őstag

Átnyálaztam többször, de nem találtam opciót a nyelv beállítására, csak angol ISO + extra caps van...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#27) nyunyu válasza bunfi (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

'szameg, lehalt a kepfeltoltes.hu, így a billzet topikban elkövetett ámokfutásom során linkelt képeim elvesztek.

Most hét végén írtam egy bővebb kupakösszehasonlítást oda, benne linkelve az egyes szappanopera epizódokkal. :(

Ha lesz időm, csinálok egy imgur albumot belőlük.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) bunfi válasza nyunyu (#27) üzenetére


bunfi
őstag

Engem főleg a (magyar) keycap aspektusa érdekelne a dolognak, mert alapvetően nincs bajom a Brown Zowie Celeritassal, attól a két problémától eltekintve, hogy angol a lettering és annyira szar minőségű festett/laser etched (nem tudom eldönteni), hogy amit gyakran használok (wasd, ctrl, shift stb.) koszos, barna. Egy ideje már idegesít...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#29) ViZion válasza bunfi (#26) üzenetére


ViZion
félisten

ez engem is szívatott. Kiválasztod az ISO, etc. dolgokat, majd lent az Alphanumeric részben átállítod hungarianra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30) nyunyu válasza bunfi (#28) üzenetére


nyunyu
félisten

Olvasd el a billzet topikos szösszenetemet.

Ez volt a 15+ éves billzetről mentett, házilag szőkített kupakszett, alul meg a Maxnál gyártatott.
(Tudom, nem kapnék rá "Designed for Windows" plecsnit, de számomra fontosabb volt az egységes kinézet, mintsem betartsam a Win logó a gomb közepén előírást. :DDD)

Most amúgy ezen ügyködök. ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) bunfi válasza ViZion (#29) üzenetére


bunfi
őstag

Lehet hülye vagyok, de én nem találom... [link]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#32) nyunyu válasza bunfi (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Még jó, hogy egyszer írtam egy használati útmutatót a Max kupak konfigurátor használatához.

Ja, először a linkeden ki kéne választani, hogy a billzet élét vagy a tetejét akarod feliratoztatni, akkor jön be a konfigurátor.
Ha mindent beállítottál, akkor kb. így néz ki a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) bunfi válasza nyunyu (#32) üzenetére


bunfi
őstag

Jahogy konfigurátor... én meg a prebuid setteknél keresem, én kis naív. És mit mondasz érdemes a maxra beruházni vagy felejtős? Mennyire szedi a koszt/színeződnek el a letteringek?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#34) Killer01


Killer01
őstag

Nem rossz cuccok, de nem ennyiért (még a sz@r Forinton felül is). Ez a tipikusan "majdalogóelaggya" termék.

(#35) pomorski válasza Whysperer (#7) üzenetére


pomorski
őstag

Hú, nálam az sajnos nem bírt sokat. (Mondjuk lehet azért, mert a gyerekeim is egereztek vele és elb***.)

(#36) davidsone


davidsone
addikt

Tetszetős cuccos bár kicsit drága...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#37) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

a Func egyetlen jó terméke ez volt:

/s

(#38) nightmanager válasza wjbhbdux (#37) üzenetére


nightmanager
tag

Még mindig megvan a fém doboza :D

(#39) ViZion válasza wjbhbdux (#37) üzenetére


ViZion
félisten

Más termékét használtad? Nekem van bill és egér is tőlük...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) Locutus válasza wjbhbdux (#37) üzenetére


Locutus
veterán

Ráadásul ezeknek van újabb kiadásuk is, ami szintén ugyanolyan jó.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#41) vaakuum


vaakuum
addikt

Soha nem fogom megérteni, hogy egy olyan sportban versenyben, ahol ennyire rámennek a teljesítményre, hogy saját cuccok, stb, hogy a francba tudnak emberek "gyári" billkiosztású és elrendezésű cuccokkal játszani? Semmi natural, meg ergonómiai, stb. Meg semmi egyedi tenyérméretre-ujjhosszra igazítás... ehhez képest csillagászati hardver-árak...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#42) davidsone válasza vaakuum (#41) üzenetére


davidsone
addikt

egy igazi profi egy golyós egérrel is aláz ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#43) Locutus válasza vaakuum (#41) üzenetére


Locutus
veterán

Pénz beszél :) Amit alájuk tolnak, azzal játszanak.

Egyébként tényleg az a helyzet, hogy bármennyire is próbálják több fronton túlhypeolni a premium kategóriás beviteli eszközöket, egy jó játékos kezében valszeg egykét százalékon belül van a difi, bármit is használjon.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#44) vaakuum válasza Locutus (#43) üzenetére


vaakuum
addikt

Ez nem is kérdés, ezer példa lehetne erre...

- egy olimpiai lövésszámban sem láttam még TOZ-8-at... pedig egy profi valszeg azzal is eltalál bármit
- aki tud vezetni, az bármilyen üléspozícióban tud vezetni autót, de azért csak kényelmesebb az üléstávot, dőlésszöget, kormánymagasságot, tükröt stb-t személyre beállítani.
Ha meg millió dollárosak az "e-sport" rangadókon a tétek, akkor bizony az az 1-2 % is mennyit számít :U

Nem hiszem, hogy ezeknek a játékosoknak egyforma a kézméretük és egyfomra hosszúak az ujjaik...vagy az ujjaik hosszának az aránya, ami egy billzet esetében azért nem elhanyagolható. Ha kényelmesen, görcs nélkül tudja tartani az ujjait, sokkal lassaban fárad, és jobb lesz a reakcióideje. Ezt meg lehetne úgy is oldani, ha ennyi pénz van ebben a szegmensben, hogy a külőségek egyezenek a brand-szabvánnyal, de egyedileg nyomnak nekik egérhátat, meg egy nyáklapot a billentyűzethez. Esetleg az egérben a szenzor is kapna egy 5-10 fokos +- forgatási lehetőséget is, mert lehet, hogy a csukló oldalirányú dőlésszöge sem egyformány kényelmes mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#45) davidsone válasza vaakuum (#44) üzenetére


davidsone
addikt

Te rágyógyúltál a témára rendesen :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#46) nyunyu válasza vaakuum (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

Semmi natural, meg ergonómiai, stb. Meg semmi egyedi tenyérméretre-ujjhosszra igazítás... ehhez képest csillagászati hardver-árak...

Ne akarj egyedi billentyűzetet gyártani, mert úgy sem úsznád meg 40-50k alatt, és akkor még a tervezgetésbe, kivitelezésbe beleölendő 100+ órát nem is számoltam.

(Nem merem összeszámolni, mennyi időt vertem már el az évek óta húzódó billzet projektemre.
Lóvéilag is már bőven 100k körül jártam, amikor 2-3 hónapja összeszámoltam, de azóta vettem még pár "apróságot.")

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Egyik sem győzött meg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#48) vaakuum válasza nyunyu (#46) üzenetére


vaakuum
addikt

De itt épp arra próbálok utalni, hogy ha ennyi pénz van ebben a szegmensben (e-sport), akkor legalább a versenyzőknek megcsinálhatnák. Ha már külön hipiszupi házakban tartják (nevelik/tenyésztik/képezik) őket, ez nem okozhatna gondot.

Egyébként meg nem hiszem, hogy akkora meló lenne egy olyan billzetet összerakni, aminél a sorok eltolhatóak egy +- fél centis tartományban. Csak nem egyben kellene a nyáklapot megcsinálni, hanem 5 csíkból, és olyan kontaktot rakni közéjük (pl szallagkábel a csíkok végén, vagy akár vezetékszálanként rugalmasan illeszteni egymáshoz a sorokat ráhagyva az állítási tartományhoz szükséges többletet.
Nyilván nem az általad is próbált totál egyéni megoldásra gondolok, mert az a legdrágább. De nagyüzemi termeléssel már régen lehetne ilyen billzet normál áron. A billkiosztás totál programozhatósága meg megintcsak nem egy nagy dolog, ha iparilag intézik. Egyénileg tervezni, gyártani, próbálkozni, elbukni, újratervezni, újragyártani....na úgy tényleg durva árak jönnek ki. Viszont egy jól állítható billzetet és a hozzá szükséges mechanikai állítórendszert csak egyszer kell jól kitalálni, a futószallag utána már kezeli a többit. És mindenkinek máris van egy közel maximálisan egyénre szabott billzete.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#49) ViZion válasza vaakuum (#48) üzenetére


ViZion
félisten

Ejjj... De ha a versenyző kap egy egyedi XY bill-t, akkor hogy "marketingőjék", h mindenki azt vegye? Ezzel azt üzennék, h az egyedi a jobb, nem az, amit szériában gyártanak.

ezek a sci-fi megoldások meg drágák, így is sokan a 7-10k-t is sokallják bill-re, nemhogy a 3-8× pénzt...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) davidsone válasza ViZion (#49) üzenetére


davidsone
addikt

ez jogos.

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.