Hirdetés

2023. február 2., csütörtök

Gyorskeresés

(#51) flymi

flymi
addikt

Igen, így h nem lehetett 200+ km-re lévő kocsikat is megnézni, jelentősen szűkült a kínálat.
Azt is tudom, h ebben az árban csak a kínálat aljából lehet mazsolázni. Egy patika már másfél milla, de mint említettem az már nem fért volna bele a büdzsébe, különben már a 2008-as két lityist megvettem volna helyben.
Őszintén meglepett a régtegvastagság körben a kocsin, de azért nem rettentett el. Szerkezetileg egyben van, kicsit vastagabb a festék itt-ott istenem, az én arcom sem olyan, mint a Hubble lencséje.

1 millió volt rászánva az autóra átírással együtt, ehhez volt még 250k, vagyis a negyede tervezve szervizre, javításra. Szerintem nem olyan rossz arány ez. Ha belecsúsznánk egy plusz 50-80k kiadásba, az még oké, van rá tartalék, nem lett lenullázva a számla és még marad másra is (szoba felújítás, bútor vásárlás, első teletank, számlák...)

Igenis jó volt hallani, h 10-15k helyett 3-at kért a manusz az állapotfelmérésért. Nem vagyok se skót, se sváb. De az ember ott spór ahol tud, amíg az nem megy a biztonsága és közvetve az egészsége rovasára. Ráadásul itt családi autóról beszélünk, tehát nem csak a saját életem a tét. 3k ellenében elég sok mindent megtudtam róla, amit állva nem. Ennyi pénzért egy szerelő még csak rá se néz egy autóra.

Alufelni egyelőre úri huncutság. Bár haver mondta, h van aki 9k/db áron tud hozni szépeket. Egy jó nyári szett tavasszal mindenképp kell majd, ez tiszta sor. A dísztárcsák olyanok amiyenek, kinemxarjale. Ha csillivilli felvagós kocsit akartam volna venni, akkor mást veszek, ezért sem riasztott el az a tény, h körben sérültek voltak az elemek.

Nyilván a vételárát is rá lehetne költeni szinte azonnal és abba olyan extrák is beleférnének, mint a küszöbvédő, új kormány, könyöklő, tetősín, horog, szélterelők ablakra, kavicsfelverődés elleni fóliázás, stb... De valahol meg kellett húzni a határt. Ezek most nem férnek bele, ennyi. Majd apránkét megkapja, ami jár neki. Autós kamera megjött (gps-es +cpl, 2k 1440p) ez egy hasznos kis cucc. Hétvégén majd felszerelem.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#52) .Szaki. válasza Tikakukac (#49) üzenetére

.Szaki.
őstag
LOGOUT blog

:R

(#53) Miki-B válasza icemad (#33) üzenetére

Miki-B
senior tag

Mondok én egy durvábbat. Van egy 2003-as Fiestánk 80 ezer km-el. ;)

(#54) icemad válasza Miki-B (#53) üzenetére

icemad
nagyúr

Nekem is volt 20 éves Suzuki Altom 17000km volt óra szerint, és nem volt babrálva. Csak 5 számjegyet tudott az óra. :DDD Biztos csak ennyire tervezték.

Lényeg a lényeg, hogy kilehet fogni jó autót, garantált kevés kilométerrel, csak piszok nagy szerencse kell hozzá.

Éhes makk, disznókat álmodik, avagy bagoly nyomja verébbe a nagyfejűt...

(#55) dugo_ válasza icemad (#33) üzenetére

dugo_
veterán

Barátnő családjában valós 39ezer kilométernél tart a 2004-es, szalonból kihozott Megane II 1.6 16V, ugyanabban a teremgarázsban tartva. :D

Van rajta 1db ajtóhorpadás meg az ajtóéleken pár pötty festékleverődés.

[ Szerkesztve ]

(#56) SutPet válasza icemad (#54) üzenetére

SutPet
aktív tag

szerk: @icemad nem válasz akart lenni csak félrement :D

Sok balesetmentes kilométert. :)
Idén vettünk mi is egy fókát mk1.5 5 ajtós hatchback, majdnem hasonló árban, olasz import. Órában meg 50000km volt hát azt azért nem hittük el, de szerelő átnézte semmi probléma nem volt vele.
A leglényegesebb ami miatt megvettük hogy egy hangyaf*sznyi rozsda se volt rajta sehol hiába 14 éves. Annyi szép focust néztünk meg aztán mind ott vérzett el mikor alánéztünk. ( szerelő hasonlatával élve, olyan ez mint mikor ott a bomba jó csaj előtted 10/10, levetkőzik és büdös a p***ja, az élettől is elmegy a kedved :D )

Vezérléscsere még hátra van de egyenlőre teszi a dolgát szépen. A rángatás nekem is előjött, teljes gyújtás csere után rendbe jött(30k volt) meg a megvétel után minden szirszar szűrő meg olajcsere meg szilentek cseréje volt 35. így ~7000km után nem bántam meg, bár azért próbálhattam volna alkudni :D.

Most volt vele még egy kellemetlen eset de ahogy utána néztem tipus hiba. A rugó ami visszahúzza középre a váltót eltört így kicsit érdekes volt váltani de ~5000ft-os tétel ugyhogy annyira nem vág földhöz, bár jobb lett ovlna ha nem következik be.

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#57) Miki-B válasza SutPet (#56) üzenetére

Miki-B
senior tag

Ez a női hasonlat, valami veszett jó volt! ;)

(#58) Somatom válasza Miki-B (#53) üzenetére

Somatom
addikt
LOGOUT blog

Cirka 2010 -ben vettem egy 1993 -as, 1.1 -es, karbis Fiesta -t 38e Km -rel, vezetett szervízkönyvvel. 54LE, végsebesség 120. Tetőcsomi, rajta egy 125 -ös robogó, és így legurultunk egy haverommal a barátnőmhöz Alicante -ba. Oda-vissza cirka 6000Km. Érdekes volt.
Aztán meguntam, hogy fapad, és megvettem egy haveromtól a 2004 -es Daewoo Kalosát, 65e Km -rel. Most van benne 89e. A felesége körbekoccolta, így nem hiszem, hogy el akarnák lopni. Műszakilag viszont makulátlan.

Samsung Note 9 (8/512) Android 9, Tab S7+ 5G

(#59) bambano válasza Somatom (#58) üzenetére

bambano
titán

"A felesége körbekoccolta, így nem hiszem, hogy el akarnák lopni.": ne írd rá a homlokára...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#60) akom

akom
senior tag

Autóvásárlási segédlet:
Első magyar tulajdonostól. = Mármint behozatal után.
Garantált kilométer. = Még az országba hozatal előtt visszatekerték.
Makulátlan állapot. = Ennél több szilikon már nem segítene rajta.
Folyamatosan vezetett szervizkönyv. = Valamelyik ország valamelyik szervizének pecsétjével.
Öreg tulajdonostól. = Garázsban tartott Gizike nénitől.
Kimagasló ajánlat. = Nagyon eladó.

Sajnos nagyon nem egyszerű itthon jó használtatót vásárolni. Ahogy olvasom itt azért sok embernek sikerült.

(#61) Sub-ZeRo válasza bitpork (#32) üzenetére

Persze hogy tudom. :B

(#33) icemad : Na igen, ebben én is kételkedem, de az óra ezt mutatta. Nem tudok vele mit csinálni. Olaszból hozott autó volt.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#62) bitpork válasza akom (#60) üzenetére

bitpork
veterán

Az mit segít egy autón ha garázsban tartják Gizike nénit? :U

Eladó 2016 Audi Q7 hibrid. Infóért keress a számomon

(#63) akom válasza bitpork (#62) üzenetére

akom
senior tag

Figyel rá! ;]

(#64) flashpointer válasza akom (#60) üzenetére

flashpointer
őstag

Ja nalunk is van itt a teremgarazsban egy elsotulajdonos Opel tucatvalami, nyugdijas tulajjal, csak ugy nezem mindig mikor inditas utan egy mp-el bog a motor mint az allat aztan csusztatja a kuplungot es csordogal ki aztan meg max fordulatszamon ugyanigy felmegy a melygarazs lejtojen :D

(#65) alcsa válasza flymi (#51) üzenetére

alcsa
senior tag

Milyen kamerát vettél ha szabad kérdeznem?

Sok balesetmentes km-t kívánok máskülönben!

(#66) Pete55555 válasza Somatom (#58) üzenetére

Pete55555
addikt

Aztán meguntam, hogy fapad, és megvettem egy haveromtól a 2004 -es Daewoo Kalosát, ....

Ebben a mondatban csak én érzek ellentmondást?

...Szeretem leracsniztatni...

(#67) flymi válasza alcsa (#65) üzenetére

flymi
addikt

Viofo a119 gps

(#68) alcsa válasza flymi (#67) üzenetére

alcsa
senior tag

:R

(#69) nullpoint

nullpoint
senior tag

Használt autón a megvásárlás után az első a vezérlés csere.

Még akkor is ha két nappal azelőtti számlát mutatnak a cseréről amit maga a pápa írt alá.

Ha meg egymillió a keret a kocsira akkor 600-ért kényszerű venni mert a többi megy a szervízre.

Használt tizenéves olcsó és patika állapotú autó ebben a konstellációban nem létezik.

(#70) updog

updog
senior tag

Autón, és ingatlanon (ha használni veszed őket) csak bukni lehet, ellenben mindig és folyamatosan költeni kell rájuk. Ha ezt elfogadod, boldog ember vagy :)

Nekem is megvolt a kálváriám, mai ésszel már tudom, hogy lehúztak :DDD De legalább szép állapotú autót vettem (így azóta csak az árának a 70%-át kellett még egyszer rákölteni, nem a 100%-át ;] )

Viccet félretéve. Nagyon szerencsejáték ez az egész, 6 vagy 7 autót néztünk meg aznap, ez volt az első amit a szerelő javasolt megvételre, hasonló okokból mint nálad, én is azonnal rábólintottam, minimálisat alkudtam. Így utólag, sokkal többet fizettem érte, mint amennyit akkor ért, sokat kellett azóta rákölteni (és még most jön egy alvázvédelem és egy szett téligumi), és eladni gombokért (sem) fogom majd tudni.

De jól és megbízhatóan megy, méretéből és felszereltségéből adódóan (sose tudjam meg mennyire) biztonságos.

És ő az első autónk, minden nyűg ellenére ez az érzés / élmény meg fog maradni :)

Sok balesetmentes kilométert!

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik."

(#71) Chaser válasza Pete55555 (#9) üzenetére

Chaser
titán

550e-ért vettem kb 3 v 4 éve egy 15 éves p206-ot - tudom, de sz@r ( : -, semmi baja nem volt váltón kívül, folyamatosan szervizelték, a hátsó híd cserélve volt, 5 évesnek se nézett ki az autó, klíma, szervo, első elektromos ablakok, nem sok de elégséges, vezetni meg mint egy f1 autót, olyan gyorsan reagál
nyári gumik gyári alu felniken, téli gumik acél felniken, még 1-2 év bennük volt, és a legszebb, a ritka 1,9 tdi v 2.0 hdi verzió, passzolom, ment mint akit fizettek, és ha 120-nál még hirtelen kellett előzni, nem jött tőle zavarba
váltóval 600e ft volt, azóta sem volt nagyobb baja - volt családtagnál van -, km óra makkant meg, bontóból 3e-ért lett másik, akkut kellett cserélni első télen, 10e ft
szóval lehet fogni nagyon jó állapotú autót is 1m ft alatt - bár lehet azóta felmentek az árak? -, mondjuk az jó vétel volt az biztos, motortér is majdnem olyan patyolat mikor legurult a szalagról újan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72) nullpoint válasza Chaser (#71) üzenetére

nullpoint
senior tag

Ezt lehetne normálisan, tagoltan, szépen mondatokba szedve újra leírni?
Belekáprázik a szemem miközben olvasom :D

A 206-os az jó járgány, a 2.o hdivel meg egyenesen négykerekű rakéta :D

A használt árak ugyanúgy mennek az égbe mint az új árak, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#73) Chaser válasza nullpoint (#72) üzenetére

Chaser
titán

elég tagolt, többre itt már nemfussa':)
tipikus az az autó, v mindennel baj van, v kb semmivel, itt jön ki mennyire fontos a folyamatos szerviz, ennél ha bármi volt egyből javították, nem okozott újabb gondokat, mindig pöccre indult - kivéve mikor kezdett döglődni az akku -, volt a városban egy elég nagy autómájszter', veteránozik is, sokat szerel, mindig dühbe jött h mennyivel szebben, jobban indul a kis 206-os, mint a kb 3x annyiba kerülő egyik bmw-je ( :
tényleg rakéta volt, kicsit odaléptél 1-esbe már kaparta az aszfaltot :d azon tanultam vezetni, elsőre gond nélkül be tudtam venni a kanyart, mint egy régi autós szimulátor:)

szerk:
nem ugrottam bele, egyszer gondoltam megvenném, néha utaztam benne, aztán felajánlották érdekel-e, így lett a kicsi, sztem még mindig ér 500e körül, akkor meg lazán 7-750e-ért el tudtam volna adni

[ Szerkesztve ]

(#74) SP!T válasza Miki-B (#53) üzenetére

SP!T
addikt

80k km alatt is szét tudod cseszni. Pont lexarom a km óra állását. Én több ~15 éves Xsara-t néztem meg és végül azt vettem amelyikben a legtöbb km volt (280k). Ez volt a legeslegjobb állapotban. Látszik hogy foglalkoztak vele, karban tartották. Szóval nem rohad és ez nagyon fontos... Ettől független beletoltam én is +300k-t sok-sok apróságra. De ez ilyen...

De az iromány első pár mondata után elmosolyodtam, mert én sem értem miért lepődünk meg, hogy tizenéves autó itt-ott sérült... Ha a motor jó és nem rohad vedd meg, bármi is az. :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#75) flymi válasza nullpoint (#69) üzenetére

flymi
addikt

1250000 volt mindenre cakkpakk, ebből 1 millát szántunk átírással együtt az autóra, a többit szervizre, javításra, amire kell.

doeeg: emlékszem a cikkre, de most újra elolvastam. :)

[ Szerkesztve ]

(#76) Somatom válasza Pete55555 (#66) üzenetére

Somatom
addikt
LOGOUT blog

Mi ebben az ellentmondás? A Fiesta kb. olyan felszereltségű volt, mint anno egy Zsigulátor. A távirányítós centrálzárat is én rakattam bele. A Kalos -ban van elektromos ablak, szervókormány, meg klíma. Egy tempomat még jó lenne, de ritkán mozdulok ki vele Budapestről, úgyhogy annyit nem ér, hogy beszereltessem.

(#77) Krugszvele

Krugszvele
aktív tag

999 ezerért volt hirdetve és durván 150 ezernyi javítanivaló van rajta, plusz az átírást akarta alkudni.
Ez 750-ért lett volna vétel.
Fölötte a kereskedő keressen mást, aki megveszi.

Sajnos egyébként ilyen az élet. Ha nem te eszed meg őt, akkor ő fog téged. Nagyon ritka a win-win szituáció :(

(#78) gabor9991 válasza Krugszvele (#77) üzenetére

gabor9991
őstag

150.000 a javítanivaló :) ?
Igen, ha tényleg olyan árakkal számolunk ahol az alvázvédelem kijön 20-ból.Nálam itt vidéken 30-ért fényeznek egy elemet, hogy 20-ért milyen lehet egy alvázvédelem, bele se akarok gondolni.

(#79) Somatom válasza gabor9991 (#78) üzenetére

Somatom
addikt
LOGOUT blog

Nekem van egy nagyon jó alvázvédő varázsigém. 20 -ért bármilyen alvázra ráolvasom. :)

(#80) flymi

flymi
addikt

Ma délután 6 óra várakozás után lábon hazahoztam a kocsit. Még szokni kell a fapad után, de beleszerettem a hibái ellenére is. :B
Apránként megkapja ami jár neki.

(#81) Chaser válasza flymi (#80) üzenetére

Chaser
titán

Ha pedig ugy dont h hamar akar valamit akkor hamar kapja, de ez ilyen:) valtocsere pl nalam nem volt bekalkulalva, varosi auto volt 90%-ban, termeszetesen akkor ment tonkre mikor kolcsonadtuk a volt tulajnak ( : par honappal a vasarlas utan - o pedig lapitott:d , elso menetkor mar hallottam h valaminek hulye hangja van ami eddig nem volt -, de ez volt az egyetlen nagyobb tetel azota is, a maga 50 v 60e ft-javal
Keves javitanivalot es sok balesetmentes! :)

(#82) gabor9991 válasza flymi (#80) üzenetére

gabor9991
őstag

Balesetmenteset :C
Nem volt szokatlan milyen széles belül is?
Tükrök nélkül 184cm széles kivül, Egy w124-es a 90-es években 10cm-rel keskenyebb volt :)

(#83) Silent77 válasza flymi (#80) üzenetére

Silent77
veterán

Gratula hozzá, balesetmentes közeledést! :C
Kép nem lesz? ;)

About You 10% kupon: CS-Y8TW7P - Friss Banggood kuponok: https://www.kinabolrendelek.hu/banggood-kuponok/

(#84) Tikakukac válasza gabor9991 (#78) üzenetére

Tikakukac
titán

20-ért még bemondást sem :B

Most fogok üregezni és alvázazni, egy 50k köröl lesz az anyag és minden más már adott ezen kívül. 130k körül hallottam mostanság, hogy csinálják.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85) flymi

flymi
addikt

Kösz mindenkinek! :R
De lesznek képek. Egyelőre csak pár hibát fotóztam (esztétikai).

Bizony meglepő a szélessége. :K Az úton nem igazán érződik, de mikor itthon beálltam a szakadt rönyó helyére (ami most az utcán parkol), bizony óvattal nyitottam az ajtót. Egyik oldalról vas kerítés, masik oldalt a házfal.

Eszméletlen mennyi kütyü van benne, még ismerkedem minden apró gombbal, karral, beállítással.

Közben azért sikerült kiderítenem ezt-azt a kocsiról így utólag, egy kis utána járással. Az élete első felét céges autóként kezdte, ami azért fura, mert benya, nem dízel...
Az autó a kerben ideiglenesen ki volt vonva egyébként.

Kgfb megkötve, két hét múlva fizetek egy éves díjat csekken, épphogy egy kávé árával lesz több, mint 40k.
Ha a kereskedőt nem szàmolom, aki a klímát cseréltette, akkor az előző tulaj (hölgy) 2015-ben szépen ráncba szedte a vasat. Jópár fontos alkatrész cserélve lett, ezekről megvan minden számla. A korábbi papirosok viszont egyáltalán nincsenek meg.

Hazaindulás előtt megkértem az eladót, h ellenőrizzük le a világítást, áldom is ezért az eszemet, mert ott derült ki, h a bal első tompított kiégett.

Első utam párszáz méter volt a legközelebbi kútig. Ott löttyintettem bele negyedig. Onnan elhozott a lakhelyemen üzemelő kézi mosóig, majd onnan haza.
Holnap veszek bele eü csomagot (mert lejárt) és egy égőt vagy égő szettet ha lehet olyat kapni (megnéztem a kézikönyvet az égő típusoktól a motorolaj típusokig mindent). Talán felrakom már a kamerát is, ha futja az időmből...

[ Szerkesztve ]

(#86) bitpork válasza flymi (#85) üzenetére

bitpork
veterán

Ha hagyod a nyálszintet lemenni, akkor - szerintem- mosd v mosasd ki a tankot mihamarabb.
Jársz az autóval sógoréknál vagy a Tóthoknál?

(#87) gabor9991 válasza flymi (#85) üzenetére

gabor9991
őstag

Izzóból a H7 lesz belevaló.Én sima hella-t raktam bele teljesen jó.
Éves KGFB 40K :Y casco-val együtt nem kerül ennyibe itt vidéken az egy év :)

(#86) bitpork

Mi szükség lenne erre? Gyakorlatilag mindig akkor tankolok amikor jelzi a lámpa, hogy 80km-nél kevesebb van benne.Legutóbb az algyői MOL kútra úgy értem be, hogy 3km volt a megtehető távolság a fedcomp szerint.Eddig semmit nem vettem észre ami miatt tankot kellene mosatnom :U

[ Szerkesztve ]

(#88) bitpork válasza gabor9991 (#87) üzenetére

bitpork
veterán

43 az éves casco nélkül ;) MOD nálam.

A tankban idővel gyűlik nagyon finom por. Ugyan scorpioval, alfával és renaulttal szívtam meg de mindegyik esetben a szivattyú felszívta ezt és elkezdett határozottan gyöngülni, majd meg is halt. Aszonták a szerelők ha kevés a nyál a tankban könnyebben szedi fel. Persze nem mai jószágok voltak. Magasnyomású dízelnél még rosszabb lenne a szitu, mert ott a nyál nem egy megoldásnál a teljes üzemanyagrendszer hűtéséért is felel, amiben minél kevesebb van annál forróbb a közeg.

De természetesen ez csak az én rossz tapasztalatom volt :R

[ Szerkesztve ]

(#89) Miki-B válasza Tikakukac (#84) üzenetére

Miki-B
senior tag

Én megvettem az anyagot, majd lekezelem 10 ezerből megvan. Meglátom meddig bírja, első próbálkozás. Munkahelyemen hallottam olyat, hogy srác elvitte fizetett vagy 60-70 ezret, aztán csak meglökték itt-ott.

[ Szerkesztve ]

(#90) Tikakukac válasza Miki-B (#89) üzenetére

Tikakukac
titán

Nyilván 10k anyagból is lehet. Aminek értelme is van az ennek többszöröse. Anyagárban is.

60-70k-ból meg meg is fogják lökni itt-ott. Mivel a rendes az nem ennyi. Olcsó húsnak híg lett a leve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91) flymi válasza bitpork (#86) üzenetére

flymi
addikt

Nem jártunk már régóta külföldön, sőt... Asszony még sosem.

(#92) bitpork válasza flymi (#91) üzenetére

bitpork
veterán

Csak azert kerdem mert osztrakiaban a felvetelert kekszualizalnak a Tothok meg mindenert ami a latoteret kitakarja.

(#93) Miki-B válasza Tikakukac (#90) üzenetére

Miki-B
senior tag

Végül is határ a csillagos ég. Egy 13 éves autót azért utólag szerintem baromság 130-150 ezer forintért lealvázvédőzni. Ez most az én esetem. A legtöbb általam ismert autó sose látott alvázvédelmet mégse lyukadt ki egyiknek se az alja ;]
Én is csak kicsit rendberakom az enyémet kevés pénzből. ;)

(#94) icemad válasza Miki-B (#93) üzenetére

icemad
nagyúr

Én még jobb vagyok. Ha valami baja van a kocsinak, akkor beviszem kereskedőhöz, kicsit ráfizetek, és kihozok egy másikat. Tavaly 6 ilyen autóm volt. Franc sem fog javításra költeni... A mostani golfom ment 50000 km-t, minden javítás nélkül. Most már kezd kínlódni, de nem izgat, kínlódjon vele az új tulaj. Én meg veszek másikat...

(#95) gabor9991 válasza icemad (#94) üzenetére

gabor9991
őstag

Évi 6 átírás biztos olcsóbb :D
Plusz amit megveszel, azt valaki pont eladta, mert franc fog javításra költeni ugye...

[ Szerkesztve ]

(#96) icemad válasza gabor9991 (#95) üzenetére

icemad
nagyúr

10 euró az átírás. Szerinted? Megy ameddig megy, ha dobja a hibakódot, akkor törlés és sell... A török meg albán autószerelők meg olyan km-t írnak be amilyet akarsz 20 euróért...

(#97) whbear válasza icemad (#96) üzenetére

whbear
senior tag

Ez ugye csak vicc? De még annak is durva. Ha mégis igaz akkor remélem te is ilyen autót fogsz venni valami hasonlóan leleményes embertől. Légzsák, ABS hibajelző kiütve...
(Becsület, gerinc... tudod mit jelentenek ezek a szavak?)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux KDE, XFCE

(#98) Tikakukac válasza Miki-B (#93) üzenetére

Tikakukac
titán

Akkor valami bitangos merítésed van. Vagy sosem láttál még szendvics küszöböt. Nem kintről rohad az szét. Belül. Láttam olyan motortartó bölcsőt, ami kívülről felületi rozsdás volt, mégis cserélni kellett. Belülről úgy szétrohadt, hogy az egyik ponton a baknál berogyott :B

(#99) icemad válasza whbear (#97) üzenetére

icemad
nagyúr

Persze, hogy tudom. Csak én is rájöttem sok sok ezer euró elköltése után, hogy külföldön (nyugaton) így megy ez. Otthon meg örülnek a keveset futott holland meg német kocsinak. Itt a csóróbja (mint én) így csinálja. És ez nem is fog változni addig, amíg egy havi útadó annyi, mint otthon az éves biztosítás. Csak ezt elfelejtik megemlíteni a külföldről behozott kocsiknál.
Egyébként meg csak ilyen autót veszek. Legyen 1500 euró alatt, és legyen rá 8-9 hónap műszaki. Mielőtt lejár a műszaki eladom 200 euró bukóval és veszek másikat. Olajat meg ablakmosót veszek bele, ha kell. Így éri meg. Lehet, hogy ez neked rosszul esik, de mindenki ott fogja meg a pénzt, ahol tudja. Sok 100 hasonló példát tudnék mondani. Én mindig azt mondom az otthoniaknak, hogy mindegy mit veszel, csak ne nyugatról behozott kocsit vegyél.

(#100) gabor9991 válasza icemad (#99) üzenetére

gabor9991
őstag

" Én mindig azt mondom az otthoniaknak, hogy mindegy mit veszel, csak ne nyugatról behozott kocsit vegyél. "

Pedig nyugaton mindenki svájci nemdohányzó idős pap doktornő, aki hétvégén járt csak a kocsival ugye :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.