Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Hannibhál


Hannibhál
őstag

13 évesen ezek a hibák nem is vészesek:)
Nem rég lett nekünk is párommal kocsink, és SZINTÉN Ford, méghozzá egy 2004-es 1.4es 80pacis Fiesta(mk5/mk6?) klímával, bőr kormánnyal, cd-s rádióval , 113000km-el, szervizkönyvvel 725e-ért.. Teljesen jól működött, igaz be kellett bikázni, de ez érthető volt, miután közel 1 hónapot kint töltött beindítatlanul a januári-februári -10 fokban, 3adjára kis járatás után már nem kellett bikázni.
Szerelő ismerős nézte meg, azt mondta tökély az autó, megy is, klíma is 3-4 s s küldi az áldást, jól húz, jó hangja van, motortér tiszta volt(kis por de annyi kell), alul nem néztük(hiba jepp), belül szép tiszta karbantartott volt, semmi folt vagy ilyesmi, feleségnek volt rohangászós autó zalaegerszeg mellett(8km-re hordta a gyerekeket nap mint nap, így hihető volt a km is, 3 hóna múlva kérdeztük le, mikor már megvolt, de rendben volt az adatbázis szerint). Kisebb karcok, egyszer megvolt nyomva a csomagtartónál hátul de javítva lett(ha nem mondja észre sem vesszük...), illetve lassan vezérléscserés lesz.
Ennyi infónk volt, megvettük s azóta is fasza:) Annyi hibája? volt, hogy 1500 alatt egyet-egyet rángatott nagyobb gázadásnál, de ha finoman feltoltam 1500ig s onnan gyorsítottam akkor már nem. Ez később javítva lett gyújtótrafó és kábel cserével:)
Amit eddig költeni kellett egy tökéletes autóra:
- új nyárigumi(amit adtak hozzá 9 éves volt) - 50k
- első fékbetétek s féktárcsák cseréje(hülye voltam, mert a fékbetét elkopott s vitte magával a tárcsát is) -38k (skoda márkaszerviz textar minden)
- Izzók, akksi(tartalékba a télre), dísztárcsa, átnézés, kötelező, átírás, súly - ~65k
- Nagyszerviz (vezérlés, -olaj,-szűrők(lég, pollen, olaj), hátsó pufferek, fékolaj, kipufogódob felfüggesztés(mint később kiderült le volt szakadva), illetve ezekkel együtt műszaki vizsga is, valamint a fentebb említett gyújtótrafó és gyújtókábel csere) - 200k (skoda márkaszerviz)
- Most van még egy nyöszőrgő hang, ami száraz időbe jön ki, vagy szilent vagy kerékcsapágy lesz, egyenlőre szerelőt keresek hozzá:)
Ez összesen 353k.
353k egy 14 éves autóra. Hadd ne mondjam mit kaptam a fejemre, hogy ennyit ráköltöttem, de ezzel az autóval nyáron lementünk Kecskemétre oda vissza egy hétvége alatt, közbe másfele is 3an, több mint 1500km-t belepakolva, s március óta összesen 13k km-t mentünk vele párommal, s mindig pöcre indulva, boldogan teszi a dolgát, nem beszélve arról, hogy milyeneket lehet vele csapatni, főleg városba:) (rekordom 155 vele, egy elhagyatott úton, sehol senki még mielőtt elkapnak)
Szóval a lényeg: Nekem a lelki nyugalmam, értem ez alatt, hogy ha most azt mondanák, menjek el vele németbe vagy angolba, ami oda vissza kb 5k km-ert jelentene, szó nélkül nekivágnék ezzel a kocsival(persze fosnék, de csak azért mert külföldön még nem vezettem XD).
És igen a nagyobb munkák márkaszervizben voltak, na ezért azóta is kapok a fejemre, de még miket....
Ebbe inkább nem megyek bele, de elégedett vagyok velük, jól megcsinálták, lecsekkoltam én is amit tudtam(vezérlést tuti cserélték, valszeg a gyújtót is, mert azóta az a rángatás nincs is, stb,stb) s volt ott ismerősöm após révén, aki meg 15 éve az összes kocsiját csak odahordja(aztán évi 25-30k km-t megy, s soha nem robbant le, nem hagyta ott, vw jetta 1.9 tdi meg most egy a2-es audi 1.4 benzin).
Amit csak mondani akartam: ha csak ennyit kell költened(~300k amit írtál) egy eggyel vagy kettővel nagyobb kategóriás autóra mint a mienk, s elv rosszabb állapotban is volt, akkor még teljesen jó vagy, s főleg ha gyerek lesz, inkább legyen rendesen megcsinálva egyszer drágábban, mint hogy olcsón de szarul, aztán lerobbantok vele valahol a semmi közepén.
A rozsdásodásra meg annyit, hogy a mienk is kicsit kezd alul, főleg a küszöb fele, de csak felületi, s majd le alvázvédőztetem,illetve 5 éves tervbe benne van a küszöb idomok cseréje is adott esetben, ha kell(nem tudom, nem értek hozzá, haver mondta).
Peace :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.