Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

A 2 dolog külön IRQ-t használ, ügyesen beállítgatva az erőforrásokat, nem lesz ütközés ;)

(#2) flymi válasza bacsis (#1) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Perpill nem így látom, de kösz. :D
Ha már úgy is hamarosan és nagyjából egy időben lépünk krisztusi korba, nekem sem lesz jobb. ;)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#3) RexMaximus válasza flymi (#2) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Gratula es jo utat ha kitartasz e mellett :)

('azé Bacsis konyit valamit a ket dolog optimalizaciojahoz :) )

[ Szerkesztve ]

(#4) flymi válasza RexMaximus (#3) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az igaz! :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5) DeFranco


DeFranco
nagyúr

9 hetesek vagyunk, három fogunk van, bepisiltünk :DDD

(#6) donmackó


donmackó
őstag

Grat nektek a kis lurkóhoz, és jó egészséget.

Nekem a 4. most 4 hónapos de még mindig nem bírtam megszokni a többesszám használatot (pl.: 4 hónaposak vagyunk, jön a fogunk stb.).

Release the cable hounds!

(#7) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Gratula! :C

(#8) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm urak! Reméljük a legjobbakat.

Doki megkérdezte az asszonytól akar-e táppénzre menni. Nem is gondoltam, h ilyen hamar lehet(ne). :U Sajnos még pár hónapig biztos nem fog tudni elmenni pihenőre, hacsak nem nyerek gyorsan egy nagyobbat a skandin. :D
Szeptemberben autó vásárlás rondít bele a kasszába rendesen. Kell egy családi kombi ami biztonságos.
Gyönyörű szép baruhákból szerencsére kaptunk egy kisebb teherautónyit még tavasszal, de gyanítom az sem lesz elég. :N
Babakocsi, kiságy, hordozó, etető, játékok, stb... még ráérnek. Majd ha kiderül a neme.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tőlünk a legifjabb is gratulál! :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jó egészséget, sok boldogságot, rengeteg türelmet kívánok. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Gratula, legalább lesz ki segítsen a retro gyűjteményben.

(#12) Tothg86


Tothg86
tag

Gratula! Az első hónapokban engedj el mindent, sok türelem és engedd magadba az érzést! A retro vasak megvárnak :)

(#13) flymi válasza Tothg86 (#12) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Épp azon kaptam magam tegnap este is, hogy másféle hardvereket nézegetek mint szoktam. PSU helyett etetőszék, vga helyett babakocsi, mobo helyett kiságy+pelenkázó kombó... :D

Persze megvár, enni nem kér és nem szalad el. Csak egy részét be kell áldozni a szent cél érdekében, de bőven belefér.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#14) hege8888


hege8888
aktív tag

Gratulálok!

Hát ez első 1-2 évben nálam is hátrébb került prioritásban a retro-pc-dolog.
Maradt az olvasás. Most, hogy már ovi-suli, azért ha úgy adódik van egy-két órám szöszmötölni.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#15) D1Rect


D1Rect
félisten

Egyszerre szültök az asszonnyal?
Ritka egybeesés.

(#16) D1Rect válasza flymi (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezekből keressél jó állapotú használtat, féláron van minden és van ami szinte új.

Már ha az asszonnyal lehet beszélni, mi mindenből újat vettünk, tiszta hülyeség volt.
A kedvencem a babahinta volt, na annak aztán tényleg semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#17) cskamacska válasza DeFranco (#5) üzenetére


cskamacska
addikt

Jó, hát az újdonság öröme. :P
Mint ahogy a téseasszony is változik: Julcsiból picinyem, abból anyuci, abból drágám, aztán annyuk, a végén meg Jula az a cafka lesz. :DDD

bacsis: Normál esetben ez így van, bár azért lehetnek változások. Pl ha a lakás tárkapacitásának felét lomizott gépházak teszik ki, az jobb esetben már a párkapcsolat komolyra fordulásának elején leépítést tesz szükségessé. :) (lásd még Tomoty kálváriáját :B )

flymi: Az éles váltásokban nem hiszek*, lehet úgy is lelkesedni valamiért, hogy az ember nem veri rá minden idejét/pénzét. Ha kiválasztasz egy-egy kisebb célterületet(pl legkorábbi P4 gép, vagy legjobb mindenes amin Win98 és Win7 is elfut), még magára a használatra is sokkal több időd jut, mintha állandóan lesnéd hogy mivel lehet még jobban megtölteni a puttonyt. :K

Az OCD elharapódzása egyébként is probléma, egyik oka hogy eBay-en is elszálltak az árak, egyre több a pénzes nyugati gyűjtő akinek semmi nem elég. Értsd, teljes garázsok telnek meg ritka alkatrésszel, hogy aztán magánéleti okokból, vagy szimpla költözésnél kukában kössön ki minden. :(

*Mások által kockának mondott egyén észrevette hogy felnőtt, hát akkor felnőttként kell viselkedni, na, a gyerekes játszadozásnak annyi. Csak hát nem hogy kocsmázás, de úrias iszogatás sem megy, mert a piát nem bírja. Halat nem szereti, kocsik nem érdeklik, sport fitten tartásra saját használatra jó, de a Felcsút nem hozza lázba. Barátnővel tornázás, mászkálás, olvasás, mozizás eddig is megvolt.
Munkahelyen erre meg: - Láttad az új HoI4 kiegészítőt? Horthyval lehet csapatni.
- Igen én is megkergetem a csigazabálókat BF1-ben. ^^
De az nem lehet, de hát mi felnőttek vagyunk! :Y
Aztán kiderült hogy felnőtteket is beengednek 7 Days to Die szerverekre, és még a zasszonnyal is lehet coopban tolni. :D Sőt, meglepően flexibilis és relatíve olcsó is tud lenni a GPCGMR. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#18) flymi válasza D1Rect (#16) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hasznos tipp, babahintán én is fennakadtam, elég feleslegesnek tűnik.

cskamacska: Amúgy is esedékes volt a ritkítás, nem 100%-ban ráhatás eredménye. :N
Megfogadtam, hogy ha baba lesz, akkor pár cuccnak mennie kell, egyébként sem gyűjthetek ennyi mindent. Plusz a padlás negyede az én kacatjaimmal van tele, ezért a szelektálás.
Am nem érdekel pár dupla gpu-s kártya? ;]

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19) kemotox


kemotox
addikt

Grat, de azert ovatosan, nehogy ez is gyujtogetesbe menjen at :D

(#20) flymi válasza kemotox (#19) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:DDD
Én kettőt szeretnék, egy fiú egy lány. Nem rajtam múlik. :N

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21) vince válasza flymi (#18) üzenetére


vince
őstag

Szerintem a minimális kelengyét vegyétek meg előre, a többit majd ráértek menet közben, ha valóban* szükség lesz rá. Mi azt az elvet követtük, hogy a nagyobb tételekből (kiságy, pelenkázószekrény, babahordozó, babakocsi, etetőszék) uniszex színkombinációt vettünk és mindent szigorúan használtan, de teljesen újszerűeket persze. Elég komoly összegeket el lehetne tapsolni, ha mindenből újat vesz az ember, mi úgy ítéltük meg, hogy az igényeinket bőven kielégíti az is, amit már bejárattak előttünk. Szépen ki is szolgálta mindegyik a három gyerekünket (egy fiú és két lány, a legkisebb most lesz 3 éves).

* természetesen mindenki meg szeretné adni a legjobbat a születendő gyerekének, de erre sajnos vastagon rájátszanak a gyártók, kereskedők és egy csomó olyan dolgot megvetetnek a leendő szülőkkel, amire valójában semmi szükségük nincs sem nekik, sem a kicsinek. Példákat direkt nem írok, mert ami nekem haszontalan, az másnak lehet fontos és fordítva, ezért írtam, hogy lőjetek be egy minimál szintet, ami mindenképpen szükséges, a többit meg majd igény és tapasztalat szerint, akár kölcsönkérve az adott eszközt és kipróbálva vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#22) kemotox válasza flymi (#20) üzenetére


kemotox
addikt

Jah persze, kell a ketto az SLI-hez

(#23) flymi válasza vince (#21) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Elég abszurd árak vannak, az már feltűnt. Vagy csak nekünk azok, nem tudom. 100k+ egy babakocsiért nevetséges.

Jól mondod, kiságy+pelenkázó kombóval meg babakocsi, hordozó, etetőszékkel szemeztem. Elsőre ezek kellenek amik nagyobb volumenűek, a többi szerintem ráérős.
Mondjuk babakocsiból jó állapotút és olyat, ami minden igénynek megfelel azért nem is olyan könnyű találni, de minden hasznos tippnek, linknek örülök. :R

kemotox: :K
Ha nem is lesz egy focicsapat, de legalább egy "tengóra" jók legyünk már.

kraftxld: Jól nevelt kölyök, gondolom apának viszi a sört vacsi után. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24) Tothg86 válasza vince (#21) üzenetére


Tothg86
tag

Ez 100%-ban így van szerintem is. Arról nem is beszélve, hogy minden holmi (nem csak a babacuccok) iszonyú strapának lesz kitéve, úgyhogy mi már mindenből "játszósat" használunk. Fölösleges a drága cucc, úgysem marad jó állapotban. Aztán lehet mi csinálunk valamit rosszul...

Az a jó, hogy a cpu hűtők strapabíró darabok :))

(#25) flymi válasza Tothg86 (#24) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az a jó, hogy a cpu hűtők strapabíró darabok -> Egyetértünk, nem romlanak el állásukban sem. :N

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#26) Tothg86 válasza flymi (#25) üzenetére


Tothg86
tag

És ha esetleg megkaparintja a kicsi, akkor se nagyon :DD

(#27) flymi válasza Tothg86 (#26) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szigorúan el vannak zárva egy szekrényben.

Ezek a baba holmik is kicsit olyanok, mint az esküvősök. Csak rövid ideig kellenek, de legalább jó drágák. :)

Jó sok minden kell azért majd még, már ha csak a biztonságra gondolok. Bútorok sarkaira élvédőt rakni, biztonsági ajtórács, konnektor dugó, stb... Tuti kell még polcot felszerelni, hogy bizonyos dolgokat ne érjen el, ha elkezd mászni, felállni.

Ősöknek még nem szóltunk. Asszony megkért, hogy még ne említsük. Anyóséknak az ő dolga lesz, az enyéimnek meg majd én újságolom el. Hamarosan úgy is el kell mondani, sokáig nem lehet húzni.
Hamarosan itt a 12. hét is, genetikai vizsgálat, vérvétel...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28) BiP válasza donmackó (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

(#2) flymi : gratula :C

(#6) donmackó
Nekem 4 éves a nagyobbik gyerek, de még mindig bántja a fülemet.

De bizonyos kifejezések ésszerű mederbe terelhetők: Pl. nem terhesek vagyunk, mert csak az asszony terhes. De gyereket várunk, ami már közös.
Nem fogzunk, hanem a gyerek fogzik, cserébe mindannyian éjszakázunk :)
Nem oviba járunk, mert csak a gyerek jár. Viszont minden reggel megyünk az oviba, mert én viszem :)

(#1) bacsis: Minden tiszteletem a tiéd, hogy több gyerek mellett is meg tudod oldani a hobbidat, ráadásul igen magas szinvonalon :R
de sajnos -ahogy sok más embernek- nekem sem sikerül ezt összehangolni, és le kellett adnom az igényeimet.

(#16) D1Rect : egyetértek. Mi rengeteg dologból használtat vettünk, (vagy kaptunk), ugyanúgy bevált.
A gyereket nem érdekli, hogy új vagy nem, (ahogy a színe sem), meg a legtöbb dolgot úgyis csak pár hónapig használja.

(#21) vince: bizony-bizony. A gyerek olyan, mint az esküvő meg a temetés, lehúzó ágazat. Ezért ésszel kell vásárolni. És jó, ha sikerül tapasztalatot gyűjteni vagy kipróbálni, és valódi igény alapján vásárolni.
Ne a 2. gyereknél derüljön ki, hogy xy cuccot totál felesleges volt megvenni, mert már az első sem használta :)

(#29) Chabee


Chabee
tag

Kedves flymi! Hatalmas gratula!

Ez a rövidke kis bejegyzésed egy-két gondolatra ragadtatott. A közelgő változás felismerése jó irányt sejtet, az érettség biztos jele. A teljes és végleges lemondás az életed fontos részét képező hobbiról talán túlzás egy kicsit, de a fontossági sorrendben mindenképp másik polcra fog kerülni. Az biztos, hogy nagy változás lesz apának lenni. Egy olyan időszak jön, amely alatt gyorsvonati sebességgel fog az idő múlni, és olyan dolgokat kell megtanulni amire lehet ugyan készülni, de az élet lesz az igazi tanító. Olyan dolgokat fogtok átélni, néha túlélni, amikre később visszagondolva nem tudsz rájönni, hogyan sikerült, hogyan bírtátok, de megvolt. Mindenképp érdemes úgy átalakítani az életeteket, hogy az első pár évben (kb. 15 :DD ) a család legyen a legfontosabb, az együtt töltött idő a csemetével. Amikor én apuka lettem, nem igazán tudtam letenni a PC-s hobbit és utólag visszagondolva egy csomó jó pillanatot, időszakot intenzívebben is megélhettem volna, mint ahogy sikerült. Utólag persze már mindenki sokkal okosabb, de talán kapunk második esélyt az unokák képében. A kis jövevény kelengyéjével kapcsolatban rengeteg jó tippet kaptál, futtasd át rajta a saját programodat, amit jónak ítélsz (ítéltek) megtartod, megfogadod, a többi eldobós. És ezt így kell majd mindennel (tanáccsal, példákkal, javaslatokkal, stb.) tenned, mert a Ti gyermeketek, a Ti életetek, a Ti családotok, nem másé. Nehéz lesz ezt kivitelezni néha, főleg a szülőkkel, nagyszülőkkel, testvérekkel (ha vannak), barátokkal szemben, de ez egy ilyen játék. Viszont, ha szerencséd van sok segítséget fogsz kapni az imént felsoroltaktól. Kezdetben mindenki a babára akar vigyázni, de a picinek csak az anyukája fog kelleni. Viszont főzni, takarítani, bevásárolni mindenki más is tud. Na az lesz az igazi segítség. Aztán majd lehet babázni is a rokonoknak pár év múlva, mert ismét egymásra kell találnotok a pároddal és az csak kettesben lehetséges. Szóval jó nagy buli lesz ez a szülősdi, hajrá és sok sikert! :C
Bocsi a hosszúra nyúlt ész osztásért, kéretik a helyén kezelni! ;)

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#30) BiP válasza Chabee (#29) üzenetére


BiP
nagyúr

Big like. És így igaz. Meg kell élni, amennyit csak lehet, mert visszafordíthatatlanul elrepül az idő.
A tanácsokat meg meg kell szépen hallgatni, viszont a döntés a Tietek, szűrjétek át a saját szűrőtökön, nem kell megfelelni senkinek, csak magatoknak meg az értékrendeteknek, jól mondja Chabee.
(szándékosan nem elveket írtam, azokat elég hamar feladja az ember, amint az elmélet átmegy gyakorlatba :) )
És egy tanács még: nem kell rágörcsölni. Ésszel, és felelősséggel kell csinálni, de felesleges görcsölni.

(#31) flymi válasza Chabee (#29) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:)
Kösz a tanácsokat és az irományt.
Nem szakítom meg a hobbim, csak egy részétől megválok és más kerül majd előtérbe helyette.
Biztos lesz szülőként nehéz időszak is, de majd túléljük valahogy, ahogy eddig is. Már 10 éve nyúzzuk egymást. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#32) donmackó válasza flymi (#23) üzenetére


donmackó
őstag

Vegyetek mindenből pirosat/fehéret/zöldet, az unisex (még véletlenül sem olyat ami valamelyik nemre hajaz mert meglepi érhet. És ne ajándékozz el semmit, mert még jól jöhet később. Én megjártam, mert a 3. gyerek után elajándékoztunk mindent "mert már nem kell úgysem" címszóval, erre 3 év múlva meg jött a 4. gyermekünk és mindent lehetett újra beszerezni.

(#28) BiP: Pedig itt felénk ez nagyon szokás. Mint amikor megkérdezik hogy hány családod van. Én rávágom hogy 1 családom van és 4 gyerekem. :D

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#33) BiP válasza donmackó (#32) üzenetére


BiP
nagyúr

:)
Én tavaly hallottam ezt a formát, valami fórumban, talán itt a Ph-n. Nem ismertem előtte, úgyhogy ment pár kör értetlenkedés, mire kiderült, hogy nem kapuzárási pánikról, többnejűségről meg ilyenekről van szó, hanem csak a gyerekek számára kíváncsi.
Tájnyelv ide vagy oda, az én gyomrom nem tudta bevenni, úgyhogy maradok én is az 1 családom, 2 gyerekem formánál :)

(#34) Csabroncka válasza flymi (#2) üzenetére


Csabroncka
addikt

A gyerek kis kivételtől (fogzás, betegség) eltekintve éjszaka alszik (normál esetben), és nappal is ebéd után 2-3 órát. Újszülött korában megfogsz lepődni mennyi időd lesz mellette, mert a napi 16-18 óra alvással telik az első 2-3 hétben, aztán 4-5 hónaposan ráéreznek a lényegre ;)

Bár én fiatalabb vagyok nálad, de két picivel a hátam mögött csak annyit tudok tanácsolni, hogy a rendszer és a rendszeresség a gyerek számára a legfontosabb és ez adja számára a kiegyensúlyozott biztonságot - neked meg a nyugalmat. Olyanok mint a svájci óra! Beáll a reggeli kelés, kajálás, alvás, fürdetés, pisi, kaki az egész életritmusukat a saját életedhez alakítod és meglásd lesz időd mindenre!

Rendszer és következetesség az elejétől fogva - ezt a két dolgot ne feledd, a többit meg élvezd :B

"in medias res"

(#35) flymi válasza Csabroncka (#34) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nagyon új dolog lesz ez nekünk, az biztos. De nem félek, szerintem jók leszünk és majd belejövünk.
Nem probléma, hogy kevesebb idő lesz akármilyen hobbira is, csak változik az értékrend. Ez az én döntésem volt, nem panasz akart lenni. :D

Rendszer és következetesség -> Négyes túrban melózom (nappal után éjjel, utána kettő szabad), éjszakás utáni alvás nem lesz egyszerű. Mondjuk eddig sem volt az, minden szomszéd zajos. :)
Ez a fajta rendszer megvan és nem fog változni. A babával kapcsolatban is meglesz, majd alkalmazkodom. :)

Mikor láttam a kisembert az asszony pocakjában a monitoron nem bírtam abbahagyni a vigyorgást.
Nagyon kíváncsi leszek fiú lesz-e vagy lány. Még nem olvastam utána, de kábé mikor lehet már biztosra tudni? 14-15. hét? :F

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36) Csabroncka válasza flymi (#35) üzenetére


Csabroncka
addikt

21. héten már tuti, előtte találomra ne próbálkozzanak! ...bőgni is fogsz, nem csak vigyorogni ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#37) flymi válasza Csabroncka (#36) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

20-21, kösz!
Tegnap hagymát szeltem, az nem bőgés. :D
Majd ha a karomban tartom. Akkor biztosan. :B

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#38) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Már apaként a fenti két sor is könnyeket csal az ember szemébe :) Grat!

(#39) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ma voltunk először a védőnőnél, kitöltötte a papírokat stb. Még a héten megyünk vérvételre.
Kicsit kellemetlen volt, mert utánunk érkezett még a váróba három kismama és közölték velük lévén ugye "friss felvételisek" vagyunk, hogy ez bizony akár egy órát is eltarthat, úgyhogy legyenek kedvesek visszafáradni később, de hát ez van. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#40) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tudna valaki olyan üzlet/webshop listát dobni ahol lehet paypallal is fizetni? Jómagam gyors kereséssel kettőt találtam, az egyik az árai (horror) és a csekély választék miatt kiesett.
Miért nem bővítik nagyobb mértékben a cégek/üzletek a szolgáltatásaikat paypal fizetési lehetőséggel? :U
Vaterára is csak nemrég szállingózott be ez a fícsör. :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.