Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Szivesen mennék.:)):))

Nagyon jó írás, mindent bemutattál, amit csak kell, már csak ott kéne lenni.:))

(#2) bjay


bjay
tag

ha lenne rá módom, akkor már most a reptérre mennék :D (igaz, nem retúrjeggyel)
nagyon klassz írás volt, köszönöm :)

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#3) True


True
aktív tag

Tavaly Augusztust ott tölthettem. ;] Tampán.
Rengeteg fényképet/videót csináltam, mert ott mindig volt mit lencsevégre kapni!
Ott tényleg még a fű is zöldebb, többek közt a magas páratartalomnak, és a folyamatos gondozásnak köszönhetően... Thx az írásért.! :R

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#4) a000 válasza True (#3) üzenetére


a000
őstag

Akkor voltam en is tampaban. Lehet h lattuk is egymas :D

Koszi az irast, en is azonnal mennek vissza, minden nap gondolok az allamokra. Vissza se neznek :)

(#5) total90


total90
veterán

Én nyáron megyek Ft.Lauderdale-be egy hónapra. Szép része Floridának, köszi a leírást.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Koszi, mar olvasom is. :))

(#7) #40731136


#40731136
törölt tag

Köszönöm az újabb írást. :)

Egy hiba: Hihetelenül népszerű az ún. boiled peunat.

(#8) tyan


tyan
senior tag

Nagyon tetszett az írásod és nemkülönben a képek. :R
Meg kell hagyni, hogy gyönyörű hely.

Fáj a szívem, hogy eddig még nem volt lehetőségem eljutni az USA-ba, pedig szerelmes vagyok belé. De ami késik, nem múlik. Ott a helyem. :K

(#9) keIdor


keIdor
titán

Ismét egy remek írás, thanks! :R Ahogy összehasonlítom a többi állammal Florida az egyik legszebb és legérdekesebb. Ki kell menni egyszer!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) Lauda válasza Lauda (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Szuper cikk volt, este megnezem a videokat is! :R

Az imax film nem a fighter pilot nevezetu volt? En is lattam mar parszor, 720p-ben van meg. ;)

(#11) tildy


tildy
nagyúr

Az Angel trampetnek van magyar neve is: Angyaltrombita. A passióvirágnak pedig a gyümölcse a maracuja.

Amúgy jövőre remélhetőleg elnézünk Floridába:D Ha minden összejön.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Hekxer válasza tildy (#11) üzenetére


Hekxer
tag

Hát tök jó hely:)
És mennyit kell össze gyűjtenem ha 2hétre vagy 1 hónapra ki akarok menni kb?
Utazás szállás kaja költőpénz stb?

[ Szerkesztve ]

Minden idelátogató kollégának: FEDEZET NÉLKÜL NINCS TELJESÍTÉS!

(#13) a000 válasza Hekxer (#12) üzenetére


a000
őstag

Hát ha nincs kint ismerős vagy rokon akinél lakhatsz, akkor bizony sokba fog fájni, nagyon sokba.

(#14) talmida


talmida
Közösségépítő

Legelsősorban köszönöm szépen a kiemelést! :B

Mindannyiótoknak köszönöm szépen az elismerést, bátorítást, s nem utolsó sorban a kiegészítést, korrigálást! :R (Tildy, este beírom, amint hazaérünk, és majd akkor válaszolok egyénileg mindenkinek. :B )

Egyébként érdemes lesz kicsit később is visszanézni, mert lesznek még "finomítások", kiegészítések. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#15) Wictor


Wictor
senior tag

Gyönyörű hely, le tudnám ott élni az életem. :) Csak ezek a hurrikánok...

És nagyon jó lett az írás! :R

[ Szerkesztve ]

(#16) tyan válasza Wictor (#15) üzenetére


tyan
senior tag

Csak ezek a hurrikánok...

Én még a hurrikánokat is elviselném. Veszélyesen szép az élet. :)

A viccet félretéve azért az elgondolkodtató, hogy az ott élő emberek a hurrikánok ellenére sem akarnak elköltözni... (legalábbis a nagy hányaduk nem).

(#17) Chaud


Chaud
csendes tag

Szép írás!
A hely nem semmi, gondolom a csajok is jók! ;]

(#18) essexboy válasza tyan (#16) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Köszi a szép bemutatást! Annak ellenére hogy voltam már ott, úgy érzem hogy csak 10%-át láttam amit te itt bemutattál :)

essexboy

(#19) #51736960 válasza Hekxer (#12) üzenetére


#51736960
törölt tag

az igényeidtől függ. én annak idején egy jobb számítógép árából oldottam meg, repjeggyel, szállással (hostel), plusz egy kis csövezéssel :)
egyébként gyönyörű hely, rengeteg nyugdíjassal, laza emberekkel...

szerk: ja és persze köszi az írást, nagyon jó lett, szokás szerint. bár egy kicsit mindig szomorú leszek az amerikai témájú postokon, vágyom vissza nagyon :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Stifler93


Stifler93
tag

Hát igen...

Csak remélni tudom, hogy egyszer eljutok oda, mindenesetre minden tőlem telhetőt meg fogok tenni:)

Nagyon jó írás lett, várjuk további munkáidat!:)

iPhone 15 Pro 512GB; iPad Pro 11” 256GB; Retina MacBook Pro 13", Apple Watch

(#21) bigga


bigga
aktív tag

Egyszer kijutok az 100% - csak hát vízum meg a többi költség tart még vissza egy kicsit - mert ha kimegyek akkor nem csak 1-2 hétre, hanem hosszú távra tervezek.

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#22) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Hú nagyon jó kis cikk lett, köszönöm! :R Szívesen elmennék oda. :DDD

(#23) donjohnson


donjohnson
addikt

hát talmida el nem tudod képzelni, hogy mennyire irigyellek. remélem egy szép napon eljutok én is floridába, legfőképpen miami-ba, álmaim városába. :))
köszi ezt a szép képekkel teli összeállítást, egy pillanatra sikerült átadnod az ottani életérzést. :R

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#24) tiv83us válasza Hekxer (#12) üzenetére


tiv83us
veterán

Szallassal szamolj minimum 40-50 dollart egy napra /es itt motelrol beszelnuk/, koltopenz szinten egy otvenes legalabb /altalaban egy parkban ennyi a napijegy, de veheto heti berlet 150 dollar korul/, kocsi berles 40-50 dollar naponta /kocsi elengedhetetlen, tomegkozlekedes szinte nulla es a tavolsagok nem kicsik meg amerikai viszonylatban sem :)/, no, meg gondolom nem kekszen akarsz elni, szoval neha be kell vasarolni, egy hetre 100 dolcsibol megoldhato. Ez csak akkor, ha egyszer sem akarsz etteremben enni.
No, hat szamolgass :D

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#25) nyunyu


nyunyu
félisten

Apro kotozkodnivalo: Disneyland Kaliforniaban van, orlandoit Disney World-nek hivjak.

Nekem a harom resze kozul a tudomany es technikaval foglalkozo Epcot Center jott be legjobban.

Hmm, atkereszteltek "Epcot"-ra, meg felhuztak egy negyedik vidamparkot is, miota 94-ben ott jartam

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) ttt1


ttt1
őstag

Sajnos nem tudtam maradéktalanul élvezni a cikket,mert firefoxban a képek kitakartás sok helyen a zsöveget ,nem tudom ez böngészö hibája vagy a cikké?:(

(#27) GabN73 válasza ttt1 (#26) üzenetére


GabN73
addikt

nálad lesz a gond :K

Akkor a világ körüli utamat Floridában kezdeném... :C :C

(#28) Lauda válasza tiv83us (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy belegondolva/kiszamolva meg soknak is tunhet, viszont meg jobban belegondolva ezt az eletformat uzve itthon sem jonnenk ki sokkal olcsobban, ha egyaltalan kijonne es akkor floridaban vagyunk....

(#29) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Elsírtam magam, hihetetlen, a dinye árusitás meg nagyon ütött, hát létezik a világon egy olyan hely ahol az emberek így megbíznak egymásban? Ó azok a szép virágok, madarak, a fehér homok, a mindig süt a nap időjárás...a menyország itt van a földön. Köszönjük, nagyon jó bemútató :R

Cseberből vederbe

(#30) talmida


talmida
Közösségépítő

Black Dragon, bjay, True, a000, total90, Lauda, gempula, tyan, Keldor papa, bigga, rolkaDb, donjohnson, Chaud, Loveless, stifler93 ,örülök, hogy tetszet! Mindegyikőtöknek köszönöm szépen a hozzászólást és a szép szavakat!! ;) :K

Lauda, Láttam a Fighter Pilot-ot is, de konkrétan a Magic of Flight címűre gondoltam. :B

tildy Javítottam, mégegyszer köszönöm az infót! :R és, ha erre jártok, szívesen látlak benneteket. ;)

tiv83us Köszi a kiegészítést!! :R

nyunyu, teljesen igazad van. :D Javítva. ;)

Wictor, a veszélyes hurrikánok hál'Istennek, elég ritkák, és legtöbb hurrikán a közelünkbe sem jön, csak az Atlanti óceánban kanyarog. Persze azért nem szabad lebecsülni azt az egy-két erőteljes, rettenetes hurrikánt, ami néhány tíz vagy száz évente lecsap. :(((

essexboy köszi neked is. ;) én meg úgy érzem, hogy felét sem mondtam el annak, amit lehetett volna. :B Pl a Busch Gardenről sem szóltam :U

LEFTHORSE1 Na, azért a menyországtól távol van :DDD, de nem tagadom, van egy-két dolog, ami nem rossz. :D;)
A "mindig süt a nap"-szindróma pedig általában tényleg igaz :K , de az utóbbi időben itt is megbolondult az idő, és nem kis bosszúságot okozva a nyaralóknak. Az olajról azért nem szóltam, mert mára gyakorlatilag teljesen megszűnt a probléma, kivéve Louisiána területét, de most Floridáról beszélünk. :B

ttt1 Ellenőríztem firefoxban is, és nálam minden teljesen rendben működik. Talán nálad van valami beállítási vagy egyéb gubanc? :F

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#31) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Köszönjük az újabb beszámolót. Nagyszerű lett. Csak így tovább! :)

A hurrikánokról és a hajózásról tudnál írni?

(#32) tildy válasza talmida (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi is szívesen látunk, ha errefelé vetne a sors:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) krystman


krystman
őstag

Hát ennek a cikknek nagyon megörültem! Komolyan mondom. Sokat olvastam Florida-ról, de egy ilyen cikkre vártam igazából. :) Én még nem voltam soha, de az az álmom, hogy egyszer eljussak erre a helyre. Maga az egész trópusi szerű környezet nagyon bejön nekem ami itt található. Kicsit meglepő volt nekem, hogy annak ellenére, hogy mennyire délen fekszik, még is vannak 0 fokos idők, vagy akár minuszok is. :) Az írásért nagy köszönet tényleg, és nagyon jól össze lett hozva. Aki meg így tényleg itt él, az irigylésre méltó. :)

(#34) talmida válasza krystman (#33) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi a gratulációt! ;):B

Igen, itt is van tél, :K mégha csak két-három hónapig is tart, de tény, hogy van. Viszont mint mondtam, vígasztalásképpen télen érik a narancs és virázik néhány gyönyörű bokor, szóval ki lehet bírni. :DDD

Még egy érdekesség. Északról sok szegényebb ember, vagy pláne az otthontalanok, télen idejönnek túlélni a hideget, akárcsak a vándorló madarak. Idejönnek egy lakóbusszal, beállnak egy híd alá vagy valahova, és tavaszig eltengődnek. Jól működő segélyszervezetek vannak a nincstelenek fölkarolására. Élelemre, ruhára szinte semmi gondjuk nincs, de sajnos az ilyen embereknek a drogozás vagy az alkohol szokott problémát okozni.

Tildy, köszi! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#35) JanFe


JanFe
aktív tag

Nagyon tetszett a bemutato :) . Feldobta ezt a borus, kodos hetfo reggelt.
Nagyon szep Florida, egyszer szivesen megneznem. Milyen jo lehet hogy nincs tel...
Nem azert, a telet is szeretem, csak a hideget nem :N

"There is nothing permanent except change"

(#36) Lauda válasza talmida (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Okes, koszi a masik cimet, utananezek! :)

(#37) talmida válasza SzalaiG (#31) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi a bátorítást! :R Hurrikánokról korábban már ITT írtam egy picit. :B Hajózáshoz több adatot kéne gyűjteni, hogy cikk legyen belőle, de már sok "horror" sztorit ismerek. ;] Nekünk is van egy kisebb motorcsónakunk, csak még nem működik. :DDD Megvettük, mert a férjem szeret bütykölni, de még nincs kész a javítással. :B

JanFe Itt is van tél, csak nem annyira hideg. ;)

Lauda Szívesen. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#38) radamsky


radamsky
senior tag

3x voltam Floridába

elöször orlandoba, csak mert ingyen volt a szállás és hugomék nem akarták kihagyni (a kaja is ingyen volt:D) de csak 5-6 napot voltunk aztán vissza New jersey, persze kocsival.

Aztán Miami- meg környéke de oda már repcsivel innen BP-ről. Key west az gyönyörű, de a emberkék csesztek kivinni a mélyvizbe mert ugye hurrikánveszély. Hiába mondtam hogy ok menjünk olyat még ugyse láttam, de inkább visszaadták a pénzt.

Most harmadszor meg probáltuk azokat a helyeket megnézni amik lemaradtak a második utnál (disney csak sikerült most:D)

de menni kell mégegyszer mert még mindig kimaradt pár dolog

Ami érdekes nekem europainak, az a döglesztő SULYOS meleg. Szabályszerüen 1 napig csak kapkodtam a levegőt. Meg hozzá a döglesztő meleg, magas párával

Drága mulatság ha nincs kinn ismi. Nekem a hugom miatt a szállás ingyen van, illetve vagy 40% árengedmény ha elfogy a fenti ingyeneség.
A kaja nem vészes, ennyiből kajálnák itt is, igaz ott nem sporolnak a kajával

Bár a gyereknél gondba voltam, de jol birta a strapát

Olcson vettem ruhákat és olcson zabáltam az alja kaját a pizzát:D Pizzaundorom van, minden este azt kajáltunk a C'icis?? pizza-ba?? valahogy igy irják, pont a Sheratonnal szembe volt. 5 dolcsi és annyit eszel amennyi belédfér, koplalaltam is egész nap hogy tudjak sokat csocsálni :B

Na ja Miamibe láttam akkor csotányt hogy csak na. Ja meg ott pl 110 dollárért béreltünk egy motelt 1 éjszakára hazafele, másnap reggel indult a gép és nem akartunk kapkodva odaérni, föleg hogy azt a nyamvadt kocsit is le kellett adni

(#39) talmida válasza radamsky (#38) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, Cici's Pizza :D

Igen, rátapintottál az igazságra. Itt nem a tél, hanem a nyár okoz "gondot". Ezzel is számolniuk kell azoknak, akik jönni akarnak. :K

Óriás csótányt én először New Orleansban láttam a vendéglátóink fürdőszobájában. :B Előszőr rettenetesen megijedtem, aztán azt hittem, hogy elhányom magam. :DDD De Floridában az háziállatnak számít. :DDD VICC!!!!!!!!!! Ki lehet írtani őket, :K de tény, hogy az ajtóréseken be tudnak osonni. Tegnap pl hozzánk egy kis geico (lizard) jött be, amikor kinyitottuk az ajtót. Ici-pici átlátszó kis gyíkocska. Általában esténként az ablaküveg külsején szoktak szúnyogra vadászni. Nagyon aranyosak! De a lakásban nem szeretem őket. :N

IN GOD WE TRUST!

(#40) SzalaiG válasza talmida (#37) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszi! :)

Az irányba érdeklődnék, h tudsz-e valamit a nagy luxus óceánjárokon való munkavállalásról?
Esetleg ismerős aki dolgozott ilyenen? Amit eddig tudok, az h Miami-ból elég sok indul a karibi térségbe.

(#41) krystman válasza talmida (#34) üzenetére


krystman
őstag

Tényleg hihetetlen, hogy mennyire másabbak arra az emberek, ahogy írod! Az viszont érdekelne még, hogy a közbiztonság milyen arrafelé? Mert olvastam több cikket is, és állítólag a sok bevándorló miatt, főleg akik délről jönnek Floridába, Miami-ba, elég nagy a bűnözés, a kisebb lopások még fényes nappal is. Nem tudom ez mennyire igaz, ezt mondjuk Miami közkedvelt helyeire írták, ahol sok a túrista is.

(#42) tiv83us válasza krystman (#41) üzenetére


tiv83us
veterán

Tulkeppen Miami egy "masik" Amerika, nem ritka, hogy egyaltalan nem is beszelnek angolul sok helyen, csak spanyolul. Tele van kubaival, mexikoival /de foleg kubaival/, nem is tul tiszta, a bunozes is eleg nagy es rohadt meleg is van /marmint igazi ROTHASZTO meleg, nem am ilyen mickey mouse Orlando-Tampa-Largo-Clearwater-fele meleg, hanem igazi odab@szos :K/.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#43) talmida válasza SzalaiG (#40) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ilyesmire gondolsz? Hirtelen ezt találtam. :B

krystman Ahogy tiv83us is írja, valóban Miami egy egészen más világ. A közbiztonság is rosszabb, mint másutt, sok rémtörténetet is hallani, persze azok főleg az éjszakai világgal is kapcsolatosak.

Florida időjárása nekem azért nem volt olyan sokkoló, mert előzőleg Texasban éltünk, ahhoz képest meg ez semmi... :DDD Texasban olyan volt nyár, mintha egy forró PÁRÁS!! katlanban lettünk volna..és zsinórban 106F = 41C volt két hónapon át :W . :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#44) talmida válasza tiv83us (#42) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Tudsz arról valamit, hogy életben van ( vagy csak volt? :F ) az a törvény, hogyha valaki úszva érkezik FL-ba, az megkapja a letelepedést, kivéve, ha elkapják? Állitólag ezért is olyan sok ott a délebbről jött bevándorló. :F

IN GOD WE TRUST!

(#45) tiv83us válasza talmida (#44) üzenetére


tiv83us
veterán

Csak ha kubai allampolgar, mas johet akar urhajoval is, vissza szallitjak szepen oda, ahonnan jott :K

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#46) SzalaiG válasza tiv83us (#45) üzenetére


SzalaiG
addikt

Akkor először kubai állampolgárságot kell szerezni.... :D

(#47) tiv83us válasza SzalaiG (#46) üzenetére


tiv83us
veterán

Az kb 10 evedbe fog tellni, tovabba Kuba nem ismeri el a kettos allampolgarsagot, ugyhogy a magyart le kell add. Aztan ha meg nem sikerult a nagy uszas, akkor maradsz Kubaban Castroval :D ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#48) SzalaiG válasza talmida (#43) üzenetére


SzalaiG
addikt

Igen. Konkrétan a Cunard-ra gondoltam. Ismersz valakit aki ilyen helyen dolgozik?

(#49) SzalaiG válasza tiv83us (#47) üzenetére


SzalaiG
addikt

:DDD

Castro már nem húzza addig. :C

(#50) talmida válasza SzalaiG (#48) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Sajnos nem. :N

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.