Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flitter


Flitter
tag

:R

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Pontosan milyen alaplapban fog menni? Vagy hogyan?
Átkerestem pár oldalt érte, de semmi infót nem találtam... :(

(#3) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nagyon szép és jó ez, de a programok 90%-a, oprendszert beleértve még mindig 1 szálat használ ki igazán. Így hiába van benne 64 mag, olyan lenne egy XP-t használva, általános programokkal, mintha egy 600Mhz - 1Ghz-es CPU-d lenne. Szóval szerintem jelenleg semmiképp nem válthatja ki a hagyományos processzorokat, max bizonyos területeken (lásd mint írták is a videókódolás)

(#4) juliabrilke válasza Cathfaern (#3) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mostani játékok viccesen futnának egy 600Mhz-es procin... :B

(#5) Flitter


Flitter
tag

Nem tudom de úgy néz ki,az INTEL és AMD egyenlőre nagyon kábitja a jónépet a 2 meg 4 magos procikkal,mutyiban meg lehet már rég előrébb tartanak csak évekre lekell fedezni 4magos procikkal a piacot.
Az INTEL már amúgy is bejelntette a 32magos GPU-ját ,innentől kezdve számomra kábitás ami folyik.

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#6) Flitter válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Flitter
tag

Meg biztos le is írják a közönségnek szánt cikkben ,hogy a hadsereg mit is használ a seregben biztos nem rozoga 2 meg 4 magos procikkal erőlködnek mikor 4 meg 10 terával dolgoznak sebességben a neten,:C

Tehát (elvileg) megy az már ,mármint a 32+64 mag oprendszerrel is csak nem a nagy nyilvánosságnak.
Emlékezzünk az internet kinek,minek készült? :Y

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#7) doc


doc
nagyúr

át lehetne írni rövid "ö"-re a jelőltet?

amúgy igen érdekes ez a cucc...
bizonyos feladatoknál (pl. erősen számításigényes, párhuzamosítható) igen jól teljesíthet, de otthonra tényleg kevés. mondjuk ha az oprendszer kellően támogatja (Linuxnál pl. nem gond), akkor ügyesen el tudja osztani a feladatokat a magok között

(#8) burgatshow válasza Flitter (#6) üzenetére


burgatshow
veterán

A jó öreg ARPA vagy ARPANET ki hogy ismeri.... :)

(#9) Cathfaern válasza Flitter (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Természetesen jelenleg is lehetne gyártani 100+ magos cpu-t is akár, a kérdés hogy mennyiért :U A hadsereg sem azért jut ám hozzá mindenhoz olyan hamar mert húú ő a hadsereg, hanem mert hajlandó kiadni 1 kisebb ország éves költségvetését egyetlen fejlesztéshez. Ha te is fizetnél ennyit, akkor neked lenne leghamarabb, a dolog ilyen "egyszerű" :)

(#10) Rive válasza Flitter (#5) üzenetére


Rive
veterán

Hü-lye-ség.

Az AMD biztos azért késett be olyan szépen a négymagosával, mer' már évekre előre megvan neki a tizenhatmagos is ;] Az Intel meg azér' szerencsétlenkedett a Prescott első szériáival, mer' akkor már a Core Dualoknak kellett a gyártósor, nomeg úgyis lepaktált az AMD-vel, hogy akkor most hagyják egy kicsit lélegzethez jutni az Opteronokat...

Kicsit bele kéne gyalogolni a piaci ismeretekbe, és nem a bulvármédiából májerkodni.

Mindkét nagy gyártó hozzávetőleg negyed-fél évvel jár a piac előtt a készletek tekintetében, fél-egy évvel pedig komplett magok dolgában - ami legtöbbször próbaszériás, csökkentett sebességen járó mintapéldányokat jelent. Architekturális tekintetben - azaz tervezés dolgában 2-3, ritkán 4 év a difi, de itt elméleti modellek játszanak. A gyártástechnológia - azaz: hogyan munkálják meg a lapkákat - cirka ugyanennyi a restancia. Csakúgy az anyagtudomány dolgában - itt a max. 'produktum' néhány spéci áramkör egy lapkán.

Ui.: pöttyet többet kéne tudnod ahhoz, hogy egyáltalán megértsd, mit is jelentett be az Intel :))

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11) Rive válasza Flitter (#6) üzenetére


Rive
veterán

a seregben biztos nem rozoga 2 meg 4 magos procikkal erőlködnek
Hát ja. Még öt év, és megjelennek azok a dual magos rozogaságok a military cuccokban - nem a backoffice PC gépeiben, hanem a military dolgokban! - meg tizenöt, és már ki is szorítják az egymagosakat.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12) drkbl válasza Rive (#11) üzenetére


drkbl
őstag

Pontosan. Az M1 harckocsik üzembentartásban is nagy gond a 80-as évek alkatrészeit beszerezni... Egy csomó idő, mire en bloc megkapja a minősítést a cucc, ha átterveznek benne valamit, kezdhetik újra tanúsíttatni. Amúgy meg valamiért nem szeretik békeidőben, hogy rajtuk finomítsák a gyártók a dolgaikat használható szintre (n. stepping, SP1, stb.) ;)

(#13) Flitter válasza Rive (#10) üzenetére


Flitter
tag

No,igen...számitottam rá,lesz,lesznek olyanok akik megmondják a tuti frankót.(?)
Összetéveszted a valóságot a képzelettel. Nem én állitom,meg bulvármédia?olvastam..ezek a cikkek komoly szaklapokból van beollózva a netre. Hát........ biztos azok is ennyire felkészületlenek akik merték leírni, felrakni a netre,mert bizony itt a mezei user sokkal okosabb ám,mint hiszik azt a szerkesztőségben.Mellesleg az AMD nem azért késett mert idézlek:"négymagosával, mer' már évekre előre megvan neki a tizenhatmagos is"
azért mert eszetlenül hatalmas felvásárlásokba kezdett(ATI) mert az AMD processzor ,igazából mindig másodhegedüs lesz,és mint az ATI felvásárlása igen jó kimenekülő utat mutatott arra,hogy nem minuszoljanak,hanem egy komoly céget bekebelezve előrébb jussanak.Az ATI révén ez sikerülhet is.
No,szóval tovább nyújtozkodott mint a takarója ért. Most is!!! csak a tőzsde húzta ki a bukásból.Éppenhogy...

Hü-lye-ség.

Szerintem nem.De mindenki döntse el magától.

"Kicsit bele kéne gyalogolni a piaci ismeretekbe, és nem a bulvármédiából májerkodni"

Eléggé benne vagyok,hogy ne hülyeségnek tartsam és még ha hihetettlen is egyesek számára eggyüt folyok mint mezei user a felylődéssel.
"negyed-fél évvel jár a piac előtt "

Milyen piac előtt? :F
Van 2. azaz kettő gyártó aki szakitani kiván a"piacból"
Muszály nekik,mert lekörőzték öket és ha jobbat nem tudnak,felkell vásárolniuk ,hogy tovább árusithassák a 2+4 magos "csodáikat :C

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#14) Flitter válasza Rive (#11) üzenetére


Flitter
tag

Most komolyan azt hiszed,hogy az orrunkra kötik a haditechnika SECRET(Titkos) részét?
:DD

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#15) Calibos


Calibos
addikt

még egy bulváros hír :)

(#16) Flitter válasza drkbl (#12) üzenetére


Flitter
tag

Az M1 Abrams harckocsikat mindig a legújabb technikával szerelik fel(nagyservíz)darabokra szedik és full új technikát kapnak.
80 évek technikája már régemn nincs bennük :C
[link]M1 Abrams újitások

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#17) Egon válasza Flitter (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

A haditechnikában a megbízhatóság több nagyságrenddel fontosabb, mint a teljesítmény. Ebből egyenesen következik, hogy csak évekig tesztelt, alaposan kiismert processzorral irányítanak pl. egy rakétát.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Flitter válasza Egon (#17) üzenetére


Flitter
tag

Így van :R

Ezért is írtam.

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#19) Egon válasza Flitter (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

1. A Wikipedia finoman fogalmazva sem tekinthető hiteles forrásnak.
2. Lehet hogy vak vagyok, de pontosan hol is írják, hogy mikori technika "van bennük"?!? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Egon válasza Flitter (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem. Ezért írta Rive a #11-et (és nagyjából igaza is van).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Flitter válasza Egon (#19) üzenetére


Flitter
tag

A valóságot nem a netről tudjuk meg,bárki is írta.

Ami titok titok is marad mig kinem kopik:)

Nem kell írni,én speciel a Spectrumon láttam és valszeg ott nem félretájékoztatnak.

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#22) drkbl válasza Flitter (#21) üzenetére


drkbl
őstag

Coping With Obsolete Components

With the downsizing of the military and the reduced demand for quantities of high-technology parts, Department of Defense electronics requirements have declined as a percentage of overall high-technology requirements-and that means electronics producers have less incentive to maintain special military production. For example, the military's share of the semiconductor market in 1995 was 0.7 percent, down from more than 17 percent at the height of the Cold War in 1975. Semiconductor sales in 1975 amounted to $4.2 billion, of which the military share was $700 million. By 1995, military semiconductor purchases had grown modestly to $1.1 billion (which actually was a decrease from 1985), but the semiconductor market had exploded to $150 billion. The reality is that fewer manufacturers continue to support electronics requirements that meet military standards. The list of military electronics parts that are becoming increasingly scarce grows daily.

VME and the military:An enduring love affair

[I]Military electronic system designers often are bombarded with the latest and greatest technologies promising all sorts of improvements to take them into the next century of performance. However, one technology — VMEbus — has stood by the designer's side for the last 20 years despite the lure of new fashionable sexy neighbors like CompactPCI.

The love affair also looks like it will continue for at least another decade due to a woeful commercial market that has derailed much of the momentum of CompactPCI and the military culture's inherent resistant to change. VME is reliable, it is what they know, and it is what works.[/I]

De miért én csinálom meg a leckédet? :U

[ Szerkesztve ]

(#23) Flitter válasza Flitter (#21) üzenetére


Flitter
tag

Talán kért valaki rá? :DD

Ez itt egy leírat,semi esetre mások iskoláztatása ahogy 1sek gondolják.

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#24) #25954560


#25954560
törölt tag

erdekes a teljesitmenye a tilera szerint:
• 10 Gbps Snort® processing
• 20+ Gbps iptables (firewall)
• 20+ Gbps nProbe
• 16 X 16 SAD at 540 MBlocks/s
• H.264 HD video encode for two streams of 720p @ 30 Fps

gondolom ezek 'vagy' kapcsolatban vannak. lehet h a magonkenti szamitasi teljesitmenyt osszeszorozva a magok szamaval nagy ertek jon ki, de pl az a ket H.264-es stream egyszerre az nem egy elerhetetlen valami.
nyilvan ez is celprocesszor inkabb, ezert nincs is ertelme a mostanaban elterjedt asztali/szerver processzorokhoz hasonlitani.
es a vegtelensegig (akar tobb ezerig) sztem mar nagyon-nagyon kicsi ertelme van novelni a magok szamat, mivel egy 21x21-es matrixban most kepzeljuk el a kozepso magot [11,11]: sztem sosem jut munkahoz. raadasul ha valami adat mondjuk a felso par mag altal meghajtott memoriakezelo memoriajaban van, mire az lejut a legalso valamelyikhez, az meg oriasi kesleltetes. gondolom ezert (is) erossege a streamkezeles.
szoval sztem mar most (vagy meg sok ido mulva is) letezhetnek olyan feladatok, amiben lassabb lehet, mint egy Core2Duo/X2

(#25) #25954560


#25954560
törölt tag

agere csipeket akartam keresni, de azt nem talaltam meg :)
itt van ket masik, ami helybol rengeteg magos. sztem az index csak csinalt egy bulvarhirt vmibol, mert ok ugy gondoltak h nem letezhetnek meg pl 240 magos procik (igaz itt csak az ALUkbol van sok, nem teljes magokbol - inkabb a modern GPUkhoz hasonlitanak)
streamprocessors
picochip

ennek a vegen van egy csomo link

[ Szerkesztve ]

(#26) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egyébbként az a vicces, hogy még most se használja ki nagyon sok program a 2 vagy több magot, szóval amig nem támogatja mindd , addig sok értelme nincsen, feltéve ha nem szerkeszt videót az ember, mert akkor bizony sok hasznát veszi.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#27) aXXon válasza Jégkokó (#26) üzenetére


aXXon
senior tag

No igen, gondolom ha a hír valós is, nem desktop gépekbe szánják, tekintve, hogy ott pont az említett korlátok miatt sikertelenségre lenne ítélve az AMD és az Intel szinte egyeduralma miatt. Ellenben szerveroldalon lehet benne fantázia és mint tudjuk, ott nem csak ez a két versenyző van a piacon...

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#28) drkbl válasza Flitter (#23) üzenetére


drkbl
őstag

Igény mutatkozott rá :DD Kicsit meredek volt a netet leosztani, a Spectrumot meg felmagasztalni... De ugye te nem úgy gondolod, mint a szomszédunk, aki szerint a Hír TV színigaz, mert egyébként tele lenne helyreigazítási kérelmekkel ;)

Amúgy meg a haditechnika sokrétű, nyilván az űrfelderítés és a kódtörés kénytelen sok pénzért sokat kockáztatni, a 30-40 évre beszerzett cuccokkal konzervatívabbak.

[ Szerkesztve ]

(#29) Rive válasza Flitter (#13) üzenetére


Rive
veterán

Súgok: benne vagyok-voltam a cuccban annyira, hogy ne nagyon képzeleghessek. Pápá.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30) Rive válasza drkbl (#28) üzenetére


Rive
veterán

Amúgy meg a haditechnika sokrétű, nyilván az űrfelderítés és a kódtörés kénytelen sok pénzért sokat kockáztatni
Nem nagyon. Még az űrbeli cuccok is a standard gyártók szakműhelyeiben készülnek. Kódtörés dolgában pedig a matekra gyúrnak és vagy standard szuperszámítógépeket használnak, vagy clustereket :) Olyan környezetben célhardvert fejleszteni, ahol a rászánt/szükséges pénzből kulcsrakészen megkaphatod a kívánt számítási kapacitás százszorosát, csak pénzkidobás.

Valamikor a hetvenesek végény, nyolcvanasok közepén fejeződtek be a haditechnikai célú monolit gépek dolgai. De azokat is az egyetemi projektek szaga vette körül. Sőt, ez volt a jellemző már a kezdetektől.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31) drkbl válasza Rive (#30) üzenetére


drkbl
őstag

Még az űrbeli cuccok is a standard gyártók szakműhelyeiben készülnek.

Ez igaz, katonai "szaklaboratóriumot" kapásból csak atom-, vegyi- és biológiaifegyver-kutatásban tudok, ezek azok a területek, ahol nagyon nem elegendő a "szokásos" biztonság, amit egy cég biztosítani tud - a katonák pár civil alapjogról lemondanak.

(#32) Rive válasza drkbl (#31) üzenetére


Rive
veterán

Én is így tudom. Ezek közül jellemzően az atomfegyverek körüli hercehurca eszi a legtöbb számítási kapacitást. És ők 'standard' szuperszámítógépeket nyúznak.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#33) rii


rii
nagyúr

minden ma futó programot kb még akkor írtak, mikor csak 1 magos procik voltak.

ujra kellene írni az ősszeset, hogy ki tudja használni ezt a procit, feltéve, hogy lehet párhuzamidsítani az adott feladatot, ráadásul tetszőleges számú magon.

de az intel is minek jön ki 32 magos procival?
inkább a magok GHz-jét növelhetné.
vagy technológiai akadálya van egy egymagos 10Ghz-es CPU-nak?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#34) Rive válasza rii (#33) üzenetére


Rive
veterán

minden ma futó programot kb még akkor írtak, mikor csak 1 magos procik voltak.
Ez így azért nem igaz. Desktopon még van úgy 60% igazságtartalma, de föntebb már semennyi. WS témakörben már sok éve mennek a kétmagos cuccok, bármi oda fejlesztett cuccnál régóta alap a több processzoros/magos működés. Szerver és szupergép kaliberben ez még régebben így van.

A topik utóbbi folyományai dolgában (military) nem a többmagos/procis, hanem a speciális (RT) elosztott rendszerek dzsalnak. Ennek van alárendelve a SW és a HW is.

de az intel is minek jön ki 32 magos procival?
Mai technológiával több lassabb proci sokszor kevesebbet fogyaszt, mint egy gyors. Erre föl, hogy bizonyos feladatok kifejezetten jobban érzik magukat több magon. A 32 mag túlzásnak tűnhet ugyan, de azért kerül annak is feladat, ha nem is feltétlenül a desktopon...

vagy technológiai akadálya van egy egymagos 10Ghz-es CPU-nak?
Igen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35) Fl4tron


Fl4tron
csendes tag

OMFG!!! :Y

134BPM

(#36) Fl4tron


Fl4tron
csendes tag

Ezek jól megcsinálták magukat a nyugati parton ((= :C

134BPM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.