Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) fLeSs válasza Hedgehanter (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az ALGT-t a nap végén lefeleztem, nem tetszett a mai eksön, bár eleve hülye vagyok, mert nem is akartam venni, de mégis vettem. :D A mai picike esésben az az egyetlen jó jel, hogy a forgalom jelentősen visszaesett.
Ennek ellenére nem nagyon bízom benne, mert egy légitársaságról van szó, márpedig a légitársaságok az elmúlt 1 évben nagyon gyengén szerepeltek, az olaj árának emelkedése és a recessziós várakozások miatt, ez az ALGT sztem az egyetlen kivétel. Namost az olaj ára már elég sokat esett, szal ebből a szempontból már nincs túl nagy gond...

Az EBS lefelezésén is gondolkodtam (tehát először vettem 5%-on, aztán még 5%-on és most filóztam, hogy eladjak-e 5%-ot, miközben nem is akartam ma venni, LOL! :D), de nem adtam el. Bár ez elég mókás lesz.
Az EBS 6-án a piac zárása után mutatja be a negyedéves jelentését, és ha ez a "szakértők" várakozásait nem fogja meghaladni, akkor nagyot fog zuhézni az árfolyam... :D Viszont ha meghaladja, akkor meg szárnyalni fog, szvsz.
Az ugye elég egyértelmű, hogy egy részvény árfolyamába mindig a jövő árazódik be.
Stan Weinstein leírta a könyvében, hogy ha egy ismeretlen részvény feltűnik a semmiből, elkezd rallyzni miközben semmilyen elvárás nincs vele szemben (és valszeg a fundamentumok is gyengék) akkor az annak köszönhető, hogy a cég emelkedő periódusban van, de ez a kimutatásokon még nem látszik meg, a háttérben az okosok tudják, hogy mit kell venni, nem véletlen az emelkedés. Ezzel nyugtatom magamat. :D

szerk: az EBS-t after-hoursban nyomják felfelé. :D btw ezt sosem szabad nézni, mert semmit sem jelent, nagyon minimális ilyenkor a forgalom, szal kis tételekkel is mozgatni tudják az árfolyamot.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.