Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Ránézek este. Ez lesz amelyikre azt mondtad gyorsabb es mozgalmasabb lesz?

(#2) fLeSs válasza Dany007 (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A WSCS. De nem volt túl mozgalmas, mert túl erős volt a mezőny, és erős mezőnyben az emberek keveset hibáznak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Dany007 válasza fLeSs (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Na, hát az első eddig bejövős!
Az első kanyarban fél szemmel lehetett látni, ahogyan ketten kitették magukat a pályáról... :D Aztán volt mégegy a következőben...
Jó ez eddig és még az élmezőny közelében vagy még van esély bármire is. :)
A komment is tetszik továbbra is.

Épp ss3-at telepítek és még van hátra bőven, addig pont kapóra jön a videó.

(#4) Dany007 válasza Dany007 (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Na, hát ez elég korrekt volt.
De akkor ezek szerint mégsem úgy van, hogyha gyorsabb autó jön mögötted akkor azt el "kell" engedni?
Mert téged mocskosul nem engedtek el... Mikor 4.-3. között voltál. Hát simán nekimehettél volna több kanyarban is. Na meg ugye blokkolt. Most akkor mégis lehet? :)
Nem volt ez rossz! A végét sajnáltam...

Most megnézem a másikat SS3 még mindig telepedik...

b.meg mi jön most! Áh! :D

[ Szerkesztve ]

(#5) fLeSs válasza Dany007 (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nyilván nem fogja tálcán felkínálni a pozíciót, az én dolgom őt megelőzni. Az hogy a kanyart gyorsabban veszem be nem érdekel senkit... :D egy dolgom van, hogy ne menjek neki hátulról és hogy vhogy megelőzzem.

Egyébként most fejeződött be egy verseny amit felvettem, és ez valszeg a legdurvább verseny amiben valaha részt vettem... :D nemsokára felrakom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) Dany007 válasza fLeSs (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, de az előző versenyeken azt láttuk, hogy akit beértek az kb félreállt és kész, akit meg ő ért be ott meg az állt félre.
Na megvolt a negyvenötperces is.
Érdekesen indult...
Egyébként azért lett az első pár kör a legjobb, mert ott még végig szélárnyékban mentél a másiknak a seggében kb... utána az valamiért elhúzott és onnantól lett 2:03 és fölötte.

Na, akkor jöhet a legdurvább is! :) Addig serious sam-ezek egyet. Bár most így megjött a kedvem egy kis tdu-hoz is.

(#7) fLeSs válasza Dany007 (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Gyakorlás alatt akár teli tankkal is megyek tök simán 2:02-ket szélárnyék nélkül akár 10 kör után, szóval ez nem teljesen igaz, és így a gumikopás is kilőve. Nemtom mitől van.
Amúgy a HPD-kkel ugyanez a helyzet, 1:49-1:52-ket mennek időmérőn, aztán versenyen meg 1:54-1:58-akat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) Dany007 válasza fLeSs (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor csak az lehet, hogy éles helyzetben az ember kevésbé kockáztat. :) Nem meglepő.

(#9) fLeSs válasza Dany007 (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez sem igaz. :D
Egyik nap mentem egy versenyt "ghost"-ként, és ott is lassabb voltam.
Ez annyit jelent, hogy a már elkezdődött versenyeket lehet nézni spectatorként és akár be is lehet szállni a versenybe, de persze téged nem lát senki és nem tudsz ütközni senkivel. Ott is nyomtam amennyire lehet és mégis lassabb voltam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Fent lesz még ma? Vagy ne várjak? :)

(#11) fLeSs válasza Dany007 (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Felkerült, csak még nem megy 720p-ben.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Dany007 válasza fLeSs (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Látom, frankó. Addig csinálok valami kaját. :)

(#13) Dany007


Dany007
veterán

Na, hát ez tényleg komoly volt!
Idő közben megjött a 720p is.
Bakker azért megy ez neked... A legelején a keresztbe álltat nem is tudom hogy kerülted ki... én legalábbis későn vettem (volna) észre. Amikor meg a komplett sort előzted az is jó volt. Azt hittem még a 911 is meglesz, de épphogy.
Sokszor furcsán nézek hogy mért nem előzöl be féktávon vagy ilyesmi... Kanyarnál mindig rámész a lassabb autó seggére, nekem meg valamiért reflexből az ugrana be, hogy akkor nem lassítok mögötte, hanem kimegyek külső ívre és kikerülöm. De gondolom azért ez nem ilyen egyszerű.

Ezek a feltartás dolgok se semmik. Kinek az agyából pattan ki olyan, hogy 4 különböző sebességű autót összeereszt egy pályára, de igazából 4 külön versenyre. Nagyon kész.
Jöhetne még ilyen! Valahogy megtetszett a dolog. Olyan forma 1 feeling, de eseménydúsabb.

(#14) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Élmény nézni ezeket a versenyeket. Eleve nem kis pályásokat lehet látni (bár azért néhány baleset fura volt ehhez mérten), ráadásul eléggé eltalálták a játékban a dolgokat. Az a 4. hely az utolsó videóban nem semmi azok után, hogy elvétve ugyan, de voltak roncsderbik, meg néhány érdekes előzés. Egy baja van a dolognak, Neked hála megint rákaptam az rFactorra. :D

Nyugodj békében Integra!

(#15) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Elég sokszor nagyon rövid idő alatt kellett dönteni, főleg a HPD ilyen, mert iszonyat gyors, teszem amit jónak látok és amit úgy tűnik, hogy az autó elvisel, de nem vagyok egy Senna, szal ennyire telik tőlem. :D

A 4 autós multiclass verseny összehozatala meg lett szavazva, én is eléggé promóztam a dolgot az előző szezonban, mert az eredeti WSCS (Riley + RUF) és a Prototype&GT Challenge (HPD+Ford+Corvette) haldoklott, nagyon kevesen versenyeztek ezért kellett vmi ami felrázza az állóvizet, hogy ne mindenki csak a GT3 Challengeben versenyezzen. 2 hét után jónak tűnik a végeredmény. :D Amúgy jó ez a versenyzés, csak kell a tapasztalat és ez nincs mindenkinek, én végigfutottam a WSCS-t és a PGT-t az előző szezonban, szal van némi tapasztalatom.

Az rFactorral az a baj, hogy csak akkor találkozol ilyen online versennyel ha benevezel vmi ligába, és az is csak hetente 1-2-szer fut. Online versenyben az iRacing a legjobb, sajna ebben nincs is vetélytársa.

Ja és bocs a rengeteg trágár beszédért... ezek verseny közben csak úgy kicsúsznak, amúgy normál állapotban max bakkerozok :D nem b+-ozok ennyit... [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) Szatyor95 válasza fLeSs (#15) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

"Az rFactorral az a baj, hogy csak akkor találkozol ilyen online versennyel ha benevezel vmi ligába, és az is csak hetente 1-2-szer fut. Online versenyben az iRacing a legjobb, sajna ebben nincs is vetélytársa."

Egyelőre én inkább nem engedném magam emberek közé ilyen téren. :D Egyfelől nem tudom hogy bírná a net (10/0,5), másfelől a vas majdnem alulról súrolja az iRacing rendszerigényeit, ráadásul nem örülnének nekem ott a kis 2.500 Ft-os Logitech billentyűzetemmel. :N Egyelőre össz. egy ősleleti Roadstar szettem van itthon még, csak azt meg már nincs mire kötni. Ja, meg így 10 év után eléggé rossz ötlet volt megfogni a gumis részét.

Nyugodj békében Integra!

(#17) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Sikerült rájönnöm mitől van a videókban ez a visszhangzás. A hangom felvételéhez a stereo mixet használtam, az pedig a hangomon kívül a játék hangját is veszi így a játék hangja duplán egymáson van benne a videóban. Mostantól elvileg jónak kell lennie.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) fLeSs válasza Szatyor95 (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én úgytom, hogy az iRacinget nem is lehet billentyűzettel használni... :D csak kormány. Arra vigyázz, hogy ha nagyon megtetszik és elkap a gépszíj elég sok pénzt elvisz ez a kis hobby... :DDD :W

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) Szatyor95 válasza fLeSs (#18) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ez a veszély nem fenyeget jelenleg, a 6 éves PC-m gondolom erre elég bizonyíték. :DDD Meg szerintem a tudásom sem kimondottan elég egy komolyabb versenyzéshez, legalábbis korábban vagy ripityára tört az autó, vagy olyan piruetteket tudtam nyomni, hogy a jégkorcsolyások azóta is irigyek rám. De aztán lehet, hogy majd némi spórolás után benevezek egy G27-re. Max ha nem jön be, valaki olcsón hozzájut itt a Hardveraprón. :D

Szerk.: Ahogy néztem, még Xbox kontrollerrel is megy az iRacing, de a bill. valóban nem támogatott. Mondjuk meg is értem miért, többállású pedált és kormányt nehéz lenne helyettesíteni egy kétállású gombbal. :W Elég borzalmas így vezetni.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#20) <stdio.h>


<stdio.h>
csendes tag

Jó videók amúgy ennek a sorozatnak az valódi megfelelője is pont ma fog Road Americán versenyezni :)

[link]

(#21) fLeSs válasza <stdio.h> (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Direkt így lett összeállítva a menetrend.
A VIR, COTA és Road Atlanta is egyidőben lesz a valódi versennyel.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) Dany007 válasza fLeSs (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Force feedback van vagy nincs amúgy?
Ezen gondolkoztam sokat még anno mikor TDU-t nyomtam én is kormánnyal... Enyhére állítva, de mindig volt ff, mert segített érezni az utat. Plusz a kanyarban is volt ellentartás, aminek segítségével szintén éreztem hol vannak a határok egy-egy kanyarban.

Lehet egyébként azért volt mozgalmasabb ez a verseny mert rohadt sokan voltak és sok volt a gyors autó. Meg te is azzal mentél. Szerintem még a harmadik hely is meglett volna ha jobb vagy az időmérőn, mert ahogy néztem az időket, hoztad volna be szépen lassan a harmadik helyet, de akkora volt akkor már a különbség hogy kevés volt rá az idő. Vagyis ha előrébb kezdesz akkor még az is meglett volna. Vagy téged is bedarálnak az első pár körben. :)

(#23) fLeSs válasza Dany007 (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Még szép, hogy van FFB, anélkül nem igazán lenne élvezetes.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Dany007 válasza fLeSs (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor jó. :)
Következő mikor lesz?

(#25) Dany007


Dany007
veterán

Na, látom ma éjszakai kajálást mással kell elütnöm..=/
Pedig jó volt tegnap... Csináltam 6db virslit spécin előkészítve szalámival, hagymával, sajttal összesütve :) aztán egy kis csiliszósz meg kenyér meg majonéz... és néztem a versenyt! Állat volt nagyon... utána megittam még majd egy liter tejet is...
Na de ezekszerint a mai "éjjelire" kereshetek másik "filmet"... :)

(#26) fLeSs válasza Dany007 (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem versenyzek minden nap, és amikor igen, azt sem mindig fogom felvenni. Sztem heti 2-3 videó bőven elég, pláne ha senki nem fogja nézni. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ismerős autók? Ismerős pálya? :) [link]
Elvileg iRacingnél már készülőben van a Corvette DP, az fogja leváltani a Rileyt és a HPD-vel együtt fog versenyezni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Felkerül ma egy új videó.
Figyelem! 18 év alatt csak szülői felügyelettel ajánlom megnézni... :(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) Dany007 válasza fLeSs (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, de gondolom nem a véres jelenetek miatt... :) Este ránézek, előbb nem lesz időm.

(#30) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Visszanéztem az utolsó verseny replay-ét, és kiderült, hogy a 8. körtől sérült volt az autó, rámentem egy úthibára/kiemelkedésre (sötét folt az úton) a moss előtti kanyarban (a videóban 16:43-nál). Az autó jobb eleje összeroncsolódott, emiatt voltam lassabb. A 22. körben történt dolog csak rátett a lapátra. :D

Úgy tűnik túl alacsonyan van az autó alja, asszem ezzel játszadoznom kell egy keveset a setupban.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) Dany007 válasza fLeSs (#30) üzenetére


Dany007
veterán

No, elkezdtem nézni. Látom kettő is van a Road America óta! :) Várom a meglepit! :D

(#32) Dany007 válasza Dany007 (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Hát az elsőt végignéztem... :) Azért jól összeszedted az autót jónéhányszor. Pedig volt már mikor azt hittem kicsúszol a fenébe...
És esküszöm pont annál a sárga Fordosnál mondtam magamban, hogy hogy-hogy nem ütköztél még, hiszen annyi necces helyzet volt addig is. Nem semmi.

Azt a részt nem vágom teljesen, hogy ilyen esetben mért nem lehet külső íven előzni? Vagy annyival gyorsabb meg rövidebb a féktávod is, hogy lazán kikerült kívülről, nem kell az ideális íven a seggében menni és akkor talán megúszható egy ilyen... Na persze ezt mint tök laikus mondom...

Egyébként tényleg hallani lehetett valami plusz hangot azoknál a kanyaroknál ahol leért az autó. Bár ha nem olvasom el az előzőt akkor v.színűleg nekem se tűnik fel.

(#33) Dany007 válasza Dany007 (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Elkezdtem nézni a másodikat...
Hát én már az első kanyarban kapkodtam a fejem.. Az a csúnya rózsaszín autó... Nem féltél, hogy megtolod hátulról? Ennyire érzed az autót, hogy képes voltál ilyen nyugodtan kezelni? Nem sokon múlott innen nézve. :)
Aztán a visszapillantóból láttam mi volt mögötted... Valaki keresztbeállt. Kemény. Jónak ígérkezik.

(#34) fLeSs válasza Dany007 (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Azt a részt nem vágom teljesen, hogy ilyen esetben mért nem lehet külső íven előzni? Vagy annyival gyorsabb meg rövidebb a féktávod is, hogy lazán kikerült kívülről, nem kell az ideális íven a seggében menni és akkor talán megúszható egy ilyen... Na persze ezt mint tök laikus mondom..."

Ez hol van a videóban amire most itt utalsz?

"Nem féltél, hogy megtolod hátulról? Ennyire érzed az autót, hogy képes voltál ilyen nyugodtan kezelni? Nem sokon múlott innen nézve. :)"

A bal alsó sarokban látni, hogy mit csinálok a gázzal és a fékkel, egy pici fék kellett.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) Dany007 válasza fLeSs (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Nem tudom már melyikre... :) Több helyen is feltűnt, hogy azért kell besatulnod mögötte, mert mindketten az ideális íven akartok menni, közben meg te jóval gyorsabb vagy. Talán annyival is, hogy a "nem ideális" íven is körbe tudnád autózni. Mittomén beérsz egy ruf-ot pont egy szivatós kanyarban, amit ő a belső íven vesz - mert az az ideális - akkor te meg mehetnél a külsőn, körbeautózva... Úgyis rövidebb a féktávod mint neki ha maradsz a külsőn akkor előbb beveszed a kanyart, mint ő. Ha viszont utána mész te is az ideálison akkor muszáj besatulnod mert ő jóval lassabb. A fene tudja, lehet ám hülyeséget beszélek. :)

Am. a végére értem a legutóbbi videónak is. Hát ez egy mozgalmas de szomorú verseny volt... Sajnáltam az egészet, mert már az első pár körben látszott, hogy jóval gyorsabb voltál a rózsaszínnél... Rengetegszer kerültél a seggébe a legtöbb kanyart gyorsabban vetted, csak épp nem tudtad megelőzni. Ha ott az elején sikerül megelőzni akkor lehet 2-3.-ként érsz be. Huh aztán a többi...Dühítő lehet...

Más. Ez az utsó videó mintha lagolt volna egy kicsit. Néztem az fps-t de az ugyanaz volt mint az előbbinél... Azt hittem nálam van a gond, de visszanéztem a Ruf kupát és ott smooth az egész. No mindegy.

Várjuk a következőt. :) Kicsit olyan érzés, mint régen Forma1-et nézni... csak mozgalmasabb.

(#36) fLeSs válasza Dany007 (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az, hogy mögötte maradok egy leelőzendő autónak vagy megpróbálom megkerülni eléggé függ a köztünk lévő távolságtól és hogy hogyan sikerül elkezdenem a kanyart, meg azt is nézem néha, hogy kiről van szó.
A Rileyval pl. nem olyan egyszerű kívülről megelőzni még a RUF-ot sem, persze a Riley gyorsabb, de függ attól is, hogy mekkora köztünk a távolságbeli különbség. Azt is nézni kell, hogy meglesz-e az autó tapadása az előzéshez. Meg van amikor nem is merem meglépni, mert ilyenkor elég egy apró hiba, és vége a versenynek, annyit meg nem ér meg.
Talán nyomok holnap egy versenyt a HPD-vel, az az "autó" ezen a pályán elég brutál, lehet vele előzni bármit a downforce miatt a kanyarban.

Lag alatt nemtom mire gondolsz, ugyanúgy vettem fel mint az előző videókat, nálam nézve youtubeon nem tűnik lagosnak.

Amúgy ez a pálya és a Road Atlanta a legdurvább ilyen multiclass versenyre, a többi meg sem közelíti őket.
Vagyis most nézem, lesz majd Laguna Seca is, az még egy érdekes pálya 4 féle autóval.

Btw a F1 sosem érdekelt. :D igazából az autóversenyzés (nézni) en bloc sosem érdekelt :D ez csak egy hobby, mert a TF2-ből már kinőttem... :DD

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) Dany007 válasza fLeSs (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Igen igen. Ilyesmire gondoltam... Persze a tapadást meg a kockázatos előzés részt te tudod, te érzed.
Csak így kívülről úgy tűnik, hogy bőségesen kitudnád kerülni és akkor nem kéne kockáztatni a fölös fékezést meg hogy belemész a seggébe.

Amúgy akartam már kérdezni, hogy a jobb felsőbe az micsoda? Vannak betűk egymás alatt L,Q stb... Az utolsóra rájöttem az v.színűleg a G erőket jelzi... a többi meg kb meg se mozdul de mégis ott van. Az fps kiírás alattiakara gondolok.

Én szerettem a Forma 1-et. Pont az ilyen apróságok miatt, taktikázás, trükkök, váratlan helyzetek stb... De úgy 2009-2010 felé meguntam. Sok volt az idióta változtatás, szabályozás stb...

A pálya szerintem nem volt rossz, meg a verseny sem. Egyszerűen balszerencsésen fogtad ki a lekörözéseket. Azt a fura nevűt aki előtted ment simán megelőzted volna ha nem ő fogja ki jó időben a forgalmat, hanem mondjuk te. Több szakaszban is láttam, hogy ő egyenes szakaszon fogta ki a lekörözendőket te meg pont kanyarban... Amúgy simán gyorsabb voltál nála. A kanyarok felében biztosan.
De hát ahogy látom ez is velejárója az ilyen multi kategóriás versenynek.

Nehéz elhinni hogy ez csak egy hobbi. :D Azért ilyenek után már az ember csak csak figyelgeti a valós versenyeket is... meg azért az utcán vezetve is be-be ugrik egy-egy figura.

Na, né várom a következőt. :)
Talán az adja ennek az érdekességét, hogy tudom hogy te otthon ülsz egy multimonitor rendszer előtt a kokpitben, és kormánnyal, váltóval küdöd neki. És kvázi élőben közvetítve nézhetek egy a valósághoz igen közel álló meccset. Jóformán realtime.

Szerk.: most látom fent van a következő! :D Most agyalok, hogy az Amerika Kapitányt nézzem vagy a versenyt! :)

[ Szerkesztve ]

(#38) fLeSs válasza Dany007 (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A jobb felső boxhoz itt a leírás [link] - gyorsabb belinkelni. :D

Az utóbbi időben nézegettem versenyeket, főleg itt [link], de igazából nemtom végignézni őket. Élőben meg sosem. Ha én vezetek az jó móka (kivéve amikor felb@sszák az agyamat :D), de nézni unalmas. Én azt sem értettem sosem, hogy miért jó nézni pl. egy F1 versenyt, még TV-ben OK, mert ott több kamera van a pálya körül, meg néha a cockpitből látod a versenyt, de mondjuk ott ülsz a kilátón és nézed ahogy elhúznak előtted az autók, nagyon izgi lehet. :D másoknak biztosan az, de nekem nem.

Micsoda dilemmában vagy... :D az új Amerika kapitányt nemrég láttam, sztem egész jó lett, az elsőnél tuti jobb.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) fLeSs válasza Dany007 (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ja igen, az F melletti nem a G rőket jelzi, hanem az FFB-t.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) Dany007 válasza fLeSs (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Hát akkor azt a g erőt jól benéztem. :)
Jó volt a Forma 1. Persze helyszínen én se néztem... csak tévében. Érdekes volt. Lehetett agyalni rajta, lehetett számolgatni ki mikor megy ki kereket cserélni és akkor hogyan alakul majd az állás... néha volt pár szép előzés no meg pár tényleg tehetséges ember. Na meg azért ez mégiscsk az autósport csúcsa. 300 fölötti tempóval stb... Jó volt, amíg szarrá nem lett szabályozva. Mostmár nem olyan izgalmas, mert nem tudja mindenki és minden csapat kihozni magából a maximumot.
Összességében volt benne izgalom, 2-3 hetente egyszer meglehetett nézni szórakozva.

Persze élőben a helyszínen én se tudom mi lehet olyan jó. Hallják a hangokat és körönként egyszer látják a versenyzőket egyfajta kérdéses szögből. És ennyi. 50-60 ezer forintot vagy többet ez nem ér meg.

Na aztán végül könnyű lett a döntés, mert rájöttem hogy töltök le full sávszélességgel, így a 720p-s videót streamelni nehéz lett volna kompromisszum mentesen.
Úgyhogy megnéztem az új Amerika Kapitányt. Tényleg nem volt rossz! Most viszont nézem az új versenyt. :)

(#41) Dany007


Dany007
veterán

Most nézem hogy csak 34 perces a videó... remélem nem estél ki félúton. :)

szerk.: most olvasom a leírást. Úh.... na kíváncsi vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#42) Dany007


Dany007
veterán

Fúj de szépen kezdődött.. =/
A mögötted levő nem reagált olyan gyorsan, mint te és ezért ment beléd... Áh én szerintem ott abban a pillanatban nyomtam volna egy esc-et...
De nem is értem, megint az volt, hogy az előtted levő kurva lassú volt az első kanyarban és majdnem nekimentél ezért befékeztél picit. A mögötted levő meg már nem tudott olyan gyorsan reagálni, mint te...
Szal nem értem hogy lehettél csak 5. a kezdésnél ha már az első kanyarban gyorsabb voltál, mint az előtted lévő...

Egyébként biztos, hogy sérült az autó. Mondtad az elején, hogy a végsebesség itt olyan 280-282 körül van. Na néztem és az ütközés utáni leggyorsabb szakaszon már csak 270 volt a maxod, ahol a Rájlival 263 volt a max... =/

Na nézem tovább.

Hehe, mondtam én, hogy körbe lehet autózni. :)

Aszondja neki Csá! :C

Bakker, ez kemény volt... Lehet tankokkal kéne versenyezni. :) Hát nemtom, ez így nagyon lutrinak tűnik nekem. Jó móka meg minden... de hiába vagy gyors meg gyorsabb a többinél ha állandóan szívás van más miatt. Erre nincs igazán megoldás. Jó példa rá a legelső ütközés. Te hiába figyelsz oda és fékezel be időben nehogy nekimenj az előtted levő lassúnak, ha közben a mögötted levő nem olyan gyors reagálású és ő megy tebeléd... Jóformán a szerencsén múlik az egész.
De ahogy láttam a körbeautózás működik.

(#43) fLeSs válasza Dany007 (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azért mondtam, hogy csá, mert azt hittem, hogy kinyiffan, de végülis megmentette. :)

A replayt utólag megnéztem, és a hátsó spoiler meg az autó oldala (jobb hátul) is megsérült, vesztettem a top sebességből ami egyben azt is jelenti, hogy egyenesben mindenhol vesztettem a sebességből + a jobbra kanyarodással is gondok voltak többször is, gondolom emiatt. Szóval onnantól egy sérült autóval mentem, ezért nem volt esélyem az egyenesben a Markus Maier ellen, a drafttal sem értem sokat, annyit sem mentem drafttal, mint amennyit sérülésmentesen kellett volna mennem.

Ez van, ez egy ilyen pálya, holnaptól másik pálya lesz. Az első körben részben az én hibám is az ütközés, mert én is fékezhettem volna korábban. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) Dany007 válasza fLeSs (#43) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja csak olyan laza volt... :D
Tyű akkor jól megsérült az autó már a legelején. Mást nem nagyon tudsz tenni, mint ráhajtani az időmérőn hogy elöl végezz. Igazából Forma 1-ben is annak a legszarabb aki kb középről indul... pontosan azért, amiért neked.

Szerintem az az ütközés nem a te hibád volt. Te letudtál fékezni ütközés nélkül, a mögötted levő pedig nem. Neki (is) kellett volna időben kapcsolni.

Ja azt én is észrevettem, hogy egyenesben gyorsabb, de a kanyarokban meg annyival lassabb volt, hogy szerintem ha megtudtad volna valahol előzni akkor még így is magad mögött tarthattad volna. Persze akkor is ott volt még a forgalom...
Na mindegy.

Szóval az ilyen "apróságok" miatt tetszik ez az egész. Vezetve biztos mégizgalmasabb, de így meg egy kis kellemes lazulást jelent nekem... Kár, hogy már évek óta nem füvezek... nagy fless lenne egy ilyen komolyabb verseny. :)
No meg ugye azért ez nem kis verseny. Nem csak az van, mint egy NFS-ben hogy mentek 2 kört azt viszlát... Majd egy órás a teljes verseny azért ott van mit tenni. Érdekes ki mit tud kihozni az autóból, érdekes volt látni, hogy sokan sokféleképpen veszik ugyanazokat a kanyarokat... Meg mondom az egész hangulata, hogy belsőnézetes meg amikor jönnek a lekörözések...

(#45) fLeSs válasza Dany007 (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha tetszik a téma, akkor próbáld ki, csak kormány és pedál kell hozzá.
Kezdésként Logitech DFGT-t ajánlanék hozzá.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) Dany007 válasza fLeSs (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Áh, nincs nekem arra időm, hogy komolyabban foglalatoskodjak ilyesmivel. :)
Van egy mezei Formula akármi kormányom... Azzal szoktam TDU-ban tolni egy kicsit csak a fun kedvéért, semmi komolyság.
Régebben toltunk versenyeket, de csak TDU-ban, szal arkád stílusban.

(#47) fLeSs válasza Dany007 (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

iRacing versenyző, Brands Hatch, Anglia - [link]. :C

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) Dany007 válasza fLeSs (#47) üzenetére


Dany007
veterán

Huh bammeg. Ez nem volt gyenge. :D Keményen adta neki... Nehéz is elhinni hogy egy kategóriás autók mentek...
Itt is több helyen látni lehetett, hogy az előtte levő már fékezett ő meg volt hogy egy másodperccel utána csak. Lehet jobb fékek vagy tudás nem tom. Ő sem volt rest kívülről nem ideális íven előzni. Meg féktávon becsúszni. :) Tud az ürge az biztos. De kapott is pár off track-et. :D
Már csak az kellett volna hogy itt is szövegeljen a gép, hogy car on left... meg clear.. : ) Berekedt volna a gép is.

(#49) fLeSs válasza Dany007 (#48) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Gondolom közrejátszik a tudás, de más ezt megcsinálni 60-nal, 120-szal és más 220-szal. :D Ez a BMW azért egy elég lassú autó (mármint azokhoz képest amikkel én megyek), több időd van reagálni a dolgokra.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) Dany007 válasza fLeSs (#49) üzenetére


Dany007
veterán

Persze persze... kicsit más világ a sebességből adódóan. De azért no. Mezei sofőrökhöz mérten ez sem semmi. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.