Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Megneztem a reszvenyeket de nem tudtam rajonni miert veszed oket... :U

(#2) fLeSs válasza Hedgehanter (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

még le sem írtam, hogy mi alapján veszek, szal nem csodálom. :D
ha majd úgy látom, hogy hosszabb távon is nyerő a stratégia, akkor leírom.
tegnap nem vettem semmit, a watchlistem nem jelzett vételt. eladtam az FXE-t (eur long) és ennyi volt a tegnapi nap. :D shortolni még nemtok a számlámmal.
az ALGT és a beopatott részvény még megvan. az ALGT-nek sztem egy kis piaci löket hiányzik, mármint az kéne, hogy emelkedjen a piac. de végülis mind1, lehet nem lesz belőle semmi. a stoppom már a beker árnál van, szal max a tranzakciós költséget bukom el.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) fLeSs


fLeSs
nagyúr

BK-t kellett volna vennem 20-nál, de pre-marketben fölément, én meg ezt utálom, úgyhogy nem vettem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

az ALGT ennyi vót.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) JoeYi


JoeYi
őstag

no mia aheti fejlemény?

(#6) Hedgehanter válasza JoeYi (#5) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Meglepodnek ha + lenne... :(

(#7) shaft72


shaft72
tag

Na egész jól haladsz!

Volt egy pár jó húzásod, a HOLX-hez gratulálok például. ILMN-nél a stop miért nem 23.26 alatt volt? Vagy a bid/ask miatt szívtad meg? Nem semmi, én is dühöngtem volna.

Amit leírsz, az teljesen helyénvaló. Az ember pontos, tervezett trade-ekkel apránként építgeti fel a tőkéjét, mígnem rájön, hogy mekkora jó, tévedhetetlen király. Aztán egyszercsak bebukja az egészet 1-2 nap alatt és kezdődhet minden elölről, köszönhetően az emberi érzelmeknek. Nagyon észnél kell lenni és alázattal kell hozzáállni a dolgokhoz. A :D jel itt elkerülhetetlenül a veszteséghez vezet.

Jövő héten én is kezdem élesben...

(#8) shaft72


shaft72
tag

Fú gyerekek :D

Hát már lassan egy hete trédelek élesben, azt kell mondjam, nem sok köze van a demózáshoz. Ahogy elönt az adrenalin egy pozi berakásakor, a pulzusod 180, ahogy elköveted az első faszságokat amik már tényleg vérre mennek, nos, ezek adják az igazi leckéket és nem a demó. A hét elején 4%-ot sikerült vesztenem, kétségbeestem, túlparáztam, minden hibát, amit lehet, elkövettem. Most már talán sikerül túljutni a kezdeti parahullámon és kifejleszteni egyfajta "leszarást" a pozikkal kapcsolatban, legalábbis amikor van egy megindokolható pozíciód, azt kell tudnod tartani vesztőben is, mert ha kistoppolsz, az gáz. Jelenleg -0,7%-on vagyok ami több mint jó így első héten. :))

Remélem nektek is sikeres hetetek van/volt!

(#9) Dany007 válasza shaft72 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

az kemény... :)
Én is valahogy így képzelem. Viszont amíg demóban se vagyok képes tartós profitot elérni, addig szerintem nincs értelme élesben próbálni. próbálnom.

Viszont ha a demóban sikerül kikísérletezni egy működő stratégiát, akkor azt kell tartani élesben is. Szerintem.

(#10) shaft72 válasza Dany007 (#9) üzenetére


shaft72
tag

Az a nehéz benne, hogy ami működött a múlt héten, már nem biztos, hogy működik ezen a héten is. Ma is mindenki beszakadást várt a piacokon, erre minden index úgy felfröcskölt hogy csak néztem. Nagyon tudni kell elkerülni a felesleges beszállásokat, és nagyon nehéz ilyenkor - a para miatt - pozícióba lépni, mert amíg demón lazán bedobsz egy pozit, ez itt tényleg a te pénzed. Így hát sok trédet "kihagysz" ami egy idő után az agyadra megy és végül csak belépsz. Az embert annyira képes behúzni a tőzsde hogy képes saját magát meghazudtolva teljesen ésszerűtlen pozíciókat betenni. Pl. tegnapi 39.90-re limitált áras olaj futures buyom helyett, amit már egy hétre előre elterveztem és amivel retkesre kerestem volna magam, a pillanat hevében shortot tettem be, amit hülye módon 40.30-on kivettem, a bukást ki lehet számolni aki ismeri :D Kicsit hasonlatos így az elején a dolog ahhoz az emberhez, aki minden nap megy a kocsmába és beleveri az összes pénzét a nyerőgépbe és amikor megkérdezik miért, nem tudja a választ. A tőzsde egy iszonyatos pszichológiai harc magad ellen és biztos kapok még egy-két pofont amíg rájövök a dolgok nyitjára... No de talán erről majd firkantok valamit a blogomban...

(#11) fLeSs válasza shaft72 (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ugye szólsz, ha majd sikerül összehoznod a napi átlag 0,5%-ot úgy legalább 1 éves időtávon?... ;) ;] (~617% egy év múlva)
bye! :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Hedgehanter válasza fLeSs (#11) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Mivan rossz heted volt? :D

(#13) fLeSs válasza Hedgehanter (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az.
de most a részvény izgat a legkevésbé, az influenza takarodhatna a picsbe...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) shaft72 válasza fLeSs (#11) üzenetére


shaft72
tag

Némi férgességet érzékelek a hozzászólásodban... ;] Ne aggódj, rajta vagyok ám a témán! :DDD Lesz itt napi 1% is :D

(#15) Hedgehanter válasza fLeSs (#13) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Egy elmenybeszamolot irhatnal ha lesz idod meg kedved....

(#16) fLeSs válasza Hedgehanter (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azért nem nagyon írogatok, mert az egyes tradekről nincs túl sok mondanivaló, általában 1-2 napig tartok egy pozit, aztán pá. mindegyikről beszámolni nincs értelme, meg kedvem se lenne, csak ezen a héten volt 27 tradem... :D

a helyzet az, hogy kicsit elfáradtam.
nemrég totálisan lebetegedtem + elkezdtem diétázni, a kettő kiütött, a részvényekkel nem nagyon volt kedvem foglalkozni, rengeteg a kapkodás (ha figyeled az USA indexeket, akkor érted miről beszélek) és ez kimerítő.

az 1-2 napos tradek kikészítenek, ez nem nekem való (bár kétségtelen, hogy rengeteg jó tradem volt nagyon rövid idő alatt, de ezt rendes kutatómunka előzi meg és ezt nemtom minden nap csinálni), legalábbis nem most, ezért elkezdtem a Stan Weinstein könyv alapján keresgélni, és most szinte full shortban vagyok (7 részvény short + egy ultrashort ETF) + 3 lazább long a diverzifikáció miatt.

talán hülye vagyok, mert már ez is sok egyszerre, egyesek szerint ennyi mindent nem lehet egyszerre figyelni, de számomra nem különösebb gond. :D stop orderek be vannak állítva oszt kész, nap végén végignézem őket és ha probléma van, akkor kiszűröm a "beteg" részvényeket.
ezeket most nem 1-2 napig tervezem tartani.

szerintem hamarosan egy nagyobb esés kezdődik el, olyasmi mint októberben. talán nem lesz akkora, de sztem új mélypontot fognak ütni az indexek (legalábbis minden jel erre utal).

btw ha vki figyeli a shanghai tőzsdét nagyon úgy tűnik, hogy lassan átmerészkednek a kettes fázisba (a Weinstein könyv szerint). attól függ, hogy melyik SMA-t nézzük, a 150-esen már túlmentek, a 200-ason még nem.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) Hedgehanter válasza fLeSs (#16) üzenetére


Hedgehanter
őstag

27 trade egy heten az tuti gaz, foleg hogy nem milliokkal tradelsz (vagy ki tudja)... :DDD
Figyelem az USA-t persze, a jatek account om meg megvan..

Hat mindegy sok sikert meg jobbulast (en is dietazok 7 kilo minuszra mentem ra)..

(#18) fLeSs válasza Hedgehanter (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

most visszaveszek a tempóból, próbálom hosszabb ideig tartani a dolgokat, százalékosan nagyobb stoppokat állítottam be.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) Hedgehanter válasza fLeSs (#18) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Pennystock-okat tartasz?

(#20) fLeSs válasza Hedgehanter (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem mondanám. 7 és 145 USD között vannak a részvények.

miből következtetsz erre? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) djtony válasza fLeSs (#20) üzenetére


djtony
újonc

Egy amatőr tévedt a profik közé?
Egy kérdés, ha tudtok segíteni. Mi a véleményetek az SSE Composite Index teljesítményéről mostanában? Én pl. gondolkozom, hogy vennék belőle. Ti melyik brókercégnél vagytok, és ha pl. én ennek az indexnek az ETF-jét akarom megvenni, hol tehetem meg?

Köszi a segítséget előre is!

(#22) Hedgehanter válasza fLeSs (#20) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Hogy nem vagy huj(ly)e meg moho (bar a 27 trade a week nem tudom mibe tartozik).... :DDD

(#23) fLeSs válasza djtony (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a shanghai tőzsde teljesítménye szép, de lehet, hogy pont most lesz trendforduló, illetve ma el is kezdődött egy korrekció. csak 200SMA felett vennék olyan ETF-et, ami ezt követi, de olyan nem létezik, ugyanis ezen a tőzsdén csak kínaiak kereskednek, a külföldieket nem engedik be.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) fLeSs válasza Hedgehanter (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Many market books recommend that you first play on paper before risking your capital in the market. I disagree! Many athletes perform incredibly well in warmups, only to choke once the actual game begins. It's no different in the market. When there's no pressure on you, it's very easy to cite the proper chapter and verse.

Dealing with the real-life stresses causde by the market's zigs and zags while sticking to your game plan is another case! Therefore, instead of playing on paper, use only a portion of your capital until you sharpen your technical skills and reach a higher level of confidence and proficiency."

bocs az elgépelésekért (ha voltak).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Hedgehanter válasza fLeSs (#24) üzenetére


Hedgehanter
őstag

I don't have a "capital" yet.. Without money I must play only on paper..... :DDD

Szivesen mennek ha tudnek... :K

[ Szerkesztve ]

(#26) fLeSs válasza Hedgehanter (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az más.
attól még érdemes megfontolni az idézetet. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) bolero2006 válasza shaft72 (#8) üzenetére


bolero2006
újonc

:C HÚ röviden, majd megszakadtam úgy röhögtem az irásodon.Telitalálat amit irtál .Egy cipőben járunk február 6-án a saxonál élesitettünk számlát.Demóba hónapokat játszottunk.De az élő az egy más világ!!!!!!!!!Csak forexbe fogadunk mert ez szerintem fogadásnak lehet nevezni.Mert korábban történt események nem garantálják ,hogy legközelebb ugyan igy lessz.Ma nyitottunk de.10 körül eur/usd emelkedni fog ,aztán szép lassan megindul lefelé este nyolcas hirekbe tv2 bemondják az eur/usd mélyponton van ekkor már 4 e eurot buktunk most ugy néz ki talán lessz belőle valami.Délbe nem tudtam ebédet enni kétségbeestem, túlparáztam ,hogy idézzek tőled.Aztán elmentem a párom figyelte telefonon informált .Fél öt körül a mély ponton egy hajszálon múlt ,hogy zárjuk a pozit.Az infó szerint 160 pip et csinál,bizunk benne.A pulzusom egész nap 100 körül mozgott. Idézet "A kezdeti parahullámon és kifejleszteni egyfajta "leszarást" a pozikkal kapcsolatban" hogyan lehet ezt hamar gyorsan elsajátitani?Tegnap is volt egy jó pozi aztán minusz 30pip ujra plussz és 10pip nél zártam mert beszari voltam.Éjszaka folytatta USD/CHF az utat felfelé reggel nyolcra plussz 70pip et hozott.Demoba nincs semmi különleges ott meg lehet tanulni a progi müködését aztán élőbe a nyugtatókat stresszoldókat bevetni.
Mi a véleményetek? :DD

(#28) fLeSs válasza bolero2006 (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az, hogy az eurusd-t nem longoltam volna, mert a grafikonról ordít, hogy eső trend van érvényben + elesett a csökkenő háromszög támasza. :D

ja és az, hogy bízol, már rég rossz... :DD

szerk: hol a stoploss?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) shaft72 válasza bolero2006 (#27) üzenetére


shaft72
tag

Én most kezdek ráállni a hosszabb - napon felüli - trade-ekre. Most pl. aranyban longban vagyok, valamint gondolkozom egy olaj shorton. Próbálom a nagyobb trendeket elkapni, és szépen "főzőcskézni" a pozíciót, mert egyszerűen nincs értelme egész nap ott ülni a gép előtt és telefosott gatyával daytrade-elni. A "leszarást" pedig kénytelen vagy elsajátítani, mégpedig úgy, hogy miután okos elemzéssel meghatároztad a trendet, berakod megfelelő stoppal targettel és HAGYOD. Hagyni pedig akkor fogod tudni ha megfelelően kis kötéssel játszol, teszem azt forexen kezdetben 0.1-0.2-es lottal. Nem fogsz sokat nyerni kezdetben de nem is mehetsz el nagy bukóba, a lényeg pedig itt nem is a gyors meggazdagodás, hanem hogy mennyire tudod meghatározni a helyes irányt. Egy idő után próbálkozhatsz 0.5-0.7-1-2-es lotokkal, és az önbizalmad is nagyobb lesz. Én az olajat nyeltem be legutóbb csúnyán, szal most ilyen -10%-ban vagyok :D Sajnos a /CL kontraktus a maga pontonkénti 1000 dolláros elmozdulásával túl kockázatos így visszagondolva, nemrég találtam rá a /QM-re (NYMEX miNY Light Sweet Oil Futures), ez ugyanal mint a CL csak éppen fele tőke kell hozzá és pontonként csak 500 dollár.

Nem tudom ki hogy van vele, de nálam nagyon gyakran előfordul - már le is írtam kis jegyzeteimben korábban - hogy a pozíciók berakása előtt az első megérzés a jó. Tehát ránézek a chartra, gondolkozom egy keveset, majd mondok egy irányt és egy targetet. Ez jó 90%-os valószínűséggel teljesülni is szokott. Sokan mondják, hogy a tőzsdézésbe nem szabad belevinni érzelmet. Ez viszont nem érzelem, hanem egyfajta belső hang, ami kiabál :) Na a lényeg, kerestem-kutakodtam a trading pszichológiai oldala után, és rá is akadtam egy öreg futures róka könyvajánlói között egy e-bookra, amit most kezdek olvasni: "Blink" by Malcolm Gladwell. Ez a könyv nem kisebb dolgot állít, mint hogy az emberi döntéshozásnak két módozata van: egy átgondolt, megfontolt és tényeken alapuló, valamint egy szinte teljesen tudattalan és villámgyors. Az agyadat úgy kell elképzelni, mint egy hihetetlen nagy teljesítményű szuperkomputert, ami folyamatos számításokat végez. Teszem azt mi már hónapok óta bámuljuk a chartokat, és elég szép mennyiségű japángyertya meg egyéb épült már be a tudatalattinkba. Igen elképzelhetőnek tartom, hogy ezek az információk villámgyorsan végigfutnak, amikor ránézel reggel a chartra, és a "gép" szinte azonnal "kidobja" a választ. Persze ezek a megérzések csak egy dolog, akkor lennénk nagykirályok, ha el tudnánk választani a "genuine" megérzéseket a "false alarm"-októl. Na ezek megkülönböztetéséről is szól a könyv. Nagyon ajánlom mindenkinek, aki nem tudja megszerezni az szóljon privátban, elküldöm. Hányszor voltunk már úgy, hogy "basszus, tudtam hogy ez lesz csak kistoppolódtam!", "miért nem szálltam már ki ezer éve hát láttam hogy mi van!", meg "miért nem szálltam be már két napja amikor TUDTAM hogy erre/arra fog menni!!". Remélhetőleg ezen szituációk kezelésében is segít ez a könyv!

(#30) shaft72 válasza shaft72 (#29) üzenetére


shaft72
tag

Pl. ha hallgatok a "megérzésemre", akkor a tegnapi nap úgy nézett volna ki, hogy /ES short 802-őn (785-ig ment le, ez kb kontraktusonként 700 dollár), olaj short 40-en (38-ig ment le, 1-2 ezer dollár kontraktrusonként), arany long meg amennyi pénzed van 960-on (975-öt bekóstolta párszor, ez is 400 és 4000 dollár között ficereg attól függ /YG vagy /ZG-n "játszol"). De hát a megérzés egy dolog, kinek van töke hozzá élesben be is lökni ezeket? :D Ezt kell tanulni, nem a stratégiákat...

(#31) fLeSs


fLeSs
nagyúr

"szerintem hamarosan egy nagyobb esés kezdődik el, olyasmi mint októberben. talán nem lesz akkora, de sztem új mélypontot fognak ütni az indexek (legalábbis minden jel erre utal)."

hmm...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) Hedgehanter válasza fLeSs (#31) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Pont ezt akartam en is megemliteni.... Kemeny vagy.... :D

(#33) fLeSs válasza Hedgehanter (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

figy, ezt írtam 01.06-án egy másik fórumba (nézd meg akkor hol volt az SP500)

"izé, látva a forgalmat, nem adok 2 napot, és zuhé lesz. igazából már holnap zuhé kéne, hogy legyen. "

most egy mini visszapattanást várok az SP500-on max 804-ig és utána további esést.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) Hedgehanter válasza fLeSs (#33) üzenetére


Hedgehanter
őstag

En mar itt lattam hogy nagy jos vagy, ezert nem ertem hogy vagy meg minusban... :DDD :C

(#35) shaft72


shaft72
tag

Fú gyerekek... november low is hit again!!! Hatalmas shortolás volt ma SP-n, gyakorlatilag végig estük az amcsi sessiont. Kérdés, a FED pumpa még meddig tudja tartani ezt az oldalazást? Ha így állnak a dolgok, hamarosan látunk egy 6-al kezdődő SP-t, és DOW-t is... Fless remélem már tudod shortolni is papírokat :)

(#36) fLeSs válasza shaft72 (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

már tudok shortolni, a múlt hét +11% a számlámon. :D (de még mindig egy helyben toporgok, fel-le, fel-le...)

a mai felpattanás nem úgy sült el ahogy gondoltam, premarketben felmentek 787-ig, aztán pá.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) shaft72


shaft72
tag

short!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :DDD

(#38) shaft72


shaft72
tag

és long!!!!!!!!!!!!! :DDD

szép ez a nap :D

(#39) shaft72


shaft72
tag

Na szép nap volt a mai is. Citibank nevű kamubank bóvlipapírjai 50%-ot estek, végül 39%-os mínuszban zártak. SP ismét új mélypontot talált, és a futures majdhogynem ott is zárt (2 pont híján, 733-on). Jövő hónapra asszem van egy 666-os targetünk Zuzo kollégával! :D

(#40) fLeSs válasza shaft72 (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hol beszéltek ezekről a targetekről?

fej-vállból számított célár 680-700 körül van.

ezen a héten +5% a számlám.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) shaft72 válasza fLeSs (#40) üzenetére


shaft72
tag

Heti plusz 5%????? Áááá az kizárt dolog. Én a HAVI fél százalékot tartom reálisnak :D

Hol van SP-n fej-vállak? Napi charton volt legutóbb egy dupla csúcs, az szakadt le, fibo 200% célára volt 728 környéke, 729.50-et el is érte :D

A 666-os célárról beszél már mindenki a pokolban, nem tudom hogy nem hallottad még :D

Mellesleg a linear regression channel-el megjelenített trendcsatorna, ami ugye csökkenő jelenleg, na annak az alja olyan 566-nál van jelenleg. Szóval a fenti becslés még finomkodó is.

(#42) Agyzuzo válasza fLeSs (#40) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Elég mereven veszed ezt a kérdést, pedig a tőzsde sokkal inkább pszichológia, mint szigorúan vett elemzés.

Ez a 666 ugyanolyan, mint ahogy az SP a 911-et is sokszor megszagolta és nagyon szereti a "8"-as végződésű árfolyamokat is. Persze ez sem szentírás (mint ahogy a tőzsdén semmi sem az), de nem csodálkoznék rajta, ha a jövő héten (esetleg utána) meglenne ez a target.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#43) fLeSs válasza Agyzuzo (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem veszem mereven, csak leírtam az én céláramat, mert ti is leírtátok. :D
attól még eshet lejjebb, de lehet, hogy már hamarabb fordulnak, asszem én is ugyanúgy tudom ezt mint bárki más aki tőzsdézik.

én most 60% shortban vagyok, szal remélem esni fognak. :D (WFC, USB, BK, PSA, EBS, USO). ezen a héten megjátszottam short oldalról az AFAM, LHCG, QCOR triót, jókor szálltam be, de igaz, hogy sajna korán szálltam ki belőlük, meg lehet nézni őket. :D ebből is lehet tanulni, mondjuk nemtom, hogy mit kéne belőlük tanulnom, talán azt, hogy kicsit elkapkodtam a dolgokat. de ott akkor abban a pillanatban nem tudhatom, hogy mi jön holnap.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) Agyzuzo válasza fLeSs (#43) üzenetére


Agyzuzo
addikt

USO shortot azt szerintem tarthatod 1 centes célárig. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#45) fLeSs válasza Agyzuzo (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az olaj egy ideje 35 és 50 között oldalazik, sztem nem fog már 35 alá bemenni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) Agyzuzo válasza fLeSs (#45) üzenetére


Agyzuzo
addikt

http://zerohedge.blogspot.com/2009/02/uso-investigated-by-cftc-over-price.html
http://www.indexuniverse.com/sections/newsinfocus/5496-cftc-investigates-uso.html

"sztem" - mint tudjuk a tőzsdén az nem számít... Sajnos én is benéztem már pár ilyet mikor "sztem" nem arra megy és mégis. :D Nem kizárt hogy benézünk mi még 30 alá is... De ha shortban vagy, hát no para. ;)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#47) fLeSs válasza Agyzuzo (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

most ez miről szól? hogy az USO forgalma olyan nagy, hogy beleszól az olaj árának az alakulásába és ez baj? és akkor mivan? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) Agyzuzo válasza fLeSs (#47) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Arról hogy a kontraktusok 30%-a mögött van ténylegesen kereslet a maradék 70% csak spekuláció. Amúgy az olaj tényleges ára olyan 8 dollár/hordó körül van, szóval még mindig erősen túl van árazva (és nem a a mostani 30-40 dolláros ár irreálisan alacsony, hanem a 120 dolláros ár volt mesterségesen felnyomva az egekig). Egyébként is az olajé egy elég erősen manipulált piac.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#49) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a mai nap eddig jó, csak így tovább! :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) shaft72 válasza fLeSs (#49) üzenetére


shaft72
tag

:D

Van egyátalán valami ami long, devizapárokon kívül? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.