Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

1. XP
2. MSN, Chrome, AIMP (mp3 lejátszó)
3. megy a multi-task
4. Avira free, Super Anti Spyware
5. Igen, szoktam
6. 1 GB

Asszem mindenféleképpen!

(#2) csibor


csibor
őstag

1,Ubi 9.10
2,Firefox,Transmission,Rythmbox,OOO.
3,Az előzőek változó menyiségben.
4,Nem
5,Nem
6,2Gb

(#3) ZeroX92P


ZeroX92P
tag

1. Win7
2. MSN, Firefox/Chrome, AIMP, µTorrent
3. nagyon multitaszkolok :D
4. KIS 2010
5. néha
6. 4GB

(#4) kraftxld


kraftxld
nagyúr

1, Windows 7, 64bit
2, IE, Firefox, Vmware workstation, Winamp, Notepad, Foxit Reader, Total Commander, Connectwise, Excel, Word, Visio, Imgburn, Virtual Clonedrive, uTorrent, Solarwinds Lansurveyor, MSN, Skype meg még sokminden ami nem jut eszembe
3, Erősen multitask vagyok :)
4, Microsoft Security essentials, de a folyamatos scannelés ki van kapcsolva, útálom ha valami állandó jelleggel kerregteti a vinyót.
5, Havonta párszor
6, 4GB

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) #25954560


#25954560
törölt tag

dual boot:
1. WinXP
2. Totalcommander, FF3, Chrome, Foxit reader
3. gyakran
4. SP3 beepitett tuzfal, Avira Personal
5. nem
6. 4

1. Crunchbang9.04 (ubuntu)
2. xterm, Eterm, gnome-terminal, vi, midnight commander, gcc, ff3, chromium-browser, xpdf, frozen-bubble :DDD
3. szinte mindig
4. nincs
5. nem
6. 4

(#7) bubi92


bubi92
őstag

1. Win7
2. Total commander, Utorrent, LastFm, Winamp, Msn, Firefox, Vlc
3. Nagyon:D
4. Kis 2010
5. Nem
5. 2,5 GB

(#8) <NewL>


<NewL>
addikt

1. Win7 64bit
2. Msn,Safari,iTunes,uTorrent,VLC (jobb klikk frissítés,napi 30x. megszokás:D)
3. multitaskolok
4. igen
5. nem (csak az lcd-t szoktam lekapcsolni)
6. 4Gb

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#9) McKane


McKane
senior tag

a válaszaim. talán segítenek.. :D

1.: Windows 7 Home Premium

2.: hát a Windows.. amugy meg: Winamp, Internet Explorer 8, MSN, Live Mail, Everest és Word 2007 .

3.: megy a multitask.. sokminden fut a háttérben.

4.: Igen: antivirus:Eset Nod32 Antivirus , tűzfal: a Windows7 beépítettje.

5.: nagyritkán.. de az alvó állapotot jobban szeretem.

6.: 2 Gb RAM

(#10) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

attol emg hogy nem vagyok rendszees lvasod valsozlhatok?:- )

xp
ff, opera, ooo, calc, cisco es openvpn
igen foleg bongeszo es tablazatkerzlo az gepajanlatokhzo
csaksajat hasznaltun szufal van, amit nas is hasnzlal azon van virusirto is
notin igen
1-2-4

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#11) ABE


ABE
őstag

1. Win7 Prof. 32bit
2. Google Chrome, Live Messenger, KMPlayer, Total Commander, Winamp
3. Egyszerre általában megy a Chrome (jellemzően 3-4 ablak) és a Messenger, plusz mellé néha fájlműveletek és zene
4. Avast 5 + Windows tűzfal
5. igen
6. 2GB

[ Szerkesztve ]

(#12) 7 válasza neduddki (#10) üzenetére


7
addikt

OS: Linux
Programok: irssi, bitlbee, firefox, vim, screen, xbindkeys, musca, ncmpcpp, mplayer, dzen2, LaTeX (kiadvanyszerkeszto), xpdf, dropbox
Multitasking: Szoktam
Tuzfal: ClamAV + iptables
Hibernalas: Soha
RAM: 2 GiB

OS: Windows 7 (fokent Steam miatt)
Programok: steam, firefox, digsby, billy, vlc
Multitasking: Szoktam
Tuzfal: AVG Free
Hibernalas: Soha
RAM: 2 GiB

[ Szerkesztve ]

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

1. W7
2. Chrome, Total Commander, Windowsos Fényképnézegető vagy hogyishívják.
KMPlayer, MSN, notepad, paomt, Gimp, EveMon, EFT
3.Előfordul, de nem jellemző
4. MS SE van fent
5. Nem
6. 1

(#14) JoeYi


JoeYi
őstag

HP 6710b

1. Win XP SP2
2. Netbeans 6.7.1, FF3, Word, Excel, Total Commander, Notepad++, putty, Mysql querry browser
3. ezek mind szoktak egyszerre menni, de a háttérben mindig fut egy ruby on railses webszerver, természetesen mysql, apache, NOD32, MSN, SKYPE, GMAIL chat, truecryypt, google desktop. Ezek ugye többnyire nem igényelnek direkt user interakciót (kivéve webrick), de maguktól szöszmötölnek. G desktopnak indexelés is engedélyezve van
4. NOD32
5. nem, sőt nem is elérhető, sleep inkább. Ez a funkció eléggé driver függő, szóval nemhiszem, hogy túl sokan tudják használni
6. 2GB

[ Szerkesztve ]

(#15) z0d1AK


z0d1AK
veterán

MSI Wind U100-ast használok.

1.: Windows 7 Home Premium 32bit
2. Firefox, Word, Excel, Skype, MSN, AIMP, Adobe Reader, Everest, KMPlayer, Total Commander UP
3.: MSN, Skype, Word, AIMP, TC UP és a Firefox (sok-sok lappal, ablakkal) szokott gyakran együtt futni.
4.: Jelenleg ideiglenesen nincs, egyébként Avast Pro szokott lenni.
5.: Nagyjából csak hibernálást használok, hetente egyszer, talán kétszer van kikapcsolva a gép.
6.: 1GB integrált, még 1Gb-al bővítve, tehát 2GB összesen.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) dqdb


dqdb
nagyúr

1. Windows 7 x64
2. Opera, Firefox, Outlook, Windows Live Mail, Far Manager 3-4 példányban, EmEditor, SQL Management Studio, Visual Studio 2008, Embedded Visual C++ 4.0, MSN, Virtual PC, Paint.NET, PowerArchiver, saját fejlesztésű programok
3. 8-10 alkalmazásnál kevesebb nem szokott futni :)
4. Kaspersky Internet Security 2010 van vírusirtóként és tűzfalként. Időnként feltolom tűzfalnak az Outpost aktuális változatát, hogy sikerült-e már kijavítani az engem érintő bugokat
5. állandóan, Windows Update-en kívül nem indítom újra a gépet
6. 4 GB

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17) tkazmer


tkazmer
addikt

1. - XPp
2. - Outlook, Word, Excel (2007), Chrome, IE, FF, Windows Intéző, Windows Live Messenger, Notepad++, WinSCP, WAMP server
3. - nagyon multitaszkolok, Chrome-ban jelenleg 8 tab van nyitva de gyakran van 2x ennyi is, a tálcán szintén 8 elem van, de a windows intéző és az msn több ablakot takar
4. - folyamatosan nem scannel (elvileg), csak ha mondom neki, BitDefender amúgy
5. - ha hosszabb útra viszem akkor hibernálom, ha rövidebbre (meg ha nem használom) akkor készenlétbe teszem; kikapcsolást sosem használok
6.- 2.5GB

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#18) Magnum_


Magnum_
nagyúr

1. Win 7 32bit (asszem)
2. RocketDock (megemlíthetem?) MSN, Chrome, skype all_the_time, ezek mellett napi szinten sok órában (még) OpenOffice (De MS Office kell) + 1-2 program, ami kell a munkához, de itt nincs jelentősége továbbá gyakori a KMPlayer, uTorrent
3. megy a multi-task
4. NOD32 30napos free verza (vmi kell :F )
5. Igen, szoktam néha
6. 2 GB (kéne 3-4?)

I humbly and respectfully decline™

(#19) cucka


cucka
addikt

1. Win7 32bit
2. Total Commander, Opera, Firefox, IE, Thunderbird, Winamp, Zend, Vmware, Notepad++, Guitar pro és egy csomó más időnként
3. multitask, sok programmal/füllel/stb.
4. nincs (ha a win beépített cuccait nem számítjuk)
5. nem
6. 2gb

[ Szerkesztve ]

(#20) Eszleny


Eszleny
aktív tag

2009 decemberig
1. Win 7
2. windows explorer, firefox, outlook, adobe reader, wmp, onenote, irfanview, vlc
3. multitask
4. virusirto nelkul, beepitett tuzfal
5. hasznaltam hibernalast
6. 2GB

2009 decembertol
1. OS X Snow Leopard
2. finder, mail, firefox/safari, vienna, skim, texshop, itunes, vlc
3. multitask
4. virusirto nelkul, beepitett tuzfal
5. nem hibernalok (sajnos), csak sleep. Pontositok, alapbol hibrid sleep volt (hibernalas es sleep), de atallitottam csak sleepre
6. 4GB

[ Szerkesztve ]

(#21) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

1.: XP
2.: FF, TC, Windows Media Player, MSN, Office
3.: nem megy
4.: Fel.
5.: Igen
6.: 512mb

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#22) Egorov


Egorov
aktív tag

1. Rendszer: Windows XP
2. Progik: Firefox, GoogleTalk, Skype, Aimp, OpenOffice, Adobe Reader,
3. Multitask: Nem szoktam
4. Vírusírtó / Tűzfal: Vírusírtó: Microsoft Security Essentials, Tűzfal: XP beépített
5. Hibernálás: Nem használom
6. Memória: 2GB

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#23) Lortech


Lortech
addikt

1, Windows 7 64 Bit
2,
~mindig fut: Eclipse (több), Toad, Skype, Windows Live messenger, Mozilla Thunderbird, Total Commander, Notepad++, putty, RMClock, Opera, Foxit Reader, OpenOffice writer/calc, TortoiseSVN, OpenVPN, Oracle XE db szerver, ftp szerver (FileZilla).

napi szinten általában többször, de nincs mindig nyitva: Visual Studio, SQLDeveloper, VMWare, Media Player Classic, VLC Player, Cisco VPN, AT&T VPN, WinSCP, IE, RealVNC, jetAudio, WinMerge, XnView

3, nagyon
4, hálózati forgalom monitorozó van, oprendszeren kívüli ilyen alkalmazás nincs
5, nem (sleep)
6, 4GB

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#24) #19617792


#19617792
törölt tag

Benéztem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) Blue@X


Blue@X
senior tag

1. Ubuntu 9.10 (32bit) / Windows 7 (64bit)
2. Firefox, MSN, uTorrent, Transmission, Virtualbox, Jetaudio, Total Commander, Foxit Reader
3. Csak multitask
4. Ubuntu 9.10 -> Nincs / Windows 7 -> MSE, tűzfal beépített
5. Ritkán
6. 2GB RAM

[ Szerkesztve ]

(#26) grabber


grabber
addikt

1, Win7
2, Firefox,Winamp,Foxit reader,VLC
3, Übermultitaszk vagyok,amíg van szabad memória
4, Avira premium
5, Csak azt :K
6, 4 GB

(#27) fLeSs


fLeSs
nagyúr

köszi szépen mindenkinek, ennyi asszem elég is lesz.
azért nagyjából látható, hogy mik az általánosan használt programok egy notebookon, engem elsősorban ez érdekelt, nameg a RAM mennyisége.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) blokad


blokad
senior tag

1. SuSe linux 11.2
2. choqok, firefox, thunderbird, exaile, kmess, skype
3. multitask keményen befigyel, négy virtuális asztalon (szabadidő, munka, szórakozás, rendszer)
4. iptables
5. azzal kapcsolom ki a gépem
6. 3 GB

(#29) .bableWes


.bableWes
őstag

1. milyen oprendszert használsz?
2. milyen alkalmazásokat használsz nap mint nap? tehát nem a heti 1szer elindított akármi érdekel, hanem az, ami mindig fut, elég felsorolásszerűen
3. mennyire "multitaszkolsz" a notin? tehát szoktál egyszerre sokmindent csinálni, vagy csak megy egyvalamilyen program, oszt csókolom.
4. fel van-e telepítve vmilyen vírusírtó/tűzfal, ami folyamatosan scanneli a gépet a háttérben?
5. használsz-e hibernálást?
6. hány GB ram van a gépben?

1. vista home
2. mozilla, wmp, msn, winrar
3. elég gyakran. zene majdnem mindig megy, közbe kicsomagol és be, meg megy az msn és mozilla
4. comodo
5. nem
6. 2gb

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#30) zoltanz


zoltanz
nagyúr

1. Vista
2. 7zip, DVDDecrypter/Imgburn, Firefox, Irfanview, SMPlayer, Utorrent, VLCMediaPlayer, Winamp
3. nem túlzottan
4. nincs (router tűzfal van)
5. nem
6 3 GB

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31) eastsider


eastsider
nagyúr

1, xp
2, messenger,word,winamp,excel,firefox,ie,rar,
3, szoktam
4, nod32+router tűzfal
5, én igen
6, 2

(#32) Dany007


Dany007
veterán

Izé, nemtom érdekes-e még, de akkor leírom én is.
Igaz nekem nincs laptopom, de b.nőmnek van. Ismerem a szokásait, szóval arról tudok írni.

1. Windows Vista Home
2. Firefox, MS Word, BsPlayer, Winamp
3. Egyáltalán nem
4. Nincs semmi
5. Nem
6. 2GB

Hátha még ez is beleszámít a kis mini statisztikába :)

(#33) fLeSs válasza Dany007 (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

minden számít, de már nagyjából átlátom a helyzetet.
ezek után kíváncsi lennék, hogy minek készülnek brutál notebookok.
az ilyen netezős, emailezős, zenehallgatós feladatokra még egy p3 is elég. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) Dany007 válasza fLeSs (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Őszintén, a többiekét még nem volt időm végigfutni, de b.nőmnek pontosan arra kell, amit le is írtál :)

Na, most végigmentem az egész oldalon.
Hát Kalandornál láttam egyedül Photoshopot :), meg pár helyen észrevettem a webfejlesztés jeleit.
De tény, hogy a válaszadók nagyrésze sima home+office use only... Amire nagyjából tényleg elég lenne egy jól optimalizált oprendszeren futó P3-as konfig. :)
Érdekes eredmény. És még érdekesebb lenne egy esetleges PH!-s felmérés, mondjuk címoldalon. Engem legalábbis érdekelne...

[ Szerkesztve ]

(#35) JoeYi válasza fLeSs (#33) üzenetére


JoeYi
őstag

az nem is, de alap core2-k talán még 10 évig jók lesznek mindenre. Mobil Core i5 meg i7-et max gamerek torkán nyomja le az intel

(#36) #25954560 válasza fLeSs (#33) üzenetére


#25954560
törölt tag

amiert a ferrarik is. legtobbszor (van, akinek egesz eleteben) nincs szukseg a hatalmas teljesitmenyre, de marhajo, ha megis ott van, amikor kell.
vagy csak a tudat h bar nem hasznalom ki, de ha kene, ott lenne :)
az en esetemben win alatt jatszani szoktam a geppel, de messze nem napi rendszeresseggel, zenet is szerkesztek, mindkettohoz jol jon az eros proci, masodik esetben nyilvan kenyelmi szempont h gyors legyen. szoktam meg hasznalni egy regi abbyy finereader-t is, pl fenymasolt manual-ok pdf-esitesere h szep legyen, szerkesztheto es keresheto.
linux alatt meg a forditashoz semmi eroforras nem eleg. soha :D

(#38) Dany007 válasza Kalandor (#37) üzenetére


Dany007
veterán

"sokan a normális desktop mellé vesznek egy egyszerű notebookot, és azzal inkább csak szórakozás (zene, msn, napiszar:D) megy."

Na, akkor azért mégsem élünk olyan szarul... :s Számomra pénzkidobás lenne notebookot venni csak azért, hogy azon szórakozzak és ne a desktopon...

(#39) csibor válasza Dany007 (#38) üzenetére


csibor
őstag

Ja meg becipeled,a konyhába,onnan a napaliba,esetleg a hálóba,vagy kiviszed a garázsba míg szöszölsz kint.

(#40) cucka válasza fLeSs (#33) üzenetére


cucka
addikt

ezek után kíváncsi lennék, hogy minek készülnek brutál notebookok.
Nálad mikor jött elő utoljára az a probléma, hogy az adott gép egyszerűen túl gyors, hiányzik a homokóra meg a hdd kaparászás? :D
Azért készülnek, mert minél gyorsabb egy gép, annál jobb. Majd ha létezni fog egy olyan számítógép, ahol minden művelet azonnal megtörténik, akkor arra majd mondhatjuk azt, hogy ennél gyorsabb nem kell. :D

(#41) tkazmer válasza fLeSs (#33) üzenetére


tkazmer
addikt

olyan programokat kértél, amiket gyakran használok, azért heti 2-3x befigyel a photoshop is, kb évi 1 alkalommal a premiere pro, előfordul, hogy játszom 30-40 percet, stb, tehát azért nem árt, ha van egy p3-asnál több erő is a gépben, de mondjuk az is igaz, hogy a jelenlegivel (c2d 2ghz, 2.5gb ram, winxpp) nagyjából teljesen elégedett vagyok, pedig már lassan 3 és fél éves.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) Dany007 válasza csibor (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Eszembe nincs a konyhában vagy a hálóban a számítógéppel foglalkozni... :U
Nem muszáj abból kiindulni, hogy mindenki kocka...
Nappaliban ott a tévé, a hi-fi. Netre ott a szobám a géppel. Hálóban meg tényleg nem gépezek, asszony ki is vágna vele együtt... :) garázsom nincs, de gondolom de se gépezni jár az ember...
Ahhoz meg, hogy hordozható multimédiás készülékem legyen talán vannak olcsóbb alternatívák is, mint egy laptop.

(#43) z0d1AK válasza fLeSs (#33) üzenetére


z0d1AK
veterán

Volt mikor nekem is fent volt a gépen a Photoshop,de ház csak végszükség esetén használom.
Az izmosabb feladatokra ott az asztali gép, ezt a netbookot az iskolában, útközben, vagy este használom

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44) fLeSs válasza cucka (#40) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Nálad mikor jött elő utoljára az a probléma, hogy az adott gép egyszerűen túl gyors, hiányzik a homokóra meg a hdd kaparászás? :D"

kb. 1 hónapja amikor vettem egy SSD-t. :D olvashacc róla a blogomban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) csibor válasza Dany007 (#42) üzenetére


csibor
őstag

Kinek mi az igénye.Nem tartom magam kockának,de ezen nézek filmet,hallgatok rádiót,keresek receptet,olvasok újságot.

(#46) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

1. XP Pro SP3
2. Torrent, Mozilla, Winrar, MSN, Winamp, Xfire, HDSentinel stb.
3. Az előzőek mindíg futnak.
4. Avast
5. Néha, kb hetente.
6. 2GB

Ha még kell esetleg :K Bár ha nem, akkor sem árt :))

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#47) Lenry


Lenry
félisten

nekem nincs, de az asszonyét beírom, statisztikába jó lesz, meg mert valami különös késztetést érzek a kérdőívek kitöltésére

1. Win7 HP x86
2. Firefox, Thunderbird, MSN, WMP
3. nem nagyon
4. Microsoft Security Essentials
5. nem
6. 2GB -128MB az int.VGA-nak

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) Dany007 válasza csibor (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Nem kötekedésből, de reagálok.
Mert tényleg elég szubjektív a dolog.
Én pl. az asztali gépen dolgozok (néha), netezek, filmezni is szoktam, zene, néha msn, játék, néha videó szerkesztés, stb...
De ha igazán filmet akarok nézni, akkor azt nem egy kis húszon akárhány (történetesen 28-as) monitoron fogom, hanem kinn a nappaliban a 102-es tévén. Ennek a lényege csak annyi, hogy filmet vagy TV-t nem egy laptop kijelzőn szeretnék nézni, de mégcsak nem is monitoron ha nem muszáj. Zene meg van a nappaliban is.
Na mind1, ez tényleg eléggé egyéni kérdés.

(#49) Xirtam


Xirtam
veterán

1. Windows Se7en 64 bit
2. MSN,Total Commander,Chrome,Picasa, Office csomag.
3. Multi-Task
4. Microsoft Security Essentials
5. Igen rendszeresen
6. 4GB

(#50) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én mondjuk nagy zene bubus vagyok napi 1-2 lemezt biztos rip-elek tömörítek mp3 -ba flac lossless-be stb és nem mindegy 15 perc vagy fél óra valami.
Valamint ami mostanra már nem ritkaság HD fileket játszok le. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.