Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

szerintem már az is nagy dolog lesz, ha nem rántja magával európát is az usa...

(#2) Tüzi

Mindenféleképpen bukta lesz.
Megint pár nagyobbra nőtt bankot kinyírnak, aztán bagóért felvásárolják. Mármint a FED. Nem is tudom hirtelen, asszem negyedszer játszák el ezt?
Rocsildék talán kicsit túllőttek a célon ezzel a háborúsdival, "kicsit" beroppant az amerikai gazda(g)ság, aztán lehet, hogy direk van ez, de lehet, hogy mennek Kínába :DDD
Kíváncsi vagyok mi lesz, Usa a legnagyobb felvevő piac, ha az bedől, akkor bedől(het) kína is, meg japán is.
Bár abban biztos vagyok, hogy ez az egész megint egy műcirkusz, és csak a felvásárlásra megy ki a biznisz.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3) S e t h


S e t h
nagyúr

Magunk alatt ássuk a sírunkat, már azt saccolom mikor lesz Mad Max feeling.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Úgy tűnik tévedtem, mert nincs brutális esés, sokkal rosszabbra számítottam.
Én talán kicsit naív vagyok, mert azt gondolom, hogy folyamatos rossz hírekre folyamatos esésnek kéne következnie, de nem kalkulálom bele, hogy azért vannak vevők is, akik ezeket a mélypontokat szeretik kihasználni. De amíg medvepiac van, addig ezek csak csapdák az átlagember számára.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Tüzi válasza fLeSs (#4) üzenetére

Folyamatosan esni fog, legalábbis ezt prognosztizálják a keleti tőzsdékre, ami át fog gyűrűzni az amerikaira is.Ez miatt kiccsaládomban is megy a "verjük a fejünket a falba" script folyamatosan :(

Kérdés, hogy ki/mi miatt dőlt be az amerikai hitelpaic, mi miatt van a 300millió amerikainak fejenként $40k+ államadósság a fején. Ehhez képest a rajtam lévő 3milliós magyar államadósság miatt egész jól kéne éreznem magam :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6) Crystalheart válasza fLeSs (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A közgazdaság-tanárunk (tanszékvezető az ELTE-n) sem mer smemi biztosat mondani ezügyben, csak azt, hogy akinek most van esze, nem veszi ki a pénzét, mert ha csoportosan ezt tenné mindenki, hamar túl hasonló lenne a dolog a nagy gazdasági világválsághoz, mikoris a tőzsdéről őrült tempóban próbálták kivonni az emberek a pénzüket, holott az egész mögött nem volt fedezet. Ha most bent hagyják a pénzüket, bukhatnak, de az USA-kormány segítségével talán nem akkorát, mint ha rögtön kiszállnának. És később még talán stabilizálódik is a helyzet, legalábbis mindenki azt reméli.

Viszont a $ nem semmi, milyen iramban hullámzik...

(#7) Tüzi

Hát :D Nem fogadták el a 700milliárdos csomagot :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Gondoltam ide passzol :)

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.