Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) briian


briian
csendes tag

Olajon én is gondolkodom.. Ősszel sokat vesztettem az esésén a CIB-es nyersanyag alappal. Egyébként hogy szállnál bele? USO, nyersanyag alap?

(#2) fLeSs válasza briian (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

DTO vagy SZO.

szerk: igazából sztem hamarosan itt a korrekció, mert lefelé ékelődik, az órás felbontású grafikonon nagyon jól látszik.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) briian válasza fLeSs (#2) üzenetére


briian
csendes tag

Ja, hogy te a további esésre játszol.. :U
Egyébként hogy lehet legegyszerűbben rátalálni egy short-os etf-re, vagy etn-re?

(#4) fLeSs válasza briian (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nyilván esésre, mivel the trend is your friend. alapszabály.
etf-eket és etn-eket a yahoo-n szoktam keresni.
ishares
proshares
powershares
market vectors
spdr
stb.

[link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) fLeSs


fLeSs
nagyúr

szvsz ha olajat akarsz venni akkor sztem most vegyél, mert a leékelődésből kitört felfelé.
célár 80, aztán 85, majd max 90 USD.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) briian válasza fLeSs (#5) üzenetére


briian
csendes tag

Az a gond, hogy jelenleg csak nyersanyag alapot tudnék venni, szóval ha mégis visszamenne, nem tudnék azonnal reagálni rá.. Alapot meg csak akkor veszünk, ha trendel felfelé, nem? :DDD
Egyébként meg - nem tudom, hogy ennek köszönhetően-e - a dollár elkezdett esni. :DD

(#7) briian válasza fLeSs (#5) üzenetére


briian
csendes tag

Egyébként a leékelődés alatt azt érted, hogy az csökkenő trend meredeksége nagyobb lett?

(#8) fLeSs válasza briian (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az usdhuf más miatt esik.
az usd az euróval szemben még mindig erősödik, ami magával vonja az olaj áresését is.
egyébként én trenddel szemben soha, szóval nem vennék se USO-t, se OIL-t, se OLO-t, se DXO-t, még ha korrekcióra számítok akkor se, mert nem lehet tudni, hogy a korrekció bekövetkezik és ha igen, akkor meddig tart, szal totális találgatás az egész.
az olaj fő trendje a lefelémenet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) fLeSs válasza briian (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem.
a leékelődés az olyan, mint egy ék, tudod amivel mondjuk egy autó kerekét is meg lehet támasztani. :D ha egy ilyenből kitör az árfolyam az általában felfelé veszi az irányt. de amíg az USD erősödik addig az olaj sem lesz képes drágulni, legalábbis egy darabig még együtt fog a kettő mozogni (egymásnak ellentétesen).

szerk: ez egyénként az órás felbontású grafikon.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) briian válasza fLeSs (#8) üzenetére


briian
csendes tag

"az usd az euróval szemben még mindig erősödik"
Mintha ez is megtörni látszana, bár lehet, hogy csak egy korrekció. Katt

(#11) fLeSs válasza briian (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

5%-ról máris lekéstél. meg én is. :((( még mindig nem ért oda a pénzem, mondom én, hogy középkor.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.