Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

"tehát a shortolás még így sem javallott, szerintem (én azért próbálkozok :D)" Ezt nem ertem.. :F

A FAZ-os bottom fishing sem tunik jo otletnek mert azon kivul hogy a forgalom megnott semmit sem latok ami emelkedesre utalna es ha a fo indexek kiborulnak akkor biztos hogy ez is menni fog...

(#2) fLeSs válasza Hedgehanter (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez inverz ETF, szal ha a pénzügyi szektor esik, akkor a FAZ emelkedik.
ezzel arra fogadtam, hogy jön egy korrekció.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Hedgehanter válasza fLeSs (#2) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem neztem micsoda, csak a grafot csekkoltam le es az alapjan tuti nem kellene... :D

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

akkor mostmár tudod, hogy a FAZ grafikonját önmagában nem érdemes nézni, az XLF-et kell megnézni, ugyanis annak a 3x-os inverze. az XLF túlvett, korrekciót várok, ezért vettem FAZ-t (de mostmár sokadszorra írom le :D).

btw vételi áramnál már 8%-kal feljebb van.
LEAP +7%.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) fLeSs


fLeSs
nagyúr

vettem STEM-et hosszútávra.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) Hedgehanter válasza fLeSs (#4) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ez nekem tul bonyolult... :DDD Ja latom egesz jol beindult del ota....

A STEM nem rossz hosszutavra.... Jo a forgalom nov ota 200 SMA felfele ivel bar az az 1.8 koruli ellenallast jo soxor megtapintotta alulrol de szukul a 3szog valami lesz tuti..... :D

(#7) fLeSs válasza Hedgehanter (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az inverz ETF úgy müxik, hogy amikor egy adott ETF emelkedik, olyankor az inverz esik, és ugyanez fordítva (pl. SPY és SH vagy XLF és SEF, stb).

a 2x-es ETF-ek az alap ETF százalékban mért emelkedésének/esésének a dupláját teljesítik minden nap, a 3x-os ETF meg a háromszorosát.

tehát ha pl. az XLF emelkedik 1%-ot, akkor az UYG 2%-ot, a FAS pedig 3%-ot emelkedik. ugyanekkor a SEF 1%-ot esik, az SKF 2%-ot, a FAZ pedig 3%-ot.

éppen ezért ha sikerül eltalálnod egy szektor trendjét, azt ezekkel a dupla/tripla ETF-ekkel megjátszva sokkal jobban járhatsz, de ugye a rizikó is nagyobb.

mondjuk az alap ETF minden nap 1%-ot emelkedik
pl. 1 / 2 / 3 / 4 / 5. nap
XLF - 10 / 10,1 / 10,201 / 10,30301 / 10,4060401
FAS - 10 / 10,3 / 10,609 / 10,92727 / 11,2550881

elég nagy a különbség.
viszont eső napon is igaz ugyanez, ezért akkor járunk jól egy ilyennel, ha megy a trend, az oldalazás nem jó.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) Hedgehanter válasza fLeSs (#7) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Amugy vettem (vagyis meg nem) az inverz indexeket, csak vicc volt az elozo hsz.. :D Bar engem meg nem igazan izgattak fel, de be kell latnom ha igazan ugy erzi az ember hogy tudja mi lesz akkor erdemes venni beloluk...

btw a LEAP egesz jol birja...

(#9) Hedgehanter válasza fLeSs (#7) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Healthcare, biotech, industrial, services, comsumer goods ETF-ek nincsenek?

(#10) fLeSs válasza Hedgehanter (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

de vannak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Hedgehanter válasza fLeSs (#10) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Hol talalom? A DIREXION-nal nem lattam.... :F

(#12) fLeSs válasza Hedgehanter (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

katt

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Hedgehanter válasza fLeSs (#12) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Neztem ott de nem birom megtalalni a Bio and Health care inverse 2x vagy 3x...

Van ilyen hogy PBTQ vagy RHO de valahogy nem neznek ki jol.... :U

[ Szerkesztve ]

(#14) fLeSs válasza Hedgehanter (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az inverzekre a "bear" és a "short" szavakkal lehet rákeresni. amúgy inverze nem minden szektornak van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) fLeSs


fLeSs
nagyúr

na mi a helyzet FAZ? ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) Hedgehanter válasza fLeSs (#15) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Kiraly vagy.... :R :D Magat mint reszvenyt nem vettem volna de igy a hatterinfoval elegge meggyozo...

Csak nem talalom az a biotech vagy healthcare bear vagy inverz vagy bull indexet..

(#17) fLeSs válasza Hedgehanter (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

biotech + IBB.

healthcare

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Hedgehanter válasza fLeSs (#17) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ezeket megtalaltam csak a 2x vagy 3x szorzosokat nem (verszemet kaptam az olyanra) :D

(#19) fLeSs válasza Hedgehanter (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezekből asszem nincs 2/3x-os. nem mindenből létezik.

tegnap zárás után vettem egy kis FXP-t is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) Hedgehanter válasza fLeSs (#19) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A china double... 10.26-ert vettem vagy meg elotte?

(#21) fLeSs válasza Hedgehanter (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

inverz double (ultrashort).
10-ért vettem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Kivancsisagbol megneztem a FAS-t marcius ota mit csinalt... :Y Az az eses nagyon lassan akor eljonni... :D

(#23) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a mai nap egy újabb esély shortbalépésre. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Hedgehanter válasza fLeSs (#23) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Miert? Nekem inkabb shortbaLLepesnek tunik... :DDD

(#25) fLeSs válasza Hedgehanter (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

várjuk ki a végét.
mint írtam nem 1-2 napos pozijaim vannak. meglátjuk mi lesz 1-2 hét múlva. egy topping process hetekig is eltarthat, és akkor az már inkább bullish konszolidáció: ha ez fog történni, zárom a shortjaimat amint kitörést látok.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) Hedgehanter válasza fLeSs (#25) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Persze igazad van nem 1-2 nap lesz mire tenyleg tortenni fog valami... A bullish konszolidacio erdekesen hangzik de kevesbe hiheto, bar ha megmaradnak a fontos szintek felett akkor bennevan...

(#27) fLeSs válasza Hedgehanter (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

vettem VISN-t, hosszútávra. de ha beesik 5 alá, akkor sztem nem tartom tovább. majd meglátom.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Hedgehanter válasza fLeSs (#27) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem valami reg kezdte a VISN de nem nez ki tul rosszul, de jol sem... Milyen hosszu tavra tervezted?

(#29) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Erdekes hogy swing tradeles felet csinalsz es az esere varva hosszutavra tervezel venni valamit... :F :D

(#30) fLeSs válasza Hedgehanter (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a hosszútáv az lehet 1 héttől több hónapig bármi. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

A FAZ kiraly lesz ma..... :D

(#32) fLeSs válasza Hedgehanter (#31) üzenetére


fLeSs
nagyúr

és az FXP? ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) Hedgehanter válasza fLeSs (#32) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Dzzssaaaa, FXP, FAZ kiraly vagy.....!!!!!!!! :R :C

(#34) fLeSs


fLeSs
nagyúr

az UNG-ben (földgáz) csalódtam, beesett a támasz alá, ez nem jó jel.
a LEAP sem néz ki jól. na mind1, ezek hosszútávra vannak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) fLeSs


fLeSs
nagyúr

azért nem semmi, hogy ahány ember, ahány blog, annyiféle vélemény.

vélemény1: bikapiac van, venni kell a korrekciókat
vélemény2: OK-OK, jók a hírek, de még vannak problémák, több jó hír kell
vélemény3: ez csak egy nagy medvepiaci korrekció, az SP500 alja 400 pont lesz
vélemény4: totális összeomlás közeledik, hiperinflációval, a munkanélküliség 20%-ig emelkedik, stb.

poén, de melyiknek higgyen az ember? :D

ezért kell figyelni a grafikont, mert az emberek nem látnak a jövőbe, a jelen fundamentumai nem érnek semmit, mert már be vannak árazódva.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) Hedgehanter válasza fLeSs (#35) üzenetére


Hedgehanter
őstag

En csak neked hiszek senki masnak.... :DDD Te meg csak magadnak higgy meglatod jol jarsz....

(#37) Hedgehanter válasza fLeSs (#35) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Egyebkent hol olvasod ezeket...?? Az erdekes az, hogy az eses mar varhato volt az indikatorok alapjan es erre jon egy ket rossz hir es esik is... Vagyis mar elotte kinlodott de a rossz hir megloki es megy lefele...

(#38) fLeSs válasza Hedgehanter (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

elég sok blogot olvasok.
pontosabban csak olvastam, mostanában már csak néha rájuk nézek.

btw tegnap jó hír jött, mégis estek (New York-i feldolgozóipari beszerzési menedzser index augusztusi értéke pozitív meglepetést okozott).

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) fLeSs


fLeSs
nagyúr

az SP500-nak nem szabadna ~992 fölé mennie, az ugyanis az órás charton a rövidtávú fej-váll nyakvonala. legalábbis egy visszateszttel validálná azt. abból számítva a rövidtávú célpontszám 966. de én legalább 950-ig várnék egy korrekciót. kíváncsi leszek, hogy a következő napokban milyen alakzat fog kirajzolódni, egy bear-flagnek örülnék. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) Hedgehanter válasza fLeSs (#39) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Kepet szurhatnal..... ;]

(#41) fLeSs válasza Hedgehanter (#40) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ne... [link] :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) Hedgehanter válasza fLeSs (#39) üzenetére


Hedgehanter
őstag

997... :(

(#43) Hedgehanter válasza fLeSs (#39) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Oszt (ha mar magyarosan beszelunk) a bear flag hogy nezne ki? :D

(#44) fLeSs válasza Hedgehanter (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

lehet, hogy az 1000 most az igazi ellenállás, az a kis fej-váll úgytűnik nem számított semmit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) fLeSs válasza Hedgehanter (#43) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez a bear flag: [link]
az SP500-on utoljára 01.20 és 02.13 között alakult ki. utána jött a mélypont.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Nem nagyon ugy nez ki hogy bear flag lenne.... Nem birnak leesni az indexek....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.