Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Dany007 válasza fLeSs (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Teljesen igazad van, én is azokkal a problémákkal küzdöttem, amit leírtál.
A legnagyobb gond ott volt, hogy túl alacsonyra (longnál) nem rakhattam a stoppot, mert 50k egységnél már gyorsan gyűlik a mínusz... :D
Amúgy nem a trend tetejére teszem a beszállási pontot, hanem relatíve jóval fölé, amikor már biztos (sosem biztos) a kitörés.
És igen, elég nehéz berajzolni, pontosan azért, mert mire meglátja az ember, addigra véget is ér :D
Na megpróbálom az ábrádon berajzolni, hogy kb hogy is gondolkodtam akkoriban.

Na, itt az 5 perces a tiedről.

Az 1. pont idejében rajzolnám fel a trendvonalakat. Aztán a következő üres kék kör lenne a belépési pont. Fölötte a take profit, alul meg a stop loss. Tehát nagyságrendileg valami ilyesmi.
Persze mivel a felső vonal süllyedő irányú, ezért folyamatosan vinnem kellene odébb a belépési pontot is, nehogy túl messze legyen egy kitréskor. a stop loss szintén. Az kis take profit meg amit ezzel nyernék bőven elég lenne nekem egy pozira : ) nem vagyok nagyravágyó.

Egyszer azt is kipróbáltam, hogy megpróbáltam követni ezeket a pattogásokat. tehát hogy a trendvonalat elérve visszapattan, majd az alját elérve megint, és ezeket lekereskedni, de nemigazán jött össze. Ez még neccesebb volt, mint a kitörésre várni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.