Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) fLeSs válasza Dany007 (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sztem minden platformon át lehet állítani a stoppot (legalábbis az mbtradingnél igen), de azzal csak magadat szivatod meg.
én ha felteszem, hogy megveszem egy ciklus alját egy emelkedő trendben akkor a ciklus alja alá beteszem a stoppot. ha az árfolyam bemegy azalá, akkor az azt jelenti, hogy tévedtem és ezért kistoppolódok, nem fogom eltologatni a stoppot. lehet, hogy csak 2 pippel ütnek ki és utána az árfolyam elindul a nekem jó irányba, volt már rengeteg ilyen, de hát ez van.

a taktikád nekem annyiból nem tetszik, hogy pl. egy emelkedő trendnél az hogy az árfolyam eléri a trendcsatorna tetejét még nem jelenti azt, hogy utána azonnal esni fog, lehet hogy csak eloldalazgat egy darabig aztán újabb csúcsra megy (eső trendcsatornánál meg fordítva). a másik meg hogy én trendcsatornákat az 5 percesre még egyszer sem tudtam rárajzolni. :D vagy ha igen, akkor mire kialakult a csatorna, az már a vége volt. eleve az idő túlnyomó többségében nincs is semmilyen trend csak egy nagy összevisszaság.

"the trend is your friend" szokás mondani de én hozzáteszem, hogy "until the end". :D figyelem a trend végére utaló jeleket.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.