Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Dany007 válasza fLeSs (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, de a stopot lehet tologatni menet közben is! :DDD
Legalábbis az Oanda rendszerében lehet. Na, az az igazi... Amikor bízol bízol bízol... Mondjuk egy RSI-n erősen túladottnak látszik az adott valuta, és bízol benne, hogy gyorsan megfordul, de mégsem, és csak húzod húzod...
Kemény idegjátszma. Nekem sokáig tartott megtanulni, hogy végignézzem amint kistoppoldok. Persze a végére azért sikerült, és az eredmények is jobbak voltak.

Amúgy én olyasmi stratégiát próbáltam követni, hogy csak akkor léptem poziba, amikor már kirajzolódott két trendvonal. Vagy trendcsatorna (nemtom már hogy hívják), amiben az árfolyam mozog már egy ideje. Az az egy idő lehetett akár csak 15-30 perc is az 5 percesen... Szal ha kirajzolódott a tetje, meg az alja, akkor szépen nyitottam két pozit.
Egyet shortra meg egyet longra. Mivel úgy tapasztaltam, hogyha a trendvonalat átlépi, akkor megindul a kitörés. És egy ilyen kitörés bőven elég volt ahhoz, hogy annyit keressek a pozin, amennyit előre szerettem volna. Ez max 50$-nak felet meg.
Így előre beállítottam a take profit és stop/loss szinteket is. Legtöbbször EUR/USD vel kereskedtem, és 50k egységet vettem egyszerre. Így elég volt egy kis elmozdulás is (biztos ami biztos) és az a tervezett 50$ profit bejött, szal ha beindult a kitörés nem kellett sokat várnom, hogy elérjem a take profit szintemet. Aztán, hogy az árfolyam esik, vagy nő ilyen formában mind1 volt... áá a régi szépidők :) imádtam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.