Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Netmaster


Netmaster
tag

Te, amit első érvként felhozol, a csávó nem a filléres részvényekhez használja véletlenül, amihez a nagy pénz nem nyúl? Azt írja, hogy azért használja, mert a kisbefektetők többsége is, akik ezekben aktívak (megtaláltam a postot :) ). És, ami kimaradt, a bejegyzésben azt is írja, hogy szerinte is a logaritmikus a pontosabb és a lineáris a pontatlan... Szóval szerintem nem Dowra, olajra meg ten year note-ra gondolt :).

A rajzos gond nem a vonalbehúzás miatt van? Túl vastagnak tűnik nekem az a vonal, hogy pontos lehessen.

[ Szerkesztve ]

Netmaster

(#2) fLeSs válasza Netmaster (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sztem jó oldalt olvastál, utána én is átnézegettem azt a blogot és a filléres részvényekkel kereskedik.
ennek ellenére maradok a lineáris mellett, mert akárhol is nézem, blogokban, könyvekben, youtube videókban, mindehol lineárist használnak, és ha a többség azt nézi, akkor én is azt fogom.

a logaritmikus lenne a logikus, de ha nem ezt szeretik, akkor leszokok róla. :)

a vonal meg lehet, hogy nem pontos, te is be tudod rajzolni, próbáld ki :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Netmaster válasza fLeSs (#2) üzenetére


Netmaster
tag

Igen, berajzoltam, azért mondtam. :)

Lényeg ami lényeg, azt használd, ami alapján eredményesebben tudsz kereskedni.

Netmaster

(#4) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Amikor egy ponthalmazra eloszlásfüggvényt, vagy trendet illesztesz, akkor nem mindegy, hogy lineáris, vagy normált a minta.
Akkor szokás lenormálni az eredményeket, ha például vannak benne kiugró értékek, amik nagyon eldobnák a lineáris átlagot, és kidobni sem akarod ezeket a csúcsokat, de tompítani akarod a súlyukat. Épp így lehet exponenciálisan is normálni, akkor még jobban kiemelkednek a csúcsok, és például nagyobb lesz a trend periodikus részének az amplitúdója, vagy épp a rá jellemző véletlen hiba értéke.
Grafikon esetében attól függ, mit szeretnél látni, de ha valami fizikai valósággal is kapcsolatot akarsz tartani, akkor szokás vizsgálódni, hogy vajon a fizikai valóságra jellemző-e valami, ami az adott elméleti függvényre. Van, amit lognormált, van amit asszimetrikus eloszlásokkal lehet jól követni, illetve van, amire lineáris, van amire log-log skálás könnyebb lineáris trendet illeszteni. Trendeknél kisebb lehet a jelentősége, mint eloszlásoknál, a te esetedben még egyszerűbb, mert ez még kevésbé kiszámítható, mint mondjuk az időjárás, így kár túllovagolni a témát.
Például elméletben a baktériumok szaporodása exponenciális sebességgel zajlik, ha ezt logaritmikus skálára viszed fel, akkor szépen látható, könnyen kezelhető egyenessé simul ki a grafikon, és lineáris egyenlettel számolhatsz. Ha a valóságban történik, akkor nem lesz tökéletes egyenes, de a vizsgált szakaszokon jól közelítheti azt. Ilyenkor érdemes például nem lineáris skálákat használni.

Hogy a pénzvilágban ez hogy működik, arról nem tudok mit mondani. :DD
Ha tippelnem kéne, én is inkább a lineárisra szavaznék, a kivesézett idióták viselkedési mintái miatt (és mert sejthetően te sem vagy arab olajmilliárdos, ez esetben mondanám, hogy nem árt tompítani a fickándozó idióták kilengésein).
De az sejthető, hogy amit a legtöbben használnak, nem véletlenül a legdivatosabb. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.