Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Ott az S&P 500 nal tenyleg szukul a 3szog de meg ott mehet 1070-1080 ig mig eleri a csucsat. Aztan meg ki tudja...

(#2) fLeSs


fLeSs
nagyúr

türelem! :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Hedgehanter válasza fLeSs (#2) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Hova man..?? :D Most ugy nez ki az 1040-es ellenallast fogja felulrol tesztelni egy par napig amit kiepiti ellenallasnak utana meg megy az 1070-80-ra (vagy ahogy te irnad, "vagy nem") :D ....

(#4) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

elso

masodik

Akkor most mar esni fogunk....?? :DDD

(#5) fLeSs


fLeSs
nagyúr

egyre inkább úgy látom, hogy a korrekció olyan gyors lesz, hogy sokan nem lesznek képesek felfogni.
SP500 950 pár nap alatt.

szerk: a Nikkei és a Hang Seng relatív gyenge az amcsi piachoz képest (nem szólva a Shanghairól). hmm.
ezek exportőrök, méghozzá az USA-ba adják a legyártott áru nagy részét. mi fog ebből kisülni?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) talmida


talmida
Közösségépítő

Nem tudom már, hogy melyik topikodban ígértem (az is lehet, hogy nem is neked :DDD ), hogy mutatok bizonyítékot arra, hogy előrelátható volt az 1929-es crash a chartok alapján. A fiam már nagyon régen elküldte nekem ezeket az illusztrációkat, (ő írta a magyarázatot is) de valahogy elfelejtettem... :U

Ha véletlenül nem neked szól az üzenet, akkor meg pláne bocsánatot kérek! Azért mégis belinkelem a képeket, hátha nem haragszol meg érte. :F Ha szemetelésnek tekinted ezt az OFF-ot, akkor csak hajíttasd ki. :D

Mégegyszer ne haragudj, ha nem a megfelelő topikba helyeztem el a képeket.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#7) fLeSs válasza talmida (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nekem nem ígérted, de nem gond, hogy belinkelted. :D
egyébként láttam már összehasonlító grafikonokat, ott 1930-ban az első medvepiaci rally szintúgy mint most kb. 50%-os emelkedést hozott (200-ról 300-ra) kb. annyi idő alatt, mint ahol most járunk márciushoz képest (akkor nov13-tól ápr16-ig).

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) fLeSs


fLeSs
nagyúr

megshortoltam az IBM-et, low-risk setup. max 125-nél zárom a pozit.
a DZZ is megvan még, az arany nem igazán döntötte el, hogy merre tovább.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) fLeSs


fLeSs
nagyúr

úgy tűnik a piac nem igazán azt csinálja, amit én szeretnék, bár még mindig nem emelkedett túl sokat ahhoz képest.
dobtam a LEAP és az UNG felét, elég sokat emelkedtek az elmúlt napokban.
zártam az IBM shortot, nem akarok "megküzdeni" a kitöréssel, a forgalom is magasnak tűnik.

ezen a héten pluszban vagyok, de így mostmár inkább az kedvezne nekem, ha esés jönne. eddig nem volt gond az emelkedéssel.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) fLeSs


fLeSs
nagyúr

az a poén, hogy az olajon meg van egy rövidtávú szimm. háromszög, amiből felfelé készül kitörni. hmm...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Herding is a social behavior; in fact, it is a phenomenon that reflects a contagious emotional, collective feeling. This feeling (positive or negative) spreads among investors progressively. If this doesn't make sense quite yet, hang in there - it will be the single most important contributor to your investment success.

hát igen... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Hedgehanter válasza fLeSs (#9) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Valoban nem, de kitartas.... :D

En mar longra vettem penteken a mese portfoliomba (nem birtam tovabb)..... :DDD

(#13) fLeSs


fLeSs
nagyúr

eladtam a VISN-et is, nem bízom benne. az egész rallyban nem bízok, már nagyon közel lehet a végéhez, úgyhogy könnyítek magamon.
aztán lehet, hogy a VISN fél év múlva 20 USD lesz. :D

vettem még FAZ-t. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) fLeSs


fLeSs
nagyúr

VISN, VISN, VISN, VISN... :O :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) fLeSs


fLeSs
nagyúr

most elég sok a shortom.
tegnapelőtt megshortoltam a RIMM-et is, mondom, duplatető, akkor eladás.
tegnap 87-nél kistoppolódtam, erre bakker ma esett 3%-ot, AH-ban meg még 11%-ot (a negyedéves jelentés csalódást okozott).
a kurva életbe...

a RIMM-mel sosincs szerencsém egy kivételtől eltekintve.
utoljára 04.29-én is vettem belőle közel a napi aljhoz, beraktam a stoppot és elmentem otthonról. a nap végén centre pontosan kiütötték a stoppomat, másnap meg kitört.

RIMM, RIMM, RIMM...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) fLeSs


fLeSs
nagyúr

lezártam az USO shortot, mert könnyen lehet, hogy egy csökkenő trendcsatorna alakult ki, annak meg éppen az alján van az olaj. ha továbbesik, nincs gond, ha visszaemelkedik a felső vonalig, akkor újrashort.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) fLeSs


fLeSs
nagyúr

lezártam az összes shortomat és a shortoló ETF-eket is. ezeken volt egy pici bukó, de a többi shortom jól sikerült és végülis így ezen a héten simán pluszban vagyok.
a shortjaimmal nem éreztem magamat jól ebben a bikapiacban, nem akartam őket a jövő hétre átvinni. talán korai volt, mert továbbesnek az indexek, de nem érdekel, a profitot meg akartam védeni, és már amúgyis túl sok volt a pozi.
megvárom, hogy mi történik a következő napokban.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) stangli


stangli
senior tag

úgy érzem fordul a kocka... javíts ki ha tévedek...

(#19) fLeSs válasza stangli (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fLeSs


fLeSs
nagyúr

belevettem 4 részvénybe: CF, HXM, MICC, SLAB.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) stangli válasza fLeSs (#19) üzenetére


stangli
senior tag

harmadik napja esik lassacskán amerika tőzsdéi, az olaj is, arany is... a kisebb részvények is szárnyaltak ami a régi nagy guruk szerint is egyet jelen azzal hogy a piac az utolsókat rúgja és kezd beérni a korrekció...

(#22) fLeSs válasza stangli (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az arany a csatorna tetejéig felkúszott, onnan korrigál, nem tudta áttörni.
ha áttöri, akkor szárnyalni fog. majd írok róla.
az olajról is.
egyelőre csak egy gyenge korrekcióról van szó, az emelkedő trend sehol sem sérült.
az a három nap csak 2 nap, mert tegnapelőtt igazából oldalazás volt (vagyis volt egy tüske, aztán esés), igaz mínuszos lett, de ennyi emelkedés után emiatt még nem kell világvégét kiáltani.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) Hedgehanter válasza fLeSs (#15) üzenetére


Hedgehanter
őstag

RIMM, RIMM, RIMM... :DDD :O

(#24) fLeSs válasza Hedgehanter (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ja, pár percig idegesített a dolog, de csak azután, hogy AH-ban beomlott. amikor kistoppolódtam napközben és elment 88-ig még örültem. :D
van ez így.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Nagyon ugy nez ki hogy elmegy az S&P az ek tetejeig ami meg vagy 2 het....

(#26) fLeSs


fLeSs
nagyúr

MICC-ből kistoppolódtam (centre pontosan a napi minimumnál :D), a többi még megvan. túl sok mindent nem csináltak.
amúgy vettem a múltkor THI-t is, az is megvan még.

tegnap vettem CIT-et 1,85-ért, záráskor eladtam 2,2-ért, nem akartam megtartani, mert egy junk-részvény. azért pár percig filóztam rajta, mert elég vonzónak tűnt, de végül eladtam, mert van a grafikonon egy eső trendvonal, ami 2,25-2,30 közé esett a mai nap, mondom este felnyomják addig, aztán reggel meg már mínuszban lesz, úgyhogy inkább passz.. :D mákom volt. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) fLeSs


fLeSs
nagyúr

btw átnéztem jópár részvényt, és rengetegnek törik meg az emelkedő trendje a mai napon, vagy már tegnap megtört. a nyersanyagos szektorban rengeteg a bearishnek tűnő grafikon, azok közül is az agricult igazán gáz (POT, MOS, MON, SYT). az acélos részvények letörtek (AKS, X, MT közel jár hozzá), ami csak azért érdekes, mert ugye az acél együtt mozog a gazdasággal, sok acél, sok építkezés, fellendülés, recesszióban meg nem kell acél.

SLAB-om épp az emelkedő trendvonalon van, meg bele lehet látni egy bull-flaget is. holnap kiderül, hogy mivan.

földgázt figyelitek az utóbbi időben? :D

szerk: olaj bear-flagezik, nemsokára esni fog.

szerk2: olajkitermelők is bearishek, CVX, BP, COP. a XOM vmerre ki fog törni, sztem lefelé megy majd ha az olaj tovább esik.
az indexekben (SP500, DJIA) elég nagy a kitermelők súlya, szal sztem egyelőre vége a bulinak.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Hedgehanter válasza fLeSs (#27) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A gaz eleg szepen ment az elmult ket hetben remelem megvan meg... :DDD

Az olaj meg ahhoz kepest hogy esni keszul 5.5% ment ma es mar megint 70 folott van..

Nem tudom mennyiszer kell erintenie egy indexnek egy pontot hogy ellenallas alakuljon ki de az S&P-nak az az 1042-46 mar lassan az lesz....

(#29) fLeSs válasza Hedgehanter (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

UNG még megvan, a fele.
a múltkor a nagy esésben vettem 9,5 USD-ért egy csomót, előtte meg 12-ért, szal leátlagoltam elég szépen, de ez nem részvény, nem mehet csődbe mint egy vállalat, szal nem gondolkodtam sokat a dolgon. :D

az olaj számításaim szerint már "sell the rallies" módban van, ha ma elmegy 71,5-72-ig, akkor megshortolom. holnap már kevesebb helye lesz az emelkedésre, holnapután meg mégkevesebb. ez egy eső csatorna, de nézhetjük bull-flagnek is, bár annak túl széles. mivel eső csatorna, ezért a tetején meg kell shortolni.

az SP500 az emelkedő trendvonalon bénázik már napok óta. általánosságban véve ez nem jó előjel, mivel a trendvonalakról egy erős, emelkedő trendben lévő részvény általában gyorsan visszapattan tehát nem "libeg" rajta/körülötte, mint ahogy azt most látjuk.
de az is tény, hogy az órás charton jól látni, hogy van egy bull-flag.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) Dany007


Dany007
veterán

Lassan jöhetne egy olyan grafikon, mint amilyen év elején volt. Hány % nyerő - vesztő... Szal, hogy hogy állsz és hogy alakult... Csak kíváncsiságból... :)

(#31) fLeSs válasza Dany007 (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ilyen grafikon nem lesz, mert már nem vezetem ezt ilyen heti rendszerességgel. mindjárt írok egy postot, benne lesz az is, hogy miért.
btw kb. a kezdőtőkémnél vagyok. :D szal nem jutottam előrébb semmit, csak tapasztalatot sikerült szereznem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.