Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Jó teszt, köszi! :R
Egész jó áron jutottál hozzá, a bolti ára borzalmas. Nekem csak sima FlashVoyager van, de sebbességben nem marad le annyira a GT-től :N

(#2) FireKeeper válasza ThaBoss (#1) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Köszi! :R
Most láttam, hogy a bolti ára ipnban 17k, hát az kész rablás, ha tartósan ilyen drága lesz, visszavonom az ajánlást :) Ez a 9-10ezer még pont az az ár, amiért még ez a sebesség is megéri, de ha nincs garancia arra, hogy az enyémnél tempósabbat kapsz (és bizony nincs) akkor nem éri meg ennyit kiadni rá... :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3) grabber


grabber
addikt

Pár mb/s-ért én nem foglalkoznék ennyit.
Külső HDD és nagyobb és gyorsabb,persze olcsóbb csak ár/érték arányban :)

(#4) blattida válasza FireKeeper (#2) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor szerinted mit kapsz 9-10 ezer forintért, ami ekkora kapacitású, legalább ilyen gyors, de inkább gyorsabb írásban, rendelkezik ilyen minőséggel és garanciális háttérrel és persze új?? :F

Szerintem semmit. :N

Valóban jó lenne, ha a flash tárolók olcsóbbak lennének, de jelenleg ez van...

Nem igazán értem a problémát...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5) FireKeeper válasza blattida (#4) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Ja, most látom ám, hogy elég félreérthetően fogalmaztam, én a 17ezres új árát nem tartom elfogadhatónak, amennyit én adtam ki érte, az teljesen rendben van :)
Mod: a cikk írásakor amúgy 14ezer valahányszár forint volt újonnan, az még nem volt olyan vészes..

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Szerintem az írási sebesség csökkenését a TRIM parancs hiánya okozza, ugyanis flashmemóriánál csak jóval lassabban lehet egy már adatot tartalmazó blokkba írni és attól, hogy te(látszólag) letörlöd róla az adatot, az valójában ottmarad a pendriveon.(format után is)
Az újabb SSD-k már támogatják, hogy az oprendszer megmondja nekik, hogy mi az ami tényleg adat és mi az ami már szemét és így azokat a blokkokat amiket az OS üresnek tekint(szabad hely) ténylegesen letörli a háttérben és nem lassul be egy idő után az írás.

(#7) PowerBuldog válasza FireKeeper (#2) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Én a sima 16gb Voyagert vettem 1.5 éve 10e Ft-ért.
Azóta jött rá ugye az Artisjus féle kapacitás adó, így már a pendrive árából is x összeget az adó tesz ki.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8) Gab


Gab
senior tag

akinek fontos a gyorsaság és van is pénze rá...van 32GB -os verziós is
corsair pendrive

[ Szerkesztve ]

(#9) ByB


ByB
addikt

Több éve használok Flash Voyager GT-ket, először egy 8-ast, most egy 16-ost és sajnos mindkettőnél találkoztam két hibával, amit vásárlás előtt érdemes figyelembe venni:

1. Egy idő után a test és a kupak kapcsolata meglazul, ezért könnyen lejár a tető, ergo elhagyható.

2. Egy idő után, ha az ember nem figyel, hogy az aljzatból való kihúzáskor picit se mozgassa oldalra, akkor kontakthibássá válhat a kütyü.

Ettől függetlenül szeretem és második példányra már jobban vigyázok, illetve bízok benne, hogy a következő generációnál kijavítják-e két hibát.

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A PH!-s plecsnit még mindig nem használjuk saját teszteknél. Attól még, hogy nincs alatta a link, ott a PH! logo. ;)

(#11) FireKeeper válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Igen, direkt levettem a hivatkozást a logó alól, de lecserélhetem, ha gond. Kit kéne megkérdeznem ez ügyben?
#Madárpók: akkor gondolom ezt a TRIM dolgot a gyári beállításnál kapja meg, és utólag nem tudom rajta visszakapcsolni...
#Grabber: igen, igazad van, de cserébe nagyobb és nehezebb is, még az 1,8"-asra sem lehet azt mondani hogy bármilyen zsebben simán elfér, plusz a jó random acces miatt a gyors flash tárolókat jól lehet windows turbo boost-ra használni.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#12) devast


devast
addikt

Az én időmben még slc flash csipekkel szerelték a GT-ket... kicsit lelombozó, hogy az elmúlt 3 évben visszafele fejlődött a corsair ezen terméke.

[ Szerkesztve ]

(#13) FireKeeper válasza devast (#12) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Nagyon szép... Sajnos most már ritka az ilyen jó eredmény, vagy pedig olyan pendrive produkálja, amit nagyon magas felárral kínálják az alap modellekhez képest, annyit meg (ahogy arra Grabber rámutatott) tényleg nem ér meg... Mondjuk a GTR lehet hogy tud ilyesmit, de az meg ugye más kategória...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14) Gercsa


Gercsa
senior tag

Üdv!

Anno mikor pendrive vásárlás előtt álltam, én is elgondolkadtam a flash voyager-en, de kb. ugyanaz volt a helyzet mint most, nem ér ennyi pénzt.

Nem akarok nagyon reklámozni, de jóval olcsóbb még mai valutaárak mellett is pl. ez

Illetve nem is olyan rég még 9000HUF-ért vesztegették az Asus Eee Pc-hez szánt 1.8" 30GB-os külső vinyóját, nagyon kellemes méretekkel, behúzható usb csatlakozóval.

De szerintem aki ma már gyors usb eszközökben akar gondolkodni, annak nemsokára valószinűleg elérhető áron lesz USB 3.0

Sajna a Flash Voyager kora lejárt, egy időben etalon volt, ez tény, de mára történelem.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#15) FireKeeper válasza Gercsa (#14) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Igazából csak pont ugyanannyi történt a GRT-rel és a GT-vel, mint anno mikor a GT megjelent és leváltotta a sima flash voyagert. Egyszerűen most már nem érdeke a corsair-nek, hogy a GT kellően gyors legyen, mivel házon belül már a GTR a sebességbeli király.
Tényleg nem rossz cucc amit mondasz, de szerintem a pendrive-oknak akkor is van létjogosultságuk az usb-s adattárolók között, mivel nagyon könnyen hordozhatóak, meg egy vinyónál akárhogyis próbálkoznak, azért pendrive méretűek sose lesznek. Az USB3.0 meg szerintem nem igazán olyan ütemben terjed, ahogy az várható lenne, de lehet hogy csak én vagyok türelmetlen.
Ami engem személy szerint nagyon érdekelne, az egy jó sebességű kicsi pendrive, mondjuk Corsair Flash Voyager GT mini :) Talán egyszer csinálnak egy olyat is, elvégre is a survivorból is lett GT, sőt még GTR is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16) veector válasza devast (#12) üzenetére


veector
senior tag

kicsit lelombozó, hogy az elmúlt 3 évben visszafele fejlődött a corsair ezen terméke.
Hogy ezt hogy csinálják :F

(#17) FireKeeper válasza veector (#16) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

SLC helyett MLC flash chipeket használnak, és még az is lehet hogy a vezérlő chip is le van butítva (illetve hogy nem dual channel-ben mennek a chipek).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a tesztet!

Nem tudtam, hogy "direkt" rontott a Corsair a GT sorozat teljesítményén, köszi, hogy tudtomra hoztad. Már régóta tervezek egy pendrive-ot venni, eddig ez volt az egyik befutó, de most elgondolkodtattál, hogy tényleg jó ötlet-e.

(#19) devast válasza FireKeeper (#13) üzenetére


devast
addikt

Ez egy ősrégi 2 gigás GT mérése különben :) Piszok gyors, csak már kezd kicsi lenni :(

(#20) Jhonny06 válasza FireKeeper (#11) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem nem gond, csak a modik szoktak szólni ez ügyben. :)

(#21) FireKeeper válasza ^Clown (#18) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Ez a jelenség amúgy nem csak Corsair-nál figyelhető meg, a másik régi nagyágyú, az A-Data PD7 is elég lomha tud lenni mostanság (volt olyanom is), ami meg tényleg gyors (OCZ Rally Turbo SLC, OCZ ATV SLC, Sandisk Cruzer Contour, Corsair GTR-ek) az iszonyat drága, szóval ha olcsón akarja megúszni az ember, akkor bele kell számítani a rizikót, meg a családon belüli szórást is (volt nekem is 2gigás FV GT-m, és csak 24/17-et tudott, pedig akkor még a 30/20-as darab sem volt ritka)
OFF: egy Patriot Xporter-t viszont még szívesen kipróbálnék, hasonló árazásban van, és hasonlóan nagy teljesítményt ígér, kíváncsi lennék, mit tud...

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#22) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nekem van egy 4GB-os GT-m ami 20/22 MB/s (irás/olvasás) sebességet tud.
Nemrég vettem egy 32GB-os GTR-t. 25/33 MB/s, tehát elmarad a gyári adatoktól, de nem vagyok csalódott a legkevésbé sem.
Viszont, ami tesztet láttam a 16-os GT-ről, ott az írási sebesség 22 MB/s volt, az olvasási pedig ha jól emlékszem 26. Lehet, hogy kifogtál egy gyengébb példányt, de ettől függetlenül ezek még mindig jó értékek (szerintem). És nem szabad elfeledkezni az 5 év garanciáról sem!
Minden esetre a teszt tetszik! Jó ötlet volt megírni, mert úgy gondolom, hogy ez a méret most nagyon aktuális. Jobb ár/GB aránnyal rendelkeznek, mint a 8GB-os cuccok.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) SP!T


SP!T
addikt

Nekem is ilyen pendrive-om van, szinte tök ugyan ezzel a konfiggal! Ugyan ezeket az eredményeket éri el! Próbáltam többel is (4db), de a maximum írási sebesség 16mb/s volt a többsi 12-14-el ment a nagy fileoknál! Ismerősöm 4GB-osa viszi a 20mb/s írást. Reménykedtem megközelíti, de hát nem! :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#24) SP!T válasza FireKeeper (#21) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem van egy 8as Patriot Xporterem! Ugyan azt tudja mint a Corsair 16 GT kb.. 13MB/s írás helyett olyan 11-el viszi a nagy fileokat.

Bocs a dupla hsz-ért! :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#25) FireKeeper válasza SP!T (#24) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor valószínűleg az is egy MLC-s pen dual channel-es vezérlővel, mint a Corsair GT, vagy az új PD7-ek

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26) SP!T


SP!T
addikt

Valószínüleg.. De röhej, akkor a Corsair Voyager sima és a GT közt valójában mi különbség van? Semmi... Talán jobban kiválogatják és jobb 1-2MB/s-el?! :U

There's a device that I've been using called a whoop.

(#27) ClioRS


ClioRS
őstag

Most vettem iponban egy Samu 2,5-ös 640gigás vinyót 18-ért, plusz 2ezer hozzá egy külső ház. 20ezerből jóval több adat tárolására alkalmas cuccom van, igaz kicsit nagyobb méretű. :U

(#28) Tikakukac


Tikakukac
titán

8 gigás változatát volt alkalmam megnézni. A gyári progit amit adtak leformáztuk és utána tutin hozta is a táltos paripa szintet. Amint kihúztuk és visszadugtuk megint, éppen csak jobb volt a mezei példányoktól. Nekünk nem sikerült rájönnünk mitől, kipróbáltuk 4 oprendszeren, vagy 6 gépen mindenféle beállítással meg amit csak lehetett, így maradt :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) FireKeeper válasza Tikakukac (#28) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Misztikus egy pendrive az biztos... :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Ugyanez van nekem kb 1,5 éve és anno vettem 12k-ért :Y

Ez volt az elsö pendrive-om szal nincs igazán viszonyítási alapom. Kb ugyanezt tudja az enyém is, bár az apró fájlok qrva lassan íródnak nálam is.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#31) jeni válasza Jaffafa (#30) üzenetére


jeni
félisten

én is annyiért vettem még a digitallboltban tavaly előtt
csak kényszerből vettem mert a 4 gigás ugyanilyen márkában ami kék házas nem GT az kicsi volt már
egy HDD még ha méretes is azt jobban megérné főleg ha a 500 gigás Samu F3-s 105J 12 körül van

[ Szerkesztve ]

(#32) TOM!K@


TOM!K@
tag

Nekem egy 2007. áprilisában vásárolt 2gigás GT-m van
az alábbiakat produkálta egy fujitsusiemens notiban (esprimo v6505, vista alatt)

(#33) FireKeeper válasza TOM!K@ (#32) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igen, a régi GT-k ilyen veszettek voltak, nyilván ott még nem sajnálták nekik az SLC chipkeket :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#34) Szpisti


Szpisti
addikt

Azért annyit még hozzátennék, egy ilyen pendrive-ot véletlen elejtesz mi baja lehet? Ejts le egy külső hdd-t, és nézzük meg annak mi baja lesz... Még akár be is gumizhatod ilyen vastagon, kötve hiszem, hogy hibátlan marad... Azért ez egy lényeges különbség...

(#35) aram01


aram01
nagyúr

jó teszt lett köszönjük :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) FireKeeper válasza Szpisti (#34) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Igen, itt egy példa a pendrive-ok elvitathatatlan erényei közül.
A többiektől köszönöm a dicséreteket :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#38) Sanya


Sanya
nagyúr

sokat túlél ez a kis pendrive stress test

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) zazahoho


zazahoho
őstag

ha már ennek a tesztnek a felét meghibásodás nélkül elviseli,örök darab maradhat ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#40) jubilleum


jubilleum
senior tag

Ez a tökéletes adathordozó.
Még ott is életben marad ahol gazdája már nem:D
Egyébként a vízen fennmarad?

(#41) buherka


buherka
addikt

Már most szólok a cikkírónak, hogy a kupakját baromi könnyen el lehet hagyni, főleg ha nyakba akasztóval használja. Nekem a sima Voyager (kék) 8GB-os verzió van.
A céges parkolóból hozták vissza nekem a kupakot egyszer, mert ott esett le róla…valamint állandóan keresgéltem, hogy hol van az asztalon.

Én úgy rögzítettem, hogy egy vastagabb varrótűvel átfűztem egy kicsit erősebb bőrvarró cérnát a kupak tetején...ahol az a kis perem van, és rákötöttem a cérna másik végét a végén lévő akasztóra. Teljesen kultúráltan néz ki.
Valamint egyáltalán nem vízálló a kicsike, inkább legyen cseppálló...jóindulattal.
Kollégám megáztatta a táskájában a 4GB-os tesóját...úgy beázott, mint a pics@.
Ilyenkor egy lapos fogóval ki lehet a gumiruhából húzni az egész nyomtatott áramkört és meg kell szárítani.
Valamint ezt is már hamisítják...sajnos. Már tele van a piac replika verziókkal.

Viszont már ha valakinek kicsit nagyobb tárhelyre van szüksége, akkor sokkal jobban megéri venni egy Samsung S1 mini külső 1.8"-os kis vinyót. Ebből a 120GB-os verzió 17K-ba kerül és sebességben is kenterbeveri a pendriveokat. Nekem van egy és pont 2X akkora, mint ez a Flash Voyager...tenyeredben is elfér olyan kicsi. Kis bőrtok, és rövid valamint hosszú USB kábel is jár hozzá. Hozza a 25MB/sec írási/olvasási sebességet.
1000X jobban megéri, mint egy pendrive és ugyan úgy befér az övtáskádba vagy a zsebedbe.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#42) FireKeeper válasza buherka (#41) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Mivel kifelejtettem és elég sarkallatos pont, ezért belevettem a kupakról szóló tapasztalatokat!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#43) kpal


kpal
veterán

jó lett a teszt ! ;) Kiváncsi lennék egy ilyen tesztkeretében mit tud a 128Gb-os GTR. :)

(#44) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Hát, nem tudom mit sírunk, az usb szabvány úgyis lefogja ezeket is 30mb-nál, ismerősöm is vett szuperjó egyterás vinyót külső keretben, aztán csodálkozik hogy a 30mb/seccel egy örökkévalóság megtölteni...
Szóval csodák nincsenek.

Csak hogy ne legyek teljesen off, nekem kingston data traveller II plus volt/van, és az kb stagnáltan 25/25MB/sec körüli értékeken ír/olvas, szóval nekem bevált. De persze a corsair is tökéletes arra amire kell. Bár én az olcsó 2,5"os vinyók világában nemsok értelmét látom már a pendriveoknak.

(#45) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

A kupak nálam is leesett és el is veszett! Tudja valaki hogyan lehet ezt pótolni? Gondolom nem lehet külön kupakot kapni. Vagy nincs itt valaki olyan, akinek meg pont a kupak maradt meg és a másik része veszett el?

(#46) buherka válasza zeorsdfd (#45) üzenetére


buherka
addikt

Radírból faragjál egyet...mást sajna nem tudok javasolni. :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#47) killipoly válasza kpal (#43) üzenetére


killipoly
aktív tag

Esetleg valakit erdekel egy top 128gb-os GTR?:)

[ Szerkesztve ]

(#48) gooool


gooool
őstag

Nekem sima 8-as Flash Voyagerem van és nagyon imádom.Gyors és strapabíró. :)

Üdv, Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.