Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) proof88


proof88
addikt

Hardveres gyorsítással kedvesebben mosolygott a nőci! :R

(#2) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az 1080p-s videó tök szép pöttyös, a 720p-s nem, ez mitől lehet?

Véleményem szubjektív...

(#3) stevve válasza proof88 (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, biztosan ő is szereti, ha hardveresen támogatják. :DDD :P

hackeeeee:
Az mit takar, hogy pöttyös?

[ Szerkesztve ]

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Höh, nálam baromi bugos a Quadro nvs 140M-emmel (8400GS). :U
Cserébe jobban leterheli a VGA-t, mint a szőrös fánk. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) hackeeeee válasza stevve (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amikor pl. rossz a codec. Szétfolyó pixelek, néha más színben, és hasonlók... A 720p-sben semmi hiba nincs.

Véleményem szubjektív...

(#6) Lars


Lars
őstag

No mindjárt kipróbálom az asztali gépen.
Bár az az elsődleges problémám a flash gyorsítással, hogy pont ott lehet kihasználni, ahol már nincs is szükség rá. Az intel videókártyákkal ellátott kis gépeket kivéve természetesen. Nekik ez jól jön, de pl egy régebbi laptop tulajdonosnak, akinek már kezd kevés lenni a proci a számoláshoz, na ott tuti olyan még a videókártya, ami nem " segít " a lejátszásnál.
Mindezektől függetlenül köszönöm a kimerítő tesztet :R
Meg is kínzom az asztali gépet vele :)

(#7) PuMbA


PuMbA
titán

Olvastam az Anandtech-en,hogy egy reboot jót tesz a 10.1 install után és most már nem fagy le nekem így.
Szóval 780G-vel: a tesztben lévő 720p-s videó tökéletes,az 1080p-s videó kockásodik és szaggat

hackeeeee: nekem is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) stevve válasza lezso6 (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Sajnos van egy bejegyzés a known issues résznél a release notes-ban az NVIDIA ION (MCP79) és GeForce 8400GS (G98) GPU-kra vonatkozóan, ami felvet 1-2 problémát. :(

hackeeeee és PuMbA:
Nekem akkor voltak zöldes csíkok, blokkok meg akadozás az 1080p-s részletben, amikor kettőt próbáltam futtatni egyszerre belőle. Na akkor ledobta a láncot. Van még benne bug azért rendesen.

Milyen böngészővel nézitek? Nekem IE8, FF volt a tesztalany. Egy videó esetén minden jól ment.

[ Szerkesztve ]

(#9) hackeeeee válasza PuMbA (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, ugyanez a kockásodás van nekem is, csak 4870-nel... :U

Akkor ok, nem vagyok egyedül a gondommal.. :DDD Poénból visszaraktam a sima 10-es, proci támogatással hasít mint a szél...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10) forras2


forras2
őstag

hmmm :U
Köszi :R

Nekem ilyen zöld színes kockák, meg elmosódás szerű valamik akkor szoktak lenni, ha nincs fenn rendes kodek az adott lejátszó programhoz :U

(#11) Lars


Lars
őstag

No hát megkínoztam a gépet, nekem a videók szépen folyamatosan mennek, nincs kockásodás, se semmi. A nevem alatti konfiggal próbáltam, és win7 IE8 kombóval.
Mondjuk a prociterhelést nem vettem észre hogy változott volna. A GPU terhelés GPU-Z szerint ugyanaz szinte mindkét esetben. ( 3-4 % )
No mind1, ha nem árt, akkor biztos hasznos, szóval egyelőre marad fent :)

(#12) tikodi válasza Lars (#6) üzenetére


tikodi
tag

így van, én pl nagyobb hasznát venném a 3500+-on 7600gs-el mint valaki egy vadiúj configgal, de hát evvan.

(#13) stevve válasza Lars (#11) üzenetére


stevve
nagyúr

Biztos, hogy fent van rendesen a 10.1? A GPU-t azért picit jobban megterhelné az 1080p szerintem.

tikodi:
Gondolom a végleges verziót jól optimalizálják és akkor a gyengébb GPU-k is be tudnak segíteni a munkába. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kár, hogy a régi inteles vga-kat nem támogatja, pl. X3100 és GMA950. Netbook tulajok örülhetnének.

Egy kis hibát javíts kérlek: "Intel, nVidia és ATI tulajok tehát bátran tesztelgethetik az új Flash Player-t és minden eredményt szívesen veszünk a fórumon, legyen az ION, GMA X450HD vagy akár 780G, hogy csak az integrált megoldásokat említsem."
X4500HD akart lenni gondolom.

Köszi az alapos tesztet! :R

(#15) hackeeeee válasza forras2 (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Milyen VGA-d van? Úgy néz ki, hogy akkor az ATI-sok szívnának az 1080p-s videókkal? :U

Véleményem szubjektív...

(#16) stevve válasza ^Clown (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

Egy laptopban azért kipróbálom majd az X3100-at, bár nem fűzök hozzá túl sok reményt. Majd kiegészítem vele a cikket, ha említést érdemel.

Javítottam az X4500-at, köszi. :R

hackeeeee:
A teszt ATI-val készült. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17) Lars válasza stevve (#13) üzenetére


Lars
őstag

Ezt írja a doboz, hogy ez van fent " You have version 10,1,51,66 installed "

(#18) ^Clown válasza stevve (#16) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi előre is! :R Majd én is felpakolom egy MSI Wind U100-ra (GMA950), de sokat nem várok tőle.

[ Szerkesztve ]

(#19) PuMbA válasza ^Clown (#18) üzenetére


PuMbA
titán

GMA950-nel nagyon felejtős az egész. Még Transform&Lightning egysége sincs (processzor számol majdnem mindent,egyébként még a DX7-et sem tudná), egy Geforce 1-nek már volt ilyen egysége.

"The GMA 950 shares the same architectural weakness as the GMA 900: no hardware geometry processing. Neither basic (DX7) hardware transform and lighting, nor more advanced vertex shaders (DX8 and later) are handled in the GMA hardware."

[ Szerkesztve ]

(#20) hackeeeee válasza stevve (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jha télleg. :)

Hát akkor nem tom, most itt hirtelen ketten tapasztaljuk ugyanazt a jelenséget. Böngésző gond is kizárva, megnéztem IE8-al is, azzal is fenn áll a hiba.

Véleményem szubjektív...

(#21) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Kipróbáltam mindkettőt, és semmi változás nincs a processzor használatban egyik konfigurációmon se...

(#22) hackeeeee válasza WonderCSabo (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem lemenet 15% körülre az 1080p-ssel, dehát nem volt vmi túl szép látvány,így visszaraktam a simát...

Véleményem szubjektív...

(#23) bozont válasza Lars (#17) üzenetére


bozont
veterán

Legfrissebb driver is fenn van a kártyához? Pl az AMD is csak a 9.11-től támogatja ezt a funkciót, de ez talán a cikkben is benne van így gyorsan átfutva.

Mindenesetre én megvárom a végleges stabil verziót, mert ez a kis Athlon II jól bírja a gyűrődést. :C Igaz, hogy 3.4GHz-en jár 3 helyett, de elindítottam kettőt is az 1080p-s videóból és szép folyamatos maradt a lejátszás, igaz a proci terheltség 90-100% között ugrált. Viszont 3 videónál már megfeküdt a drága, de egyszerre úgy is csak 1 videóra tudok koncentrálni szóval még az alapórajel is bőven megtenné.

[ Szerkesztve ]

(#24) hackeeeee válasza bozont (#23) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 9.12 hotfix, és legfrisebb DX.

Véleményem szubjektív...

(#25) ^Clown válasza PuMbA (#19) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

(#26) stevve válasza Lars (#17) üzenetére


stevve
nagyúr

Na, akkor az egész jó eredmény. :)

PuMbA:
Hát igen, a 950 nem mai csirke már... :)

hackeeeee:
Megpróbálom akkor kideríteni, hogyan lett kódolva ez a videó... ha sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#27) WonderCSabo válasza hackeeeee (#22) üzenetére


WonderCSabo
félisten

T6600-on, 720p 30%, 1080p 70% körüli CPU kihasználtság hardveres gyorsítást bepipálva és kipipálva is. :Y

(#28) Lars válasza bozont (#23) üzenetére


Lars
őstag

Igen, pont tegnap raktam talán fel a legújabb drivert, mert olvastam a PH-n hogy bizony van új :)
A proci nekem is bőven elég hozzá, a laptopomon lenne igazi jelentősége ennek a gyorsításnak, de a 7300go nem segít a procinak sajna :U

(#29) Lars válasza stevve (#26) üzenetére


Lars
őstag

Ártani nem használ, szóval megtűröm amíg nem jön ki újabb, vagy ezzel nem lesz gond. Lejátszásnál probléma nincs, szóval részemről a fáklyás menet :)

(#30) doktordrog


doktordrog
aktív tag

"A Linux-osok sem szenvednek hiányt variációkban, ők több kernel közül válogathatnak:
Red Hat® Enterprise Linux (RHEL) 5, openSUSE® 11, Ubuntu 7.10 vagy későbbi vagy 8.04, illetve későbbi."

Ez mit jelent? :)

(#31) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Sima UVD-vel miért nem kompatibilis? Ha UVD2-vel megy, akkor miért nem lehetett megírni úgy, hogy mondjuk még a HD3xxx széria is támogatott legyen? Báhhh...

Harrrr!!!!

(#32) stevve válasza doktordrog (#30) üzenetére


stevve
nagyúr

Azt, hogy elvben ezeken a linux verziókon megy, de egyiken se próbáltam, egyik kernellel sem, így elég általánosan fogalmaztam a release notes és a sysreq alapján. :)

Ndruu:
Ezt igazán én sem értem, de talán a végleges verzió kicsit rendezi a kompatibilitás dolgát is.

[ Szerkesztve ]

(#33) Laci.M


Laci.M
senior tag

Netbookokra kéne kitalálni valami ilyesmit. Mostanában úgyis rengeteget adnak el belőlük.
(Igen hazabeszélek :) ) GMA 950 :O

Aláírás

(#34) stevve


stevve
nagyúr

Tettem az 1080p-s teszt végére egy kis frissítést arról, hogy hogyan lett kódolva a videó. Így talán kicsit közelebb kerülünk ahhoz, miért jön elő a megjelenítési hiba.

doktordrog:
javítva... balga voltam és figyelmetlen. :R

[ Szerkesztve ]

(#35) Findzs válasza Lars (#6) üzenetére


Findzs
addikt

teljesen egyetértek

újra egy felesleges fícsőr :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#36) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a 720p hasít, de az 1080p-s csak egy zöld kása, néha-néha elővillan valami a képből is. HD 5850 + Catalyst 9.12 hotfix, Win7 x64

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37) stevve válasza janos666 (#36) üzenetére


stevve
nagyúr

Volt restart a Flash install után? Megnézem másik böngészőben is? Lehet, hogy nálam valami furcsaság munkálkodott, de ha egy instance-ot játszottam le belőle csak, akkor simán ment, ahogy a kép is mutatja. :F

Nekem a gépen nincs egyetlen codec sem, csak MPC-HC, AC3 és ennyi. Nem lehet, hogy egy splitter vagy valami codec beleszól azoknál, akiknél hibás?

[ Szerkesztve ]

(#38) janos666 válasza stevve (#37) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most rápróbáltam megint (böngésző restart sem volt közben), és hibátlanul fut az 1080p-s is, 20 és 25% közti CPU használatot látok a firefox.exe alá (de egyenletesen firkálnak a magok, nem 1 jár csúcsra, a többi meg henyél...).

Be vannak kapcsolva a tálcaikonok, nem tűnt elő sem a haali splitter, sem az ffdshow.

UPDATE: bezártam a fület, újranyitottam, és megint zöld. Ez tök randomnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#39) stevve válasza janos666 (#38) üzenetére


stevve
nagyúr

:C

UPDATE:
:O

(#40) janos666 válasza stevve (#39) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

4. megnyitásra megint jó, 5.-re már ismét zöld szóval eddig követte a: rossz, jó, rossz, jó, rosz sorozatot. Ez már nem lehet véletlen. :DD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41) stevve válasza janos666 (#40) üzenetére


stevve
nagyúr

Akinek nem megy az 1080p-s, annak itt egy másik, ami DXVA-s. Ezzel megnézitek?

New Moon Scene 1080p

infó:
Formátum : AVC
Formátum/adatok : Advanced Video Codec
Formátum profil : High@L4.0
Formátum beállítások, CABAC : igen
Formátum beállítások, ReFrames : 3 képkocka
Adatsebesség : 3 559 Kbps
Legnagyobb adatsebesség : 7 504 Kbps
Szélesség : 1 920 képpont
Magasság : 800 képpont

(#42) lezso6 válasza stevve (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az enyim még a G86-os 8400GS megfelelője, megpróbálok egy restartot.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43) acélkemény


acélkemény
tag

Nekem nem jott be a beta. facebook alatt az akvárium-emulátor bugzik tole, más is tapasztalta ezt win7 x64 alatt? :U :D

(#44) lezso6 válasza stevve (#41) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ablakban jó, 20-30% CPU, kirakom teljes képernőyre, elkezd 10 fps-sel cammogni. Aztán ha visszarakom ablakba, akkor is szaggat. :D Pedig a T7500 @ 2.2GHz szerintem nem olyan gyenge. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#45) stevve válasza lezso6 (#44) üzenetére


stevve
nagyúr

Elsődlegesen teljes képernyős gyorsítás lenne a célja, de ahogy látom, abba bele is törik a foga akkor nálad.

Kapcsold ki a gyorsítást, úgy is akadni kezd teljes képernyőn?

[ Szerkesztve ]

(#46) lezso6 válasza stevve (#45) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát amúgy MPCHC-ban is szaggat a DXVA valami bug miatt. Mert ha kikapcsolom az Aero-t, akkor megjavul. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47) stevve válasza lezso6 (#46) üzenetére


stevve
nagyúr

Akkor meglehet, hogy kevés a memória nálad - az a része, amit a VGA le tud foglalni; tudsz még adni a neki?

[ Szerkesztve ]

(#48) lezso6 válasza stevve (#47) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

128 mega kevés? :F De legalább GDDR3. :D Amúgy elvesz 1 gigát a rendszerből is. Most próbálkozom többféle driverrel, hogy melyikkel megy talán.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49) stevve válasza lezso6 (#48) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem minden esetben elég, inkább így mondom. Például a nem DXVA-s cuccok 256 MB-nál több videomemóriát igényelhetnek a CUDA-t tartalmazó nV kártyákon.

(#50) janos666 válasza stevve (#41) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, ezzel már nem bugzik, és a CPU használat is még harmatosabb. Ez érdekes módon konkrétan a 4. magot szúrja ki magának, és azt járatja meg ~15%-ra, a többi alig firkál. Ehhez 6-8% körüli GPU használat társul.

(#49) stevve - Ahogy én figyeltem, a legtöbb CUDA alapú program 190Mb körüli VRAM allokálásával indult meg nálam, ami esetleg nőtt. Nem véletlen hogy többször is 256Mb a limit hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.