Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Egy Réz András veszett el benned. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Crystalheart válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Crystalheart
senior tag

+1 :DDD:DDD

(#3) Иван


Иван
őstag

Számomra a sci-fik mindig is novellák vagy rövid elbeszélések maradnak, egy hülye ötlettel.

Lásd:
50-ik/200-ik gyűjtemények a Galaktikától. 200-ikban a kedvencem amikor az emberek mechanikai szerkezetek és a légnyomás miatt élnek, meg amikor a rovot templomba jár.
Doctor Who: Midnight, esetleg Blink.
Clarke: a gyerekkor vége.
Torchwood: Miracle Day (bár ez akciósabb).

Mind-mind egy-egy abszurd alapötlettel operálnak, valamelyik csak pusztán szórakoztatásra van (DW, TW), valamelyik meg komoly kérdéseket vet fel.

Hajrá :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) Raucher


Raucher
tag

Olyan nevek megemlítése nélkül, mint Arthur C. Clarke és Isaac Asimov nem lehet a sci-fi világáról írni. Az Ő nevük mellett érdemes megemlíteni a Star Trek univerzumot.
Olyan dolgokat álmodtak meg, amik mára már az életünk szerves részét képezik.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#5) Иван válasza Raucher (#4) üzenetére


Иван
őstag

Vagy Bradbury.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#6) Fkris válasza Raucher (#4) üzenetére


Fkris
őstag

Úgy voltam vele, hogy mivel láthatóan kevest tudok a Hard Sci-fi ről, ezért nem kontárkodok bele.Megemlíteni megemlíthettem volna őket, ez tény, de akkor sem éreztem szükségét, lévén ez elsősorban a vizuális médiumokra(TV/Mozi/V.játék) fókuszáló cikk akart lenni, nem pedig a könyv-fajta.
Star-Trek ről pedig esett utalás, a H.Scifi résznél.(amilyen irányba ugye hiányosak az ismereteim, próbálom majd fejleszteni magam)

(#3) Иван

Értem mire gondolsz, és kiemelném a Doctor Who-s/Torchwood-os példáidat.
Az általad említett epizódok talán a legjobban sikerült epizódok az összes közül(talán a Miracle Day-el tudnék vitatkozni, mert az nem tetszett(szerintem a többi TW éved jobb volt,márcsak az eredeti stáb jelenléte miatt is), de az alapötlet egy olyan dolgot képzel el, ami sokak fejében megfordul, és nemcsak a pozitív, hanem (nagyon helyesen!) a NEGATÍV dolgokra is fókuszál, pl: túlnépesedés, fertőzések, az emberek viselkedésének elkorcsosulása.

A Blink pedig szerintem minden idők egyik legjobb DW része, márcsak azért is, mert egy mindennapi dologot ruház fel olyan képességekkel, ami jórész reális is lenne, ha nem lenne irreális(ezt meg jól megaszontam').

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#7) bullseye


bullseye
addikt

Speaking of sci-fi, we need more spaces in your writing

Bocsi, csak ángliusul jött ki...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#8) Иван válasza Fkris (#6) üzenetére


Иван
őstag

A miracle dayben kicsit néhol nekem is sok volt a jenkiség, jobban bejött volna az angolosabb előadásmód, de így is jobb, mint a semmi.

A sorozatban meg pont az a jó, hogy bemutatja egy ilyen változás következményeit, ami szinte csak negatív. A halhatatlanság jól hangzik, de valójában...

A Blink és a Midnight tényleg jó részek, de pl szerintem a Waters of Mars is egy átlagon felüli epizód. Nem maga a sztori ami lényeges, hanem az utolsó 10-15 perc. A megoldás drámaisága. :K

Mondjuk ezek jórészt csak szórakoztatnak, de írtam én rendes sci-fiket is :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.