Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Lehet, hogy pont jókor jött az írásod, bár elsőre nekem kínai. A Digi, mint nehezen kiderült, NAT-olt IP címet osztott ki nekem és nem érem el épp a legfontosabb oldalaimat az Ubuntu 16.04 és az ezen alapuló disztrókkal, még a Debian 9-cel sem! A régebbi Ubuntu 14.04 alapú Mint 17.3 szerencsére mentes ettől a TLS kézfogás nevű dologtól.

Ha nem gond, lenne egy javaslatom, ha már az Ubuntuval indul a telepítés:

Notepad++ telepítése

Szükség lesz a Notepad++ ([link]) programra

Ezzel az a gond, hogy Windowsos program, Linuxon nem lesz jó sajna, viszont van egy nagyon jó Linuxos alternatívája, a Notepadqq, célszerűbb lenne azt beraknod a leírásba!

ez a PPA kell hozzá:

Ubuntu (official packages) ★

Notepadqq is available from an official PPA:

sudo add-apt-repository ppa:notepadqq-team/notepadqq
sudo apt-get update
sudo apt-get install notepadqq

forrás

Még csak idáig jutottam a cikkedben, olvasom tovább! :)

(#2) [Newman] válasza ubyegon2 (#1) üzenetére


[Newman]
tag

Carrier grade NAT-nak hívják. Velem is eljátszotta a Vidanet, mikor nagyobb csomagra váltottam. Fel is hívtam őket, hogy ez így nem lesz jó és ki is szedtek onnan. Egy próbát megér a Diginél is.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#3) sonar


sonar
addikt

Egy két javaslat és észrevétel.
Ez a leírás IPv4 only. Erre jó ha mindenki figyel.
sysctl.conf beállitásoknál én engedélyezném még a következőket
#reverse pass filter bekapcsolása
#azt nézi meg, hogy a bejövő csomag abból az irányból/csatolón jön amerre küldenék
net.ipv4.conf.default.rp_filter=1
net.ipv4.conf.all.rp_filter=1
#syn támadás kivédése:
net.ipv4.tcp_syncookies=1

Én az Ocean VPS gépen letiltanám az IPv6-ot ha nincs rá szükség, vagy ha igen akkor ki kell egészíteni a tűzfal szabályokat... különben meglepi lehet.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4) ubyegon2 válasza [Newman] (#2) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azóta olvastam, hogy a T is eljátszotta sokakkal, ott meg nem tudtak hozzáférni az IP kamerájukhoz. Azért így válogatás nélkül csak úgy áttenni az előfizetőt.... Nekem gyakorlatilag csak a rendszeresen látogatott oldalak nem jönnek be, ebből 2 a munkához alap.

Persze, ahogy megírták routeres topikban, hogy mi a helyzet a 100-as kezdetű IP-címekkel, egyből hívtam őket. Első este simán hülyének néztek, ki akarták küldeni a műszaki vizsgálókat jó pénzért! :(((

(#5) [Newman] válasza ubyegon2 (#4) üzenetére


[Newman]
tag

Rápróbálnak hátha, mivel így publikus IP-t spórolnának meg és a felhasználók 98%-a nem használ IP-cam-et, NAS-t bármit, amit nem p2p-n érne el amúgy is vagy felhőn keresztül.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#6) meehi válasza ubyegon2 (#1) üzenetére


meehi
csendes tag

Szia!

Én is pont a DIGI NAT-olt IP cím kiosztása miatt jutottam el ideág, hogy megírtam a cikket. Nem értem el kintről az otthoni Windows-os gépemet.

Kicsit azonban lehet, hogy félre értelmezted az írást. Ez elvileg Windows-os gépekhez készült, tehát a Notepad++-t a windows-ra kell tenni, hogy normálisan lehessen szerkeszteni a DigitalOcean-on levő ubuntu-s fájlokat.

Magához a linuxhoz nem nagyon értek, csak amennyire szükség volt hozzá, hogy települjön a pptpd.

procedure DreamGenerator {try{while(cant(sleep)) inc(sheeps);} finally {wakeup();}}

(#7) devast


devast
addikt

2017-ben ne használjunk már pptp-t.... ott van millió másik alternatíva, l2tp/ipsec, ikev2, még wireguard-al is lehet játszani, de pptp?

(#8) FireLord válasza meehi (#6) üzenetére


FireLord
aktív tag

Sziasztok,

A DIGI-nél lehet kérni hogy szüntessék meg a NAT-olást, egy telefon az ügyfélszolgálatra és 72 órán belül kapsz IP-t.

(#9) meehi válasza sonar (#3) üzenetére


meehi
csendes tag

Köszi, ez jogos.

procedure DreamGenerator {try{while(cant(sleep)) inc(sheeps);} finally {wakeup();}}

(#10) ubyegon2 válasza meehi (#6) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Valóban ez a mondat megzavart még igen kora hajnalban:

Ez a leírás a DigitalOcean Ubuntu 16.04 szerveréhez készült.

Már leesett. :) Azért ez a Digis trükközés mindenféle értesítés nélkül kicsit kiveri a biztosítékot...

(#11) meehi válasza devast (#7) üzenetére


meehi
csendes tag

PPTP tűnt a legegyszerűbbnek.

procedure DreamGenerator {try{while(cant(sleep)) inc(sheeps);} finally {wakeup();}}

(#12) devast válasza meehi (#11) üzenetére


devast
addikt

Amit nem is lehet vitatni, hisz az a legegyszerűbb. De manapság már nagyon nem ajánlott használni.

(#13) ivana válasza meehi (#6) üzenetére


ivana
Ármester

Fel kell hívni a digit és adnak publikus címet, ha alakadékoskodik az ügyintéző kérd a főnökét ;)

(#14) haxiboy


haxiboy
veterán

Másik megoldás (amit én is használok) bár ott nem kapsz fix IP-t, de mint a dyndns. Saját domain, a domain szolgáltatónak van ég, publikus api-ja amin keresztül updatelheted a névszerver tábláinak rekordjait, kliensük nincs de pár perc írni egyet.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#15) ceia


ceia
őstag

Én mindig is változót szerettem volna! Igaz, ez is változó, de a sebesség, nem a cím. UPC :O

        it's more fun to compute

(#16) jeti128


jeti128
csendes tag

En nemrég vettem egy mikrotik rutert és azt tapasztalatam, higy van saját vpn DNS címe .
Jár a ruterhez a ruteros-sel eggyut.

[ Szerkesztve ]

Jeti

(#17) pitiless válasza jeti128 (#16) üzenetére


pitiless
senior tag

Arra meg rá lehet irányítani a saját domaint :).

(#18) htc07


htc07
addikt

2.5 euro egy holland linux vps 1gb rammal, openvpn szervert fel rá, hibátlanul teszi a dolgát, és úgy állítod be, ahogy szeretnéd.

pptp pedig botrányosan sebezhető, be kellene tiltani a létezését is. :DDD

(#19) meehi válasza htc07 (#18) üzenetére


meehi
csendes tag

Igen, lehetne más vpn-t használni a pptp helyett, ez nem is kérdés. Viszont a cikk inkább arról szól, milyen módszerrel lehet megkerülni a NAT-ot. Hogy ez éppen milyen VPN-el történik, az teljesen lényegtelen.

Mivel ez most kimondottan Windows gépek VPN hálózatának kiépítéséről szól, ezért az OpenVPN nem ajánlott, mert nincs alapból Windows-ban, illetve a segédprogram sem ahhoz készült, amit a 3. oldalon leírtam. Az csak olyan VPN kapcsolatokat tud automatikusan kezelni, amik a Windows-ban alapból benne vannak.

procedure DreamGenerator {try{while(cant(sleep)) inc(sheeps);} finally {wakeup();}}

(#20) VeryByte


VeryByte
őstag

És iPhone/iPad esetén a pptp nem játszik.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#21) htc07 válasza meehi (#19) üzenetére


htc07
addikt

érdekes megközelítés, de szerintem megéri azt a plusz egy programot telepíteni, hogy egy biztonságos csatornád legyen a gépek között.

(#22) devast válasza htc07 (#18) üzenetére


devast
addikt

Arubacloud-nál 1euro + áfa / hó a vps :) Mondjuk néhány datacenterük (pl a cseh) kimondottan gyenge internettel rendelkezik, de pl a francia/német az jó. Csak nem mindig érhető el az 1 euros csomag ezekben...

(#23) bhonti


bhonti
tag

guest a vendég angolul...
nincs feltétlenül szükség a Notepad++ programra, ott van minden Windows rendszerben régóta gyárilag a WordPad, ami éppen így tökéletesen kezeli a sorvég jeleket is!

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#24) bhonti válasza bhonti (#23) üzenetére


bhonti
tag

+1 elírás: /etc/pppd.conf

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#25) __Keskin__


__Keskin__
tag

pptp már nagyon nem biztonságos, nem véletlen tiltották apple termékekben is, a nat-ot meg egy telefonnal eltünteted és többet nem lesz.
Nekem direkt erre az esetre van otthon 2 eltérő szerver üzemeltetve mind 2-n openvpn ha történne vmi az egyikkel, mondjuk én napi 8 órában otthon ülök virtuálisan.

(#26) htc07 válasza devast (#22) üzenetére


htc07
addikt

en nodeteria-n vagyok, hasonlo parameterek vannak, de legalabb a kapcsolat stabil, az meg azert nem hatrany egy vpn szervernel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) ibenny


ibenny
senior tag

Mondjuk mivel eleve Linuxon konfigolod a dinamikus dns-t és a VPN-t is, vi vagy vim jobb és kényelmesebb lenne szerintem a konfigok szerkesztéséhez, de tény, hogy kezdőket elijeszthet.

[ Szerkesztve ]

(#28) bhonti válasza ibenny (#27) üzenetére


bhonti
tag

nano, pico, mcedit, joe, ...

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#29) F34R válasza bhonti (#28) üzenetére


F34R
nagyúr

neovim, spacemacs.

(#30) Magnat válasza htc07 (#26) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Tudnád linkelni az 1 eur/hó csomagot Nodateriánál? Nem találom...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31) dragon1993 válasza Magnat (#30) üzenetére


dragon1993
őstag

Ugyan másik szolgáltató, de 1€/hó [link]

(#32) Magnat válasza dragon1993 (#31) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, ezt megtaláltam, csak azt írta, h a Nodeteria hasonló paraméterekkel bír, de stabilabb, ezért kérdeztem, hol van náluk az 1 eur csomag...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#33) UnA válasza bhonti (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

A WordPad... inkább ne kelljen minősíteni. Akkor már ezerszer többet ér, ha egyszer megismerkedsz egy valódi fejlesztői szövegszerkesztővel, mint a Notepad++. Az mai napig szégyen, hogy a Windowsban nincs használható app ilyen esetekre.

(#34) devast válasza Magnat (#32) üzenetére


devast
addikt

Próbáld ki, hogy mennyire stabil (1 euróért ami 1-2 gombóc fagyi ára). Nekem az DC2 Italy elég stabil.

[ Szerkesztve ]

(#35) dragon1993 válasza devast (#34) üzenetére


dragon1993
őstag

A német volt a legjobb, sajnos az új ügyfeleknek az már drága lett.

(#36) devast válasza dragon1993 (#35) üzenetére


devast
addikt

Tudom, most nem az az olcsó. De idővel majd megint lesz, és ha már egyszer megvetted, akkor 1 euro ameddig fizeted havonta, ha változik az aktuális akció akkor is.
ps: A CZ1-et viszont messziről érdemes kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#37) bhonti válasza UnA (#33) üzenetére


bhonti
tag

Annyit mondtam, hogy nem szükséges. Természetesen akár OpenOffice-t, vagy akár AbiWord-öt is fel lehet telepíteni, azzal se fog az illető rosszul járni, sőt:) De kezdőnek nem muszáj. És egyszerűbb nélküle.

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#38) ibenny válasza bhonti (#28) üzenetére


ibenny
senior tag

Én Vim-es vagyok, szóval azt hozom példának, xe nyilván a többivel sincs baj. :-)

(#39) bhonti válasza ibenny (#38) üzenetére


bhonti
tag

Én ha lehet, akkor joe:) vagy esetleg mcedit, az egyszerűbbek meg esetleg fenn vannak alapból, azért mondtam őket leginkább.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#40) buherton


buherton
őstag

Dinamikus IP problémára -> [link] ingyenes és nagyon nagy a rendelkezésre állósága, persze venni kell domain-t, de azt hiszem, hogy azt a pénzt ki lehet perkálni, hogy pl. ezt írhasd be: kovacs.hu :)
CGNAT problémára -> szólni kell a szolgáltatónak és kivesz

Ennél olcsóbb megoldás nincs, a biztonságról ne is beszéljünk.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#41) bhonti válasza buherton (#40) üzenetére


bhonti
tag

Nem minden router tud minden dinamikus dns szolgáltatót gyárilag. És saját domaint se feltétlenül otthoni gépre szoktak állítani...

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#42) buherton válasza bhonti (#41) üzenetére


buherton
őstag

Kibeszélt itt routerről? :F Az enyémet bármire kicserélheted - feltéve ha a router megfelelő helyi IP portjai ki vannak engedve - és működni fog.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) bhonti válasza buherton (#42) üzenetére


bhonti
tag

Akkor viszont nem értelek, elnézést...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#44) pomorski


pomorski
őstag

Köszi az írást, bár pár dolgot nem értettem.

bhonti: Látom viszont, hogy te mindent értesz, számodra minden világos. Segíthetsz esetleg valamikor...

(#45) bhonti válasza pomorski (#44) üzenetére


bhonti
tag

A leírást talán:)

buherton: Az afraid.org dinamikus dns, nem? Mit cserélni mire?

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#46) buherton válasza bhonti (#45) üzenetére


buherton
őstag

A linkelt oldalhoz, kell rendelkezned egy domain-el. Azt ezen regisztrálod, majd egy scriptet kell futtatni a szervereden, ami mindig megmutatja a DNS-nek, hogy mi az aktuális WAN IP-je a szervernek. Ennyi. Ezt akár a routeren is lehet futtatni, hisz azokon is jó részt Linux fut, de nálam a szerverre van beállítva.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#47) htc07 válasza Magnat (#30) üzenetére


htc07
addikt

szia, ott 2.5euro plusz 27% áfa, de szerintem ez sem érvágás.

(#48) pomorski válasza bhonti (#45) üzenetére


pomorski
őstag

Sebaj, azért lehet, hogy kérdeznék tőled ezt-azt.

(#49) Magnat válasza htc07 (#47) üzenetére


Magnat
veterán

Nem persze, csak hasonló paramétereket írtál és azt hittem, én nem találom csak...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#50) bhonti válasza pomorski (#48) üzenetére


bhonti
tag

Hajrá:) Engem az érdekelne esetleg, hogy ilyen Windows alkalmazást hogyan lehet könnyen összedobni... vagy az másé és már megvolt?

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.