Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Hát ez így ebben a formában ennyiért, még átgondolásra sem érdemes, nemhogy vásárlásra.

(#2) Noukoum


Noukoum
veterán

50ezer huf? :))

most nézem még több is

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) INGJOKE


INGJOKE
veterán

ez mi ez?
Április 1.-e van?
50 ezerért már stratos-t veszel... :D :D :D

(#4) zzola


zzola
félisten

Jó drága! Sajnos ezzel (megint) vágja a fát maga alatt a gyártó. Pedig vannak jó feature-ök a Fitbit-ben...

(#5) Noukoum válasza zzola (#4) üzenetére


Noukoum
veterán

A magas ár is azok közé sorolandó? ;]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) Hieronymus válasza Noukoum (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez még nem is lenne baj feltétlenül, ha nem az ár lenne benne az egyetlen feature.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) gusthy


gusthy
veterán

Valóban jó drága, de sose felejtsük el, hogy nem a magyar vásárlókhoz áraznak a gyártók. Okoskarkötőben messze köröket ver az egész piacra, és iszonyú nagy felhasználótábora van, főleg az USA-ban, úgyhogy meg fog ez térülni a Fitbitnek Google-nak.

(#8) Ricardo válasza gusthy (#7) üzenetére


Ricardo
félisten

A többi gyártó sem a magyar vásárlókhoz áraz, mégis ezt a tudást töredék áron nyújtják. Ezért a pénzért meg jóval komolyabb kütyüt adnak.

(#9) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Legközelebbi alkalommal már látom az új termék reklámját:
Még többb költés - még több töltés!
Asszem ez slágergyanús lesz, ha csak már most nem örökzöld! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10) Napfénysüti

Mikor megláttam az árát majdnem dobtam egy hátast. Ezért van pofájuk 50k-t elkérni? :Y

Més que un club!

(#11) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet. Marad a Honor Band 5 :D

A jövő most van

(#12) gusthy válasza Ricardo (#8) üzenetére


gusthy
veterán

A cikkből abszolút nem derül ki, hogy miért vesznek az emberek Fitbitet. Márpedig vesznek (nekem is az van), és ennek oka van.
Ez pedig az ökoszisztéma, amit kapsz az eszközzel, és ami köröket ver minden másra.

(#13) Aram


Aram
tag

Sziasztok!

Itt páran említették csak meg azt, hogy nem a karpántért fizet ennyit az ember.

Egy pár példa:
- Speedshop-ba leadtuk párom Alta HR-jét, hogy megnyúlt a pántja és nem teljesen jó a szinkronja (amúgy Huawei betegség, Samsung és LG telóval hibátlanul működik). Mondták, hogy OK, akkor mit szeretnénk helyette. :) Nekem ez első osztályú garanciális ügyintézés (2 év).
- A szoftver átláthatósága, információ értéke példás, minden a helyén van. Alvást nagyon szuperül monitoroz, a vér-oxigén elemzéssel nagyon jó képet kaphatsz kardiovaszkuláris állapotodról. Elég pontos a kalóriainformációja, testsúly karbantartásához elsődleges információ.
- Az eszközök kiváló minőségű kiegészítők kaphatók (persze drágán). Csajom Versa 2-jére pl. vettünk Horween bőrpántot.
- Még Windows-ra is fel tudod tenni az appot, így ki tudod elemezni számítógépen is az adatokat. Anyukám kapott Honor Band 4-et, hogy olcsót kapjon, mert nem tudtuk szeretni- és használni fogja-e és bizony nem ment fel a Huawei Tabletre, a Huawei Health program. Maga a Huawei ügyfélszolgálat azt mondta, hogy nem telefonra akarjuk feltenni, tehát nem fog menni. :) Aztán miután lett Huawei App store, onnan sikerült feltenni, de Google Play-ből nem engedi telepíteni! És gyanítom a többi kínai olcsósággal sem lesz egyszerűbb dolga az embernek.
- Bármilyen, általam minőségi gyártónak tartott telefonnal eddig hibátlanul ment a folyamatos szinkronja, hívásértesítője, válasz funkciók, satöbbi.
- Tényleg megy egy hetet (Nekem Charge 3 addig bírja).
- Kicsi, könnyű, mindig rajtam van, nagyon hasznos megismerni/leellenőrizni a szervezetem működését.
- NFC fizetést Revoluttal simán beállítottam, de szerintem nem túl elegáns karórával tekeregni a PayPass elérés érdekében. :)

Szóval szerintem hanyag ez a FitBit teszt is, mint az előző, az igazi értékeit nem is akarja bemutatni.
Hozzátenném még az is, hogy borzasztóan konzervatív lettem az IT eszközök és kütyük vásárlásával és annak ajánlásával. :)

Üdv!
Á

Ez a felirat 20byte!

(#14) Aram válasza gusthy (#12) üzenetére


Aram
tag

Abszolút egyetértek. :) Más gyártótól amit láttam, nagyon összeszedetlen volt.

Ez a felirat 20byte!

(#15) Zolás válasza Aram (#13) üzenetére


Zolás
addikt

Ne haragudj, nekem kicsit olyannak tűnik ez a cucc, mint az apple a sajátjaival. Jó drága, és bár elhiszem hogy a körítés prémium érzetet ad, de attól még nem lesz az.
A karkötőnek el kell adnia saját magát, nem a tesztnek kellene felhoznia, hogy aranyáron van hozzá bőrszíj, meg minden kutyafüle. Nem a körítéssel adsz egy Audit sem, hogy olyan szervíz van hozzá, hogy összecsinálod magad ha meglátod, beülve meg skoda kormány van lada váltógombbal. Ha drágán adok valamit, és teljesen mindegy hogy melyik ország pénztárcájához kell mérni, akkor az legyen prémium cucc. Itt van prémium körítés egy egyszerű Mi band szinten lévő cucchoz.
Ha 20-25 körül lenne az ára, mert ott a körítés, és csúcsszuper a szervíz, meg krokodilbőr karpánt is van hozzá, akkor azt mondanák, hogy kicsit drágább, de megéri. Ez így szimplán túl van árazva.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16) Timer


Timer
veterán

Édes f@szom. Ez pont olyan előítéletek nélküli teszt lett, mint nagyjából bármelyik Fitbit írás eddig. De nem példátlan ez errefelé, lásd OnePlus tesztek. Ami a lényeg: Fitbit Flex >> Flex 2 >> Charge 2 (ebből konkrétan három van/volt a családban, illetve még kettő ismerősi körben az ajánlásomra) >> Charge 3 vonalon mozogtam eddig, szóval van tapasztalatom bőven, és a következő is Fitbit lesz, ami nem véletlen. Akinek úgy tetszik, az értelmezze úgy, hogy elfogult vagyok, ettől még amit mindjárt leírok, azok tények. Nem mellesleg elég vaskos véleményt szoktam a magam cuccairól is megfogalmazni, ha megérdemlik, szóval semmi okom rá, hogy védjem a mundér becsületét, nem szokásom.

Ahogyan írták is feljebb, szép dolog, hogy negyed annyiért is lehet kapni alternatívát, csak majd lehet pislogni, hogy 1-2 év múlva már nem lesz támogatott, ezeréves hibák maradnak javítatlanul, kidöglik az akkumulátor, elporlad mindene, a kijelző fényereje a múltba vész, stb. Még nagyobb gond, hogy megszűnik a szolgáltatás, és a gyűjtött adataid ugranak. Ami jelen esetben elválasztja ( a pofátlan árazáson felül, nyilván) ezeket az eszközöket a vetélytársaktól, az a támogatás hossza, az ökoszisztéma fejlettsége, valamint a hardver minősége és pontossága. Márpedig, ha tényleg az adatok érdekelnek, nem a fenszi fícsőr lista, akkor ezek lényegesebbek, mint bármi más. Csak egy adat: az első, 2012 körül piacra lépő Fitbit One névre keresztelt eszközük mind a mai napig támogatott, akár még WP (!) kliensen is, ugyanis arra is készült app anno. Illetve, még egy finomság: az alvás monitorozás pontossága konkrétan a legjobb a mezőnyben, ezt itthon is tesztelték még a kettes széria kapcsán, az összes lényeges konkurenssel együtt, profi alvás laborban...

Amit a felkapcsolódó kijelzőről írt a szerző, az igaz, de túlzás. Igen, felkapcsol. A kijelző fényereje jelzem, állítható kézzel is, nem kell az automatára bízni, ha már ez ekkora gond. Valahogy engem nem zavar, pedig a hármas széria megjelenése óta a karomon van 0/24-ben (csak fürdéshez veszem le, meg szexhez, de ezt hagyjuk! ;-D).

Srácok, nem baj az, hogy kritikusak vagytok egy-egy termékkel kapcsolatban. Csak valahogy a Fitbit kapcsán mindig olyan karcos a vélemény, és többnyire az árra hivatkoztok minden vélt (vagy valós) hiányosság esetén, míg például egy iPhone esetében ezt elnézitek a terméknek. A konkurensek applikációi bugos foshalmok rendre, ez meg atom stabil, ráadásul tucatnyi szolgáltatással öszeköthető (az összes nevesebb fitness alkalmazás, YAZIO, stb...), sok esetben oda-vissza szinkronnal. Ezt az oldalt valahogy nem sikerül érdemben feltűnteni egyik tesztben sem, csak maga a hardver kerül nagyító alá, és ezáltal rendre a bitófára. Jó lenne már ezen kicsit változtatni...

Kollégám egyébként 2 éve XIAOMI karperece(ke)t használ, így éppen eleget tudok arról is, szóval nem kell az "ugyanezt megkapom feléből" mantra, mert nettó hazugság.

Még egy gondolat: a Fitbit pay jelenleg nem működik itthon, de a Raiffeseinnel tárgyalnak már egy ideje. Talán lesz belőle valami, pláne ha a Google tényleg beszáll (vagy megveszi őket kilóra).

Szerk.: Ebay-ről bármilyen szíjat megkapsz hozzá, még fém is van néhány ezer forintért, a szilikonok meg párszáz forintos tételek. Ha gyári kell, fizess.

[ Szerkesztve ]

(#17) Bog válasza Timer (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Haha, előítélet, haha. Biztos tök véletlen, hogy tavaly az IFA-n a Fitbit standon végül már a product manager mondta azt, hogy tudjuk, hogy szarul működik a kapcsolat egy csomó telefonnal, fingunk nincs, hogy miért, de van valami alternatív app, használjuk azt, ne a gyárit. És akkor tényleg azt gondolod, hogy a Fitbit a minőség és a terméktámogatás non plus ultrája? Ugyan már.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) Timer válasza Bog (#17) üzenetére


Timer
veterán

Csomó telefonnal? Szerintem CSAK Huawei telefonokkal működik rosszul, de azokkal kábé minden, ami nem headset, kihangosító, vagy épp sztereó füles, sajnos tapasztalatból írom... Tudom, nálatok Samsunggal sem ment, amire élő ember nem panaszkodott azóta sem, de lehetett egyedi hiba (amit nyilván Ti nem feltételeztetek, természetesen). Furcsa módon nekem nem volt kapcsolati problémám soha Fitbit eszközökkel (Oneplus-ok, Samsung tab, Lumiák, iPhone-ok, PC-k garmadája, stb...), Ti meg olyan cuccokkal próbáltátok eddig, amikkel eddig mindig gond volt? Na, ezért írom, hogy előítéletesek vagytok a márkával, de minimum inkorrektek. Ha megnézitek ezt, vagy bármelyik másik Fitbit topikot, láthatjátok, hogy aki használja, az rendre elégedett a termékkel, mindig azok savazzák, akik csak mesziről láttak már olyat, aki hallotta, hogy szar mind. Bocs, ha ezt nem tekintem mérvadónak, cserébe a saját tapasztalataimnak hiszek.

Az, hogy az okosórának álcázott Fitbit termékeket ekézitek, nem is probléma, azokat kiadni is kár volt, a szükség szülte cucc mind, nem véletlenül nem váltottam én sem mondjuk Versára. A szoftver egyszerűen nem azokra való, hiába patkolják, lassú is és fos is, ezt adom. De a Charge sorozat pont az, amivel kábé semmi gond nincs, ha nem HUAWEI eszközökkel nyüstölik, nekik meg van megoldás egy Fix for Fitbit app formájában a Play-ről, ami kábé nem csinál mást, mint újralövi a Huawei és Honor telókon a BT szolgáltatást időnként a háttérben, ebből jól látszik, melyik oldalon van elreszelve a helyzet... Ez is működőképes megoldás, bár nem szép, de például a Nejem a Charge 2-ét így használta P9 Lite 2017-en hónapokig, amióta XIAOMI-ra váltott, megy rendesen alapból is, nem kell hozzá ez az app. De nyilván, a karperec volt a hibás...ja, nem.

"És akkor tényleg azt gondolod, hogy a Fitbit a minőség és a terméktámogatás non plus ultrája?"

Nem, nem gondolom, hanem olyan 6 éve tapasztalom. Egyébként kár terelni meg kiforgatni a mondataimat, nem írtam semmilyen non-plus ultráról, de nincs gond a támogatással és az általános minőséggel, szoftveres és hardveres oldalról sem. Ez a márka se hibátlan, nyilván. De eddig nem volt különösebb gondom vele, és a kisebb problémák is átmenetiek voltak, jellemzően Android főverzió váltáshoz kapcsolódtak, és frissítés orvosolta őket néhány napon (!) belül... Ha szifonom lenne, még ennyi gond sem akadna, mert az kiemelt platform a szemükben.

Ami a prémiumot illeti: 6 év alatt nem éreztem szükségét, és amióta bevezették, azóta sem korlátoznak semmiben, ez egy feláras feature, ami nélkül az eszköz épp úgy használható. Nem ekll edzésterv szeméylre szabva, meg étekzési tanácsadás, stb? Nem is kell megvenned, ennyi a történet.

Az pedig, hogy a teszt utolsó oldalán, az összefoglalóban minden létező negatív, egyben személyes preferenciádon alapuló (Rossz a gomb? Fényes a kijelző? Nem fényes a kijelző? SZERINTED falsot mér a rövid ébredésekről? WTF?!) problémádat leírtad (mindezt kábé 1 hét hazsnálat után!), cserébe az ökoszisztéma zsenialitásáról egy szót nem tudtál írni, szerintem csak az eredeti állításomat igazolja. Vagy, szerinted ez így teljesen korrekt volt? Ugyan már.

[ Szerkesztve ]

(#19) Bog válasza Timer (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Most már három hete használom. Azóta fals hívásjelzést is sikerült produkálnia. Samsunggal.
Az ökoszisztéma nem zseniális. A gyári appban a statisztikai adatok megjelenítése iszonyú primitív, gpx export nincs, a prémium funkciók külön pénzbe kerülnek. Nem vitatta senki, hogy vannak remek tulajdonságai is, de 53 lepedőért vicc. Ha a sport, a statok és az asztali szoftver fontos, akkor inkább Polar A370, ha meg csak karperec kell lépésszámhoz, ertesítésekhez, akkor bármi más, negyedáron. Lehet, hogy szerinted egy Mi Band, vagy egy Honor Band hamarabb tönkremegy, csak hát abból vehetek rögtön hármat. És még a kijelzőt is látom.
Egyáltalán nem véletlen, hogy töredékére esett az értékesítés meg a részvény, a Fitbit nem versenyképes.
A Huawei cuccokkal meg másoknak sikerül megoldani a kompatibilitást. Csak a Fitbit HQ körül görbül meg úgy a tér, hogy ez nem jön össze.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) Timer válasza Bog (#19) üzenetére


Timer
veterán

"Most már három hete használom. Azóta fals hívásjelzést is sikerült produkálnia. Samsunggal."

Oké, én meg 1 éve használom a Charge 3-at OnePlus 6T és most 7 Pró mellett, soha nem volt fals hívás, pedig időközben egy főverzió frissítés is befutott a 6T-re. Családomban használják XIAOMI, Samsung, iphone eszközökkel is a kettest és a hármast, soha nincs panasz ilyesmire. Akkor, most mi a verdikt? Ha esetleg a Charge 4 érintett csak, akkor majd javítják. Vagy itt nem él a más gyártókkal szemben gyakorta alkalmazott "reméljük, egy jövöbeni frissítés majd orvosolja" mantra? Azt esetleg néztétek, hogy más BT eszkö9zhöz nincs-e fent applikáció, amivel mondjuk összeakadhat? Azt eltávolítva marad-e a hiba? Én ilyesmire gyanakszom a leírtakból.

"A gyári appban a statisztikai adatok megjelenítése iszonyú primitív"

Neked. Nekem, meg a környezetemben lévő felhasználóknak meg semmi baja vele, mindenkinek elegendő, amit tud. Ott a webes felület, ha esetleg több kell. Ha az sem elég, akkor minimum sportoló vagy, vegyél egy Polart. Ez még mindig egy konzumer termék átlagos felhasználóknak. Az árat ne keverjük ide, vagy ha igen, akkor keverjük ide minden iPhone teszt, vagy üzleti notebook esetén is.

"gpx export nincs"

Igaz, annyira gyakran használnám ezt egy karperec kapcsán. Ja, nem. Réteg igény, és ha jól emlékszem, a legtöbb konkurens sem tudja élből, csak utólagos appokon keresztül. Vagy ha tudja, nem pontos eléggé a GPS az érdemi adatokhoz, lásd Amazfit széria (bár csak emlékezetből írom, ebben tévedhetek)

"a prémium funkciók külön pénzbe kerülnek"

Hiába írod le hatszor, attól még áll, amit mondtam: ha szükséged van rá, fizess, ezért prémium. Ellenben, semmiben sem korlátoz a hiánya, ezért nem látom, miért negatívum az elérhetősége?

"Egyáltalán nem véletlen, hogy töredékére esett az értékesítés meg a részvény, a Fitbit nem versenyképes."

Ami kábé lehet azért is, mert a népek az okosórák felé fordultak, nem? Nincs feltétlen egyenlőség jel aközött, hogy valami szar, meg aközött, hogy esett a piaci részesedése, bár nyilván ez is egy logikus magyarázat rá, meg ezer más dolog is. Vagy a Ticwatch is szar, csak mert esik a részesedése? A Pebble is az volt?

"A Huawei cuccokkal meg másoknak sikerül megoldani a kompatibilitást. Csak a Fitbit HQ körül görbül meg úgy a tér, hogy ez nem jön össze."

Mint ahogyan minden más telefongyártónak is sikerült megoldani, hogy menjen vele a Fitbit, kivéve a Huaweinek. Aki az elsők között dobott ki a Charge sorozathoz hasonló karpereceket néhány éve. Meeecssoda véletlen, hogy nem megy a konkurencia terméke, ugye. Hozzátenném, amikor kapcsolódsz, akkor általában megy elsőre, csak valami a háttérben fekszik le időnként, és így bizonytalan a szinkron, meg a hívásjelzés. A kis utólagos app meg újraépíti 1 óránként a kapcsolatot, és így érdekes módon rendben működik. Még egyszer kérdem, ha a huawei és honor BT szolgáltatásokat kell csesztetni a háttérben, miért csak a Fitbit a hunyó?

[ Szerkesztve ]

(#21) Bog válasza Timer (#20) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nincs "erősebb" érv, nekem az a dolgom, hogy azt írjam le, amit tapasztalok. Fals hívásjelzés érkezett.

Ha sportoló vagy, vegyél Polart (oké, szerintem is), de ha meg nem vagy sportoló, akkor viszont pont vehetsz sokkal olcsóbban is ennél nagyobb tudású terméket. Akkor ez most kinek szól ennyiért? Mert az a helyzet, hogy egy Galaxy Fit is sokkal-sokkal olcsóbb, pedig hát arra igazán nem mondhatod, hogy szar a support, miközben azon is van egy színes AMOLED... Nem értem, hogy miért nem lehet belátni, hogy a Fitbit nagyon csúnyán el van árazva és ez (is) hozzájárul ahhoz, hogy csökken az értékesítés durván. Meg az is, hogy 2020-ban még mindig egy napfényben nem látható, grayscale kijelzőt hord magán, ami az esetek felében még csak fel sem kapcsol csuklómozdulatra, éjjel bezzeg igen, amikor viszont erre semmi szükség nem lenne, de még annyi intelligenciát sem sikerült belenyomorintani, hogy do not disturb esetén ezt kikapcsolja. Elég sok különböző csuklóizét használtunk az elmúlt években, volt ennél szarabb (Honor Band 4 első szoftver, ami olyan darabos volt, hogy az teljesen kinyírta a terméket, meg is lett írva), de ez nem is jó, meg nem is olcsó.

A Huawei telefonokkal viszont remekül működött minden Galaxy izé és Xiaomi izé, a Fitbittel volt örökös szívás. Ráadásul van rá workaround, de a Fitbit erre tojik. Szidhatjuk a Huaweit is, én is szívesen beszállok, de ebben az ügyben mégiscsak az van, hogy a többi gyártó úgy gondolta, hogy talán a világ nr3 okostelefon modelljeihez érdemes alkalmazkodni, a Fitbit meg nem.

Úgy látom, hogy nem fogunk egyetérteni. Sziklaszilárd meggyőződésem, hogy ez a cucc nem jó vétel. Túl drága és ahhoz képest túl sok a kompromisszum. Ebben a műfajban nálam a Polar Loop nyert még anno (meg a Huawei Talkband), meg a második Gear Fit, a Mi Band pedig mindenkinek, akinek csak basic karperec kell. A Honor Band 5 is elég jól sikerült, gondolom a Polar A370 is király, de ahhoz még nem volt szerencsém. Ígéretes most az Amazfit X, bár az sem olcsó és még biztos kell várnunk rá fél évet, hogy kipróbálhassuk, de őszintén a Fitbittől már nem várok semmit, csak hogy vegye meg a Google és csináljanak vele valamit, amitől szerethető lesz.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#22) Timer válasza Bog (#21) üzenetére


Timer
veterán

"Nincs "erősebb" érv, nekem az a dolgom, hogy azt írjam le, amit tapasztalok."

Bár nekem nem dolgom, csak lelkiismereti okokból csinálom, hogy leírjam ide, ha az ellenkezőjét látom. Nincs ezzel gond, az éremnek is két oldala van. Én újfent csak azt írhatom le, amit én tapasztalok, nem egy, nem két, hanem több termék több évnyi használata után. Ettől te még szívhatsz a négyessel, mert az nekem nincs (de ha nem lenne hármas, akkor tennék vele egy próbát).

"Akkor ez most kinek szól ennyiért?"

Nem mindegy? Annak, aki megfizeti. A túlárazott 9/10-es Intel sorozat kinek szól? Az iphone 5 kilóért kinek szól? Mindkettőre van alternatíva, olcsóbban, mégis megveszik és rajonganak értük, a piac már csak ilyen.

"Mert az a helyzet, hogy egy Galaxy Fit is sokkal-sokkal olcsóbb, pedig hát arra igazán nem mondhatod, hogy szar a support, miközben azon is van egy színes AMOLED..."

A fentebbi hasonlatom kapcsán nézzük már meg, hogy egy iPhone / OnePlus között hogyan alakul a ráció? vagy egy Intel / AMD között? Kábé ugyanígy, mégsem kérdőjelezi meg senki a drágább termék létjogosultságát.

"Meg az is, hogy 2020-ban még mindig egy napfényben nem látható, grayscale kijelzőt hord magán"

Őszintén szólva én ennek örülök, mert kábé 8-9 naponta töltöm. Szerintem ebben nagyszerepe van a kijelzőnek. A láthatóságával nekem nincs gondom, de tény, hogy a Charge 2 fényesebb volt, a visszalépés okát látom (nagyobb felbontás, grayscale), bár nem értem. A fényerőből én sem engedtem volna, de hangsúlyozom, nekem nincs vele gondom, mást várunk el ezek szerint. Imádom az AMOLED-et, de órára nem kellene, olyan áron biztosan nem, hogy 3-4 naponta tölteni kelljen. Arról nem beszélve, hogy ezekbe a filléres karkötőkbe olyan OLED kerül, ami nem épp tartós, kollégám által használt mibandekben legalábbis elvesztette a fényét a panel idővel.

"Ráadásul van rá workaround, de a Fitbit erre tojik."

Na, ebben igazad van. De miért vagy ennyire biztos abban, hogy a Fitbit nem próbált lépni, és a Huawei nem hajtotta el őket valamiért? Ahogy írtam is, ez kétoldalú játék, és ha az egyik oldal nem akar lépni, a másik tehetetlen. Az, hogy egy termékmenedzser erről mennyit tud/akar mondani, az más kérdés... meg persze szimplán az is lehet ,hogy tesznek rá, bár én ezt nem tartom valószínűnek, amikor a OnePlus-szal kapcsolatban írtam nekik (ha jól emlékszem, OP3 kapott Android hetet, és nem ment a szinkron, csak akkor, ha a fejlesztői beállításokban állítottam a BT kodeken), pár napon belül lereagálták, és jött a frissítés. Huawei esetén miért lenne másképp? Ha csak nincs olyan akadály előttük, amit a Huawei nélkül nem tudnak megoldani.

"Úgy látom, hogy nem fogunk egyetérteni. Sziklaszilárd meggyőződésem, hogy ez a cucc nem jó vétel. "

Jól látod. Ennyiért egyébként valóban nem jó vétel, és soha nem is lesz az, amennyiben csak az árat nézed. Ahogyan nem jó vétel egy 10900K, illetve egy iPhone 11 Pro sem, mégis ott vannak a piacon, dacára az esetenként többet tudó konkurencia jelenlétének. Egyébként, ha valakinek tetszik a Charge, érdemes várni, mert BF körül majd megkapja 35k körül, ahogyan az az előző generációknál is volt.

"a Fitbittől már nem várok semmit, csak hogy vegye meg a Google és csináljanak vele valamit, amitől szerethető lesz."

Na, ennek egyébként én is örülnék, ebből a fúzióból még lehet valami, bár látva a Motorola sorsát, nem tudom, megéri-e bármiben reménykedni. Bárhogyan is, ha marad a Fitbit brand, a Google ökoszisztéma támogatása nagyon jót tenne neki a klasszikus okosóra fronton, ahol - ahogyan azt írtam is - egy marék taposott molylepkét sem ér a kínálatuk. Maradjunk ennyiben! :R

[ Szerkesztve ]

(#23) gusthy válasza Zolás (#15) üzenetére


gusthy
veterán

Nem kéne eladnia saját magát, mivel az ökoszisztémát is "megveszed".

(#24) Zolás válasza gusthy (#23) üzenetére


Zolás
addikt

Azt az ökoszisztémát, amiben pluszban fizetni kell? Ja azt ne is nézzük, hogy 50k a cucc meg még lópáncéldlc az ökoszisztémában pluszban.
Elhiszem hogy baromi jó, de brutálisan drága, és nem prémium egy fikarcnyit sem.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#25) Timer válasza Zolás (#24) üzenetére


Timer
veterán

"amiben pluszban fizetni kell"

Hányszor írjam le, hogy nem KELL fizetni semmiért? Minden korábban meglévő funkció megmaradt ingyen, gyakorlatilag plusz edzésterveket, meg valamivel részletesebb statot kapsz a pénzedért. Utóbbinak lenne esetleg értelme, de ha nem vagy sportoló, akkor semmi hátrányod nincs a hiányából. És ez még mindig egy hobbi cucc, nem élsport eszköz.

KATT

[ Szerkesztve ]

(#26) Zolás válasza Timer (#25) üzenetére


Zolás
addikt

Köszönöm a linket, sajnos eddig nem néztem rendesen utána, hogy havidíjas az extra fícsör. Így még nevetségesebb az ára. Főleg hogy az éjszakai alvásmonitorozás is belekerült a havidíj mögé.
Ez a havidíjas és még meg is kell venni dolog egyedül a wownál működik, amit szintén nem értek.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#27) Timer válasza Zolás (#26) üzenetére


Timer
veterán

" éjszakai alvásmonitorozás is belekerült a havidíj mögé."

Még most sem sikerült rendesen elolvasni és értelmezni, de sebaj, rád hagyom...

Hint: az alvásmonitorozás azon a szinten, ahogyan nagyjából már két éve létezik, most is ingyenes. Ha annál részletesebb, új metódus kell, akkor fizethetsz érte.

(#28) Zolás válasza Timer (#27) üzenetére


Zolás
addikt

Hümm, akkor az általad linkelt oldalon van rosszul írva, de sebaj, rádhagyom a túlárazott vackodat.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#29) Timer válasza Zolás (#28) üzenetére


Timer
veterán

Nem, nincs rosszul írva, csak értelmezni kellene a leírtakat, nem fogalmatlanul fikázni. "Advanced sleep tools", ez a fizetős. A szimpla nyilván nem az, épp csak huszadjára írom itt le, de nyilván te tudod jobban látatlanban, miközben én napi szinten használom prémium előfizetés nélkül az accountomat.

De tudod mit, segítek, még egy LINK! Itt láthatod, hogy ingyenesen is biztosítják az alapvető statisztikát az alvásról. Külön ajánlom az oldal alján lévő "Get more out of your night with Premium" részt, hátha így végre egyértelmű lesz.

Azt pedig, hogy a szimpla tudása is bőven elegendő átlag ember számára, csak egy saját képpel illusztrálnám:

De a lényeg, hogy a fentebbi funkció nem létezik, csak a fizetős konstrukcióban. Ja, nem.

[ Szerkesztve ]

(#30) gusthy válasza Timer (#27) üzenetére


gusthy
veterán

.. Valamint az éjszakai légzésszaturáció is ingyen lett újabban, ami koronavírusos időkben elég dicséretes.

(#31) gusthy válasza Timer (#29) üzenetére


gusthy
veterán

Nézd, szerintem ha valaki hinni akar valamiben, hinni is fog. Felesleges győzködni, a tények ilyenkor másodlagosak.
Amúgy hogy a karkötők mennyire túlárazottak vagy se, nem tudom, mivel nekem Versa van, de ahogy nézem, az összes szakportál szerint képességeit tekintve a Charge 4 a jelenleg elérhető legtöbbet tudó smart band. Mint ilyen, nyilván a legdrágább, és mindenkinek szíve joga nem azt választani, ha nem akarja használni.

(#32) Timer válasza gusthy (#31) üzenetére


Timer
veterán

Próbaképp - csak hogy másokkal szemben ne a levegőbe beszéljek - megnéztem most a Prémiumot is, 90 napig ingyen van. Ahogyan az várható volt, nagyjából semmi lényegest nem ad az edzésterveken felül az alapvető működéshez, csak jobban magyarázza az alvás fázisait, külön kiemelve, mi mit jelent, stb., de érdemben még annyi pluszt sem ad az ingyenesen is elérhető adatokon felül, mint amit előzőleg gondoltam. Ami érdemleges lehet(ne), hogy PDF-be ki lehet exportálni jó néhány típusú riportot, amit a szerencsésebb országokban szocializált orvosok talán nem söpörnek le negyed másodperc alatt az asztalról "úgyse hiteles, szal' meg se nézem" felkiáltással. hazai esztéká viszonylatban ennek nyilván zéró értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#33) Aram válasza Timer (#32) üzenetére


Aram
tag

Nagyon köszi hogy beszámoltál a prémium funkciók próbájáról. :R

A write-only felhasználókkal pedig nem kell foglalkozni. Ha ez számít, szerintem összetett logikus gondolkodásra maximálisan képes vagy, de ez nem elvárható bárkitől, vagy akárkitől, sőt senkitől sem... :) Szóval ne reklámozd itt nekünk a túlárazott sz*#odat! ;) :D

Ez a felirat 20byte!

(#34) gusthy válasza Timer (#32) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem (most épp) nincs előfizetve a premium, és így is gyárt PDF - et, és az emberiség történetének elmúlt párszázezer éve egész jól elszaladt anélkül, hogy az okosóra pdf riportot készített volna :)
Az van, hogy a Fitbit a korona idejére egy rakás prémium funkciót kirakott ingyen. Kérdés, hogy a járvány végén ezek visszamennek - e fizetősbe.

(#35) gusthy válasza Aram (#33) üzenetére


gusthy
veterán

Jajmár 😂

(#36) Timer válasza gusthy (#34) üzenetére


Timer
veterán

Az majd kiderül, de amiket írtam a kollégának példákat, azok már ezeréve ingyen vannak, direkt nem hoztam ide a promóciós időszakban biztosított extra funkciókat.
Értelme nem sok volt érvelni, mert elegánsal odébb állt. Nem baj, majd visszajön a Charge 5 hírnél, és leírhatom ugyanezeket megint! ;]

[ Szerkesztve ]

(#37) gusthy válasza Timer (#36) üzenetére


gusthy
veterán

:) :) :) :)

(#38) Funthomi válasza Aram (#13) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Speedshopra példa: 1 év után a Charge 3 mindkét szíja kicsit megtört. Elvittem hozzájuk gariztatni még a járvány itthoni beütése előtt. Aztán értesítettek, h jogosan érvényesítem a jótállást, csere lesz. Azonban jött a járvány, ugye emiatt teljesen stop volt a folyamat. Majd amikor már kezdett látszódni az enyhülés szóltak, h ezt a terméket már nem igazán értékesítik, ezért vagy levásárlom az összeget, amennyiért anno vettem vagy visszakapom. Így nem haboztam sokat, kértem a Charge 4-et, tegnap óta használom is :) Ez így korrekt ügyintézés és jó deal volt :D

[ Szerkesztve ]

YOLOska

(#39) Timer válasza Funthomi (#38) üzenetére


Timer
veterán

Ha egy szíj repedésre rögtön cserélnek, legközelebb én is a Speedshopban veszem! :)

(#40) Funthomi válasza Timer (#39) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Ott még szempont volt, h 2 év garit adtak rá, mindenhol máshol csak egyet :)

YOLOska

(#41) Aram válasza Funthomi (#38) üzenetére


Aram
tag

Na, valami ilyesmiket érdemes még figyelembe venni, ha bármit vásárol manapság az ember.
:) Köszi az infót!

Ez a felirat 20byte!

(#42) Zozo0525


Zozo0525
őstag

gondolkodom nagyon egy beszerzésen :DD :DD :DD

(#43) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Sziasztok. Valaki használja aktívan sportolásra? heti 3-4 futás és egésznapos használatra mennyire ajánlott?

(#44) tewe79 válasza Zozo0525 (#43) üzenetére


tewe79
újonc

szia, én használom, de csak heti 1-2 nap futás, és/vagy biciklizésre. amióta az új szoftverrel megy a connected gps is, ha a telefon nálad van, így kevésbé merül és gyorsan talál jelet is. Bár aktív sportolásra lehet nem ezt használnám, hanem valami konkrétan futásra készített órát.

(#45) Zozo0525 válasza tewe79 (#44) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszönöm szépen, akkor maradok a garminnal? Köszönöm az információt :R

(#46) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Kaposvár kornyékén használ valaki ilyet? Jó lenne megnézni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.