Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Tegnapi blama után szpídshopot reklámozni azonnal... Merész ;]

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#2) DrBubo77 válasza GeryFlash (#1) üzenetére


DrBubo77
addikt

Miért, mi volt tegnap? Én lemaradtam róla.

Hogy ontopik is legyek: ez így elég drága a képességeihez viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3) nightmanager válasza GeryFlash (#1) üzenetére


nightmanager
tag

Miért mi volt ?

"Nálam séta közben mutatott 90-100 körüli értéket, amit nem ellenőriztem le más mérőeszközzel, de soknak találtam."

Pedig simán lehet ennyi, sőt. Gyenge állóképesség, meleg idő stb.

(#4) Örni válasza nightmanager (#3) üzenetére


Örni
senior tag

Egy kurta szoknyácska :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5) Baggins86


Baggins86
aktív tag

No a pulzusmérőt leszámítva, már egy 4-5 ezres kínai okosóra is tart itt... :)

(#6) undersance


undersance
tag

A GPS hiányánál vesztettem el az érdeklődésemet. Ennyi pénzért nagyon harmatos a tudása, a 40/50 ezres felár egy-egy szíjért pedig, hátööö.

(#7) DrBubo77 válasza Örni (#4) üzenetére


DrBubo77
addikt

:)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#8) Szabcsizz válasza DrBubo77 (#2) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Olvass bele a HTC 10 topikjába,és minden kérdésedre választ kapsz. :DD

Az órával kapcsolatban annyit,hogy egy későbbi frissítés simán behozhatja a teljes értesítést.Gondolok itt a Viber,Messenger és társaira.Volt már ilyenre példa,nem egyszer.Szerintem egész jó kis cucc lett.

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Sokallom az árát.

(#10) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Az a hátoldal, Istenem... :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11) cintula187


cintula187
addikt

40- 50.000 felár a bőr és fémszíjért? Mivan?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#12) guriga1234


guriga1234
addikt

Gagyi, buta, de legalább drága. :W

cintula187: az meg a másik fele. Elgurult ezeknek a gyógyszere!

[ Szerkesztve ]

(#13) svili


svili
tag

Nem látom az értelmét ennek az eszköznek - pláne ilyen horror áron...

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#14) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem ez a kütyü egyébként az, ami miatt perelni akarják (perelik?) a Fitbitet az USÁ-ban, hogy pontatlan a pulzusmérője?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15) csakzolcs


csakzolcs
tag

Első blikkre azt hittem, hogy 15-20ezer ft lesz az óra. de hogy 78ezer????? hü**ék ezek???? 8500 forintba kerülő Xiaomi Mi Band2 ezerszer jobb nála... Abban is van óra meg számtalan dologra képes...És 20napig vígan eldöcög egy töltéssel :)

(#16) arn


arn
félisten

Ezek a pulzusmerok szart se ernek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) batai15 válasza csakzolcs (#15) üzenetére


batai15
félisten

ennyi :R

(#18) CB


CB
senior tag

A garmin beépített pulzusmérője - a teszteket olvasva - egész jól mér. Ráadásul ha valakinek pontosabb kell, akkor kékfoggal mellpántosat is lehet hozzájuk csatlakoztatni.

Az ára valóban brutál, de ebayen 60e-ért találtam fém szíjasat, és nem rég kezdték el árulni. Lesz ez olcsóbb is pár hónapon belül.

Nekem tetszenek ezek az okos sportórák, bár az áruk miatt még nem tudtam rávenni magam, hogy beszerezzek egyet. Lányomnak van egy basis peak, az nagyon jó.

Nekem egy xiaomi mi band van, nem került 5e-be, de nagyon szeretem, még ha nem is hibátlan. Annyit megér egy kütyü. :D

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#19) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Inkább egy MiBand2-re nevezek be.

(#20) jUUh


jUUh
addikt

Kicsit drága lett...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#21) mati12


mati12
senior tag

Én kb. egy hete vettem egy ilyen Garmin órát, [link] A tudása nagyon tetszik viszont a külsejével nem vagyok teljesen elégedett. Gondolkodtam,hogy a két hetes pénzvisszafizetés lejárta előtt visszaküldöm,de a cikk elolvasása után úgy döntöttem,hogy marad.

(#22) Bocha válasza nightmanager (#3) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ma direkt megnéztem három másik kütyüvel, hogy a séta milyen hatással van rám, 60 körüli értéket mutatott mindegyik, mondjuk az időjárás enyhébb volt egy kicsit. Ezt amúgy a teszt megjelenése előtt is megtehettem volna, anyway, nem az igazi a Fitbit pulzusmérője.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#23) noorbertt válasza mati12 (#21) üzenetére


noorbertt
őstag

Csak megneztem a leirasat :D

"Menü nyelvei SOK" :C :R

(#24) CB válasza mati12 (#21) üzenetére


CB
senior tag

Privátban leírhatnád nekem, hogy mi nem tetszik az órán, mert ezt én is nagyon nézegetem. Vagy csinálhatnál egy bővebb bemutatót róla itt a PH-n.
Köszi.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#25) arn válasza Bocha (#22) üzenetére


arn
félisten

setanal szerintem max akkor, ha baromira edzett vagy. miert nem egy normalis mellkaspanttal veted ossze? mennyi akkor a nyugalmi pulzusod?

en csak az mi1sel hasonlitottam, de hat nem sok koze volt a kettonek egymashoz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) Napfénysüti

Neve alapján azt hittem legalább a sport funkciókat jól ellátja (normális pulzusmérés, esetleg vízállóság) de tévedtem. Ennek fényében ez a 78.000-es ár baromira sok és még GPS sincs benne. :F
Inkább néznék valami Garmin cuccot helyette.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#27) Stauffenberg válasza Fejvadi (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is láttam a Mi Band 2 bejelentést, ha jól mér a pulzusmérője, akkor egyszerűen best buy lesz a kategóriájában.

Viszont ha pontatlan, akkor tökéletesen semmi értelme nincs. Nem védhető egy pontatlan pulzusmérő azzal, hogy "legalább olcsó volt", mert az egésznek a lényege veszik így el.

(#28) arn válasza Stauffenberg (#27) üzenetére


arn
félisten

van egyaltalan olyan, ami jol mer, ebben a mufajban?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) Stauffenberg válasza arn (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom. Nem sok tesztet találni a témában. Az a baj, hogy a geek portálok csak felületesen tesztelnek, míg a sport portálok meg ritkán foglalkoznak mással, mint a Garmin, Polar, stb. Utóbbiaknál néha még be-be csúszik egy FitBit teszt, de ezeket nem tartják annyira, mint a tényleg neves gyártókat.

Azért reménykedem, hogy a Mi Band 2 megközelíti a Polar H7 szintjét és legalább valamilyen szinten edzés közben is követhető lesz a pulzus, még ha zónákat figyelni és figyelmeztetni talán nem is tud.

(#30) arn válasza Stauffenberg (#29) üzenetére


arn
félisten

en csak az m1st hasonlitottam a garmin mellkaspantjaval - neha talal a xiaomi :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) Napfénysüti válasza Stauffenberg (#29) üzenetére

Pontos méréshez amúgy nem mellkaspánt kellene?

Més que un club!

(#32) tejbele


tejbele
csendes tag

Tetszik. Veszek is egyet.

Üdv, Tejbele

(#33) Stauffenberg válasza Napfénysüti (#31) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez az amit szeretnék kinyomozni, hogy lehetséges-e egyáltalán csuklóból pontosan mérni. Mert mellkaspántból is van gyenge (pl: Decathlon saját márkás, ami a Polar H7 felébe kerül).

Nem szeretem a mellkaspántot, de ha a pontos mérésnek biológiai-technológiai kötöttségei vannak, akkor nem várom messiásként azt a csuklópántot, ami majd kiváltja.

(#34) arn válasza Stauffenberg (#33) üzenetére


arn
félisten

A folyamatos meresre szerintem eleve alkalmatlan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) Stauffenberg válasza arn (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért?

Érted, pont ez a bajom. Egy rakás "szerintem" vélemény van a neten, de levezetve sehol nem találom, hogy miért lenne alkalmatlan a csuklópánt normális méréshez.

(#36) guriga1234 válasza Stauffenberg (#35) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem kell ezzel foglalkozni. Aki szerint nem jó, az használjon mást. Attól nem fog semmi sem jobban, vagy rosszabbul mérni, hogy itt páran fikázzák.
Pulzusmérés nélkül is lehet edzeni. Aki attól teszi függővé, hogy éppen hogyan terheli magát, hogy mennyi épp a pulzusa, az olyan, mint az az autós, aki a pillanatnyi fogyasztástól teszi függővé azt, hogy éppen hogyan megy.

(#37) Napfénysüti válasza guriga1234 (#36) üzenetére

Azért van amikor sportban nagyon sokat segít a pulzusmérés. Tavaly az Alpokban tekertem és pulzusmérő nélkül tuti idő előtt kinyírtam volna magam.

Més que un club!

(#38) arn válasza Stauffenberg (#35) üzenetére


arn
félisten

Mert osszevissza mer...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) arn válasza guriga1234 (#36) üzenetére


arn
félisten

Neked is nagy tapasztalatod van a temaban. :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) guriga1234 válasza Napfénysüti (#37) üzenetére


guriga1234
addikt

Amíg nem voltak pulzusmérős szerkezetek, addig sem halt bele senki a biciklizésbe, meg más egyéb sporttevékenységbe (doppingolás nélkül). Az emberi szervezet elég jól ki van találva, jelez, ha szükséges.

(#41) guriga1234 válasza arn (#39) üzenetére


guriga1234
addikt

Neked mitől van nagyobb? Edző vagy? Élsportoló vagy? Orvos vagy? Ha egyik sem, akkor a minősítgetést tartsd meg magadnak.

(#42) arn válasza guriga1234 (#41) üzenetére


arn
félisten

nem hulyeznek le mindenkit, aki hasznalja - nem veletlenul hasznaljak. attol, hogy neked semmi ertelme, attol masnak meg lehet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) guriga1234 válasza arn (#42) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem írtam sehol, hogy semmi értelme. Egyébként nekem egy Gear S2-m van.

PS: én nem hülyéztem le senkit, ne állíts valótlant. Anélkül meg pláne ne minősítgess senkit, hogy ismernéd az illetőt.

(#44) arn válasza guriga1234 (#43) üzenetére


arn
félisten

ez nem arra vall

Aki attól teszi függővé, hogy éppen hogyan terheli magát, hogy mennyi épp a pulzusa, az olyan, mint az az autós, aki a pillanatnyi fogyasztástól teszi függővé azt, hogy éppen hogyan megy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) Stauffenberg válasza guriga1234 (#36) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Aki attól teszi függővé, hogy éppen hogyan terheli magát, hogy mennyi épp a pulzusa, az olyan, mint az..."

Páromnak 24 éves kora ellenére kardiológus írta elő, hogy futni csak pulzusmérő órával engedi, mert sikeresen megörökölt anyai ágon valamilyen szívbillentyű diszfunkciót. Alacsony pulzus tartományban futhat. Óra nélkül csak a gyorsgyaloglás, laza úszás, nem túl megerőltető kerékpározás megengedett. Egyébként az elmúlt időszakig sokat sportolt, már 4 éves kora óta úszás, RSG, korcsolya, futás megvolt nála, de jobb ha a karján van egy óra ami csipog, hogy vegyen vissza a tempóból, mert hajlamos beleloholni magát és túlterheli a szívét.

Korábban kaptunk kölcsön ismerőstől próba jelleggel egy Polar órát mellpánttal, de kényelmetlen volt a viselete. Csuklón méricskélő órából viszont még nem találkoztam pontosan mérő darabbal.

(#38) arn: "Mert osszevissza mer..."

Nem értetted az én felvetésemet. Azért mér rosszul, mert csuklón eleve lehetetlen rendesen pulzust mérni, vagy csak még senki nem csinált normális minőségűt? Ez az én dilemmám.

(#46) arn válasza Stauffenberg (#45) üzenetére


arn
félisten

nem tudom... de ahogy en megfigyeltem, odafigyelve hogy ne mozduljon el, normalisan tartsd a kezed, hosszabb intervallumra mer... ugy pontos lehet. de ahol a mellkaspantot hasznalod, olyan helyzetekben elmozdul, rovid ideig mer => sok fals adat. en nem tartom valoszinunek, hogy meg lehet normalisan csinalni.

en is tulterhelem magam, ha nem hasznalok pulzusmerot. aktualisan nem erzem, hogy sok lenne. anyamnak es a noveremnek is van szivpanasza. de ha pl nagyobb tavot megyek, akkor is be tudom osztani ugy az energiamat, hogy az elejen nem engedem feljebb a pulzust, csak a vegen. gyanitom erre sportolok is figyelnek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) guriga1234 válasza Stauffenberg (#45) üzenetére


guriga1234
addikt

"Óra nélkül csak a gyorsgyaloglás, laza úszás, nem túl megerőltető kerékpározás megengedett." - ez nem elég?

PS: egyébként én nem a pulzusmérés miatt vettem a Gear S2-t. A szívem annyit ver, amennyi éppen szükséges, attól nem fogok másképp élni, hogy éppen mennyi a pulzusom. Orvos csak akkor lát, ha a jogsit kell meghosszabbítanom. Nem szedek semmilyen gyógyszert. Nagyanyám 96 évig élt, azt evett, amit megkívánt, annyit mozgott, amennyi jólesett neki. Nem volt soha semmi baja. Az ő példája alapján élek én is, eddig sikerrel.

[ Szerkesztve ]

(#48) arn válasza guriga1234 (#47) üzenetére


arn
félisten

ennek van nemi koze azert a genetikahoz is, nem csak az elhatarozashoz...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49) kchris78 válasza Stauffenberg (#45) üzenetére


kchris78
veterán

maga az elv ahogy mer az eleve pontatlansagra van ítélve. atvilagitja az ereket es abbol mer... ha ugrandozik az éren az átvilágító kütyü akkor nem tud jól mérni. mert optiaki adatot vizsgál. A pántos mérő alacsony feszültséget mér amire a szív reagál, itt akárhogy ugrándozik közben az ember ha a tapadás megvan a bőrfelülettel, akkor rendben van a mérés. Viszont ez a feszültség a csuklón már nincs meg...

Mérhet egy liyen pontosan de akkor nagyon sokszor mondja azt hogy nincs adat mert érzékeli hogy rosszat mérne, vagy pontatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#50) Stauffenberg válasza guriga1234 (#47) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"ez nem elég?"

Nem. Futni szeretne. Szerintem ezt nem kell ragozni.

"egyébként én nem a pulzusmérés miatt vettem a Gear S2-t. A szívem annyit ver, amennyi éppen szükséges, attól nem fogok másképp élni, hogy éppen mennyi a pulzusom."

Gondolod, hogy mi egész nap mérni akarjuk? Nekünk csak sporthoz való aktivitásmérő kell, nem okosóra (vagy annak a pótléka). Ezért néztük például a FitBit Charge HR-t is, de az meg pont a megemelkedett pulzusnál kezd pontatlanul mérni, elveszíti a lényegét. Meg még drága is (40k), annyiért már kapsz tényleg jó sport aktivitásmérőket, igaz mellpántosak.

"Nagyanyám 96 évig élt, azt evett, amit megkívánt, annyit mozgott, amennyi jólesett neki."

Ez nagyrészt genetika. A páromnál van még inzulinrezisztencia is, ami pont az étkezésre odafigyeléssel és a mozgással válik teljesen tünetmentessé. Itt nincs olyan, hogy azt eszel amit megkívánsz, előírt 160g CH diéta van (amit többnyire én is tartok). Emiatt kicsit jobban otthon vagyok a táplálkozás biológiájában a nagy átlagnál (én segítettem neki az elején az alapanyagok számolgatásában és az étkezések összeállításában, azóta már minden magától megy). A valóságban nagyon keveseknek működik 96 éven át a "bármit megeszek" étrend. Nekem is vannak rokonaim, akik 90+ éveket éltek még sok alkohol és cigaretta mellett is, de ezzel példálózni... hát nem tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.