Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Idővel lesz 5-ik rész is...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) kavicssli válasza Winner_hun (#1) üzenetére


kavicssli
addikt

Szia Winner!

Favicon Picker és Tab Mix Plus leírás alatt nekem nem jönnek be a képek! (melóhelyen vagyok és IE böngészek :D :O :W )

Jó cikk! :R

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3) Winner_hun válasza kavicssli (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kösz hogy szóltál, critical user error, patched:B:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) kavicssli válasza Winner_hun (#3) üzenetére


kavicssli
addikt

Hibátlan! ;)

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#5) koxx


koxx
MODERÁTOR

Az ebayes jónak tűnik, thx.

(#6) dni


dni
őstag

TMP :R :R :R Azt hittem már nem is fejlesztik tovább és nem lesz a 3-as verzióhoz.

(#7) shtml


shtml
őstag

Hálás köszönet, hogy felhívtad a figyelmet a Text Area Resizerre, épp jól jött.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#8) bbandi


bbandi
tag

a Tab Mix Plus-hoz még annyit, hogy nem tudja a böngésző autoupdate-elni, ezért néha rá kell nézni az oldalra

(#9) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

A TabMixPlus-hoz annyit fűznék hozzá, hogy vannak kiegészítések a kompatibilitás ellenőrzésének leküzdésére, ilyen pl a Nightly Tester Tools. Annak használatával sikerült működésre bírni a legutolsó hivatalos bulid-et, de személy szerint azért szívesen fogadom az újat, köszönöm :)

gottagofast

(#10) Winner_hun válasza bbandi (#8) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tudja, csak nincs a 3-as Firefoxhoz végleges, kiadásra jelölt változat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) Winner_hun válasza msgt.fubar (#9) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ehhez nem kell külön kiterjesztés:

Kompatibilitás ellenőrzésének letiltása:

Címsorba írd be: about:config (vagy nyomj Alt+C-t)
jobb klikk, új - logikai, írd be oda: extensions.checkCompatibility, melynek értéke legyen false
Böngésző újraindítása után a legtöbb kiterjesztés működni fog (előfordulhat, hogy nem megy 1-2 kiterjesztés, abból meg kell várni a frissítést)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12) heihachi


heihachi
addikt

Kellene a Logoutra-ra egy "köszönöm" gomb funkció, akkor most azt bőszen nyomogatnám. :R

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#13) msgt.fubar válasza Winner_hun (#11) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Tőled idézek:

„(...) viszont a 3-as Firefox megjelenése óta hivatalosan még nincs kompatibilis változat, a böngészőben a kompatibilitás ellenőrzésének kikapcsolása után sem működik a legutolsó hivatalos verzió.”

Konkrétan erre válaszoltam. Nem próbáltam máshogyan, de mivel azt írtad a cikkedben hogy nem működik, gondoltam jelzem hogy megoldható a dolog kiterjesztéssel. Viszont akkor a kérdés felvetődik, hogy az about:config-al működik végülis vagy sem?

gottagofast

(#14) Winner_hun válasza msgt.fubar (#13) üzenetére


Winner_hun
félisten

A legutolsó kiadott változat a 2-es Firefoxszal működik, se a Nightly Tester Toolsszal, sem az about:config megoldással nem megy. Annak a verziószáma 0.3.6
Amit linkeltem az írásban, oda a TMP fejlesztői teszik ki az új változatokat gondolom tesztelésre, hogy ha a 3-as Firefoxhoz is megjelenik a TMP, akkor ne legyen benne hiba, vagy legalább is kevés. Ehhez a beta változathoz nem kell se a NTT, se az about:config átírása, ez már kompatibilis a 3-as Firefoxszal.

mod: legalábbis én így tudom:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15) Winner_hun válasza heihachi (#12) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lesz valami értékelős valamikor:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16) evone


evone
őstag

lol

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#17) msgt.fubar válasza Winner_hun (#14) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Na pontosan erről beszélek. A 0.3.6 nekem működött FFox 3.0.2 alatt is a Nightly Tester Tools-szal. De felesleges ennyit csűrni-csavarni, lényeg hogy itt van egy olyan verzió is, amihez nem kell bütykölni. :)

gottagofast

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszönjük, jó cikk lett! Hajrá NoScript! :)

(NoScript-nek egy hátránya van: ha egy hozzá nem értő ember ül le a gép elé, a hajadat fogod tépni, mert percenként kell a géphez rohangálni, mivel pl. a honfoglaló nem akar működni :) )

(#19) CSorBA


CSorBA
őstag

Hatalmas gratula a cikkhez ismét! A megszokott minőséget hoztad :) És persze a fav ikon:

(#20) HardSanyeee válasza ^Clown (#18) üzenetére


HardSanyeee
őstag

a számból vetted ki a szót :D anyámnak is állandóan problémái akadnak egyes weboldalakon NoScript miatt :DD

Winner: jó cikk lett, csak gratulálni tudok :)

[ Szerkesztve ]

(#21) smc


smc
addikt

Ejha, ez az adblock hiding helper nagyon jó kis cucc. Végig is jártam vele pár oldalt. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#22) janos1988


janos1988
addikt

Jo iras Nyertes_Magyar! ;]

Egyedul a Linkification-t nem ismertem, kulon koszonet erte. De lenne is egy kerdesem ezzel a kieg.-el kapcs.-ban, hogy hol es hogyan lehet beallitani az, hogy www/http elotag nelkulieket is alakitsa kattinthato linke (pl. akarmi.hu). Koszi elore is a segitseget.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#23) Winner_hun válasza janos1988 (#22) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudok róla, hogy olyan opció beállítható lenne benne. Nem lenne rossz pedig:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) Doom


Doom
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy a NoScript miért tolja el a megváltozott helyi menümet?
Konkrétan arról van szó, hogy a DownthemAll és az Adblock Plus beszúr egy menüpontot (asszem) az eszközök menübe, valamint az adblock kirak egy ikont is a toolbar-ra. Na ezek a menük eltűnnek, és csak a noscript vagy az adblock ki- majd bekapcsolása és a ff újraindítása után jönnek elő újra, az ikont pedig elrontja, olyan módon, hogy egy bazinagy ikont csinál belőle, amin úgy néz ki, mintha sok ikont összeolvasztottak volna, de nem használható semmire. Mondjuk ez utóbbit megoldottam, levettem az ikont, de a menüs dolog kicsit kényelmetlen, szóval ha valaki tudja a megoldást, akkor ne tartsa magában.

Köszi
D

(#25) Winner_hun válasza Doom (#24) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet hogy összeakadnak, vagy próbálj ki régebbi verziót vagy várj frissebbre.
Én ilyet nem vettem észre, a helyi menümben alig van valami, kiírtottam a sok felesleges dolgot:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26) Doom válasza Winner_hun (#25) üzenetére


Doom
aktív tag

Mondjuk érdekes, hogy a Noscript FAQ-jában külön ki van emelve, hogy kompatibilis az adblock plus-szal... A Noscriptet tegnap frissítettem újabb verzióra, de még így se jó. Majd kipróbálom, hogy uninstallálom őket, és újra felrakom.
Egyébként a Noscript-et az alap beállításokkal érdemes használni? Vagy van valami, amit mindenképp érdemes be- vagy kikapcsolni?
Köszi.

(#27) Winner_hun válasza Doom (#26) üzenetére


Winner_hun
félisten

Alapbeállításban használom, ha kell egy oldalhoz a script akkor engedélyezem, amelyik kell. Így a legjobb.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.