Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nem használom minden nap, de most tűnt fel hogy jobb klikkre nem adja be az oldal adatainak megjelenítése lehetőséget.
Ehhez most a lakatra kell kattintanom + utána oldalra nyíl + további tudnivalók. :O
Erre nincs gyors gomb?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) Ferrari fan válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


Ferrari fan
tag

Google a barátod :DDD
CTRL + I (i) ;)

[ Szerkesztve ]

(#3) Klaus Duran válasza Ferrari fan (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

:R

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) btprg


btprg
senior tag

Éppen most kérdezte meg hogy töltheti-e le. Én teljesen meg vagyok elégedve a rókával :) Legalább ebben még nincs benne a google enyves keze.

Az FTP szerintem nem nagy veszteség, nem is tudtam hogy böngészővel lehet FTP-zni, kommanderrel sokkal egyszerűbb.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#5) contaxg


contaxg
veterán

[kép]

Ez a hülyeség másnál nem jelentkezik? Ha kiürítem a cache-t jó, de pár oldal után megint visszaáll. :U

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6) fatpharm


fatpharm
újonc

Komoly ereje van a cikk címének. Az sem lett volna rossz, hogy "Mutatjuk mitől fosztották meg az embereket a Mozilláék" vagy "Nem fogja elhinni mi tűnt el a böngészőjéből" :DD

[ Szerkesztve ]

(#7) Tapsi


Tapsi
addikt

PDF-fájlok beépített megjelenítője támogatja a JavaScript kódok futtatását. Néhány űrlapban ezt ellenőrzésre és interakciók megvalósítására használják

Hohoho, lesz még ebből buli rendesen! :D

(#8) joghurt válasza Tapsi (#7) üzenetére


joghurt
addikt

Igen. Az Adobe biztonsági lyukai is jórészt ennek voltak köszönhetők, nem a szöveg renderelés bugjainak.

Hmm, kevesen gondolnak bele, mennyi mindent örököltünk az FTP-től. Az egész GET, a 200 és a 404... Tulajdonképp áramvonalasították az FTP-t, és megszületett a HTTP.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Apollyon válasza btprg (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Legalább ebben még nincs benne a google enyves keze.

De benne van, pénzelik a Mozillát, tavaly elküldtek 250 dolgozót, és amúgy minő véletlenül a jobb opciók helyett gúgli a default kereső.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) KAMI911 válasza Apollyon (#9) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Ezért is gondolom, hogy az ember tudja mivel böngészik, milyen beállításai vannak, milyen keresőmotort használjon.

(#11) vicze válasza btprg (#4) üzenetére


vicze
félisten

"Legalább ebben még nincs benne a google enyves keze."
Szinte kizárólagosan a Google tartja életben a projektet. Több mint 60%-ban onnan van a bevétel.

(#12) UnA válasza vicze (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

De akkor sem a fejlesztést. És már ez sokat számít.

(#13) bacus


bacus
őstag

Azt nem értem, hogy miért fáj az bárkinek, hogy az amit én használni szeretnék, az nem biztonságos. Pl. az ftp. Plain text jelszó, NA ÉS? Ez az én biztonságom, nem az övék !
Kb 500 szerverről jön pár mb adat napi szinten ftp-n keresztül a szerveremre. Gyors, egyszerű, csak írni tudnak, listázási joguk nincs, ember legyen a talpán aki innen ellop valamit.

Ráadásnak egy böngészőben, egy ftp szervert olvasva, letöltve egy egy fájlt, mégis mi a kockázat? Ha a fájl vírusos, nem mindegy milyen titkos útvonalon töltöm át a gépemre??

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#14) buherton válasza bacus (#13) üzenetére


buherton
őstag

Én sem értem. Nálunk cégen belül masszívan FTP-zünk. Fájó lesz ez sokaknak. :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) joghurt válasza bacus (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Ez ugyanaz, mint a kötelező Xfaktoros banki azonosítás. Töltöm fel a kölkök telefonkártyáját. Ujjlenyomattal belépek a mobilbankos app-ba, push üzenet megérkezik, jóváhagyom, írhatom be a PIN-t. Egyenként, mindegyiknél.
Értem én, hogy EU-s előírás. De mi a pélóért nem mondhatom azt, hogy ne bohóckodjunk már ekkora összegekkel? Ha valaki lenyúl a kártyámról 1500 Ft-ot, akkor így jártam. A reklamációval és a bankból kiveréssel úgyis több időm menne el, mint amennyit megér.
Miért nem lehet mondjuk azt mondani, hogy 20ezres önrészt állítok be, az alatt nem zaklatnak hülyeségekkel, de nem is reklamálok?

Mellesleg a fene nagy internetes biztonságot talán az SMTP kivégzésével kellene kezdeni. Ott is plain text mennek át dolgok (ha nincs TLS-be csomagolva), ráadásul azt hazudhatsz magadról, amit csak a szerver elhisz.

szerk.: Az egyéb FTP kliensek továbbra is működni fognak. Itt a böngészőbe épített támogatás megszűnéséről van szó.

[ Szerkesztve ]

A tej élet, erő, egészség.

(#16) UnA válasza buherton (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Masszívan a böngészőből? ;)

Emellett mi már az összes régi FTP kapcsolatot átállítottuk SFTP-re (vagy FTPS-re).

(#17) buherton válasza UnA (#16) üzenetére


buherton
őstag

Igen. Elkészül a webes riport, ami hivatkozást tartalmaz a bővebb log-ra, ami már FTP-n van.

Ezt az FTP-t potenciálisan több ezren is elérhetik. A vállalat belső hálóján érhető el és az is elég limitáltan. Ráadásul statikus IP-je van.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#18) joghurt válasza buherton (#17) üzenetére


joghurt
addikt

És ehhez a funkcióhoz miért is van szükség a mezítlábas FTP-re?
A hivatkozás ugyanúgy lehetne akár http(s):// is.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) Necroman_Mk2 válasza Tapsi (#7) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Nekem is ez volt az első gondolatom: szép és jó, de mennyire biztonságos?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#20) buherton válasza joghurt (#18) üzenetére


buherton
őstag

A kérdés jogos.

A válasz pedig a való élet. Az FTP ami széles körben már nagyon régen elterjedt és azóta sem változtattunk ezen. Minek kellett volna változtatni? Ha most kellene váltani, akkor problémás lenne a ráépülő dolgok miatt.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) UnA válasza joghurt (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem is szólva arról, hogy az FTP semmilyen ellenőrzést sem végez, még a file hossza is különbözhet a letöltés végén - vagyis ha bárhol megszakad a folyamat, még néha hibaüzenetet sem kapsz.

(#22) joghurt válasza buherton (#20) üzenetére


joghurt
addikt

Dolgoztam olyan cégnek, ahol a könyvelésre történő napi feladás úgy történt, hogy 3.5"-es floppyra másolták, jómunkásember bebiciklizett vele az irodára, és elhozta az előző napi lemezt, hogy legközelebb arra írjanak.
Ez a módszer is széles körben már nagyon régen elterjedt. De azért nem hullajtunk könnyeket érte.

A tej élet, erő, egészség.

(#23) vicze válasza joghurt (#22) üzenetére


vicze
félisten

Remélem a backup is egy 3,5"-ason volt. ;] (Tudom hogy nem volt egyáltalán. :P)

(#24) totron válasza joghurt (#22) üzenetére


totron
addikt

Ezt komolyan egy valid párhuzamnak érzed ide?

(#9) Apollyon, a jobb opciók helyett gúgli a default
Mik lennének ezek a jobb opciók?

(#25) UnA válasza totron (#24) üzenetére


UnA
Korrektor

A "jobb opció" többféle módon értelmezhető, mert sajnos általában a Google keresője a legjobb találatok szerint, de ezt csak a masszív profilozás ellenében teszi. Sokszor használom a DuckDuckGót is, ami aránylag jó eredményt ad, adatgyűjtés nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.