Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Üdvözlök mindenkit,
Segítségért szeretnék hozzátok fordulni.

Új gépet vettem egy Samsung evo 250-es ssd-vel.
Erre szeretném telepíteni a win7 sp1 ultimate editiont 2.0-ás usbről.
Megtalálja az usbn a wint, be is bootol róla, kiválasztom a nyelvet a régiót és a billentyűzetet, aztán tölt egy kicsit majd ez a kép fogad: [link]

És innen nem tudok tovább menni.
Végig próbáltam az összes usb csatlakozót a gépen (3.0 és 2.0), próbálgattam másik stata portokat is, meghajtó mód ACHI-n van.
Usbről bootolok.
Cserélgettem azt is hogy a boot priority az ssd vagy az usb.
Az ssdm üres, új.

Bárki bármilyen segítséggel tudna szolgálni örömmel venném.

Köszönettel,

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#152) rétisün válasza Tukolp (#151) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, ilyenkor az alaplapi chipset-drivert hiányolja, valószínűleg nincs meg a win gyári driverei között. töltsd le az alaplapod gyártójának oldaláról, tedd rá a pendrive-ra, amiről telepitenéd a win, és ha kéri, mutasd meg neki.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#153) Tukolp válasza rétisün (#152) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Csak annyi a gond hogy csak az usbm és a teledonom van :/
Telefonról nem lehet usbre másolni?

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#154) Tukolp válasza Tukolp (#153) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Azóta szetneztem neten, és van rá lehetőség.
Csak egy "lány -lány" usb csati kellene.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#155) Tukolp válasza Tukolp (#154) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Kipróbáltam amúgy, hogy hátha az ssd miatt van a baj.
De nem.
Sima winyóval is ezt csinálja.
Win8 megoldaná a gondot?

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#156) Tukolp válasza Tukolp (#155) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Meglett elméletileg a gond, egyszerűen túl új a gépem es nem ismeri a.win7, úgyhogy win8-at kell rá rakni, vagy 10-et.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#157) wattafaka


wattafaka
senior tag

"Tömörítést használó SSD-knél ne tömöríthetetlen(incompressible) adatokkal mérj. (Pl CrystalDiskMark esetén All 0x00 (0 Fill) módszerrel mérj.)"

Samsung 840 EVO 120GB SSD-m van, honnan tudom kideríteni, hogy ez tömörítést használ-e?

Köszi.

(#158) Fire/SOUL/CD válasza wattafaka (#157) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem hinném, hogy ezt a hsz-t ide szántad... :DDD
Na de mindegy, ha betartod, amit idéztél, akkor teljesen mindegy, hogy tömörít avagy sem a meghajtó.
A SandForce vezérlőkön kívül semmi nem tömörít adatokat.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#159) wattafaka válasza Fire/SOUL/CD (#158) üzenetére


wattafaka
senior tag

Köszi, a hozzászólásokhoz tartozó cikkben olvastam, de akkor lehet eltévedtem kicsit :D

(#160) CriticalHit


CriticalHit
őstag

A meglévő HDD (c, d, E)-re telepített Win 7 64 helyett szeretném SSD-re telepíteni a rendszert. Miután az SSD-re telepítem a Win-t és vissza csatlakoztatom a HDD-t, kettő db "C" meghajtóm és telepített Win 7-es lesz. Hogyan kell ezt helyesen végrehajtani úgy, hogy az SSD-n a "C" mellett még egy partíció legyen, míg a HDD-n maradjon a "D" és az "E"?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#161) Mokele


Mokele
csendes tag

Sziasztok

Van egy Toshiba L300 17L notebookom, amihez vettem ma egy Adata SX 930-at. Próbálnám feltenni a windowst, de a telepítő nem tudja formázni a létrehozott partíciót (eddig működik a dolog) - szó nélkül kilép a formázásból, aztán ha továbblépnék, közli, hogy nem sikerült rendszerpartíciót létrehoznia. Hogyan lehetne itt továbblépni?

Köszönöm

Jobbára ártalmatlan

(#162) ny.erno


ny.erno
tag

Sziasztok!
Van egy asztali gépem amiben van egy SSD (rendszer) és egy HDD (tárolás) és egyik nap elromlott a gép (ACHI DRIVE INIT üzenettel megáll a bootolás). A telepítő USB.t megcsináltam, A biosban sorba rendeztem a bootolásnál a dolgokat (1. usb, 2. SSD, 3.HDD). Sokadjára nagy nehezen elindult a telepítő USB-ről, viszont az SSD-t nem adja ki, mint lehetőséget, csak a D-t találja meg.
Már egyszer volt ilyen, de úgy voltam vele, h biztosan rosszul telepítette fel USB-ről és újraraktam. Utána csekkoltam HD Sentinellel és 100/100-ra írta az SSD-t. Ilyenkor mit lehet tenni? Rossz lehet az SSD? Corsair, 250 gb és alig volt rá írva.. Garancia már nincs, de az írás az nincs még 2-3 Terránál több..

Elég sok munkám van rajta. Most laptopról dolgozom, de a 15 coll kontra 27 az azért nem kicsi különbség és a pc-m sokkal gyorsabb, így viszonylag gyorsan szeretnék valami megoldást találni. Előre is köszönöm az időtöket!

(#163) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Mekkora király vagy :C Pont most rakom fel a win 10- et,és gigabyte p35 ds3 am van.A segítségeddel minden fasza :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#164) Chrom


Chrom
tag

Nekem annyi észrevételem lenne a tartalmas leíráshoz, hogy a BIOS beállításoknál a Integrated Peripherals részen belül a SATA Port0-1 Native Mode -> Enabled helyett DISABLED szükséges.
nálam így működik rendesen egy SSD win7 telepítéssel és Gigabyte GA-EP35-DS3P lappal.
Egy másik oldalon is azt olvastam, hogy ezt a "SATA Port0-1 Native Mode"-ot érdemes kikapcsolni, az AHCI bekapcsolássakkor. :)

(#165) sasabacsi1


sasabacsi1
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Adva van egy a Microsoft honlapjáról letöltött gyári Windows 7 ultimate SP1 hun x64 és egy Gyári Windows 10 Pro hun X64 a problémám az, hogy az új DDR 4 Alaplap és Ryzen procival nem tud bebootolni sem pendrivról sem lemezről a Win 7-ről és a Win 10-ről sem, mert az USB-s egér és billentyűzet driver nem működik, illetve hibaüzenet jelenik meg (hiányzó driverre hivatkozva - Sata USB Egyébre) amikor telepíteném a Windowst.

Rengeteg videót megnéztem a youtubon evvel kapcsolatban, de sajnos nem oldotta meg a problémám.

Az lenne a kérésem, hogy aki tud segítsen, de nem kívánom ingyen, csak legyen egy-egy Win 7 ultimate SP1 x64 Hun és egy Win 10 Pro X64 Hun gyári installos lemezem, pendrivom amibe bele vannak rakva a hiányzó driverek.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Várom privátba a válaszokat.

(#166) Fire/SOUL/CD válasza sasabacsi1 (#165) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen... Szopacs.
Ha Intel deszka, akkor az xhci support okozza a bajt. Ezt vagy ki kell kapcsolni avagy be...(BIOS-ban van az opció)
Tudom hülyén hangzik, de ez van. Szóval vagy kapcsold ki telepítés idejére avagy épp be... ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.