Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Na_Ta válasza krealon (#800) üzenetére


Na_Ta
csendes tag

Nem, egyből a rackbe ment és úgy indítottam az egészet. Macrium Reflect Free Edition v6.1.1000

NT

(#802) cvn69


cvn69
tag

Üdvözletem!

Egy klónozással kapcsolatos problémám lenne, amiben véleményt, szakértést kérnék.
Lecseréltem a régi Samsung 830-as 128GB-os SSD-m egy 860 EVO 250GB-osra.
A Win10pro klónozása sikeresnek mondható, mivel a rendszer (az eddigiek alapján) gond nélkül működik a nagyobb SSD-n.
Ugyanakkor azt vettem észre, hogy a régi SSD 100MB-os és 450MB-os rejtett partícióját nem másolta át az újra.

Közben a régi meghajtót külső házba raktam, USB-n csatlakoztattam és egy lemezkarbantartás során a "Rendszerfájlok törlése" opciót is kipipáltam, hogy a rajta lévő.old mappákat törölje így több hely legyen rajta, de a régiről most nem indul a rendszer, ergo újabb klónozást már nem tudok/tudnék végrehajtani vele.

A kérédésem az lenne, hogy ebben a formában, hogy az új SSD-ről gond nélkül fut a rendszer, de a rejtett partíciók nincsenek meg, okozhat-e később problémát, vagy ha elindult, akkor ez működőképes is marad?
Valamint, hogy mi okozhatja, hogy a régi SSD nem bootol be, mert elvileg a lemezkarbantartó nem töröl "aktív" windows fájlokat. Vagy, ha nem onnan indult a rendszer, akkor ez előfordulhat?

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#803) krealon válasza cvn69 (#802) üzenetére


krealon
veterán

"a rejtett partíciók nincsenek meg, okozhat-e később problémát"

Igen, okozhat problemat.

EFI modban nem indul a rendszer, es a C meghajton bekapcsolt Bitlocker utan nem fog elindulni a rendszer.

"Ugyanakkor azt vettem észre, hogy a régi SSD 100MB-os és 450MB-os rejtett partícióját nem másolta át az újra.
[...]
Valamint, hogy mi okozhatja, hogy a régi SSD nem bootol be
"

A regi SSD EFI modban indulna, az uj SSD pedig MBR/CSM-ben.

(#804) cvn69 válasza krealon (#803) üzenetére


cvn69
tag

Először is, köszönöm a válaszod!

EFI módról nem igazán tudok sokat, de ha jól tudom, az a BIOS helyett van, de az én gépem jó 10 éves (GIGABYTE GA-EP35C-DS3R) alaplapja hírből sem halott az EFI-ről.
A BitLocker-t meg még sosem használtam, és a közeljövőben sem tervezem.

A fentiek alapján, a régi SSD is MBR-rel rendelkezik.

Az 1. az új, a 7. a régi SSD

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#805) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Yumi boot utan, error 15-ot dob, file not found.
Az isos mappaban ott van a file.
A cikkben levő linkről töltöttem le mindent, és a lépéseket végigcsinálta.
Dell Inspiron 5558, Win 10 Home előtelepített, Samsung EVO 86.
Mi a gond?

Köszi előre is: Zsolt

(#806) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy régi gép,2db hdd van rajta.A rendszer egy 1200GB és patás ezen van a win7 a másik pedig 160GB és sata azon megadatok vannak.Most szeretném a Macrium Reflect programmal egy 500GB sata hdd átklónozni a két lemezt.Menni fog evvel a programmal ha igen mire érdes figyelnem?

(#807) Josi válasza qwertly (#806) üzenetére


Josi
aktív tag

Az az 1200 gondolom 120 :)
A rendszervinyót klónozd, a satásat meg simán csak másold át, úgy nem hibázhatsz.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#808) qwertly válasza Josi (#807) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!Bocsi,hogy most válaszolok,igazad van csak 120GB.Úgy csináltam,hogy a pata volt a rendszer adat winyót ami satás volt azt is klónoztam mert össze volt adatilag drótozva a rendszer lemezel.De utána nem akart el indulni még ha csökkentett módban próbáltam sem.Utána próbáltam parancssoros javaslást is nem ment.Ez után újra bebootoltam a programmal volt egy olyan opció,hogy boot javítás.Az helyre rakta a rendszert.Fasza kis programnak tartom :C.

(#809) Dracula


Dracula
senior tag

Sziasztok!

Egy SSD cachelt HDD esetén hogy kell csinálni a klónozást? (24 GB-os SSD van az 500-as vinyó mellett). A cél egy 480-as SSD lenne. Olvastam arról is, hogy itt gond az Intel Rapid storage technology is, ami kvázi "RAID"-ként kezeli a HDD-t és a noti alaplapjára forrasztott SSD-t, így érve el a HDD gyorsítást.

Elég sok partició van, azt se tudom, melyik kell. Az első klónozás, ami csak a C:-t (Win10) vette alapul, nem volt sikeres, a gép nem tudott bootolni.

Köszi!
üdv
Dr.

(#810) KTU


KTU
addikt

Windows 10 2019 májusi frissítés, tehát a mostani legújabb telepítővel telepített rendszerről,
nem tudok Macrium-mal lemezképfájlt létrehozni, teljes lemezmentést készítenék,
C Windows partícióra hibát dob:
Unknown error - error code = 9
Live CD-ről futtatom a Macrium_Reflect_Free6_1_1225_X64_Winpe10_Rescue verziót.

Kipróbáltam több merevlemezzel, SSD-vel, mindegyikre hibát dob a C partícióra,
de csak a májusi lemezzel telepített rendszerekre.
A 2018 végi Win. telepítőlemezzel létrehozott rendszerről tudok teljes lemezmentést készíteni.
:F

Másnál is jelentkezik ez a hiba?
Vagy nálam van user error?
:U

AOMEI Backupper live CD utolsó verziójával megcsináltam a mentést,
vissza is tudtam állítani hiba nélkül.
De azért jó lenne ha Macrium-mal is menne. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#811) dugo_ válasza KTU (#810) üzenetére


dugo_
veterán

Régi program és WinPE verziót használsz. Jött már az 1903-mal kompatibilis frissítés.

(#812) 2ning válasza dugo_ (#811) üzenetére


2ning
tag

Ugyan ez a problémám. A 7-es verzió telepítője ezt dobja:

Naprakész win 10 home.
Azt nem értem miért a 6.3-as verzió msi fálját keresi? :F A telepítő 500MB méretű win PE-vel.

(#813) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Milyen progi most az aktuális legjobb, amivel ssd-ről ssd-re költöztethetek win 10-et?
paragon, Macrium? Van még más is?

(#814) Lauda válasza mexel (#813) üzenetére


Lauda
félisten

Én a macriumot javaslom a célra.

(#815) mexel válasza Lauda (#814) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, megnézem előbb a free verziót.
Szeretnék egy full mentést is az ssd-ről

(#816) Lauda válasza mexel (#815) üzenetére


Lauda
félisten

Ehhez a free verziónál nem is lesz többre szükséged. :)

Feltelepíted, indítás után kijelölöd pipával a partíciókat, aztán clone vagy image, alul pedig megjelölöd a helyet és next-el végigkattintgatod (amennyiben klónozol nyilván a célmeghajtót állítod be). Tudsz egy az egyben is így klónozni, vagy image-be menteni és később onnan visszaállítani, ahogy kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#817) mexel válasza Lauda (#816) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! régebben használtam nem free verziókat, de kb 1-2 éve nem klónoztam nem tudtam vannak-e azóta új vagy jobb progik.
Én a rescue dic-el szoktam csinálni, nem rendszer alól.

(#818) mexel


mexel
veterán

próbáltam a 64gb-os samu ssd-met iso-ba menteni a Macrium bootolható penről ( a régiről is amit már használtam és egy újról is) de mindig megáll error9 hibával amikor kezdődne a művelet.
Olyasmittaláltam hogyaMacrium sokszor ír ilyet ha valami nem tetszik neki a meghajtón.
Az ssd-re nem ír hibát semmi program.

(#819) mexel


mexel
veterán

Látom hogy más is szenved ezzel a hibával, csak most olvastam vissza. KTU ugyanezt írta.

Most csinálom az AOMEI bootable pent, azzal fogom megcsinálni ha sikerül.

(#820) Lauda válasza mexel (#818) üzenetére


Lauda
félisten

Simán windows alól nem próbáltad ugyanezt?

(#821) mexel válasza Lauda (#820) üzenetére


mexel
veterán

Nem, nem szoktam soha működő rendszer alól menteni, valamiért ez régről megmaradt bennem. Tudom hogy ezek az új progik már tudják, de valamiért mindig bootolható pendrive-ról ( régen cd-ről) csinálom a mentést-klónozást.

(#822) King Unique válasza mexel (#818) üzenetére


King Unique
titán

Ha 9-es hibakód van és újabb verziós (≥1903) W10-et akarsz menteni, akkor talán nem ártana a Macrium Reflect programnak is az aktuális (7.2.4601) verzióját használni... Amihez pl. az aktuális WinPE ISO akár innen is letölthető. Valamint szükség esetén lemezellenőrzést futtatni, bár akkor kiírja 6-os hibakóddal konkrétan.

+1: az ilyen bejegyzéseknél, cikkeknél létrejött topikok általában hamar kihalnak, inaktívvá válnak. Legközelebb az ilyen kérdéseket inkább a Flash SSD, vagy az adott Windows (Windows 10) topikjában kellene feltenni!

(#823) mexel válasza King Unique (#822) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, közben éppen új bootable pent készítettem, mert ugyanerre jutottam kis olvasgatás után Alapból a win7-hez való winpe-t írta ki, most töltöttem le hozzá a win10-est, már írom is a pendrive-ot. Letöltött majdnem 1gb-ot hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#824) Lauda válasza mexel (#821) üzenetére


Lauda
félisten

:) A szokás nagy úr. Lehet éppen ezzel okoztad most magadnak a problémát, majd kiderül. Simán windows alól lehet vele menteni, klónozni, helyreállítani, nincs szükség külön bootolható pendrive-ra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#825) King Unique válasza mexel (#823) üzenetére


King Unique
titán

Az említett problémánál a programverzió a lényeg, a másik esetnél is az volt a gond. A 6.1.1225-ös verzió, az olyan WinPE eleve régi, elavult, a linkelt problémánál pedig le van írva, hogy legalább 7.1.3317-es, illetve 7.1.3570-es verzió kellene. Ami ráadásul már 2018-ban elérhető volt a verziótörténet alapján.

Vagyis a tanulság, hogy javasolt az ilyen programoknak lehetőleg mindig a legújabb, aktuális verzióját használni (pláne újabb verziós Windowsokhoz), nem véletlenül adnak ki frissítéseket. Ha pendrive-ról bootolható WinRE/WinPE változatot használsz - eleve javasolt bizonyos esetekben - akkor egyrészt abból is letölethető mindig az aktuális az előbb linkelt forrásból. Másrészt a program Windowsra telepített válrozatával olyan WinPE/WinRE verziót készítesz pendrive-ra, amilyet csak akarsz, valamint akár ISO-fájlba is lehet menteni.

[ Szerkesztve ]

(#826) mexel válasza King Unique (#825) üzenetére


mexel
veterán

Igen, köszönöm, valóban így van, csak elsőre nem is mentem be a beállításokba, csak rányomtam a rescuedisk create gombra. Aztán amikor olvastam itt és máshol is hogy van ilyen hiba akkor láttam az általad linkelt lehetőségeket is.Le is töltötte a win10 PE verziót és abból csinálta meg a pent.

Már el is mentettem a komplett ssd- tartalmát. Most klónozom az újra.
( azért is szeretem a penen lévő progit mert sokszorkellett régebben vinnem máshová is és így egyszerűbb volt. Most is kell majd egy géphez még)

Köszönöm a kimerítő választ és segítséget, ez másnak is hasznos lesz azt hiszem. :R

(#827) mexel


mexel
veterán

Én régebben mindig elmentett képfájlból állítottam vissza a rendszert. A klónozás, a régi ssd-ről az újra ( az újabb nagyobb) ugyanaz mintha a képfájlból csinálnám? 2 metódust lehet kiválasztani.

(#828) mexel


mexel
veterán

Érdekes, klónozásnál nem találtam azt a lehetőséget hogya mbr-t is másolja. ha viszont az elmentett képből állítottam vissza akkor felajánlja ( recommended)
Így maradt a képfájlból írás.

(#829) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

A Neszetools weboldalról letöltöttem a Macrium Rescue Media 7.2.4601 [64-bit] ISO-t, bebootoltam vele, viszont nem látja a Dell 5490 laptopban lévő SSD-t :F
Ez mitől lehet? Egy full disk mentést szeretnék csinálni.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#830) Lauda válasza bugizozi (#829) üzenetére


Lauda
félisten

Úgy próbáltad, hogy feltelepíted a macriumot? Mehet fel simán a winre , úgy is tudsz vele mentést készíteni és szerintem megkíméled magad ettől a látja-nem látja procedúrától.

(#831) Fire/SOUL/CD válasza bugizozi (#829) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyes M.2 (NVME) SSD-k esetén hozzá kell adni "az ISO gyártás közben" a megfelelő driver-t.
Ha ilyen helyekről töltesz le ISO-t (mint a neszetools), ott nem biztos, hogy benne van (sőt, szinte biztos, hogy nem), mert az alap WINPE ISO-t gyártják le és azt osszák meg.

Add Driver to WINPE

UI: Én csak feltételeztem, hogy a laposban (mert nem írtad pontosan) M.2 SSD van. Ahhoz meg van gyári driver a gyártó honlapján...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#832) bugizozi válasza Lauda (#830) üzenetére


bugizozi
őstag

És így is lehet vele full disk mentést csinálni, hogy közben fut a Windows? (lehet hogy lehet, csak kicsit fura :B)
Jelenleg Win10 van, a célom egy dual boot rendszer (Win + Linux) csak ha valamit elrontok a boot beállításnál, akkor jó lenne visszaállni egy működő rendszerre :D

Fire/SOUL/CD: Köszi, megnézem.

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#833) Lauda válasza bugizozi (#832) üzenetére


Lauda
félisten

Igen lehet. Én konkrétan csak win alól mentek és win alól is állítok vissza.

(#834) Fire/SOUL/CD válasza bugizozi (#832) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Még annyi esetleg, hogy ha a gyártó oldalán nincs driver (csak egy pl. setup.EXE, nem pedig INF-eket tartalmazó csomag), akkor mindenképp meg kell győződni arról, hogy a Macrium ISO az WINPE 10-es legyen (tehát Windows 10 ADK alapján legyártott), mert az támogatja natívan az NVME-t, mert a W7/8 ADK-val készített ISO-k jó eséllyel nem (nem próbáltam még, hisz kapásból WINPE 10-es ISO-kat készítek, manapság ez alap, max régebbi gépekhez gyártók W7/8 "ADK-s" WINPE-ket)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#835) bugizozi


bugizozi
őstag

Közben feltelepítettem a kérdéses gépre a Macrium-ot, onnan készítettem egy ISO-t, amit ha bebootoltam, már látta az SSD-t. (mégis ennél a módszernél maradnék, mert ha valamit elrontok és nem bootol be, akkor utána könnyebb így visszaállítani a rendszert)

Köszönöm a segítségeteket! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#836) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, egy kis infóra lenne szükségem!

Rufus-al készítettem egy bootolható pendrivet, rajta a Macrium-al.
A mentések hiba nélkül sikerülnek, de valamiért a visszaállításkor hibát jelez a Macrium Reflect és nem tudom a mentést visszaállítani.
A megnyíló Confirm Overwritte ablakban ha a Continue gombra kattintottam, akkor ez a szöveg ugrott fel: "Data on the listed volumes will be overwritten"

Megjegyezném, hogy ha ugyanazt a mentést amit a rufus-al nem sikerült visszaállítani bootolható CD-vel minden gond nélkül sikerült ....

Szerintetek mi lehet a hiba, miért nem tudom a mentéseket visszaállítani?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#837) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#836) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. W10(meg W8 óta) nem kell semmi Rufus és társai
2. Amit írsz, az meg normális, hisz a meglévő kötetet(köteteket) felülírja, az a dolga
3. Lehet, valamit nem értek, de mi az, hogy "Rufus-al"... :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#838) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#837) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam van a hibapont, mert egyszerűen figyelmetlen voltam és az évek alatt megszokott módon csak kattingattam ... :B
Nevezetesen míg CD-ről történő visszaállításkor a Confirm Overwrite ablakban semmit nem kellett bejelölni, addig a bootolható pendrivenál egy jelölőnégyzetet ki kellett volna jelölnöm

Más
Írtad, hogy W10-nél nem kell a Rufust és társait használni.
Ezek szerint W10-el is lehet bootolható pendrivet készíteni .., és ha igen akkor azt hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#839) maross


maross
veterán

Üdv, após 120-as rendszer-ssd-jét kéne egy vadiúj 240-esre atvarázsolnom, erre is jó lesz nekem a macrium? Működni fog úgy, hogy a macrium erre a 120-as ssd-re van feltelepítve, vagy kell neki valami köztes hely? (másik háttértár/pendrive) Köszi.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#840) Lauda válasza maross (#839) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. Nem.

[ Szerkesztve ]

(#841) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#838) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
Mint látszik, ez telepítéskor is megoldható avagy OS alól is (lényegtelen, hogy a BIOS Legacy avagy UEFI módra van állítva, mert az alaplap boot-menüjét kell használni, és akkor Te választod ki, hogy Legacy install-t indítasz avagy UEFI-t (értsd: GHa a BIOS UEFI-ben van, akkor úgy kell indítani a telepítést ill. ha a BIOS Legacy-ben van, akkor meg úgy...)

UI Egyes alaplapok (általánosságban a régebbiek) lehetnek "háklisak" a telepítő pendrive fájlrendszerére, ilyenkor a linkelt DISKPART-os megoldás megfelelő sorában, az FS=NTFS helyett az FS=FAT32 kell használni... (Ha meg így sem boot-ol egy deszka, akkor mehet alágyújtósnak... ;])

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#842) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#841) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a részletes infót. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#843) ketele69


ketele69
tag

Sziasztok!

Régi 1 TB -os HDD 100 GB-os OS (Windows 7) particióját gondoltam migrálni új 500 GB SSD-re.

Az SSD-n azonban nagyobb 200 GB particiót szántam az OS-nek a maradékot az adatoknak.

Az SSD fenti particionálását az OS migrálása során mikor lehet (vagy inkább mikor célszerű) megcsinálni?

Köszönöm,

(#844) Oldman2 válasza ketele69 (#843) üzenetére


Oldman2
veterán

A migrálás után meg tudod növelni a kívánt méretre a partíciót.

(#845) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Találkozott már valaki azzal a szituval, hogy MLC-s SSD-ről készült mentést nem lehet visszarakni/visszaállítani TLC-s SSD-re (illetve fordítva se)?

Mindezt azért kérdezem, mert most belefutottam egy ilyenbe, hiába választottam ki a mentések közül azt amit egy másik SSD-re szerettem volna visszaállítani valami olyan hibaüzenetet dobott hogy válasszak képfájlt ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#846) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

Jól látom, hogy a Macrium free már időkorlátos?:Y

Melyik az a free verziója ami nem korlátos, és az aktuális Win10 (64bit) klónozás problémamentes vele?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#847) kraftxld válasza Mercutio_ (#846) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hol láttad, hogy időkorlátos?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#848) Mercutio_ válasza kraftxld (#847) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet rosszul értelmeztem a "30 day trial edition"-t? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#849) kraftxld válasza Mercutio_ (#848) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az csak terelés, hogy próbáld ki a jobbat :)
Kicsit lejjebb bal oldalt ott a free edition letöltése.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#850) Mercutio_ válasza kraftxld (#849) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#851) Chumlee


Chumlee
senior tag

Üdv mindenkinek !

Klónoznám a laptop régi rendszerét az ssd re (a jogtiszta win8 miatt amit frissitenék win 10 re ha engedi a celeronról i7 re történő upgrade miatt ) .Felraktam a macrium progit és mutat vagy 9 partíciót. A rendszer visszaállító ,C,D kivül mit kell még klónozni ?

(#852) Fire/SOUL/CD válasza Chumlee (#851) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kb mindent kell klónozni... [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#853) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

1 TB-os laptop HDD-t klónoznék 256-os SSD-re. Hely lenne de van egy recovery partíc aminek 1024MB a mérete de sehogy sem akarja klónozni. Azt írja hogy insufficient space. Ha csak ezt az egy partíciót másolom akkor sem engedi. Mi lehet a gond?

(#854) King Unique válasza tototos (#853) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen kérdéseket nem feltétlen egy ilyen inaktívvá vált blogtopikban kellene feltenni, vannak erre alkalmasabb és aktívabb topikok is, lásd pl. SSD téma, OS topikja, stb. Ahol pl. az előbbinél nem olyan régen el lett magyarázva hogyan kellene W10-et klónozni, mi van akkor ha eltérő a forrás- és a célmeghajtó kapacitása, stb.

Screenshotokat nem mellékeltél a Windows lemezkezelőről, klónozóprogramról stb., de ha a forrásmeghajtó kapacitása, az azon lévő Windows rendszerpartíció (C) mérete nagyobb a célmeghajtó kapacitásánál, akkor a klónozás előtt értelemszerűen zsugorítani kellene hogy ráférjen az SSD-re. + A WinRE partíciót drag & drop módon is oda lehet húzni a célmeghajtóra a klónozásnál és akkor a forráslemeznél az eltérő kezdőpozíció sem probléma. Másik opció megfelelő tárolókapacitású (≥ forrásmeghajtó kapacitása) célmeghajtót használni és akkor nincsen ilyen probléma, nem kell az előbbivel vesződni. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.