Hirdetés

2020. október 30., péntek

Gyorskeresés

(#1) Tálydi

Tálydi
senior tag

Úgy tűnik, még valaki megtanulta, hogy a TEJfölnél nem számít az ár. Én is beleestem már ebbe az ehetetlen liszt ízű undorító masszába, azóta még véletlenül se! Ha csak a közelemben valaki rá néz dühös leszek, nagyon vacak :((( :( !

Ami a legrosszabb ha későn veszed észre és már tönkre tette a kajád. :(((

Eeeeh, what’s up, doc?

(#2) snecy20 válasza Tálydi (#1) üzenetére

snecy20
veterán

Melléktermék az egész, híg savó. :(
De ugyanez van a "pizzafeltéttel", "reggeli itallal'' és a hasonló mérgekkel, amikbe rossz belegondolni hogy miket tartalmazhatnak. alapvetően nagyon megválogatom mit veszek meg, de most valahogy beleválasztottam. Szerencsére azt már nem érte híg savó barátunk hogy a kaját tönkretegye. :)

Ha közmunka van, minden van! O.V.

(#3) ncc1701

ncc1701
addikt

El kell olvasni, ami rá van írva.

(#4) snecy20 válasza ncc1701 (#3) üzenetére

snecy20
veterán

Abból azért nem mindig derül ki a beltartalom.
A szar sör is általában ugyanabból a néhány alapanyagból áll össze mint a minőségi, a szar mégis szar, a minőségi meg minőségi. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) _Oscar válasza snecy20 (#4) üzenetére

_Oscar
aktív tag

A minőség egyik terméknél sem derül ki a feliratokból. Viszont a tejfölnél vagy az ahhoz hasonló dolgoknál tudsz a feliratból következtetni. Ráadásul a nem tejalapú készítményeket nem lehet tej akárminek hívni. (Lásd: farmföl, főzőkrém, reggeli ital, cukrászhab...). Ellenben oda kell figyelni, mert kísértetiesen hasonló csomagolásban, sokszor alig olcsóbban kerülnek forgalomba.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#6) lezso6

lezso6
HÁZIGAZDA

Nem baj, hogy léteznek ezek a kamu termékek, csak nem kéne az igaziak mellé feltenni a polcra. :(

STOP RIOS! Állítsuk meg a moderációt!

(#7) Lauda

Lauda
félisten

Ra van irva, hogy tejfol, vagy finomfol. Teljesen mindegy a csomagolasa.

(#8) C4mp3r

C4mp3r
addikt

en is befurodtem mar parszor, az ilyen frissfol meg finomfol szarokkal, egyik borzalmasabb, mint a masik. azota ha tejfolt veszek mindig alaposan megbizonyosodok rola, hogy az tenyleg az. neha meg igy is ki lehet fogni olyat ami ugy folyik mintha valami szirup lenne

(#9) kaszaking

kaszaking
tag

Ezek a finomfölnek nevezett akármik egyáltalán mire jók a polcdíszítésen kívül?

(#10) snecy20 válasza kaszaking (#9) üzenetére

snecy20
veterán

valakiknek rohadtul megéri, mert szinte semmi ráfordítás mellett (hisz tejet illetve hitelesített gyártási eljárásokat nem látott ) alig kerül kevesebbe mint az ehető. :( Kormányunk viszont megígérte, hogy a művi eledelek árusítását meg fogják gátolni, hát nagyon nem észlelem én ezt.
Persze alapesetben mindenkit csak egyszer lehet bepalizni ezekkel, aztán soha többet.

Én tudtam nagyon jól hogy ehetetlen ez a szóban forgó híg fehéres lötty, viszont vásárlásnál néha becsúszik a baki, és nem azt veszi el az ember mint kéne.

Vaj, tej/tejtermékek, üdítők, parizerek, felvágottak - ezek egy része abszolút alapélelmiszer lenne, mégis nagyon durván kókányolják őket.

[ Szerkesztve ]

(#11) kaszaking válasza snecy20 (#10) üzenetére

kaszaking
tag

Kormánynak azt sem szabad elhinni amit kérdeznek nemhogy bármi mást.
Szerencsére én még nem fogtak ki ilyen finomnak nevezett akármit :)

(#12) snecy20 válasza kaszaking (#11) üzenetére

snecy20
veterán

Túl szép, hogy finom legyen. :DDD

(#13) kaszaking válasza snecy20 (#12) üzenetére

kaszaking
tag

:DD :C
Legalább vettél valami kaját a környék élővilágának is

(#14) anevemearl

anevemearl
aktív tag

Ennél már csak a Csízió és társai, az ilyen pizzafeltétek" a jobbak, ahogy valaki fentebb is írta... rá se merik írni hogy sajt.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15) ncc1701 válasza snecy20 (#4) üzenetére

ncc1701
addikt

Úgy értettem, h ha rá van írva, h tehéntrágya, és azt megveszed, és az van benne, akkor felesleges panaszkodni, mert benézted. Ha tejföl kell, akkor meg kell nézni, h az is legyen. Tejfölön azon kívül, h tejföl, én még 2 dolgot nézek, h 12% zsírtartalma legyen, valamint a lejárat dátumát, és h magyar gyártó terméke legyen. Ja, ez 3 volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Lauda válasza snecy20 (#10) üzenetére

Lauda
félisten

Most mar a kormany a hibas. :C :Y Vettel egy termeket, amire ra is volt irva, hogy az es mindenki hibas, csak te nem. :D

Egyebkent mi az, hogy muvi eledel? :D

(#17) Klaus Duran válasza Lauda (#16) üzenetére

Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

-------------------

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. / M7 :) -> Lumia 950 :( -> HTC 10 :) -> Huawei Mate 20 Pro :l / https://youtu.be/75Mw8r5gW8E

(#18) Hieronymus válasza Lauda (#16) üzenetére

Hieronymus
őstag

Frissföl már 2000 környékén is volt. Soha sem mertük megvenni. A keményített zsírok fokozottan egészségtelenek.

"Egyebkent mi az, hogy muvi eledel?"
Hát a frissföl és társai. Tejterméket utánoz, de tejet csak fényképen látott.

Kétféle élelmiszer van.
Nagyon jó példa rá a csipsz.
Az eredeti ehető változat tartalma: burgonya, olaj és só.

A műanyag:
Szárított burgonya, Növényi olaj, Növényi zsír, Rizsliszt, Búzakeményítő, Ételízesítő tejfölös és hagymás ízzel (hidrogénezett növényi zsír, hagymapor, tejföl por, dextróz, aromák, cukor, édes savópor tejből, laktóz (tejcukor), tejfehérje, burgonyakeményítő, étkezési savak: citromsav, tejsav és almasav), Emulgeáló szer: E471, Maltodextrin, Só, Módosított rizskeményítő

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#19) snecy20 válasza Lauda (#16) üzenetére

snecy20
veterán

Ki mondta hogy a kormány a hibás? Én csak megjegyeztem, hogy szándékukban állt letakarítani a polcokról ezeket a csinált szarokat, ehhez képest semmi ilyesmi erőfeszítés nem történt. Azt meg írtam, hogy szimplán benéztem a dolgot, hisz tudtam ezer éve hogy ehetetlen, vásárláskor mellényúltam. Te tudsz olvasni / értelmezni is vagy csak úgy általában véve kötözködsz és járod a topikokat a felesleges hsz-vadászat céljából? :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Lauda válasza snecy20 (#19) üzenetére

Lauda
félisten

Abbol gondoltam, hogy az a hibas, hogy ha letakaritjak ezeket a polcrol, akkor nem veszed meg. ;) En sosem vettem ilyen finomfolt, mert megnezem, hogy mit veszek es nem mast hibaztatok, hogy miert tette melle a tejfolnek es miert nincs ez betiltva egyaltalan. De nem vagyunk egyformak. Igen, csak hsz-t vadaszok. Logouton hsz-t vadaszni? WTF?

Vicc lett ez a logout. Tele van nyomja ertelmetlen dolgokkal, ha meg az ember nem tetszo dolgot ir, mar le van hurrogva.

[ Szerkesztve ]

(#21) vadkörte

vadkörte
addikt

Egyszer volt "szerencsém" ilyen trutymóhoz. Én voltam a hunyó, mert nem néztem meg figyelmesen mit veszek fel.
Gyerekek. Az vége még le se ért, az eleje már jött is ki... Sem addig, sem azóta nem fostam úgy, mint attól a hulladéktól. :D :D :D

Üdv. V. Körte

(#22) Mr.Csizmás válasza kaszaking (#9) üzenetére

Mr.Csizmás
félisten

ha a kukába dobod, veszélyes hulladéknak számít a fehérjetartalma miatt :U mint a csízió nevű sárga tömbösített undormány, készült növényi olajból, amit a sajtok közé szoktak becsempészni.

| CFNyP VII | eladó új 3D nyomtató! | 3D nyomtatás Bp és környéke -> bit.do/fliccprint |

(#23) snecy20 válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére

snecy20
veterán

Egy időben szándékoztam összeírni azokat az élelmiszereket, amiket tapasztalati úton sikerült totál ehetetlennek nyilvánítanom. NAgyjából 100 tétel környékén meguntam, és a pontos lista sincs már meg... viszont nagyon igaz amikor azt mondják hogy M.O. európa szemétlerakója. :(
A helyzetet pedig súlyosbítja, hogy a hazai úgynevezett élelmiszeripar még kimondottan rá is állt a hulladékok gyártására, tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

(#24) Hieronymus válasza snecy20 (#23) üzenetére

Hieronymus
őstag

Rosszul kezdtél neki.
Az ehető és egészséges élelmiszerek listáját kell összeállítani.
Az nagyságrendekkel rövidebb, az ehetetlen élelmiszereké.

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#25) snecy20 válasza Hieronymus (#24) üzenetére

snecy20
veterán

Szomorú, de igaz.

(#26) Mr.Csizmás válasza snecy20 (#23) üzenetére

Mr.Csizmás
félisten

- csokis-nápolyis dolgok

az összesben a legalja, cba value kategóriás kakaóvajmentes cukros zsiradékos gittet használják bevonatnak.

| CFNyP VII | eladó új 3D nyomtató! | 3D nyomtatás Bp és környéke -> bit.do/fliccprint |

(#27) snecy20 válasza Mr.Csizmás (#26) üzenetére

snecy20
veterán

Hú tényleg, azt még nem is említettük.
Csokimikulások, Csokinyulak, szaloncukrok...brutálisan zsebbe kell nyúlni ha az ember ezekből ehetőt akar venni.

(#28) Mr.Csizmás válasza snecy20 (#27) üzenetére

Mr.Csizmás
félisten

:U :(

sokszor már úgy vagyok vele, inkább veszek egy üveg olivabogyót, vagy egy doboz tonhalsalátát nassolni, vagy szárított gyümölcsöt...

(#29) Chaser válasza anevemearl (#14) üzenetére

Chaser
titán

Nem is lehet ráírni mivel nem az, max azt hogy sajthelyettesítő képződmény:) undormány a finomföl és tsa-i, nekem is sikerült már belenyúlni.

Sony RX100 VI 3 hetes újszerű csúcskompakt 200e ft - > 702820145

(#30) Lauda válasza anevemearl (#14) üzenetére

Lauda
félisten

Azert nem irjak ra, hogy sajt, mert nem az. Ennyi a titok. A masik titok, hogy megnezem mit vasarolok

(#31) emiki6

emiki6
addikt

Én a növényi tejszíntől vagyok rosszul. Előnye: olcsó, formatartó és talán sose megy tönkre. Hátránya: ehetetlen, köze nincs a tejszínhez csak annyi, hogy fehér. Utálom, ha egy cukrászdában olyan mélyre alacsonyodnak, hogy ilyet használjanak és nem egy ilyen cukrászdát ismerek. Addig szerencse, amíg díszítésként teszik rá, mert azt még le lehet kaparni, de ha beleteszik a krémbe...

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.