Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem egyelőre a CC és AC ismeretében egy jó nagy WTF a befejezés (Meg úgy kb. a fél játék) és ötletem sincs, hogy szeretnék egy folytatni majd.

A szinkron témához meg egy teória:

"If you play in JP voice.
When the gang meet Sephiroth on the highway.

Barret says: "Temē sakki..." - You SoB from before...
Aerith cut Barret' line and says: "Chigau" - It's not true / wrong
(EN localization got this wrong)

This makes me believe there're two Sephiroths and this Sephiroth wasn't the one that stabbed Barret and Aerith sees through him.

In the last scene with Cloud, Sephiroth uses pronoun "ore" instead "watashi". Both mean I, me in Japanese.
For those who don't know, the war hero Sephiroth used to call himself "Ore" before Nibelheim incident.

In the Japanese releases, Sephiroth uses the pronoun ore prior to his insanity, a common masculine pronoun used by confident males. Following the Nibelheim Incident, he begins to use watashi, a more formal pronoun that is genderless in formal context, likely because he now sees himself as superior to everyone else.
He' only used "watashi" ever since.

But after absorbing Abiters of Fate he's started using "Ore" again.

"Wareware no hoshi wa are no ichibu ni narurashī" - Our planet will be part of it once day
"Ore wa kieta kunai" - I don't want to disappear
"Omae o kes***aku wanai" - I don't want you to vanish / I don't want to vanish you

[ Módosította: radi8tor ]

Live-Die-Respawn

(#2) sp8787


sp8787
addikt

Akkor a realis pontszam olyan 75-80?

(#3) Silεncε


Silεncε
őstag

Én (még) nem játszottam vele PS4 hiányában, de bennem is az fogalmazódott, mint amit a cikkíró a végén taglal: mire megkapjuk a végét a sztorinak, az elejét lehet megint remake-elni :U

(#4) janos68


janos68
aktív tag

Összességében nekem tetszett, bár eleinte kicsit fagyos volt a hangulat köztünk, de a 17.fejezetben teljes lett a szerelem. Lehet ott kellett volna inkább befejezni, de ez csak szőrszálhasogatás.
Én egy kicsit feszesebbre vágtam volna, mert sajnos vannak a közepén elég unalmas részek. Pl.a csatornát összevontam volna, meg vagy két-három monoton mászkálást az ingerszegény helyszíneken.
A csata, normál módban, lehetett volna valamivel lassabb, mert sokszor azt sem tudtam ki kivel van. A könnyű és a klasszikus mód nevetségesen egyszerű, főleg az első, az öt ütéstől "staggerelő" főellenfeleivel.

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Pc-re meg még lehet várni rá egy évet és ez még csak az első epizód... :(
Mindenképpen ki fogom próbálni.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

10 missionnel hardon a hatam mogott azt kell mondjam, hogy szerelmes vagyok ebbe a jatekba. Sajnos ide is bejott az, mint minden nagyobb franchise termekeinel, hogy olyan elvarasokat tamasztanak emberek, olyan bullshit, dramazos kifogasokkal, hogy elkepeszto. Ebben a reszben a narracio egyik eszkoze, hogy ez most mas lesz, mint volt.

A nosztalgiafaktor maximalis, jok a karik kozotti kemia. FF szinten az egyik legjobb harcrendszer (ugy, hogy nyomokban tartalmaz CC-t is).

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#7) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

A játék harmadánál tartva se sikerült megbarátkoznom a harcrendszerrel, és nagyon úgy tűnik, hogy nem is fogok vele megbarátkozni. A 90-es évek végétől játsszok az FF játékokkal, és még a dicstelen PS3-as FFXIII-trilógia érában is teljesen játszhatónak tartottam az akkori részeket, de ez a Kingdom Hearts-os vonal, amit igazából a Lightning Returns óta erőltet a Square egyre inkább taszít. A grafikai megvalósítás viszont pazar (leszámítva néhány háttérelem-issuet), az újrahangszerelt zenék is fokozzák a nosztalgiafaktort, a sztori bővítések is érdekesek, valahogy mégis tucatjáték érzetet kelt. Nem is tudom, volt-e olyan Final Fantasy, aminek ne megjelenéskor estem volna neki, hogy aztán kifulladásig nyomjam. Itt nincs meg ez az érzés (sajnos). Nyáron talán lesz majd egy rövidebb uborkaszezon, akkor lehet bepótolom, jelenleg viszont minden mást nagyobb prioritásnak érzek (pedig még a Nioh 2-nél is jobban vártam a tavaszi felhozatalból ezt a játékot :( )

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#8) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kiváncsi leszek arra a"parádés" angol szinkronra.


;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Olyan hosszú volt anno az első rész, hogy egyszer vittem végig, két részletben, két év alatt. Az utolsó epizódot már új gépen bukott mentéssel, trainerből nagyjából visszállítva hol tartottam.

Jó történet volt, jó zenével, 20 éve. Egyszerűen nem tud már megmozgatni, nosztalgiafaktor helyett adjanak új címeket. Unalmas már hogy a 30+ korosztály gyerekkorából akarnak meggazdagodni a kiadók.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#10) Synthwave válasza Döglött Róka (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amíg ilyen színvonalon teszik, addig nem baj.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Cifu


Cifu
nagyúr

Majd ha kijön PC-re, megnézzük. Ami mondjuk megfogta a figyelem, hogy itt a cikk szerint Cloud szerethetőbb. Remélem, mert én anno a VII. rész végigjátszásakor egyenesen gyűlöltem a fő karakterünket, annyira ellenszenves minden szempontból. Paradox módon a mellékkarakterek sokkal jobban bejöttek, mint a fő karakterek, XIII. volt a nagy kedvenc. Cloudot kb. amint tudtam, kihagytam a csatákból, és direkt nem fejlesztettem semennyire (ami persze aztán visszaütött, de ez már más kérdés)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) ldave válasza Kai_Rong (#7) üzenetére


ldave
félisten

Fura, szerintem ez az egyik legjobb aktív JRPG harcrendszer az utóbbi időből. Persze az elején még nem az igazi, mert alig van képességünk és materia, de ahogy ezekből egyre több lesz, úgy indul be ez a része a játéknak.

A Slime draws near! Command?

(#13) oriic válasza Synthwave (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

DOOM-ot befejezted már? ;]

Live-Die-Respawn

(#14) ldave válasza oriic (#13) üzenetére


ldave
félisten

Miért? Abban van japán szinkron? ;]

A Slime draws near! Command?

(#15) oriic válasza ldave (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hogyne lenne. :))

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#16) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Kivancsisagbol vetttem meg nem regiben , mert nagyon sokan szeretik ezt a sorozatot es jokat halottam rola , meg lattam a gameplay trailert Youtubon igy berendeltem , nos 40+ plusz ora ugy beleporgott hogy estre se vettem , nekem nagyon tetszett , fain harc rendszer es izgalmas tortenet , Midgar pedig baromi nagy es rohadt jol nezki , neha csak megaltam egy egy teruleten bambulni ossze vissza , annyira jo volt 😁 Varom a folytatast :K

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#17) Synthwave válasza oriic (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most megyek Marsra.

Majd valamikor. Most azt várom, hogy kisüssön a nap és tudjak fényképezni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) Tidus válasza Synthwave (#8) üzenetére


Tidus
addikt

Én meg Hojo-ra és a klubjára.

(#19) Döglött Róka válasza Synthwave (#10) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Értem ezt a hozzáállást is, de mi lenne ha ugyanezt az erőforrást új címekre fordítanák? :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20) Renok


Renok
senior tag

Első FF játékom, amivel játszottam.
Nekem eddig totál év játéka, még az "unalmas" részeit is imádtam.
2 hete végeztem vele, azóta sem találtam helyette mást, ami betöltené az űrt.

FFXV-öt tolom Xbox Game Pass for PC előfizuval, de kb. 6 óra után ez a játék dögunalom az FFVII Remake-hez képest.

(#21) Kai_Rong válasza Renok (#20) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Hát, ha az FFXV unalmas volt, akkor a többivel ne is nagyon próbálkozz...

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#22) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Érdekes látni amúgy, hogy az eredeti FF7-et / az FF sorozatot nem ismerő újoncoknak mennyire bejött a remake. Ez már valószínűleg az új idők szele.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#23) Renok válasza Kai_Rong (#21) üzenetére


Renok
senior tag

Köszi a tanácsot, kb. én is erre jutottam.
Nézegettem a korábbi részeket is: videók, tesztek, de végül a XV mellett döntöttem.

(#24) janos68 válasza Renok (#23) üzenetére


janos68
aktív tag

A 15. az egyik legrosszabb Final Fantasy, a 13. és a 13/2 mellett. Sajnos az nem megoldás, hogy a legjobbakkal, a 6-10. és a 12.-vel játsz , mert ezek a maguk idejében ütöttek, mint az áram, és valószinűleg már nem értékelnéd őket mai szemmel.

(#25) Kai_Rong válasza janos68 (#24) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Aki az akciójátékokat szereti, azoknak a régi részek a maguk idejében sem ütöttek volna. Az újhullámos trash FF-ek már eldobták a körökre osztott megoldást, és csihi-puhira váltottak, realtime battle rendszerre.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#26) Silεncε válasza Kai_Rong (#25) üzenetére


Silεncε
őstag

Én örülök neki, hogy elhagyják ezt a körökre osztott harcot. Imádok mindent ami japán, de a körökre osztott harcot utálom, többek között ezért is nem játszottam még a P5-el sem

[ Szerkesztve ]

(#27) Kai_Rong válasza Silεncε (#26) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

"Imádok mindent ami japán, de a körökre osztott harcot utálom"

Végülis ezzel csak a japán játékok felét kilökted a kukába :C

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#28) Silεncε válasza Kai_Rong (#27) üzenetére


Silεncε
őstag

Ezzel pontosan tisztában vagyok, de sajnos ez van. :(

(#29) Tidus válasza Döglött Róka (#19) üzenetére


Tidus
addikt

Ez most is annyit és azt fogja hozni mint egy új cím.
Viszont erre ismét be fog fektetni az "öregebb" korosztály is akik végig nyomták az eredetit, annak idején.
Tudod egyáltalán miről van itt szó.
De ha nem akkor egy kicsit ámulj, bámulj és hallgasd.

(#30) sp8787 válasza Tidus (#29) üzenetére


sp8787
addikt

Ez egy borzalom.

(#31) Döglött Róka válasza Tidus (#29) üzenetére


Döglött Róka
veterán

FFXV

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#32) Renok válasza Döglött Róka (#31) üzenetére


Renok
senior tag

Nagyon nem. Sokkal, de sokkal jobb annál.

FFVII Remake-ből van még mindig demó, érdemes kipróbálni.

(#33) ldave válasza Renok (#32) üzenetére


ldave
félisten

Jaja, ég és föld a két játék harcrendszerre.

A Slime draws near! Command?

(#34) Döglött Róka válasza ldave (#33) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Na akkor ezt reszeletezd kerlek. En ugyanazt a harcrendszert latom csak az FFVII-ben aramvonalasitva van es kidobtak par marhasagot az FFVII.
Nem eg es fold ez, hanem egeszseges fejlodes 3 ev utan.

Mielott felreertenek a fanok. Szerettem az FFVII - et anno. Nagyon jo jatek volt nagyon szep vilaggal. A problemamat mar leirtam, nosztalgiara cseszik el a kiadok az idejuket uj cimek helyett (mert a nosztalgia biztosabb penz).

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#35) ldave válasza Döglött Róka (#34) üzenetére


ldave
félisten

Először is szerintem ez a rendszer egy nagyon jó keveréke a régi ATB-nek és a real time harcnak. Az alap támadás sebzése jóval kisebb, mint az ATB felhasználásával elérhető képességeké, varázslatoké. Csak ahelyett hogy állsz és várod, hogy a csík magától feltöltődjön, tudod ezt gyorsítani azzal, hogy kicsit csapkodott az ellenfeleket. A másik pedig hogy nem csak Cloud irányítható, hanem tudsz váltani a csapattagok között, így mindig az adott helyzetnek megfelelő karakter lesz kéznél, de FF XV-höz hasonlóan tudsz nekik parancsot is adni, amikor épp nem őket irányítod.

Vannak gondjaim a játékkal, de egyik sem a harcrendszerhez köthető.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#36) Kai_Rong válasza ldave (#35) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Az FF XV-ben is lehet csapattagot váltani, kijött minden DLC, és az alap harcrendszer is tupírozva lett benne. Nem sokkal jobb az FF VII Remake harcrendszere, sőt...

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#37) Döglött Róka válasza ldave (#35) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mik a gondok? Egyebkent ranezesre a harcrendszer tenyleg jonak tunik.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38) ldave válasza Kai_Rong (#36) üzenetére


ldave
félisten

Én még a DLC-k előtt játszottam végig, szóval az azóta kiadott újításokat, javításokat nem ismerem, de ezek szerint tényleg közelebb lehet hozzá a jelenlegi állapotában. De a megjelenés kori FF XV és a FF7 Remake között szerintem nagy a különbség.

@Döglött Róka: nekem a hozzáadott történetek annyira nem jönnek be. Ami jó ebben, az mind a régi játékból van. Pl olyan karakternek tolja az arcodba a háttértörténetét (Don Corneo egyik testőre), aki a legkevésbé sem érdekel és nem értem egyáltalán minek kellett a régi két mondatos szereplőből most ezt ide betenni.

A Slime draws near! Command?

(#39) Döglött Róka válasza ldave (#38) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ah értem, mondjuk valahol sejthető volt, hogy felesleges tartalommal húzzák ki kettő (három) részesre.
És igen, az FFXV Royal edition egyáltalán nincs messze ettől.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#40) Renok válasza Döglött Róka (#39) üzenetére


Renok
senior tag

Én a Royal Editiont kezdtem el tolni az FFVII végignyomása után, de szerintem több, jobb harcrendszer szinten (is) a Remake.
Sokkal több a lehetőség, átgondoltabbnak, letisztultabbnak látom az egészet, és sokkal jobb érzés harcolni.

Tényleg próbáld ki a demót. ;)

(#41) Döglött Róka válasza Renok (#40) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Majd ha nagyon unatkozom;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#42) Kai_Rong válasza Renok (#40) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Még jó, hogy átgondoltabb meg letisztultabb, eltelt közte majdnem 4 év bakker :D :D
Bár szerintem nem jobb érzés harcolni ebben, mint az FF XV-ben.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#43) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Az utolsó FF amivel játszottam a IX volt még az első PS-en, nem vagyok nagy JRPG-fan.
De ezt pécére azért beszerzem majd.

(#44) Jigoku válasza ldave (#38) üzenetére


Jigoku
tag

Lehet, hogy az eredeti játékban nem sok szerepe volt, de a compilation világában máshol is felbukkant. Én pl. nagyon örültem, hogy olyan szereplőket is láthattam (mozgásban) mellette, mint Kyrie meg a nagymamája. (Bár Evant is szívesen megnéztem volna.) Lehet, hogy csak az eredeti FFVII jaték kapcsán őket nem láthattuk, de én pl. szeretem nem csak a fontosabb szereplőket látni, hanem azokat a kvázi láthatatlanabb NPCket is, akiknek a világalkotás/megismerés szempontjából különleges a szerepe, és a főbb szereplőkön kívüli világot adják át jobban. Főleg a "jövőjüket" ismerve izgalmas látni az azt megelőző állapotukat.

PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

(#45) Piftuka


Piftuka
veterán

A beszámoló eszembe juttatta, hogy már évek óta megvan a játék eredeti változata a Steam könyvtáramban, de még nem jutottam oda, hogy egyszer is elindítsam...

Mondjuk mindig eszembe jut a Martin által készített leírás az "576 Kbyte" lapjain...

"A matériák, óh Istenem, a matériák!" :)

No és, hogy valami 150-200 óra teljes játékidőről írt... Akkor (tinédzserként) számítógép hiányában nekem nem adatott meg, hogy megismerjem. Talán már késő.

"Aquila non captat muscas."

(#46) Synthwave válasza Piftuka (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Miért lenne késő? Még csak megvenned sem kell, hiszen ott van a Steam könyvtáradban.. Vagy nem tervezel még 200 órát élni?

Nem értem én ezt a fajta egzisztenciális krízist. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) Kai_Rong válasza Piftuka (#45) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

A Steam változat szerintem már a HD remaster. Abban van 4x gyorsítás. Egyébként szerintem ez sose volt 200 óra. 100+ lehet, de a 200 órához már ilyen 20-30 órás minigame sessionök kellenek. Azért ennyire nem fun a chocobo nevelgetés (a maga idejében se volt az).

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.