Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsi aranyos darab, de nekem a "filmnézésre jó" és a 720p felbontás üti egymást amikor elterjedőben vannak az UHD tartalmak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) sz_abika


sz_abika
addikt

Fogyasztói ár 131 00 forint

PSN: xszabikax

(#3) atike


atike
nagyúr

Itthon is ennyi...? Akkor az tényleg jó ár... :)

Az egyik cimbora rendelt épp egy kínai csodaprojektort kb egy tizesért... Uh.... 45 lumen, 320x240... Huhhhhhh.... Az ok az volt, hogy nincs jó áron jó projektor itthon - 200 fölött van mind... Na erre itt van ez, jó ár, jó tudás... :)

(#4) Tigerclaw válasza t72killer (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, sajnos jellemzően 10 évvel kullognak az otthoni piac igényei után...legalábbis a megfizethető kategóriában. A legolcsóbb 4k-s projektor árából meg 2db 55 inches, vagy 1db 65 inches OLED tévét lehet venni, ami képminőségben ég és föld kategória. Láthatóan nem akarnak a tévékkel versenyezni...kivéve persze a kőgazdag házimozi rajongókat.

Ha egy kicsivel nagyobb fényereje lenne és legalább FHD, akkor 150-ért mondjuk elfogadható lenne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Duree


Duree
veterán

Kár , hogy a FullHd nincs mert akkor talán rábólintanék az árára de így kicsit karcsú a dolog.Sajnos a projektorok árai erősen túlzottak ez vonatkozik az összes típusra.

duree54

(#7) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Mifele jatekra, mert az nem derult ki?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#8) t72killer válasza fornettisuti (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bármire, aminél nem gond a 720p felbontás:F? Ez nem VGA, hogy "kihajcsa-e":))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) atiska007


atiska007
senior tag

123.000-t már beszerezhető... :)

Mittudomain!

(#10) Aprósólyom válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem nem is kell árban versenyezzen egy TV-vel. Más a felhasználás. Én jót röhögnék, ha egy iskolai előadásra egy TV-t cipelne be az előadó. :) Nem is szabad ugyan azt várni. 65inch-re amúgy sem vennék projektort. De mondjuk ha 4-5 méteres képet szeretnék, akkor ott már a TV vérzik el az ára miatt. Ha jól emlékszem TV-ben a rekord 4-5 méter képátló valami gigászi összegért.

Jevons paradox

(#11) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Iskolákba tök ideális, egy 45 perces órára még tápkábel se kell.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#12) shiftac


shiftac
aktív tag

Az első oldalon a táblázatban el van írva az ár.

Nem igazán vagyok otthon az ilyen projektorok árazásában, viszont a 720p akkor se tetszik. Már telefonnál sem adom 1080p alá, nemhogy projektornál. Ettől függetlenül maga a termék nem rossz.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#13) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Aksi, pici, cserébe pocsék fényerő, és vállalhatatlan felbontás, még a zseblámpám is 1000lumen feletti fényáramot produkál, nem hiszem, hogy nem kivitelezhető, egy normális FHD-s projektor 2016-ban ennyi pénzért.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14) chris 1997


chris 1997
csendes tag

Tehát azt mondod vetekszik egy 20 ezer forintos ebayról rendelt projektorral?

(#15) Bukta01


Bukta01
tag

TV tuner van-e benne vagy nincs? Mert a képeken, ott az antenna csatlakozó. A honlapon is azt írja van benne, de ott a képeken nincs antenna csatlakozó...

(#16) KTTech válasza t72killer (#1) üzenetére


KTTech
veterán

Egyáltalán nem üti a kettö egymást, föleg hogy tudja a 24p-t.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#17) daninet


daninet
veterán

Otthonra ez keves, prezentaciora pedig a fenyero miatt keves. Kapufa.

Egyebkent ebben a portable kategoriaban ritkan van nagyobb felbontas es ez szamomra kicsit erthetetlen 2016ban. Ki a fene vesz projektort 1024px felbontassal? Pedig el van ontve a piac ilyenekkel. Ez udito kivetel.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18) csizo13


csizo13
tag

Rendesen fájt végig olvasni a vélemények 90%-át.
Egyik hülyébb, mint a másik.
Szerencsétlenek, akiknek fogalmuk nincs hol élnek.
"Ha nagyobb tudása lenne, kicsit többért, ha a felbontása.."stb.
Minek szóltok hozzá mindenhez, amiről csak homályos elképzeléseitek vannak?
V. H.: Nyomorultak

(#19) kalifa777


kalifa777
tag

Köszi a tesztet tetszett :) Jó látni, hogy van a nagyon alja (kínai) és a full drága leátszók között egy viszonylag megfizethető is.

(#20) hitvanyalak válasza csizo13 (#18) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Nekem pont jó volt végig olvasni az összeset, mert mindenből lehet tanulni,abból is ami akár hülyeség(nekem nem az, mert nem vagyok mindentudó) Az biztos, hogy a Te hozzászólásodnál mindegyik nagyságrendekkel több tartalommal bírt ;)

Maga a projektor nekem kifejezetten tetszik, és kb. meglepődtem, hogy nem kétszer ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#21) Tamás9x válasza csizo13 (#18) üzenetére


Tamás9x
őstag

Húzd le magad a WC-n kérlek. :R A fórumnak nincs szüksége unatkozó provokátorokra.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#22) junkpod válasza t72killer (#1) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én is kb eddig olvastam. Nem értem miért ekkora kihívás az 1080p a vetitoknek.

Box's don't touch!

(#23) kondás válasza csizo13 (#18) üzenetére


kondás
tag

Ezt Kb mintha én írtam volna:)
Ezek kb életükbe nem láttak projektort működés közben.
A 10 centis telefon felbontásához hasonlítgatni, jajj mamám :U

(#24) Chiller


Chiller
őstag

Az Optoma HD33-am tud kalibrálva 1000-1100 lumen között. Na most én arra azt mondom, hogy csak töksötétben lehet használni. Najó, esetleg azt még kibírja, hogy leengedek minden redőnyt, és nappal ami átszűrődik a réseken, az még éppen belefér.

Ezen vélemény figyelembevételével gondolkodjatok el 1000 lumen alatti projektor vásárlásán.

Amúgy a 720p/24fps az oké, csak ne várjatok tőle sokat (prezentációra meg szerintem pláne alkalmatlan lehet). Totál besötétítve azért használható lehet.

[ Szerkesztve ]

(#25) Ren Hoek válasza Chiller (#24) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egyszerűen még mindig túlárazottak a TV-khez képest.

A miniatürizálási tech már régen létezik, csak egyszerűen réteg/luxus termék, vagy csak szimplán nem fontos a felbontás oda, ahová kell.

... szerintem az egészséges ár kb a TV-k szintjén kéne legyen ebben a szegmensben. Ugyanis csak sötétben lehet használni, kell hozzá vászon/fal, rendes hangfalak, és kisebb a felbontás TV-khez képest, amikbe manapság elég jó áron már 4K-t pakolnak. Pont annyi hátránya van, ebben az olcsóbb szegmensben, mint amennyi előnye.

Valóban 150K körül már kellene FHD projectort árulni.

(#26) Tamás9x válasza kondás (#23) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én az a baj láttam FHD-t és 4K-t is...
Ha 4K-ra fájna a foguk megérteném a problémád, de 1920x1080 pixel már nem probléma ekkora méretben.
Mikor találkoztál utoljára projektorral 5 éve? :F

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#27) Chiller válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


Chiller
őstag

Egyszerűen még mindig túlárazottak a TV-khez képest.

Attól függ. Alsó kategóriában mondhatjuk, hogy igen. Egy 720p házimozi proji túl drága és sok kompromisszummal használható csak, és max 50-60"-ig vállalható. Azért az árért meg már lehet venni egy minden tekintetben jobb 50" körüli FHD tévét.

Viszont ha az ember 100" vagy afölötti képet szeretne, még mindig olcsóbb egy projektor (akár FHD, akár 4K felbontásról beszélünk). Itt is vannak előnyök-hátrányok mindkét oldalon (mozis hatás, hangfalak, vászon,hordozhatóság, stb), de ebben a kategóriában az összkép alapján nagyjából egyenlőek a felek.

Az árat kivéve, mert ott (még) nyer a proji.

Reméljük hamarosan most már tényleg eljön a ledes/lézeres/akármilyenes olcsó és szuper képet adó projektorok kora, mert ha nem, a tendenciát elnézve a felső kategóriában is beelőz a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#28) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

SZVSZ otthoni használatra a projektor csak akkor versenyképes, ha kiemelten fontos a nagyon nagy méret, vagy esetleg valami albérletes gyakran költözős megoldás kell. Ráadásul minél megfizethetőbb projektor, annál nagyobb kompromisszumot jelent, vagyis macerát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Játékra? Filmre? A VR küszöbén? Vicces.

(#30) atike válasza Teasüti (#29) üzenetére


atike
nagyúr

Odébb lesz az amikor a VR általános (elterjedt( lesz... :U Még kell 1-2 év.... Minimum. Addig meg nagyon is jó egy ilyen. Már akinek van rá igénye és pénze... :DDD

(#31) cantus


cantus
tag

Természetesen minden paraméterébe bele lehet kötni, de amire én használok egy hasonló típust (Philips PPX 4935): hálószobában filmet, TV-t nézni vele ágyból olyan jó 2 méteres képátlóval. Bizony veri akármelyik tévét. Sőt ha kirándulni megyünk a hotelbe is elviszem és ott is tudjuk ezt az élményt biztosítani. Nagyon szeretem, mert már se laptopot, se hangfalakat nem kell használnom. SD kártyán csücsülnek a filmek és a hang egy kis szobához meg bőven elegendő. Nem úgy kellene megközelíteni mit nem tudnak ezek a kicsikék, hanem azt kellene megtalálni milyen igényeket tudnak kiszolgálni és hol tudnak jól hasznosulni.

(#32) Tamás9x válasza cantus (#31) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezek szerint nagyon szerény igényeid vannak, de ez jó, tudsz örülni az apró dolgoknak is :) ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#33) kondás válasza Tamás9x (#26) üzenetére


kondás
tag

Nekem nincs problémám. Van projektorom, és mindent azon nézek,nem a kis szaros 32col tévén,mert sokkal nagyobb élmény.
Mi az hogy "1920x1080 pixel már nem probléma ekkora méretben" Mit akartál írni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.