Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) tocsa


tocsa
senior tag

Sajnos a konyvet nem olvastam, de a film az egyik kedvencem, ezert par dolgot irnek. Azt nagyon jol vetted eszre, hogy a filmben szinte egyaltalan nincsenek szandekos halalos aldozatok. Talan a vegen mikor mar a teherauton menekul a varosba, akkor egy auto tipikus kaszkadoros modon rafut egy masikra, szepet produl es felrobban. Ez szerintem amiatt volt, hogy legyen munkajuk a kaszkadoroknek es pirotechnikusoknak. De mivel elvagjak a jelenetet, akar tul is elhettek, bar eleg slamposan, egesi serulesekkel. Mind1, nem is errol akarok irni.

Azt irod a filmben fekete-feherek a karakterek, ezzel erosen vitatkoznek. Vegyuk Rambo John J.-t, aki nem (csak) azert osszetettebb karakter, mert az egykori bajtarsaiert aggodik, vagy sirva is tud fakadni. Hanem vegyuk eszre peldaul, hogy tobbszor probal kikecmeregni a szituaciobol. Sajnos a fogdaban a szadizas vagy peldaul a borotvahab nelkuli borotvalas meg a nagy kes kihozza belole az emlekeket. Belegondoltatok, hogyha rendesen borotvaljak (hab + penge), akkor lehet, hogy nem is kattan be, ergo nincs film. A hataron tancol es tullenditik.

Ezutan pedig az esemenyek majdnem determinaltan kovetik egymast az szereplok hiusaga es kemenysege miatt. Rambo masodszor is ki akar szallni, miutan az elso halaleset tortenik (helikopterbol nagyon unfair modon probaljak szabalyosan levadaszni a sziklarol, a dobott kotol megijed a pilota es a rendor elvesziti az egyensulyet, kizuhan). Ekkor elojon feltartott kezzel:
"One man dead. Not my fault!"
Engedjetek futni!

Amugy ez a pofa aki eloszor meghal egy valodi kegyetlen szemlyiseg, ellentetben Rambo-val. Szerintem.

Miutan mar a katonak jonnek, es a patakba rejtozik, akkor majdnem sikerul elszoknie, de a balszerencse (na ez egy nem determinalt fordulat) kozbeszol: egy kirandulo kisgyerek eszreveszi.

Tehat Rambo egyaltalan nem egy gyilkolo gep (persze ki van kepezve annak), hanem egy olyan ember, aki nem akar balhet, mert tudja hogyha eler arra a pontra, ahonnan mar nincs visszaut (kedvenc hasonlatom az Osszeomlas-bol), akkor tudja, hogy ko kovon nem marad.

Szoval Rambo nem fekete feher. Nezzuk Teasle-t. Egyaltalan nem fekete feher, pl Trautman ezredestol bocsanatot is ker a pub-ban, mikor egyutt isznak, mar szinte jol atlatja az egesz szituaciot, de tul van azon a ponton ahonnan mar nincs visszaut: ez az o varosa es nem engedheti, hogy valaki garazdalkodjon. Tudja, hogy balhe lesz.

Hibas-e Teasle? Szerintem nem. Peldaul az elejen tisztan akarja tartani a varost a csavargoktol, ami teljesen ertheto. Rendet akar.

Igazabol a sajat nezopontjabol nezek mindenkit. Trautmann kicsit kilog a sorbol, mert szocso, velemeny szoszolo is egyben.

Haboru parti-e a film? Ramutat, hogy nem fair a veteranokat lekopni, akik eletuket kockaztatjak a hazajukert (most ne menjunk bele, hogy 'Nam mennyire a hazarol szolt). De peldaul azzal a szornyu jelenettel, amit sirva mesel a legvegen Rambo szeirntem arra is ramutat, hogy a haboru eleg szornyu dolog, ergo nem jo. Legalabbis en ezt olvastam ki belole.

Mi a velemenyetek?

Kene elemzes ezekrol a klasszikusokrol, elso reszekrol:
Osszeomlas
Predator
Nyolcadik utas a halal

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.