Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

Szerintem jó film, RTL Klubon/ Film+-on szokott néha lenni.

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#2) joshua7


joshua7
veterán

Nekem igazából a zenéje jön csak be.

Semper Fi

(#3) Mr X


Mr X
veterán

Na ezért szeretek én olvasni. Egy film sosem tudja visszaadni a könyv hangulatát és részletességét. Aki olvasta és látta a Gyűrűk Ura trilógiát, az érti, miről beszélek.

(#4) Sefter válasza Mr X (#3) üzenetére


Sefter
veterán

na jó, de ha 1:1 az lenne a film mint akönyv akkor egy hétig nézted volna a 3 részt... :K (gyűrűk ura...)

Psn ID: sefter_hun

(#5) Crystalheart válasza Sefter (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tovább megyek, 3 rész lenne csak a dögunalmas megyei évek ismertetése ;]

(#6) tocsa


tocsa
senior tag

Sajnos a konyvet nem olvastam, de a film az egyik kedvencem, ezert par dolgot irnek. Azt nagyon jol vetted eszre, hogy a filmben szinte egyaltalan nincsenek szandekos halalos aldozatok. Talan a vegen mikor mar a teherauton menekul a varosba, akkor egy auto tipikus kaszkadoros modon rafut egy masikra, szepet produl es felrobban. Ez szerintem amiatt volt, hogy legyen munkajuk a kaszkadoroknek es pirotechnikusoknak. De mivel elvagjak a jelenetet, akar tul is elhettek, bar eleg slamposan, egesi serulesekkel. Mind1, nem is errol akarok irni.

Azt irod a filmben fekete-feherek a karakterek, ezzel erosen vitatkoznek. Vegyuk Rambo John J.-t, aki nem (csak) azert osszetettebb karakter, mert az egykori bajtarsaiert aggodik, vagy sirva is tud fakadni. Hanem vegyuk eszre peldaul, hogy tobbszor probal kikecmeregni a szituaciobol. Sajnos a fogdaban a szadizas vagy peldaul a borotvahab nelkuli borotvalas meg a nagy kes kihozza belole az emlekeket. Belegondoltatok, hogyha rendesen borotvaljak (hab + penge), akkor lehet, hogy nem is kattan be, ergo nincs film. A hataron tancol es tullenditik.

Ezutan pedig az esemenyek majdnem determinaltan kovetik egymast az szereplok hiusaga es kemenysege miatt. Rambo masodszor is ki akar szallni, miutan az elso halaleset tortenik (helikopterbol nagyon unfair modon probaljak szabalyosan levadaszni a sziklarol, a dobott kotol megijed a pilota es a rendor elvesziti az egyensulyet, kizuhan). Ekkor elojon feltartott kezzel:
"One man dead. Not my fault!"
Engedjetek futni!

Amugy ez a pofa aki eloszor meghal egy valodi kegyetlen szemlyiseg, ellentetben Rambo-val. Szerintem.

Miutan mar a katonak jonnek, es a patakba rejtozik, akkor majdnem sikerul elszoknie, de a balszerencse (na ez egy nem determinalt fordulat) kozbeszol: egy kirandulo kisgyerek eszreveszi.

Tehat Rambo egyaltalan nem egy gyilkolo gep (persze ki van kepezve annak), hanem egy olyan ember, aki nem akar balhet, mert tudja hogyha eler arra a pontra, ahonnan mar nincs visszaut (kedvenc hasonlatom az Osszeomlas-bol), akkor tudja, hogy ko kovon nem marad.

Szoval Rambo nem fekete feher. Nezzuk Teasle-t. Egyaltalan nem fekete feher, pl Trautman ezredestol bocsanatot is ker a pub-ban, mikor egyutt isznak, mar szinte jol atlatja az egesz szituaciot, de tul van azon a ponton ahonnan mar nincs visszaut: ez az o varosa es nem engedheti, hogy valaki garazdalkodjon. Tudja, hogy balhe lesz.

Hibas-e Teasle? Szerintem nem. Peldaul az elejen tisztan akarja tartani a varost a csavargoktol, ami teljesen ertheto. Rendet akar.

Igazabol a sajat nezopontjabol nezek mindenkit. Trautmann kicsit kilog a sorbol, mert szocso, velemeny szoszolo is egyben.

Haboru parti-e a film? Ramutat, hogy nem fair a veteranokat lekopni, akik eletuket kockaztatjak a hazajukert (most ne menjunk bele, hogy 'Nam mennyire a hazarol szolt). De peldaul azzal a szornyu jelenettel, amit sirva mesel a legvegen Rambo szeirntem arra is ramutat, hogy a haboru eleg szornyu dolog, ergo nem jo. Legalabbis en ezt olvastam ki belole.

Mi a velemenyetek?

Kene elemzes ezekrol a klasszikusokrol, elso reszekrol:
Osszeomlas
Predator
Nyolcadik utas a halal

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#7) kornél1


kornél1
aktív tag

sziasztok! ki olvasta a Rambo-t könyvben? remélem nem spoiler de a könyv végén meghal John J. Rambo. és szerintem ez igy nagyon jó. persze a filmváltozatban egy Sly nem halhat meg, mer nem tudnak több bőrt lehuzni.... az elsö rész nem rossz... a 2-3. sztem felejtös, a 4. meg... :DDD talán az is, akkor inkább Rocky ???? V, vagy VI? most nem is jut eszembe. nah az jo nosztalgia Sly film volt.
visszatérve, a könyv jobb mint a film, mármint a Rambo: first blood, de afilm se rossz végülis.

(#8) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Szerintem is sokkal jobb a könyv a filmnél, de ez nem csak az első rész esetében igaz. Nekem a három regény (ez a kiadó meghatározása, talán korrektebb műfaji besorolás lenne a kisregény) közül a második tetszett a legjobban.

A második kötet 1990-ben Rambo Vietnamban (Rambo II.), a harmadik 1991-ben Rambo III címmel jelent meg.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#9) kornél1 válasza Brutforsz (#8) üzenetére


kornél1
aktív tag

ezek sajnos kimaradtak nekem..... az elsö könyv után hpgy támasztották fel? killépett a zuhanyzobol mint anno Bobby a Dállásban? :DDD

(#10) Brutforsz válasza kornél1 (#9) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Sehogyan, a második kötet elején említésre sem került még csak a vélelmezhető elfogás sem, csak az ítélet, amelynek értelmében Rambo éppen követ fejt.

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy

SPOILER ---> az első kötet végén meghal a főhős, csak annyit tudunk, hogy Trautman azt mondja Teasle-nek, hogy lerobbantotta a fejét, de magát a valódi cselekményt eltakarja az író, és a likvidálás szerintem nem is illene bele a történetbe.

#9: Igen, úgy emlékszem, a második film - cselekményét tekintve - ugyanúgy kezdődik, mint a könyv.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#11) kornél1 válasza Brutforsz (#10) üzenetére


kornél1
aktív tag

tehát ugy indul a 2. könyv mint a film?

(#12) kornél1 válasza kornél1 (#11) üzenetére


kornél1
aktív tag

okok

(#13) DelArco


DelArco
aktív tag

jó film a Rambo az egyik kedvencem Slytól a Rocky mellett.
Mondjuk nekem a második rész tetszett jobban de tény hogy az első is nagyon jó.

Youth hides the key to salvation

(#14) McCl@ne válasza tocsa (#6) üzenetére


McCl@ne
csendes tag

A fekete-fehéret nem úgy értettem -mert nem is azt jelenti-, hogy egyszerűek, hanem úgy, hogy van egyértelműen JÓ és egyértelműen ROSSZ karakter, még ha a sherrif motiváció valamilyen szinten érthetőek is!
Amúgy a félreértés abból fakad, hogy nem olvastad a könyvet: mivel egy összehasonlítást írtam, aminek az egyik fele számodra homályos, így nem tudhatod, hogy mire gondoltam! Nagyon tudom ajánlani egyébként, az a pár óra az életedből bőven megér ennyit!
Tehát a film karakterei -egyébként teljesen érthető módon- lekerekítettek a könyvköz képest, simán tudod, hogy melyik oldalnak szurkolj, ki a jófiú! A regényben ez egyáltalán nem így van, ez a lényege is egyben, ott a társadalomkritika rejtett és inkább egy lélektani drámát próbál a szerző beleoltani valami erdei/városi mészárlásba, a kormányellenes hangokat csak elvétve üti meg, bár akkor idézhetően.

"A régi álmok hasznos álmok voltak. Nem váltak valóra, de örülök, hogy megadattak." Clint Eastwood: A szív hídjai

(#15) tocsa válasza McCl@ne (#14) üzenetére


tocsa
senior tag

Ertem, igazad van.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#16) Thunderzolee

Nahát, nekem is megvan ez a könyv. ;)
Borítón ferdén van betűzve a RAMBO felirat, ugye?
Kis vékony "füzetecske". :)

Emlékszek rá, még kissrác voltam.
Te jó ég, hányszor megnéztük osztálytársakkal a Rambókat!
Meg Chuck Norris Missing in Action-jeit. (Nem midenkinek volt anno videója. :B )
Pizzás, meg magyaros Cerbonát ettünk hozzá (a chips elődje volt), és literes üvegben volt a Pepsi Cola, aminek a cimkéjét le lehetett áztatni, és négynek a hátoldalából össze lehetett rakni egy repülőt. (Már ha mind a négy különböző darabját ábrázolta.)
Hajjajj, azok a vidám délutánok! :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) kornél1 válasza Thunderzolee (#16) üzenetére


kornél1
aktív tag

az én könyvem rendes könyv vastagságú, fent van az iró neve, a kép maga sly és alatta a Rambo felirat (meg talán afirst blood, de az nem tutim megnézem majf)

(#18) Brian_GT válasza tocsa (#6) üzenetére


Brian_GT
őstag

Teljesen egyetértek veled.
Régen olyan klasszikusok születtek amiket a mai filmek meg sem tudnak közelíteni.

Persze ezt is megnézi mindenki, meg jó filmek vannak most is hisz a technika fejlődésével meg, hogy még a régi nagy sztárok szerepelnek bennük jó filmek születnek, de soha nem tudják azt a hírnevet-tudást és élményt adni mint egy akkori film.

Elég csak párat felsorolni és mindenki tudja miről van szó :
Predator, Rambo, Alien, Star Wars(régiek 4-5-6), Bud Spencer Terence Hill filmek (örök kedvenceim - nem pont ide passzoló mert jóval más műfaj de ők egy olyan környezetet teremtettek meg, hogy.... istenek vagytok fiúk!!)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.