Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zserbox


zserbox
őstag

de jó :(((

(#2) Abu85 válasza zserbox (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezúttal nem tudnak mit tenni. A PC-k felépítése nem teszi lehetővé, hogy az Ignite engine működjön. Ez a GPU-ra rakja át a legtöbb számítást, de ahhoz, hogy ez gyors legyen a dedikált grafikus processzorok nem elég jók, mert lassú a procival az összeköttetés.
Erről beszélek egy ideje. Az új konzolok tudásban megléptek, és a PC-re butított portok jönnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) zserbox válasza Abu85 (#2) üzenetére


zserbox
őstag

oh hát akkor fordul a kocka...pc irányon akkor nem is várható változás, efelé való elmozdulás a felépítésben?

(#4) ricshard444
fifa esetén engem se de fps-eknél is ez lesz akkor...

[ Szerkesztve ]

(#4) ricshard444


ricshard444
veterán

Gondoltam, hogy ez lesz, bár nem izgat egyáltalán.

zserbox: Én úgy gondolom, hogy akinek van keresete az megtehet a PC mellé egy konzolt így vagy úgy. Akinek nincs, annak meg választania kell melyikbe fektet.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#5) steven84


steven84
tag

De jó! Fifa 95485

(#6) dre75


dre75
tag

Kezdődik... ;]

(#7) Abu85 válasza zserbox (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De várható, viszont jelenleg csak az AMD képes ezt a felépítést lekövetni. Az Intel például még nem. 2015 után ha meg tudják oldani. Ez a probléma. Esetleg az NV jöhet szóba, de ők ARM APU-t készítenek.

Az Ignite Engine esetében tudom, hogy maga az AI az IGP-n fut, és abból a szempontból változás, hogy tanuló AI lesz, vagyis aktívan reagál arra, amit csinálsz. Kétszer nem követi el ugyanazt a hibát. A közönség teljesen dinamikus, és a tömegek nagy része egyedi animációt kap. Ezt az animációt az IGP számolja. A labda CFD szimulációt kap a fizika élethű modellezésére (szintén az IGP-n lesz számolva). Lesz haj- és ruhaszimuláció, illetve a mozgásanimáció folyamatosságáért is az IGP felel, ebbe belekalkulálva az izomzat szimulálását. Ezért ilyen piszkosul élethű az egész, de ehhez a grafikus processzor erejére van szükség, mert pokoli számítás ami ezzel jár. Az EA Sports úgy döntött, hogy ugrik egy nagyot előre, ha már az új konzolok hardvere ilyen komoly, de ezt nem tudják átmenteni a régi hardverekre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) zserbox válasza Abu85 (#7) üzenetére


zserbox
őstag

oppá akkor kicsit komolyabb lesz mint a korábbi fifák...

(#9) cskamacska válasza Abu85 (#7) üzenetére


cskamacska
addikt

Szóval az várható, hogy míg a PC felhasználók jelentős többsége nem áll át valamilyen APU-ra, addig csak ilyen előző generációs konzol portokat fog a PC kapni?

Egyébként ennyire tesznek a kiadók a PC-re? Cell és Xenon esetén megoldották, újaknál nem akarják? :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Na összedől a világ, nem kapunk Rókabőr 14-et :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) Abu85 válasza cskamacska (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most sokkal nagyobbat léptünk előre, mint az előző konzolgenerációban miközben a PC-k funkcionális tudása egy helyben toporog.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) Kakaduku válasza cskamacska (#9) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Én még nagyon régen nagy pc-s voltam, majd volt egy sötét korszakom, amikor letértem a "helyes" útról és vettem egy xbox360-t. Nagyon sokáig nyúztam, de végül megint a pc-nél kötöttem ki az fps-ek miatt, viszont ahogy most áll a helyzet és régebben is ezt gondoltam, hogy a konzol még mindig költséghatékonyabb és ezekkel az új generációs gépekkel, játékra mindenképpen konzolra kell váltsak.
Sajnos szvsz nem csak a fifa lesz az egyedüli játék ilyen téren. Ő csak az első fecske, ami tudjuk, hogy nem csinál nyarat, de ki tudja :)

(#13) zserbox válasza Kakaduku (#12) üzenetére


zserbox
őstag

de ezeknél az új konzoloknál se lesz egér+bill támogatás kontrollerel meg bf4 multi hát...

(#14) ->Raizen<- válasza Abu85 (#2) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hát ennek nem nagyon örülök hogy nem tudják megoldani pc-re. Akkor venni kell egy next gen konzolt mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#15) Mister_X válasza Abu85 (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Aztadurva :Y Akkor nem kérdés, hogy mikor fogok váltani (első adandó alkalommal, mondjuk megjelenés napján). Én sem hittem volna, hogy ilyen szintű ugrás lesz. Gondoltam, hogy grafikában nem lesz olyan látványos, inkább a fizikára fognak rámenni, de akkor is...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16) Kakaduku válasza zserbox (#13) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Ebben teljesen igazad van, de valamit valamiért. Régebben is játszottam online fps-sekkel xbox360-on, persze nem volt az igazi, de hozzá lehet szokni és nincs hátrány a konfig miatt sem.
Megvárom a ps4 bemutatóját is és még lesz időm eldönteni a dolgot. Ha úgy döntök, hogy beruházok az új konzolba (xbox one vagy ps4) akkor a mostani asztali pc-t eladom és laptopot veszek :) Szóval eladó lesz a "menyasszony" :DDD

(#17) #52815360 válasza Mister_X (#15) üzenetére


#52815360
törölt tag

Helyes, majd szólj hogy milyen és veszek én is :)

(#18) zserbox válasza Kakaduku (#16) üzenetére


zserbox
őstag

már be mutatták a ps4-et nem? :U
vagy mire gondolsz bemutatás alatt?

(#19) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Ps4-re kíváncsi leszek hogy fog kinézni hiszen nem mutatták meg a jónépnek. Meg a kontroller is remélem jó lesz. Az borítékolható hogy erősebb lesz. Gddr5 1,2 tflops-os igp helyett 1,8 kb stb.

[ Szerkesztve ]

(#20) ldave válasza Mister_X (#15) üzenetére


ldave
félisten

Hja, ezért nem értem azokat, akik a next-gen alatt csak szebb grafikára gondolnak egy screenshotok alapján sírnak, hogy ez kevés... sokkal többről van itt szó.

A Slime draws near! Command?

(#21) Kakaduku válasza zserbox (#18) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Akkor arról lemaradtam volna? Pontos specifikációkat is tudni? :F Mert akkor én kérek elnézést :B

Viszont az Xbox-ról csak pletykák vannak, de pontos adatok nem...vagy ebben is tévedek? :)

(#22) Mister_X válasza ldave (#20) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mondjuk én már a Killzone: Shadow Fall láttán meg lettem véve, de pl. a Drive Club sem piskóta. Ha az EA ilyet ki tud hozni nextgenből már első körben, akkor el sem merem képzelni, hogy milyen lesz mondjuk egy Halo 5, sőt Gran Turismo 7.

@Kakaduku: nagyon le vagy maradva :) A PS4-ben 8 magos (Jaguar alapú) AMD processzor lesz egy bivaj, módosított Radeon grafikus chippel is - APU-ként. 8GB DDR5 RAM. Xbox ONE-ról annyit tudmi, hogy 8 magos, 8GB RAM-ja lesz, 500GB HDD és kapott egy Blu-ray meghajtót.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#23) satz18


satz18
őstag

Nekem ez az egész dolog elég fura. Részben tök jó, hogy így rámennek a fizikára, de pl ps4 nél megmondták, hogy már a nyitócímek is 30 fps 1080p-re lesznek optimalizálva. Szerintem olyan nincs, hogy valami 30 fps-el megy, és gyönyörű grafika, meg jó optimalizálás, meg nem tom még mi. 1-2 év és itt a 4k. Már most meghajtja a 680 GTX 4k-ban a játékokat. Szóval felőlem lehet akár milyen jó a grafika, de ha az 30 fps-el és 1080p-val jön, az nálam nem előrelépés.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#24) ->Raizen<- válasza Kakaduku (#21) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ps4 spec már kint van a neten. A box is kapott egy eléggé körvonalas leírást. 8 mag 8 gb ram blue ray stb.

Ps4:

Here's the official listing of the PS4 specification, released after the event.

Main Processor:
Single-chip custom processor
CPU: x86-64 AMD 'Jaguar' 8 cores
GPU: 1.84 TFLOPS, AMD next-generation Radeon™ based graphics engine

Memory:
GDDR5 8GB

Hard Disk Drive:
Built-in

Optical Drive (read only):
BD 6xCAV
DVD 8xCAV

I/O and communication:
Super-Speed USB (USB 3.0)
AUX
Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)
IEEE 802.11 b/g/n
Bluetooth® 2.1 (EDR)

AV output:
HDMI
Analog-AV out
Digital Output (optical)

PS4 PROCESSOR AND GRAPHICS

The eight-core Jaguar AMD CPU and the powerful 1.84TFLOPS AMD GPU were both confirmed.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kakaduku válasza ->Raizen<- (#24) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Akkor rákeresek és bocsi a tájékozatlanságomért :B Viszont egy jó kis összehasonlítás jó lenne a két konzolról :)

satz18: És mennyibe is kerül az általad említett videokártya? Abból az árból két nextgen konzol telik ki, de ezt ne vegyük figyelembe... :(((
De nem akarok vitázni, csak kicsúszott, bocsi ;)

[ Szerkesztve ]

(#26) Mister_X válasza satz18 (#23) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ki mondta, hogy a PS4 címek csak 30FPS-ben mennek FullHD-n? Ez még az event után hangzott el, hogy most itt tartanak. Optimalizálással meg lesz a 60. Ja, és konkrétan csak a Killzone-ról volt szó.

680GTX visz 4k-ban játékokat? Mit? Aknakeresőt?

@darky: elírták, nem GDDR5, hanem sima DDR5

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Na mit mondtam, hogy csak konzolra....
#10: éppen az, hogy azt kapunk :W

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#28) gianni85 válasza Abu85 (#7) üzenetére


gianni85
veterán

:Y

(#29) GeryFlash válasza Abu85 (#7) üzenetére


GeryFlash
veterán

De Abu, miért csak apukban lehet gondolkozni? Az oké, hogy jelenleg maximum az amd csúcsprociainak van elég jó igpjük, hogy fusson rajta a next gen engineok, de sima proci+dedikált vga miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Anno így volt a régi fifáknál is a next gen motort jó pár évre rá kapta csak meg a PC-s port addig az előző elavult motorral futott.

Nem meglepő ez konzolt kell venni PC marad netezésre legalább is én így fogok tenni nem 100k-ért vga-ra szórni a pénzt. :K

(#31) Mister_X válasza GeryFlash (#29) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"...a dedikált grafikus processzorok nem elég jók, mert lassú a procival az összeköttetés."

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32) Abu85 válasza GeryFlash (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A proci+dGPU-val a legnagyobb probléma, hogy mindkét egység különálló memóriát használ. A sebességet, amit megnyersz a GPU-s gyorsítással elveszíted azzal, hogy a két memóriába folyamatosan másolgatod az adatot a PCI Express buszon keresztül. A következő generációs Radeonok képesek lesznek arra, hogy a VRAM helyett a rendszermemóriát használják, aminél már nem szükséges a másolás, de ez sem megoldás, mert a rendszermemóriát egy borzasztóan lassú PCI Express buszon keresztül tudják elérni. Ez a legfőbb előnye az integrációnak, az IGP nagyon gyorsan eléri a CPU-val közösen használt rendszermemóriát. Ezért kaptak az új konzolok APU-t.
Természetesen azok a feladatok, amelyek jól elkülöníthetők a feldolgozás szempontjából továbbra is mehetnek dedikált GPU-n, ilyen a grafika például.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Tankos5672


Tankos5672
tag

Hát úgy érzem ezek az új konzolok most hozni fognak valamit. Valamit ami nagy durranás lesz, és a PC piac is bekrepál majd emiatt. De valamilyen szinten érthető is mondjuk.

Nekem dudálsz, kisautó?

(#34) satz18 válasza Mister_X (#26) üzenetére


satz18
őstag

A 30 fps az konkrétan killzone 4, de hallottam olyat is hogy a ps-esek megszokták a 30 fps-t szóval más címeknél sem fognak törekedni többre.
Az aknakereső valszeg jól megy, meg ez is
http://www.youtube.com/watch?v=J-zBuiq8RTU

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#35) Tankos5672 válasza satz18 (#34) üzenetére


Tankos5672
tag

Srácok mit jelent az hogy 4k? Láttam a vidót, ezért kérdezem.

Nekem dudálsz, kisautó?

(#36) zserbox válasza Tankos5672 (#35) üzenetére


zserbox
őstag

fullHD-nál 4x nagyobb felbontás (3840x2160) mindkét irányba 2x annyi pixel

[ Szerkesztve ]

(#37) satz18 válasza Tankos5672 (#35) üzenetére


satz18
őstag

Az fhd 4szerese. 3840X2160-as felbontás.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#38) Mister_X válasza satz18 (#34) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A KZ:SF-nél erősítették meg, hogy az eventen 30FPS sebességgel futott. A single már befejezésre került március környékén, ha jól emlékszem. Azóta optimalizálhattak, sőt. Nyitócímek alapján sosem szabad ítélni, mert a fél játék target systemen készült és kvázi korai dev kiteken lett befejezve. A végleges vasra kb. csak optimalizálni van idejük.

A PS-esek nem tudtak mást csinálni, mint "megszokni", mert az RSX nem egy olyan hűha chip és a látványelemek egy részéért is a Cell felelős.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#39) Ps Vita válasza Abu85 (#2) üzenetére


Ps Vita
őstag

Kell egy Ps4....

(#40) GeryFlash válasza Mister_X (#31) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szerintem ez egy feltételezés. Ez azt jelentené, hogy az nvidia átállna armre, és hagyná veszni az asztali vgakat, ugyanígy az amd csak apuakt gyártana. nem azt mondom hogy lehetetlen, de ez csak egy feltételezés. Én nem hinném, hogy a cpu-vga kora lejárt volna, hiába nyomatja a média orrba-szájba az apu hypeot.

Ne vegyétek flamenek, nem amd vs intelt akarok nyitni, de:
Nem az AMD-t kell figyelni, mert mutathatnak akármiylen erős apu-t, senki nem veszi, mert:
1:) intel berögződés, amdvel való előítélet (ami nem teljesen alaptalan)
2.) hülye marketing (persze, megvesztegett mindenkit az Intel, de akkor is bfasz az AMD).
Ha ezen nem változtatnak, akkor a pc-t az Intel fogja megszabni, ami meg azzal jár, hogy jó ha 2015-16ra lesz elég erős igp-je az intelnek, hogy lehessen. De akkro se hiszem, mert ugye a nagy átlagot kell nézni, 15-re ser lesz az összes pc-snek még haswellje sem, ami sztem még gyenge is lenne a nesxt genhez.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41) danikollar


danikollar
őstag

Örülök hogy itt van Abu85, aki mndig tisztába teszi a dolgokat! :R
Ennyit arról, hogy azt mondták sokan, hogy már most elavult nextgen konzolok hadvere! :))

(#42) Kakaduku válasza SzlobiG (#30) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Ott a pont :D

(#43) GeryFlash válasza Abu85 (#32) üzenetére


GeryFlash
veterán

A pci-e 3.0 is lassú hozzá? Szerintem ha az nvidia is rámegy erre a rendszermemóriából átvevős dologra, akkor talán 15-re lenne pci-e 4.0, ami elég gyors lehetne. Nem olyan gyors, mint az integráció, de szerintem járhatóbb út, mint az, hogy 2017-ig bevárjuk az Intelt... És nem mellesleg az nvidianak is érdeke az asztali vgak gyártása, de szerintem az AMDnek is...

tankos5672: 3840x2160 felbontás a 4k, másnéven UHD (ultra High definition), wikipédián utána tudsz olvasni

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44) Abu85 válasza GeryFlash (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NV már bejelentette, hogy átáll ARM-ra. A Parker SoC lesz az a fejlesztés, ami zömében képes arra, amire az új generációs konzolok. Ez egy baromira jó kiugrási lehetőség a cégnek, hogy elszakadjanak az Inteltől és az AMD-től, így végre platformokat kínáljanak.

(#43) GeryFlash: 32 GB/s és 300 ns áll szemben a konzolok 60-170 GB/s és 50 ns-os értékeivel. A PCI Express nagyon lassú. Mindig az lesz.
Nem érdekes a PC. Ha nem elég jók a konfigok, akkor le lesznek butítva a játékok. Szemrebbenés nélkül megteszik a cégek.
A VGA-któl nem kell búcsúzni. A grafika még mindig jól elkülöníthető, így az mehet dedikált hardveren.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) Reignman válasza Abu85 (#2) üzenetére


Reignman
aktív tag

Tudásban lelépték a PC-ket???

1-Meg sem jelentek még (majd fél év múlva, nálunk 1 év múlva)
2- csipkebogyó vessző
3-Ezek is PC alkatrészekből vannak összetákolva
4-AMD a10-5800 kajak futtatja a legújabb játékokat is integrált GPU-val
5-az EA hazudik, én az NBAt követem, ugyanilyen CGI képeket nyomattak 2-3 éve is, ultravékony középiskolás srácokkal helyettesítve a sportolók fizikumát, nem fognak sokkal jobban kinézni a next-gen játékok sem
6-a 40000 forintos pc-m 120 fps-sel futtatja az xbox360-on izzadó játékokat, 2-3 évre az új konzolok megjelenése után ugyanez lesz, egy középkategóriás pc kenterbeveri őket...

(#46) GeryFlash válasza Abu85 (#44) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szóval akkor az Arm képes lesz arra, amire egy izom x86+dvga nem? Komolyan ennyire fontos az az integráció? Hát nem tudom, de nekem ez azért kicsit erős, hogy az ARM előbb fejlődik fel grafikában, mitn egy intel apu. Amúgy igen kiugrási lehetőség, de ott meg van a Qualcomm, ami szintén óriás, és a piacon nagyobb szeletett vág ki, mint az Intel-AMD 2013ban az nvidiától

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#47) GeryFlash válasza Reignman (#45) üzenetére


GeryFlash
veterán

nem számolsz azzal, hogy ott egy normális api van, itt meg a microsoftos b*szakodés, direct x.... A w8-hoz ki se adtak directx-et, majd talán jön a 11.1, ami meg kb annyival lesz a jobb a dx11-nél, mint a dx10.1 a 10-től...
Az, hogy az amd tudja futtatni, az semmit nem jelent, nem tudok pontos adatot, de szerintem jó ha 35%-at teszik ki a pcknek az AMD-k, és az rphadt kevés, alapból kicsi a pc-s célközönség, nemhogy ennek a 35%-a...

#43 Abu: Nem pontosan értem, mit értesz grafika alatt. Ha butítva lesznek, akkor minek erős dvga? vagy úgy kell elképzelni, hogy lesznek nagyon szép textúrák meg árnyékok meg minden, de mondjuk a botok mozgása (pl közönség) az gagyi lesz, az lesz lebutítva, de amúgy a látvány ugyan az lesz? És a fizika is butítva lesz, vagy azt tudja számolni normálisan a vga?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#48) Abu85 válasza Reignman (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Melyik PC használ olyan shader modellt, ami végtelen mennyiségű erőforrás-kihasználásra és mintavételezésre ad lehetőséget?
Melyik PC képes egy shader kódba végtelen mennyiségű textúrát bekötni?
Melyik PC-ben használ a CPU és a GPU egységes címteret?
Melyik PC-ben van teljesen teljesen koherens memória a CPU és a GPU között?
Melyik PC-s GPU-ban láthatja egy kernel az LDS-t és a VRAM-ot egyetlen címezhető memóriaként?
Melyik PC-ben lehetséges az, hogy a rendszer bármelyik processzormagja munkafolyamatot indítson a GPU-n?
Melyik PC-ben képes a GPU kezelni a laphibát?
Melyik PC-ben képes a GPU elérni a virtuális memóriát?

Ezeket mind tudják az új konzolok. Várom a PC-s konfigurációkat rá.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) Abu85 válasza GeryFlash (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azzal, hogy a konzolok az integráció felé mennek, természetesen nem jelent gondot az ARM-mal az irány felvétele. Az ARM már kínál olyan SoC implementációt, ami képes arra, amire a konzolok. A Mali-T600 és az ARMv8 ilyen. Azért választotta az MS és a Sony az AMD-t, mert az AMD megoldása a teljesítmény irányába sokkal jobban skálázódik. Gondolom nem volt elég idő megvárni, amíg az ARM a teljesítményt is felkínálja az integráció mellé.
A Qualcommnak is kötőrési lehetőség ez. Gyakorlatilag minden ARM-os gyártónak az. De az asztali piacon egyedül az NV az ismert gaming cég, szóval az NV indul ebben a versenyben a legnagyobb előnnyel a többi ARM-os céghez képest.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) Abu85 válasza GeryFlash (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem grafikában lesznek ezek a konzolos játékok butítva. A játékmenetben lesz probléma. A PC-re más játékmenetet kell kialakítani, mert nem lehetséges olyan komplex szimuláció, mint konzolon. A grafika ettől PC-n még jobb is lehet.
Az AMD a Never Settle programot pont azért indította, hogy ha esetleg más hardveren nem is fut, akkor is adják ki a játékot PC-re, mert az AMD-nek lesz hozzá hardvere. Ha megteszi a kiadó, akkor az AMD gyakorlatilag állja a portolás költségeit. Megint egy tipikus win-win szituáció.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.