Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) ArGab


ArGab
őstag

Hadd egészítsem még ki én is valamivel. Vista alatt jött elő az a gondom a VMR9 miatt, hogy a videók lejátszásánál rosszul jelenítette meg a színskálát: a feketéből sötétszürke, a fehérből világosszürke lett a Media Player Classic-kal játszva valahogy így (hacsak nem Overlay volt használva, ami Aeroval elég kellemetlen). A probléma a tévés (16-235) és PC-s (0-255) tartományok különbözősége.
Elég sokat kerestem mire rátaláltam hogyan kell beállítani az ffdshow-t, hogy jó legyen (igazából a CoreAVC-n és a Gabest MPEG2 kodeken kívül nem is találtam mást aminél lehetett volna állítani/jó lett volna). Az Output fülön egyedül az RGB32-őt hagyjuk bepipálva, illetve jelöljük be mellé a High Quality YV12 to RGB conversion-t is, és máris fekete a fekete, fehér a fehér. [link]

Ndruu: tudom, már kezeli az mkv-t rendesen, csak a Haali Media Splitter jelentősen megkönnyíti a hang/feliratválasztást és a jelenetválasztást, mert tulajdonképpen forwardolja a MPC felé, és ott a Navigate menüpontból minden állítható. Meg sajnos a feliratkezelése még nem az igazi az ffdshow-nak, pontosabban mkv-ba ágyazott ASS feliratokat UTF-8 karakterkódolással nem igazán szereti, ezért is használom feliratmegjelenítéshez a mai napig az MPC-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.