Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) -!Hory!- válasza Ndruu (#150) üzenetére


-!Hory!-
csendes tag

Köszi.
Akkor ezt majd kipróbálom.

"Ha egy hosszú útra mész, jól válaszd meg utitársaidat, mert lehet, hogy később meg kell enned őket."

(#152) ˝njoszki˝


˝njoszki˝
csendes tag

Tud segíteni valaki? Amikor megnyitok egy videót vagy egy játékot akkor ezt írja ki:
Advanced Filter and Codec Pack, és nyomkodhatom a cancelt! Ez van a videónál a játékot el se tudom inditani mert megint ezt írja ki és nem lehet le cancelozni. Ezt megnéztem a programok telepitése és törlésénél de nem merem letörölni. :F

noszki

(#153) Ndruu válasza ˝njoszki˝ (#152) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az egy elég átfogó Codec pack, van benne FFDshow, Haali enkóder/dekóder, LameDrop.
Javaslom hogy pucold le a gépről.
Windows Installer Cleanup tool használható erre a célra. Az egész codec pack-et távolítsd el a gépről. Anélkül is fognak működni a játékok.

Ha pedig filmlejátszásra kerül a sor, akkor VLC vagy The KMPlayer javasolt. Ha Media Player Classic-ot szeretnél használni, akkor MPC-HC és ffdShow kombóval megteheted.

ffdShow telepítésnél oda kell figyelni, hogy mit pipálsz be, mert könnyen ilyen ütközések lehetnek belőle.

KMPlayer vagy VLC azért jó, mert azok belső kodekekkel dolgoznak, így nem ütköznek más programokkal.

Harrrr!!!!

(#154) atesz999


atesz999
tag

Üdv!

Hogy lehet az ffdshow-t használni Win7 RC alatt? Letöltöttem egy 2009 júliusi ffdshow-t,feltelepítem,erre a win7 figyelmen kívül hagyja amikor lejátszik divx-es filmeket.
XP alatt kíválóan működik ugyanezen verziójú ffdshow,ugyanezen beállításokkal.

Köszi előre is.

(#155) Ndruu válasza atesz999 (#154) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Sajnos a Windows 7-hez nem értek, jelenleg csak XP-t használok.
Utánanéztem és azt írják, hogy Media Player Classic - Home Cinema-val jól működik az ffdshow, csak le kell tiltani a belső Windows kodekeket. - forrás
A többi 3rd-party codec elvileg tiltva van az RC verziókban. - forrás

Harrrr!!!!

(#156) lesaux


lesaux
veterán

Nekem nem jelennek meg az ikonok. Olyan, mintha nem is az ffdshow-t használná. Hogy lehet rá megkérni?

(#157) Ndruu válasza lesaux (#156) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha az alkalmazás használja az ffdshow-t, akkor Start menü - Programok - ffdshow - Video decoder options - Tray, dialog & path fül, ott pedig a Tray icons rész Modern-re vagy Classic-ra állítani ízlés szerint.
Ha nem használja az alkalmazás (lejátszó), akkor vagy a Merit-et kell növelni a DirectShow control fülön, vagy meg kell adni neki, hogy használja az adott lejátszóval is.

Harrrr!!!!

(#158) atesz999 válasza Ndruu (#157) üzenetére


atesz999
tag

Jaja,utánna olvastam a Windows 7 fórumban,a Média player 12 az a Win7 RC-ben nem használja az ffdshowt,figyelmen kívül hagyja. Meg se jelennek az ikonok alul,hogy használatban lenne az ffdshow.
Kipróbáltam a BS playert,azzal viszont tökéletesen működik az ffdsow Win 7 RC alatt,még a több éves ffdsow is,amit még XP-n használtam :)

Remélem a Win7 RTM-ben kijavították ezt,hogy nem kezeli a media player az ffdshowt.

Köszi a segítséget :)

(#159) lesaux válasza Ndruu (#157) üzenetére


lesaux
veterán

Köszönöm, de nem megy. Media Player Classic Home Cinema a lejátszó.
Az ffdshow-ban a merit értékét a maximumra vettem, ikont beállítottam, de így se.

(#160) lesaux válasza lesaux (#159) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, kezdem sejteni. A Media Player Classicban kell kikapcsolni az Options / Internal Filtersnél a vackokat. A videós ikon már megjelent, most a másikat csalom elő.

(#161) Ndruu válasza lesaux (#159) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ki kell próbálni, hogy egyáltalán igénybe veszi-e az MPC-HC az ffdshow dekóderét, vagy más forrásból dolgozik. Ez úgy deríthető ki, hogy elindítod a Video decoder configuration-t (Start menü - Programok - ffdshow), ott hozzáadsz egy kis zajt (Noise fül) meg egy kis Warpsharp-ot. Ez a két opció elég feltűnő és könnyen észrevehető a videón.
Ezek után elindítasz egy videót és ha látható rajta a hozzáadott zaj és a warpsharp hatása, akkor használatban van az ffdshow.

Ha ez a folyamat sikerrel zárul, akkor az ffdshow-val lehet a gond, hogy nem teszik ki az ikonját az asztalra (esetleg az asztal tiltja le?).

Ha semmi változás nem észlelhető a videón, akkor is lehet az ffdshow hibája (pl. rossz beállítások). Felmerülhet még, hogy az MPC-HC-nek más dekóder lett megadva, ezért ignorálja az ffdshow-t.

Ez esetben szerintem mindkét program kapjon egy újratelepítést.
Ha ezek után sem jó, akkor valami külső program gátolja a két program együttes működését.

Harrrr!!!!

(#162) Biaggio


Biaggio
őstag

Friss ffdshow van a gépen, az egyik programban viszont a felirat a video mögött jelenik meg. Hol lehet ilyesmit beállítani, mi okozhatja ezt?

(#163) stevve


stevve
nagyúr

Rengeteg probléma vaolt régen is vele, ezért soha nem használok ffdshow-t, de a sok problémából látom, hogy nem fogok visszatérni hozzá mostanában. Persze, be lehet állítani jól, mondhatjázok, de minek bajlódjak vele?

Ettől azért az írás és a kommentelőknek a segítségnyújtás értékelendő. :K

(#164) Tv


Tv
senior tag

K-lite-ot használok én is. Számomra tökééletes. Semmi problémát nem tapasztaltam vele. Az Ace-től tényleg megbolondul a gép néha.

(#165) Ndruu válasza Biaggio (#162) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Melyik az a program/lejátszó?
The KMPlayer-nél szokott gond lenni vele, de ott is sikerült már megoldani.
Legtöbbször a lejátszó beállításait kell módosítani, hogy overlay módban jelenítse meg a feliratot, ne a videó mögött.

Harrrr!!!!

(#166) Biaggio válasza Ndruu (#165) üzenetére


Biaggio
őstag

Nem lejátszó, valami spéci feliratozó program... mindenhol máshol rendesen jelenik meg a felirat, csak ebben nem... :( megnézem ezt az overlay beállítást.

(#167) piadex2


piadex2
senior tag

hello!

egy kérdés. nagyon ajánlgatták az ffdshow-t.
szóval most azt használtam a windows media playerrel, és megy is a film, de időközönként a kép megakad, kb. 5-6 másodpercre, de a hang nem.

a konfig:
466MHz celeron/160MB RAM/pár MB-os VGA

mi lehet a gyengepont?
kösz:

piadex2

ps: installkor (mármint az ffdshow installjakor) minden default-ban lett hagyva

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#168) hypno skate válasza piadex2 (#167) üzenetére


hypno skate
senior tag

Hagyd a windows media playert, meg az ffdshow-t.
Használj VLC playert. Semmilyen codec nem kell hozzá, magyarul beszél és mindent visz.

Azért néhely tömörítéshez már nagyon karcsú a memória és a vga is.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.