Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlt


mrlt
tag

Vegyél inkább egy 20 éves 2-es Golfot 200-250ért, ami azért még nem feltétlen egy rozsdaboglya, és jobb mint a bicó. Add el néhány cuccodat, kérj kölcsön ismerősöktől inkább, csak hitelt ne kelljen. Nem éri meg az idegeskedést, és a stresszt.

Go Pack Go!

(#2) Samus


Samus
addikt

Ez hülyeség. Ha te felveszel fél millát, akkor annyit is kapsz kézhez. De jobb esetben is nyolcszázat fizetsz vissza. Jobb esetben...Arra számolj még, ha fél millió az autó, még legalább 150k legyen tartalékba, átírás (nekem az említett akkor 17 éves Swift átírása 58k volt...és még 45 a biztosítás, mert friss jogsis voltam, és elég fiatal akkor...bár még mindig 28at fizetek egy évre), különösen ajánlott dolgok cseréje (vezérmű és generátor ékszíj, feszítő görgők, olaj és összes szűrő cseréje, nem számít mit mond a tulaj (ez megállt 25 ezerből). Én azt mondom, vegyél egy régi 1.3as Swift-et. Nem fognak utánad rohangászni a csajok, nem fogsz mindenkit legyorsulni vele, de a létező legigénytelenebb autó, és gyakorlatilag örökéletű a motorja, benzin kell bele (abból sem sok), néha olaj, és gumi, és megy. A világ végére is. 300ért már vannak egész jó vételek. És jó a fűtése :D

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) Eastman


Eastman
őstag

Meglepő, hogy valaki az elmúlt 2-3 év után hitelen gondolkodik. Ráadásul hitelből használtautó vásárláson. Te nem olvasol híreket?

8 kilót kifizetni egy 3-4-5 kilós romért? Hosszú évekre igába hajtani a fejed egy multinacionális pénzügyi kartelnek akik Téged nem látnak és soha nem is fognak figyelembe venni, csak a tőgyeid amikből hónapról-hónapra fejnek majd és kisajtolják belőled a nehezen megkeresett pénzed? A saját pénzed?!

Komoly ez a bejegyzés? :D ...vagy kandi kamera? Addig nyújtózkodj amíg a bringád ér! Gondolkodj ember!

Vegyél 50 ezerért három gyapjú pulcsit, öt pár gyapjúzoknit meg három jégeralsót vagy egy szett zsír bringásruhát és örülj, hogy nem tartozol senkinek!

Kérem, kapcsolja ki!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) fesii válasza mrlt (#1) üzenetére


fesii
aktív tag

Az az a kateg amire sztem tényleg rámegy a gatyád. Ezt az add el néhány cuccod kategot sose értettem. Ha veszek valamit az azért van mert kell szükségem van rá. A másik lehetőség,hogy a kutyának se kell mivel már semmire se jó. Egy dolog jutott eszembe az ssd attól megtudnék válni mivel messze nem kötelező dolog az életemben, de ez 20-25k amivel messze nem ugrok. :)
Gondoltam már arra is, hogy kérek kölcsön de ezt egy embertől tudnék a mamáméktól és megmondom őszintén nincs bőr a képemen ehez, bár az igaz inkább legyen "röhejes" de még mindig jobb mintha a bank vinné amit gondol...

(#5) fesii válasza Samus (#2) üzenetére


fesii
aktív tag

Az autó faterom nevén lenne így a biztosítás gondolom (remélem) nem 45 lenne.
Úgygondoltam, hogy felveszek 500ezret és 400 környékén vennék egy kocsit pl: [link1] [link2]
Átíratási költség biztosítás kijönne 100-ból plusz 50-70ezrem lenne egy két dolog kicserélésére.
Jól esne de sajnos tudom, hogy nem tehetem meg azt, hogy egy honda civic-el vagy egyéb "sportosabb" autókkal futkozzak. (nem is az a vásárlás oka, hogy én a nők seggét autoztassam :) )

(#6) beefjeez válasza fesii (#5) üzenetére


beefjeez
senior tag

Én egy ft hitelt nem vennék fel a helyedben.

(#7) Иван


Иван
őstag

Akkor megérteném a hitelt autóra, ha munkához kellene, mert mondhatni munkaeszköz lenne, de csak mint kényelmi dolog, nem igazán értem meg.

Bringázz, olcsóbb és jobb is a egészségednek. (Már amennyire a városi levegő az).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8) Nordic


Nordic
Közösségépítő

MAradj biciklinél szerintem, ha nem létszükség az autó. Én 4,5 éve vagyok hitelben, szintén autó, 1.250.000ft volt. 1.050.000ft volt hitelem, amiből eddig kb 1.350.000-et fizettem ki. Még van hátra 6 hónap, ami még +240.000ft, de most jön a vicc...még ezután is marad 642.000ft, mivel nekem a válság idején nem növekedett a törlesztőm, így a különbözetet futamidőkitolással hajtják be. Összegezve, mire kifizetem kb. 2.230.000ft, de az autó már alig ér 600.000ft-ot. Ha mindenképp venni akarsz használtat, akkor csak kp-ra és olcsót. Hidd el, nem minden esetben fürdik be az ember olcsó autóval, simán lehet találni rendszeresen karbantartott, megbízható darabokat, csak ne kereskedésben keresd őket. És ne kapkodd el, mert azzal sz*phatsz a legnagyobbat

(#9) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Olvasd el!

Még kell hitel?

(#10) Eastman válasza mzs718675 (#9) üzenetére


Eastman
őstag

:R

+ kommentek. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11) HuMarc


HuMarc
addikt

Szerintem ne vegyél autót. Amikor esik a hó, menj tömegközlekedéssel, legrosszabb esetben gyalog. De csak azért, hogy munkába menj, nem éri meg ennyi pénzt kiadni. Ugyanis ez a tél nem tart már sokáig, utána meg sokkal könnyebb biciklivel menni.

(#12) kraftxld válasza Eastman (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A kilo az még mindig ezerrel egyenlő, a hekto a száz......

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) 8th


8th
addikt

"Arra való egy válság, hogy
A nyomorultak lássák, hogy
A hitelből vett ásóikkal
A saját sírjuk ássák..."

A hitelre vett használt autónál nagyobb bukó egyszerűen nincs, semmi. Ha eddig kibírtad nélküle most már ne ugorj bele semmilyen hitelbe. Mindenképpen gyűjtögess 2-3évig és kp-ra vedd meg az autót.

(#14) frescho


frescho
addikt

Ha nincs ennyi pénzed, akkor ne vágj bele hitelbe. Ezekben a szűkös időkben az első lépés az, hogy félreraksz 6 hónapi tartalékot. A második az, hogy csak értelmes, azaz termelő eszközbe fektetsz be. Ez alatt értem a tudásod is. Tanulj nyelvet, vagy valami olyan dolgot, amivel előre léphetsz.

Ha annyit keresel, hogy 3 hónap alatt félre tudsz tenni 200 ezrest, akkor gondolkozz el autón. Így nem érhetnek meglepetések, mint amikor jégre futva lebontod a verda elejét, pedig csak 20-al mész. Az autó havi szinten, ha nem is mész vele sokat, akkor is legalább 50 ezerben benne van. Sok olyan kis költség van, amit csak akkor vesz észre az ember, amikor belefut. Legyen az 2 kanna ablakmosó folyadék, vagy egy szög a parkolóban.

Az már csak plusz tanács, hogy negyedévi nettó fizetésnél többért nem veszünk autót.

https://frescho.hu

(#15) szente


szente
addikt

Én is vettem anno hitelre autót, de soha többet nem fogok, az tuti. Rövidke életem legrosszabb döntése volt.
Tedd félre havonta a pénzt amit a törlesztőre és a benzinre szánnál és vegyél egy 1.3-as szuzkát. Eljutsz vele A-ból B-be, cserébe hálás jószág.

(#16) fesii


fesii
aktív tag

Feladtam vágyamat újra... :O
A másik dolog amit szívesen kipróbálnék az a kamionozás.. Manapság nem egy olcsó mulatság, de korilag még ugyse engednek kamion közelébe az új törvény miatt. :W Van bő egy évem, hogy összerakjak 400ezer forintot (ahogy számolgattam akkörül kijön). Mivel se kutyám se macskám kajába nem kell fizetnem így a 90e forintos fizuba össze kell jöjjön egy év alatt. Ennyi időn át még sose spóroltam valamire (max 4hónap volt) remélem sikerül mint ahogy a többi dolog amit akartam kivéve kocsi...

[ Szerkesztve ]

(#17) ledgeri válasza fesii (#16) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ohh jaj te, hány éves vagy? (csak úgy, nem lenézős, érdeklődéssel kérdezem én 21 évesen, télen is biciklizve, az autót igényló vággyal, de a tényleges használatának szükségességét megkérdőjelezve gondolkodó)

Ha havi 90-et keresel, akkor nem telne szöges gumira?
Ha havi 90-et keresel, nem telne jó téli-bicós ruhára?
Ha havi 90-et keresel, nem telne egy Sí/Snowboard-os szemüvegre, hogy a téli hófúvásban is lásd a sávod?(ok itt máe beléptek a saját igények :B , de remélem érted ;)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.