Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wintikek


wintikek
tag

Hány ember szempontjából nézzük a dolgokat?
Ha csak egy akkor van egy elég nagy ellentmondás az irományban.
Hogy lehet 200%-on bebizonyítani hogy a norma alacsony, mikor a következő gondolat már az hogy becsületesen normál időn belül nem lehet elvégezni a munkát miközben a többiek el tudják végezni? :F

Egyébként meg mindenki bekaphassa, se nem főnöknek se nem kollégának nem kell bevágódni. Tisztességgel kell dolgozni és kész. Az ember feleljen meg magának (munkahelyen a munkaköri leírásának) és kész.

Ilyen felmerült gondolatok után pedig igazából szerintem a legjobb a CV leporolása

Szerk:
Két külön lenne?
1. A norma dupláját semmiképp sem érdemes hozni. Kollégák oldaláról lehetséges kiutálás, főnöki oldalról folyamatos 200% elvárása, persze kompenzáció nélkül. Legalábbis ez az általános.

2. CV porolás.

[ Szerkesztve ]

(#2) domos


domos
senior tag

Ideális esetben a főnök is kolléga. Én “főnök” vagyok de 100%-ban a csapattal együtt dolgozom.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#3) fererencz89 válasza wintikek (#1) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Rólam, és még néhány másik emberről van szó. Ezek különböző, de nem egyedi élethelyzetek, ahol a dilemma hasonló.

Nem szotkam hibázni.

(#4) futo001 válasza fererencz89 (#3) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ha a főnök ezt nem látja át, akkor több helyen hibázik:
-nem ismeri megfelelő mélységeiben a munkákat amiket kiad
-nincs következetes, teljesítményt mérő és értékelő rendszere (pl KPI-ok ilyenkor hasznosak)
-rosszul kommunikál

De a tények makacs dolgok, készíts számszerű kimutatást a munkákról és azok időigényeiről és tegyél javaslatot hogyan lehetne ezeket mérni és értékelni a munkátok során.

Nincs főnök és beosztott megközelítés, az már elég elavult. 1 csapat van, aminek teljesítenie kell és ebben a boss is benne van (főnök vs vezető eset).

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5) kuntics


kuntics
aktív tag

200%-ot semmiképp se! 1-2 hónap és megemelik az elvárt darabszámot. Utána meg lehet hajtani,hogy bírd teljesíteni. A cégnek jó, a munkás viszont nem fog többet hazavinni,csak többet gyártani. Akkor aztán végképp nem jön ki az illető a kollégáival. (De he te vagy a főnök akkor nyomjad csak :) )

Aki nem tudja teljesíteni az elvárást, régóta ott dolgozik? Ha nem,akkor csak idő/akarat kérdése és el fogja érni a többiek szintjét. Vagy tényleg másik melóhelyet kell keresni, ami nem megy, azt felesleges erőltetni.

(#6) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sőt próbáld az egészet a SMART célok mentém felépíteni (ami amúgy a főnököd dolga lenne), persze úgy, hogy a munkád szempontjából releváns legyen.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

csak és kizárólag a saját morális felfogásod és céljaid számítanak, soha senki másé sem.
ha a te morális szinted az, hogy lopni kell, akkor vidd el az utolsó gemkapcsot is.
ha az, hogy úriember nem lop, akkor ne lopj, de nem a többiek miatt, hanem magad miatt. reggel a tükör, ugye.
ha nem bírsz elkészülni a munkával, akkor ezt jelezni kell a főnöknek. többször is. egyre emeltebb hangon. a végén lehet fenyegetőzni a felmondással, majd fel kell mondani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) fererencz89 válasza bambano (#7) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Én kitartottam, kitartok a saját morális felfogásom mellett, bár a folyamatos igazságtalanság őröl egy kicsit...
Annak idején meglepte az érzékeny lelkivilágomat, hogy bizonyos foglalkozásoknál bevett dolog a "lopás". Ott nincs olyan, hogy ellenkezik az elveimmel, nem csinálom. Ha így teszel, bukik a rendszer, bukik a többi, aki csinálná. Hasonló a helyzet a norma esetében is.

futo001
Igen, a főnökök is hibáznak, hajlamosak elveszni részletekben, fontos dolgokat meg nem látnak meg. Tisztelet a kivételnek. Ritka az olyan, aki hasonló "tanácsot" megfogad, a legtöbbjük azt gondolja, hogy ők mindent is jobban tudnak, azért ők a főnökök. :)

Viszont, hogyan érvelsz, ha a végén az jön ki, hogy a munkaidőd negyedét-harmadát elszórakozod? Mondhatod azt, hogy a többi még ennyit sem dolgozik, mert látod?? És itt nem arról van szó, hogy ki milyen hatékonysággal végzi a munkáját.

kuntics
Rám is igaz, hogy nem tudom teljesíteni maradéktalanul az elvárást. Nálunk (is) ugye munkakörök vannak, teljesen mást csinálunk, a munka mennyisége is eltér(het), de ki fogja ezt kimutatni? Mérnöki/technikusi munkakörben egyszer már próbálta egy nagyon okos főnök normázni a munkánkat. Hát...

Nem szotkam hibázni.

(#9) RawrrSoul


RawrrSoul
csendes tag

Pont abba a szituba vagyok, hogy friss munkavállaló vagyok egy cégnél.

"Mit tegyen az, aki becsületesen dolgozik, de a normál munkaidő keretében nem képes mindennel végezni, majd főnöke felé csak az el nem végzett feladatok látszódnak [...]"

Jelen. Normál esetben a főnök látja ezt, és nem 'nem elvégzettnek' látja, hanem tudja és belátja, hogy az illető még kezdő, majd belejön. Én is eleinte nagyjából a 2/3-át tudtam megcsinálni annak amit kell, de végülis, ha akar az ember, meg kitartó akkor ez fejlődő képes. Jelen. 1 hónap sem kellett már bőven megtudom csinálni azt amit adott műszakba megkell csinálni. :)

"Érdemes a norma 200%-át hozni, dicséret reményében?"

Részemről nem. Voltam gyárban, jelenleg pedig egy nyomdába dolgozom, de főleg a gyárban az volt a keserű tapasztalat, hogy sajnos dícséret nem, elvárás viszont annál inkább lesz. Aztán a régi dolgozók elkezdenek a vesébe taposni, mert 'te' lehozod a 200%-ot, ők rutinból a 100-at, de tőlük is a 200-at várják el. Konfliktus, feszültség, sosem jó. Ám, mondom, ez csak a saját véleményem. :)

"A főnöknek dolgozni, vagy a kollégákkal?"

Ahogy @domos írta. A főnök is kolléga, ha jó a rendszer együtt dolgoztok, nem neki vagy mellé vagy mittudomén. :D Volt szerencsém vezetőnek lenni előző cégnél, sosem emeltem magam főléjük, hisz ugyanott kezdtem ahol ők, csak rám mosolygot a munkavállalás Istene és főnivé avanzsáltam. Viszont mindig velük dolgoztam, egymásért voltunk, segítettük egymást, és így működött jól a dolog.

"Mint a többi, vigye haza az ember [...]"

Azt meg már neked kell eldönteni, ha belefér, hogy valamit hazavigyél, hát, akkor hajrá. Ha gondot okoz a becsületednek akkor ne. Csak azért mert a többi is csinálja, és ne lógj ki a sorból... Azért kár csinálni. :) A rendszer nem ez miatt fog bedőlni. Azt fenttartják a többiek. :D

[ Szerkesztve ]

n o p e !

(#10) dugo_


dugo_
veterán

(#11) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Szerintem egy kulcsfontosságú tényező van, bárkinek is "akarsz megfelelni".

Legyél önazonos, úgy dolgozz, ami fenntartható hosszú távon energiabefektetés, morál és anyagi szempontból egyaránt. Ha nem vagy önazonos és magadat hajlítod a körülményekhez egy bizonyos ponton túl (a számodra egészséges igyekezetet és versenyszellemet meghaladó módon) akkor ki fogsz égni, tönkre fogsz menni, morális dilemmákban torzul a személyiséged, vagy csak simán éhen halsz.

Ez véleményem szerint az élet sázmos területére igaz. Nem lehet tartósan viselni bizonyos idomulást meghaladó helyzeteket. Azt mondta nekem egyszer egy nagyon bölcs ember, hogy a harcosnak küzdenie kell, de semmiképp se küzdjön annál keményebben, hogy ne tudjon holnap is küzdeni.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

A tapasztalatom az, hogy a win-win helyzet a kb 90%-os teljesítmény. Se több, se kevesebb.

(#13) bambano válasza fererencz89 (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

semmiféle problémát nem látok abban, hogy azért, mert te nem lopsz, bukik az összes többi, aki igen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Metalfan


Metalfan
senior tag

"Mi a helyes? A főnöknek dolgozni, vagy a kollégákkal?"
A rövid válasz, hogy akitől kapod a fizetést, de ez nyilván nem ilyen egyszerű. Ahogy előttem is írták, bizonyos mértékben idomulni kell a környezethez, a kollégákhoz. Van, ami teljesen jogos ebből a "kell"-ből - mittudomén... introvertált vagy és jobban szeretsz egyedül dolgozni, de ahhoz, hogy ne közösítsenek ki a kollégák, muszáj napi 1-2 órát trécselni velük és/vagy közösen dolgozni velük. Vagy pl mindenki fél 9-re jár be dolgozni, holott papíron 8:00-tól van a munkaidő, de a főnököt ez nem érdekli, mert a munka így is el van végezve. Ilyenekben szerintem simán lehet adaptálódni a környezethez.

De amint a többiekhez idomulás elvi vagy lelkiismereti kérdéssé válik, onnantól ez már nem is kérdés. Soha, senkinek, semmi szín alatt ne engedj az elveiddel vagy a lelkiismereteddel szemben. Egyetlen állás sem ér annyit, hogy meghasonulj önmagaddal - máshogy fogalmazva, hogy megerőszakold magad -, és jobb inkább el sem indulni azon a lefelé tartó spirálon, ami ezzel jár (például az egyre súlyosbodó mentális és lelki problémák, illetve az ezek miatt egyre jobban romhalmazzá váló életed ördögi köre). És sok esetben ez nagyon kis engedményekkel, kis kompromisszumokkal kezdődik. "Á, ez belefér még, majd a fontosabb dolgokban jobban képviselem az elveimet." Fenéket. Csak az ellenállásod lesz kisebb, és a gerinced lesz hajlékonyabb az egyre nagyobb, egyre lényegesebb dolgokban is, és sok ilyen megalkuvás után egyszer csak arra eszmélsz, hogy borzasztóan nem az vagy, aki lenni akartál, és hogy rohadtul nem azt az életet éled, amit élni szerettél volna.

Hacsak nem tartanak pisztolyt a fejedhez, akkor mindig van lehetőséged kilépni az ilyen szituációkból. Aztán a következő helyen a felmondási idő 3 hónapja alatt ki fog derülni, hogy megfelelő-e az a környezet, vagy totál tébolyda az is. Ha utóbbi, akkor lépj megint. Lehet egyszer-kétszer lépned kell, de azért egyáltalán nem ritka a normális, vagy legalábbis elfogadható hely, úgyhogy max pár munkahelyváltás alatt biztosan bele fogsz botlani egy ilyenbe is :K

(#15) Zaji


Zaji
őstag

Saját tapasztalatom alapján a közösség tagjai határozzák meg egy munkahely hangulatát. Egy jó munkahelyi közösség hogyan változott meg ahogy a tagjai lecserélődtek. A folyamatnak kiindulópontja a HR vezető és az igazgató távozása. Akkor derült ki Ők mennyire jól vezették és "gondozták" a munkahelyi közösséget. Aztán kezdődött az erózió. Amíg nem találtak új igazgatót és új HR vezetőt a tulajdonos vette át a feladatukat, mert ugye Ő ért mindenhez a legjobban. Vett is fel a "tanácsadói" segítségével mindkét pozícióra valakiket. Aztán szép lassan teljesen lecserélődött a csapat 80% -a. A főnök kedvenceit leszámítva, akikre a: mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek állítás igaz. Akik ma ott dolgoznak nem tudják régen milyen jó kis hely volt.
Amit itt fontosnak tartok megjegyezni, hogy ez egy kis 80 fős cégnél történt. Teljesen más lehet a szituáció egy 3500 főt foglalkoztató cégnél, ott egy jó szabályrendszer bevezetését kell elérni, amiben mindenki megtalálja az elképzelését.

(#16) bkercso


bkercso
nagyúr

Ha magadnak nem felelsz meg, akkor ezek maradnak az örök kérdések. Inkább azzal foglalkozz szerintem, ami a feladat. Lásd meg benne az értelmet (néha ez "lehetetlen"), és a szerint viselkedj.
Általánosítani meg pláne nem lehet. Helyzetfüggő dolgok ezek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#17) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Néhány gondolat amin érdemes rágódni egy kicsit.

1. Miért kapod a fizetésed?
Egy bizonyos. Nem az elvégzett munkáért. A munkáddal létrehozott többletértékért kapod a fizetésed. Ebből a szempontból lényegtelen mennyire nehéz munkával vagy mennyi idő alatt végzed el a munkát,

2. Ha te gyorsabban, tehát többet teljesítesz egy műszak alatt, az egy határ felett már káros. Mindenkinek káros. Nem tartod be a munka elvégzéséhez tartozó előírásokat. emelkedik a selejtes munka mennyisége. Tönkre teszed magad. Raktárra gyártasz illetve egy idő után problémát fogsz jelenteni, mert valamit kell kezdeni veled. Vállveregetésért amúgy sem dolgozunk többet. Ha a főnököd figyelmét fel akarod kelteni, javasolj hasznos dolgokat a főnöknek. Hogyan lehetne jobb eredményt elérni. Olcsóbban vagy jobb minőségben vagy csak egyszerűbben. Vagy csak annyit, hogy a te személyes munkádat mivel könnyítenéd meg. Vélhetően azért volt üres az a munkahely, mert az elődödnek sem sikerült tartósan teljesíteni az elvárásokat. Ha ezzel megoldódik a te problémád, megoldod a főnököd egyik problémáját is. Nem kell néhány hónap múlva megint egy új embert keresni. A javaslatok legyenek értelmesek. Tényleg értelmesek és hasznosak.

3. Ha etikai problémáid vannak a csapattal, akkor ott kell hagyni azt a munkahelyet. Az ott kialakult csoportszabályok rád is vonatkoznak. Ha nem tartod be ezeket az íratlan szabályokat, ki fognak utálni. Csak a mazochisták képesek elviselni, tartósan a fekete bárány szerepét.

De a legfontosabb dolog. Ne hagyd, hogy az ár sodorjon. Tervezz előre és csináld végig a tervedet. Ha valamiért nem lehetséges, lépj tovább. A következő munkahelyen majd lehetséges lesz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) bkercso válasza Hieronymus (#17) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ámen! Mert Mo. az álmok hazája.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19) Zaji válasza bkercso (#18) üzenetére


Zaji
őstag

Csak egy jó álmoskönyv kell hozzá.;]

(#20) bambano válasza Hieronymus (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a fizetésedet az eladott munkaerődért kapod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Hieronymus válasza bambano (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ugyan azt írod mint én, csak más megfogalmazásban.
A munkaerőd értéket meghatározza, hogy mennyi értéktöbbletet állítasz elő.
A baltás favágó, ha még alkalmaznak, kevesebbet kap mint egy láncfűrészes. Hiába végez több munkát, kevesebb értéket állít elő.
A takarítónő és cégvezető között is hasonló a felállás. Bár ezen felállásban jobb összehasonlítási alap az egy munkanapon végrehajtható károkozás mértéke. A takarítónő maximum milliós kárt képes okozni. A gazdasági egység irányítójának hibás döntése, több nagyságrenddel nagyobb károkozásra képes. A felelősséget kell megfizetni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) bambano válasza Hieronymus (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ugyan azt írod mint én, csak más megfogalmazásban.": akkor nem ment át, hogy teljesen mást írtam, mint te.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Hieronymus válasza bambano (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha te írod.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.