Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tibor92


Tibor92
tag

Akkor Most Amerikából szeretnél rendelni egy ilyen markolatot, vagy most mi van ?

Azért jó kis írás.. :R

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#2) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Kedves cikkíró nem tudom min van ennyire kiakadva, ha nem tűnt volna fel neki ez Magyarország.

(#3) galocza


galocza
aktív tag

feltételezem a cég a bp-i Cxxxxa kft.
vittem nekik 2 kompaktot, 13 ill 15k-t mondtak rájuk javításra. szükséges alkatrészek ebayen párezer forint. megköszöntem, ezek a kompaktok használtan kaphatóak kb annyiért, amennyiért vállalták volna.
szintén itt: szerettem volna tápokat kompaktaimhoz, kettőt (3 és 6 voltosat). azt mondták, huszonsokezer. ezt is megköszöntem, rendeltem ebayről másolatot, szállítással 5500 ft volt a kettő, bár nem azt kaptam, ami a képen szerepelt. hanem eredeti canont 8).
támogatnám én a hazai kereskedőt, de így?
viszont nekik köszönhetem, hogy elkezdtem ebayezni...

(#4) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

hátttőőőő igen ezen megse lepődöm. A körülbelül 2000 forintos ár a 17k ellen.... Jellemző... Tanulságos cikk, bár ilyet nem illik mondani, de élvezettel olvastam a cikket, mi is lesz a végkifejlet. Valami ilyesmire számítottam hogy őszinte legyek. Mindenesetre kívánom hogy megoldódjon a helyzet.
Ja és a cikk +1 :)

All→M8

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

ezért kezdek egyre jobban rákapni a külföldről történő vásárlásra, mert postával együtt is kb. feléből megvagyok, mintha itthon venném meg a boltban :( ...és kényelmes, házhoz jön... csak ki kell várni...

...persze hasonló értékű termékekről beszélek, amik nem is vámkötelesek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) zazahoho válasza Airedhyal (#2) üzenetére


zazahoho
őstag

+1,sajnos igazad van,nálunk csak addig fontos a vásárló amíg csenget a kasszánál,utána el van felejtve.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mi ezen a meglepő?

oly dslr-hez egy sz*ros usb kábel heroin árban van, ebayról Mr. Dzsunka Dzsonitól ~2 dollár, ingyen postával, és gondolom ebben bennevan a profit is....tényleg nagy üzlet a fotózási kellékek köre :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) wolfman


wolfman
veterán

Kicsit más irány, de én korábban vettem a bicómra egy teleszkópos villát. Sajnos a tulaj több ponton se mondott igazat, főleg az állapotát illetően, de most mindegy is. A lényeg hogy viszont V-fék tartó pöcök se volt rajta. Felkerestem a magyarországi Manitou(mert ez a márkája) kereskedést, mondtam, hogy ez meg ez kéne. Kaptam egy E-mailt kb. 5 percen belül egy telefonszámmal és egy ennyi sor szöveggel
"Uram! Beszéljünk!"
Felhívtam, majd már az elején kérte hogy tegeződjünk. Elmondta hogy milyen méretek vannak majd megegyeztünk az egyikben, el is küldte Pestről. A gond annyi volt az egészben, hogy a márkaszervízben a fószer max 500Ft-ot emlegetett nekem, viszont ugye egy közeli boltba kellett leküldje, és mikor én ezt átvettem 1500Ft lett a vége. persze nem nagy összeg, ki is fizettem, de hogy a bolt is ennyire genya legyen az készenvan.

Most elromlott az Mp3 lejátszóm. Minden okés rajta, kivéve, hogy nem lehet rá zenét másolni. Gari nincs rá, de pézért szívesen megcsináltatom, csak legyen már jó.
Ezt a HAMA Kft.vel kell lebeszéljem, de ezt majd csak ma fogom. Ha kíváncsiak vagytok megírom mi lett. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9) mghltm válasza callmeakos (#4) üzenetére


mghltm
addikt

2000 + posta a 17000 + afa ellen, de nyilvan ebben az esetben is magasan a kulfoldi beszerzes nyer. ;]

a cikkirotol kerdeznem: nem arrol van szo, hogy a szervizek latvan a geped markajat/tipusat, csak siman le akarnak huzni? ha valakinek egy komolyabb vaza van par objektivvel, gondoljak biztosan felveti a penz es zsebbol fizet egy keves gumiert meg 5 perces munkaert akarmekkora osszeget. :(((

6000 + afas munkadij nem gyenge, ajandek melytorkos jar hozza?! :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10) callmeakos válasza mghltm (#9) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

......ajandek melytorkos jar hozza?! :DDD
Te beteg vagy apukám :DD :DD

All→M8

(#11) Atos23


Atos23
senior tag

Így van, ez Magyarország.

Én a szakmámból kifolyólag már megszoktam, hogy azt hiszik az emberek, hogy minden apróság szinte ingyen van. Sajnos drágák az alkatrészek.

(#12) Yso


Yso
tag

Én a Canon márkaszervízzel jártam érdekesen. Egy nagyméretű fotó nyomtatóm fej egysége ment tönkre, sebaj veszünk bele egy másikat. Így írtam a szervíznek, hogy szükségem lenne egyre. Válaszként megkaptam, hogy 35000Ft az egység, és 5000Ft a beszerelés.
Na ebben csak az a bibi, hogy magát a fejet új állapotában is külön adták, és egy rögzítő karral kell csak a helyére rakni. :F
Írtam vissza, hogy köszönöm, a fejet kérném, szerelés nem szükséges. Erre válasz: A fej egység külön nem megvásárolható. Csak szervízben helyezhető be. :(((
Na ez is micsoda, ha nem erős lehúzási kísérlet. 10mp munkáért 5000Ft, ezen felül az ember a nyomtatót cipelje be, ahelyett, hogy csak egy kis dobozt hozna el tőlük.

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#13) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Nekem is volt problémám a Canon fényképezőmmel. A hiba képek készítésekor rózsaszín csikókat csinált :K Elvittem egy szervizbe, azt mondtak 10000Ft+áfa körül megjavítják mert ez CCD hiba. Sokkolt, az ár :Y Elvittem a szakszervizbe kerül amibe kerül :K Ott azt mondták kivizsgálják 2-3 munkanap és megvan. Mentem érte, CCD hiba és Canon ingyen kicseréli, garanciaidőn túl :R A gép azóta is rendben működik :)

Dave666

(#14) joghurt


joghurt
addikt

Nem kell ám rácsodálkozni. Nagyon sok cég (HP, Panasonic) nem is tart márkaszervizt itthon, hanem mindent a K-európai gettó központi szervizébe (Csehország) küldenek. És ha csak nem fődarabról van szó, egységes átalánydíjat használnak, a hibától függetlenül. Kicsit röhejes, amikor egy újonnan 30ezres kompakt kisgépnél egy apró bizbasz kicseréléséért elkérnek 20ezret (amiből kb. egy vadonatúj, hasonló tudású gépet is megkapni már - ennyit fejlődött időközben a technika). :W

(Még mielőtt valaki nekem ugrik: Kizárólag a HP fényképezőiről beszélek. Egyéb szervize lehet itthon.)

Gépfegyveres smiley-t akarok.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Ilyen cikkeknél érdemes egyből az ebay-re fáradni, sokkal olcsóbban meg lehet úszni a dolgokat.

(#16) Zotya84 válasza Atos23 (#11) üzenetére


Zotya84
őstag

Mekkora hülyeséget írtál!

A 9$-os alkatrész postával meg esetlegesen rájövő áfával is nagyságrendekkel olcsóbb, mint itt megvenni... Ha meg irónia akart lenni, akkor valami hiányzik belőle.

Azt kell csinálni, hogy megveszed kintről a cuccot bagóért, aztán 6100+áfáért megcsináltatod (ha így akarod, vagy nagyon sz@r lenne szétszedni), és a végén közlöd velük, hogy kösz b@zmeg.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#17) Mr.Csizmás válasza Zotya84 (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jutub tele van assembly videókkal.

nokia e75 (asszonyé) itt vettem aprón, "újszerű" állapot - max a software, külsőleg összebaszva (köszönöm ezúttal is az illetőnek), kb. 5k volt egy új ház, hozzávaló szerelőkészlettel, szerviz ár meg horror lett volna :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

gáztűzhely bekötés szakszervízzel, mert csak így él az 1év garancia (anno 2006-ban):
6-7000ft kiszállási díj (gyalog nem volt 1 cigire a hely, ahonnan jöttek)
flexi cső: kb 2000ft
nyomáscsökkentő: (mert minimálissal magasabb volt a nyomás az előírtnál) 10ezer ft

és még valamit felszámolhattak, mert bő 20ezret kértek el a 38ezres tűzhely bekötéséért :W ez mekkora lehúzás, nem? és kimondottan az adott "szakszervízzel" lehet beköttetni, mert CSAK akkor él a gari... (12 hó) a mostani tűzhelyt inkább bekötöttük magunknak egy flexicsővel

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#18) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

20+38k = ~60k annyiért már inox éneklő-táncoló tűzhelyet vesztek, és bekötitek magatok.... :K

franc ez chaten akartam írni :DDD :W

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) kveszt válasza dave666 (#13) üzenetére


kveszt
csendes tag

"rózsaszín csikókat csinált"

Kiscsikók a képen... mik vannak! :)
Azt a gépet el kellett volna adni aranyért, te meg kiszedetted belőle a művészetet! :))

(#21) amerigo


amerigo
aktív tag

Sziasztok!
Pár pontot tisztáznék:
A cikkhez feltöltött kép csak illusztráció, nem Canon-ról van szó.(megszerkesztettek)
A történetben azon a ponton sokaltam be, amikor az interneten keresgélve legalább három külföldi szervizt találtam, ahol 100 $ körül javították anyaggal együtt a CCD cserét, LCD kijelző cserét, zárcserét.
El sem tudom képzelni, hogy a fenti hibák javításáért Magyarországon mennyit kérnének.
Nekem nem a márkaszerviz rendszerrel van problémém, hanem azzal, hogy a gyártók eltűrik, hogy az is "magyar módra" történjen.
A garanciális hibák javításáért gondolom jól lehúzzák a gyárat, és az utcáról betévedt földi halandón is ezt az árat próbálják érvényesíteni.
Az ügyfélszolgálat meg egy kalap canis merga. Csak udvariaskodnak, de nem értenek hozzá.

(#22) amerigo válasza dave666 (#13) üzenetére


amerigo
aktív tag

Pont erről beszélek.
A Canon nagyon normálisan áll ezekhez a dolgokhoz.
Megérdemli a márkaszerviz is hogy megemlítsem. Camera Kft.
Már időtlen idők óta foglalkoznak fényképezőgep javítással.

(#23) hodostamas


hodostamas
addikt

ilyen szerelesi utmutatot hol lehet talalni? van egy fuji a180-asom, aminek kontaktos csatlakozoja belul valahol, es meg akarnam nezni. google-on mar kerestem, de semmi ertekelhetot nem talaltam. Szetszedni probaltam, csavarok utan viszont nem igen akat kettejonni a haz, masszivan maradt a helyen :F eltorni meg nem akarom, elvegre meg azert megy :)

(#24) amerigo válasza hodostamas (#23) üzenetére


amerigo
aktív tag

Sajnos csak szerencse és kitartás kérdése.

(#25) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnos nem újdonság, hogy a gyártók azt hiszik, mindenki hülye. Márkaszervízek még rosszabbak.

Én egy HP Ipaq (3650) javításával akadtam el, ráadásul saját részre készülne. Kerestem pár HP szervízt, hogy esetleg segítenének, jófejségből, mivel egy 10+ éves gépről van szó.
Szerintetek? Bevizsgálási díj, stb., többe kerülne mint rgy működő Ipaq...
Pedig ebből tuti nem látnak pénzt, mert vagy nem javítom meg, vagy magam rájövök, miért nem tölt, de hogy tizenezer Forintot nem fogok kifizetni rá, az tuti :D

Plusz lásd a Logout oldalamon, hány notira mondta a szervíz a tulajnak, hogy lapcsere, stb., amit én otthon kb. nulla eszközparkkal megoldottam...

(Ugyanez kijelzőcsere. Szervízben 40k körül. Én beszerzem 20-ért, itt a PH-n, kicserélem egy 5000-esért, és akkor már sokat kerestem vele :) Ugyanis a csere vagy 30 perc ha lassan csinálom.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) hodostamas válasza amerigo (#24) üzenetére


hodostamas
addikt

:R

Igaz kis díszítő elemet sikerült majdnem letörnöm, de sikerült kettészedni, megvan a hiba. a pozitív résznél ki van törve a csati a forrasztásból. :)

(#27) Findzs


Findzs
addikt

"Megtaláltam a gumi markolat borítást cikkszámát."

lopónemzet vagyunk ez van :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#28) Mr.Csizmás válasza Findzs (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) zazahoho válasza joghurt (#14) üzenetére


zazahoho
őstag

A BOSCH -is kiküldi :W :W

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#30) Z86 válasza dave666 (#13) üzenetére


Z86
őstag

Nekem is épp ilyen gondom volt a Canon A60-as gépemmel. Jó régi darab, tavaly ősszel jelentkezett rajta ez a hibajelenség. Először leírtam, hogy ez innentől kuka, de aztán elkezdtem keresgélni mi is okozza a gondot. Ekkor bukkantam rá arra, hogy ez szériahiba, és a Canon 2011 januárjáig ingyen cseréli a hibás részt (azt hiszem 2003-ban vettük). Beküldtem a Camera Kft-hez, néhány napon belül jött is vissza, egy fillérbe sem került. Mindezt karácsonykor, meg is lepődtem milyen gyorsak voltak.

(#31) Pukkancs


Pukkancs
tag

Ilyennek én is találkoztam már, a szüleim Hondájában tönkrement a turbó, gyári hibás volt, és kb 6 év után bemondta az unalmast, nagyobb gázadásnál letiltott a számítógépe a kocsinak és olyan ereje volt, mint egy Marutinak. Szervizben mondták, hogy 600000 volna a turbó, de mivel még garanciás, ezért csak a munkadíj, utánanéztem az alkatrész típusának, és 200000 alatt voltak az áraik...
Szóval ennyit a szerviz alkatrészárairól, de szerencsénk volt, hogy garanciás volt még a cucc.

(#32) moma


moma
őstag

szerintem az lenne a megoldás, ha valami szakik ráállnának ezekkel foglalkozni otthon vagy a garázsban szabadidőben.
nekem is tönkre ment a hangfal szettem, valószínűleg valami kis elektronikai gebasz van és dobhatom ki, mert a normál szerviz díjak mellett nem viszem el megjavíttatni. kellene egy ilyen közösségi háló, ahol egymásnak intéznék ezeket az emberek, mert úgy tűnik a nagy cégek képtelenek gazdaságosan megvalósítani. (mellesleg a monitoromat is itt csinálta meg valaki a ph fórumból :DDD )
némileg off

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#33) Atos23


Atos23
senior tag

Akkor mondok jobbat:

Cordon Electronics Kft.

Asus PDA, billentyűzetet keresek. Mondják 1000 Ft alkatrész + 4000 Ft munkadíj.

Én: Nem kell munkadíj, megveszem külön a billentyűzetet, gari sem kell, rendszergazda vagyok, ki tudom cserélni magamnak, csak adják ide és számlázzák ki a cuccot.

Ők: Semmi gond, alkatrészt kiadják, ki is adhatják (van gyártó, aki nem ad ki alkatrészt egyáltalán, csak ha ők szerelik be!), cseréljem ki magamnak, de a munkalap programjuk csak akkor engedi kivezetni az alkatrészt a rendszerből, ha kiszámlázzák a 4.000 Ft-os munkadíjat is, amit ki kell fizetnem. ;]

Tiszta vicc :D

[ Szerkesztve ]

(#34) vinibali


vinibali
őstag

ez ilyen... én sem preferálom a márkaszervízeket. alapból nem értem miért gondoltál arra, hogy ott vegyél ilyen gumit? :) méreg árban van minden, csakis kína+ebay :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#35) Napfénysüti

Tanulságos történet de sajnos Magyarországon ezek a jellemző árak. :(
Én laptopot vettem használtan minél volt egy apró probléma. Mikor bent a szerviznél megláttam hogy a bevizsgálási díj 8500Ft a javítási óradíj pedig 33000 Ft (csak az óradíj!!) ledöbbentem. Hála égnek garis volt a gép és csak egy kb fél perces meló volt vele. :)

Ja és ha már szóba került a Honda: 14 éves Civicemhez kíváncsiságból kértem egy a Hondánál dolgozó barátomon keresztül árajánlatot a kipufogó rendszerre. Ha jól emlékszem a teljes rendszer 646.000 Ft lett volna. Rossz vicc. :DDD

Més que un club!

(#36) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Abszolút nem lepődtem meg, hány és hány ilyen szituációt átéltem már... Nincs mese, ha spórolni akar az ember, akkor irány az eBay. Persze ennek is van hátulütője: nagyon sok idő és energia elmegy vele, ha az ember maga javítja a cuccait. Nyilván vannak olyan elmebetegek, akik ezt élvezik (pl. én :D ), de az átlagjúzert nem érdekli az ilyesmi. Na ők kifizetik a 20K-t a gumimarkolatért, persze duzzogva.

Ez van, ilyen a világ, de szerencsére van választási lehetőség is.

(#37) hesszan


hesszan
aktív tag

hát ez sem most volt, még 2000-2003 között
Autóba rádiósmagnó (sok éves) olyan volt ami indításkor felnyitotta az elejét, a fedlapot betolta a résbe, és visszacsukta a keretet. (valami kenwood volt) Fater szerelt valamit a kocsin és amikor ráindított ez a keret nem tudta kinyitni magát, mert volt előtte valami. Szépen ledarált 2-3 ici pici műanyag fogaskereket odabenn. Vidékiek vagyunk megyeszékhelyen semmi gyártói szerviz, a boltosok azt mondták ha nekik garis probléma van akkor a kenwood küld Pestről egy futárt odavissza 12ezer ft + bevizsgálási + javítási+ anyagköltség, ha kell segítenek intézik. (vadiúj olcsóbb lett volna)
Fater szétszedte megtalálta a 3 fogaskereket amit ledarált. Kezembe nyomta a daráltat, Pesten járok vegyek, majd ő visszarakja. Boltba be mondom a típust mutatom a fogaskereket. Csávó elővesz egy A3as füzetet, amiben benne volt a rádió teljes robbantott ábrája. Azt mondja mutassam melyik cikkszám alapján rendelni. De nem én szedtem szét nem tudtam, csak kb hogy melyik részről van. Ingyen lefénymásolta a4ben azt a részt, kezembe nyomta. Mondom ára? van raktáron? a fogaskerekek kb 2-300ft külföldről hozzák 1-2 hét.
Otthon Fater bekarikázta vissza boltba megrendeltem (ki kellett fizetni az 50%-át :D )

A vége 1000ft alatt lett. + fater rászánt pár órát, és várt 4-5 hetet. Ő azt mondta megérte :)

Sungdurung

(#38) hcl válasza moma (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van ilyen. PH, Hobbielektronika,hu, Elektronline, ismerősök, Facebook...
Én is javítok mindenféle embereknek, de előre közlöm, hogy 1. határidőt nem vállalok, 2. rosszabb nem lesz, de nem garantálom, hogy sikerül, 3. ha megjavul, akkor olcsó lesz.
A legtöbbjének semmi ellenvetése nincs :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) ^Clown válasza moma (#32) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez a "közösségi szerviz" dolog már nekem is megfordult a fejemben, de rájöttem, hogy túl idealista elgondolás, a gyakorlatban kivitelezhetetlen sajnos... Maradnak a fórumok (pl. a PH :) ), itt is segítik egymást az emberek. Ha valaki rászánja a kellő időt és energiát, utána tud járni a dolgoknak (persze nem mindig, én pl. nem tudnék nekiállni hibát keresni egy alaplapon, majd azt szakszerűen javítani).

(#40) mttssz


mttssz
senior tag

Az ilyeneken már meg sem kellene lepődni... Ahogy már írták: ez Magyarország. Sokszor lényegesen egyszerűbbek lennének ezek a dolgok, ha nem azon a pár emberen akarnák megszedni magukat.

(#41) Hunter2


Hunter2
addikt

nem tudom mi olyan meglepő, márkaszervizek ilyen áron adnak alkatrészt. Én egy pár hónapos notebookba akartam venni két zsanért és az egyik márkaszerviz 17000Ft-ot mondott rá a másik meg 21000-et. Szóval ezek után semmin nem lepődök meg.

(#42) moma válasza ^Clown (#39) üzenetére


moma
őstag

+hcl-nek:
azért szerintem itt még van kihasználatlan terület. kicsit azért is érzem hasonlónak a dolgot a videóhoz amit linkeltem, mert szoftveres ügyben pl open sourcenál is nagyon hatékony ez a közösségi dolog, de a hardver építésnél még nem igazán. itt a javításnál sem valami hatékony szerintem a tudás megosztás, és a szakember és a segítségre szoruló egymásra találása. ugyanúgy ahogy pl az ubuntu.hu-n vagy itt is leírják a kezdőnek lépésről lépésre, hogy mit csináljon, szerintem egy csomó dolgot akár saját maga meg tudna csinálni a háztartásában is vízszereléstől kezdve, kisebb elektronikai dolgokig. persze itt a egy csomó dolgot nem saját magának csinálna az ember, hanem mással csináltatná pénzért. de ha akár a cikkben is említett szervizes katalógus és alkatrész beszerzést nézzük talán ez is lehetne hatékonyabb, ha lenne egy nagy közösségi tudásbázis hozzá. egy árnyoldal lenne ha lenne egy ilyen célirányos weboldal, hogy mit szólna az apeh :DDD

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#43) Hunter2 válasza moma (#42) üzenetére


Hunter2
addikt

"hogy mit csináljon, szerintem egy csomó dolgot akár saját maga meg tudna csinálni"

Hoztak már hozzám pár dolgot amiről az hitték otthon meg tudják csinálni és csak nagyobb kárt csináltak. Notebooknál széttört műanyag részek, kitört csavarhelyek, stb. aztán utána meg lehet sufnizni hogy olcsón javítható legyen.

(#44) hcl válasza Hunter2 (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyet csak az csinál, aki hülye.

Én inkább óvatos szoktam lenni. Nekiállok a cumónak, de amint nem vagyok benne biztos, hogy jól csinálom-e, inkább megállok, várok, kérdezek, gondolkodok. És óvatosan.
Az emberek egy része eddig nem jut el :D

Amúgy elég sokan vannak, akik jelenleg is megoldanak dolgokat maguknak. Festés, vízvezetékszerelés pl.
A lekásunkkat mi is magunk festettük, haverokkal. Anyósom nemrég fikázta le.
Na persze úgy, hogy ő még életében nem festett falat, pláne nem glettelt.
Megjegyzem, mi sem, mielőtt ennek nekiálltunk volna :D Szerintem ahhoz képest elég frankó lett :)

(Ahhoz képest meg, hogy náluk a tapéta - amit hivatásos mester rakott fel - jön le... )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) pH03N1xM


pH03N1xM
tag

Oh, korabbi Nikonomra adott Nikon Hungary 108000,- (!) forintos javitasi ajanlatot, melyszerint panelhibas, fodarabcsere szukseges (nem kapcsolt be). 1 evig porosodott a polcomon (annyiert nem volt kedvem megcsinaltatni, erthetoen), es lottem hozza ebayrol egy donort fillerekert, ami bekapcsolt, de mas nyugje volt. Megjott, kicsereltem a kapcsolot probakeppen elso korben (egyszerubb mint fopanelt), es hoppa, a gep eletre kelt... azota is tokeletesen mukodik mint masodgep. Szoval a magyar szervizeket csokoltatom :)

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#46) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Még egy sztori:
Nekem is egy fényképezőm romlott el, konkrétan nem pattant fel a vakuja (egy 3 éves kompakt gépről van szó, akkorra már akcióban 28k körül is találtam neten). Gondoltam én nem feszegetem, majd a szervizben megnézik mit lehet vele csinálni. Egyszer csak hívnak telefonon, hogy megnézték, és ki kell cserélni az egész vázat, ami mindenestül 18k+szállítás 2-3k. Többször is rákérdeztem, hogy nem lehetne-e csak a vakut javítani/cserélni, de nem... akkor mi van, ha nem kérem a javítást...? Akkor is ki kell fizetnem a szállítási díjat... tehát ezzel nem járok jól. Mondtam végiggondolom....
Ki is találtam a megoldást, vegyék meg ők alkatrésznek, vagy adják el hibás, használt készülékként, ha 7-8k-ért sikerül (vaterán rossz mechanikával és sérült lencsével 4k-ért simán adtak el ebből a típusból), akkor már inkább veszek egy új ugyanilyet, vagy egy másik típust (ekkor erre ugye újra lesz garancia, meg aztán az csak új lenne, és árban ugyanott lennék). Erre azt a választ kaptam, hogy igen, csinálhatnak ilyet, de meg kell kérdezniük a főnököt. Hívtak is félórán belül, és azt mondták, hogy ha otthagyom a gépet nem kell kifizetnem a szállítási költséget (az odaszállítás 1-1,5k volt) Hát ez vicc mondom, de sajnos nem volt az, úgyh végül csak megcsináltattam.

Ekkor megfogadtam, hogy ha valami elromlik, nem viszem addig szervizbe, amíg én meg nem próbáltam megjavítani, ha nem sikerül, akkor előbb telefonon érdeklődöm az esetleges árakról, és döntök, hogy újat venni vagy javítani.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#47) Seraph 16


Seraph 16
őstag

És hogy egy jót is írjak:

Autóval volt gond (asszem valahol a kipufogónál). Első megálló a márkaszerviz: cserélni kell az alkatrészt 30-40k körül lesz. A kocsit amúgy nyugodtan lehet használni addig is.
De van egy autókkal foglalkozó ismerősünk, és mondta, hogy megnézi. Elvittük hozzá, másnap jön a telefon, hogy egy kis repedés volt valahol, de nem vészes, és be is hegesztette, így legalább 3-4 évig még jó lesz, de lehet utána sem kell cserélni...

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#48) hcl válasza Seraph 16 (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elsőnél nem hiszem, hogy bármilyen jogszabály lehetőséget adna arra, hogy ha nem kérsz javítást, bármit ki kellene fizetned... A "fogyasztóvédelem" szóra általában hirtelen megjön az eszük. Nyilvánvaló átb*ás akart lenni.

A másodikhoz, elvileg van valami ilyen szabály baromság, hogy kipufogó nem lehet hegesztett, de lehet, hogy már nincs, műszakin elvileg csúnyán néznek érte... De ondjuk az enyém is javítva lett :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) Seraph 16 válasza hcl (#48) üzenetére


Seraph 16
őstag

Hát igazából már több éve történt mindkettő, úgyh tök mindegy. Amúgy a szállítási költség tényleg létező dolognak tűnik, mert volt olyan is, ahol előre figyelmeztettek, hogy úgy döntsek, hogy akkor is ki kell fizetnem, ha csak megnézik mi a probléma. Csakhogy a korábban említett helyen erről nem szóltak semmit.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#50) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Kicsit off lesz amit írok, és előre bocsánatot kérek attól akit megbántok azzal, hogy kimondom az igazságot!

Hihetetlen, hogy az örökségünket szétrabolják, betyárokból-csőcseléket csinálva... Itt vannak ezek a dörzsölt kufárok akik próbálnak mindenkin meggazdagodni, ez idáig rendben van, sajnos ez a helyzet... De, hogy ezt kimondod ez Magyarország... ez elfogadhatatlan semmi bűntudat nélkül, Apáink 1000éve vérükkel, Anyáink szenvedésükkel éltették ezt az országot ami még ha nem is egy olajozott gépezet, de akkor is a Tied, a Mienk az örökséged ember!!!
1 kis tiszteletet, egy kis hazafiasságot, becsületet, nem adok-kapokot játszva, és jobbá tetted az ORSZÁGOD, a testvéreidet, a népedet!!!

Egy hazafi, de neked csak huligán!

Elnézést mindenkitől, a cikkírótól az off-ért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.