Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) |AP|


|AP|
veterán

Ez igen! Olympus belehúzott rendesen. A ZX-1 nagyon korrekt tudású kompakt, ígéretes obival, az E-PL2 meg egyszerűen must have kategória (főleg ha olcsóbb lesz).

(#2) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Gyerünk Olympus! :C Engem leginkább a m4/3 ami érdekel. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#3) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha az E-P2 AF sebesség és pontosság tekintetében (különösen kevvés fényben) legalább utolérné a Panákat már el is gondolkodnék a váltáson :K

Az a hátsó tárcsa tekerentyű lenne, mint a Canonokon jól értem?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4) eclipse006


eclipse006
őstag

Remélem lesz teszt a ZX-1-ről, nagyon jól hangzanak az adatok. Kíváncsi vagyok mit tud igazából.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#5) gabsz227


gabsz227
tag

Az olympus rendesen belehúzott. Úgylátom meglesz a családi fényképező utóda is nemsokára :) nagy up a VR 130-nak :)

(#6) capulet75


capulet75
addikt

A 610-es remek kis gép az áráért. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#7) adnoctum18 válasza eclipse006 (#4) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nekem is ez tetszik a legjobban, a végén még lesz egy korrekt Oly csúcskompakt újra!:D

Várom a tesztet.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#8) Ijk


Ijk
nagyúr

Finomság ez a XZ-1, végre az Oly is csatarendbe állít valami értelmeset, viszont ez inkább G12, LX-5, TL-500 ellenfél, az S95-öt a mérete miatt még most is külön kategóriaként kezelem, és még mindig az kellene a felhozatalból. A többi túl nagy farmerzsebes fényképezőnek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Engem a strapagépek érdekelnek. Tavaly is nézegettem az elődöket, meg a Panasonic konkurenseit, és az utóbbit találtam jobbnak. Keresni fogom a teszteket, mert pacsálós hétvégi fotózásra ezek tökéletesen megfelelnek - még gyerek kezébe is nyugodtabban odaadnám. A videós képességen fog eldőlni melyik lesz a választott.

(#10) rumos14


rumos14
nagyúr

E-PL2 vs. XZ-1: azért az elgondolkodtató, hogy a kis kompakt a teljes zoom tartományban 2, de inkább 2,5 FÉ előnyben van a m4/3-os kitobihoz képest. ez ugyebár sacc per kábé iso400 vs. iso2000-et jelent. így már lehet, hogy a fényerő "kompenzálja" a kisebb érzékelő miatti magas zajt, illetve hellyel közzel a nagyobb DOF-ot is. vagy rosszul gondolom?

(#11) pilóta válasza rumos14 (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

Amennyiben pillanatragasztóval ráragasztod a kitobit az E-PL2-re, akkor mindenképp. Viszont vehetsz rá fényerősebbet (állítólag lesz 12-60 is kicisben...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) rumos14 válasza pilóta (#11) üzenetére


rumos14
nagyúr

hehe.
amúgy érdekelne, hogy úgy összességében hányan vesznek a kitobin felül bármi mást egy Pen-hez (de a kérdés vonatkoztathatnám bármilyen belépő DSLR-re is). Értem én, a lehetőség megvan, erről szól egy rendszer, de akkor is.
a 12-60 kicsiben az kiváncsi vagyok mennyire lesz kicsi. az ára biztos nem lesz az :)

(#13) Mercutio_ válasza rumos14 (#12) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha kihoznák annyiból mint a 9-18-at és a 14-150-et slágercucc lenne :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14) madgie válasza rumos14 (#12) üzenetére


madgie
titán

Biztos a kisebbséghez tartozom ezzel a véleménnyel, de Pen-szerű minimasinát szerintem 90%-ban fényerős fix-szel kéne árulni, úgy van értelme a nagy szenzorból adódó tulajdonságoknak (f5.6-os zoomobi vicc, talán csak nyaralásra vinném magammal)

(#15) rumos14


rumos14
nagyúr

hozzáteszem, bámulatos, hogy milyen jó az E-PL2 jpeg motorja. iso1600-ig simán pariban van a nagyobb érzékelős NEX-szel, a GF2-t pedig nagyon kellemetlen helyzetbe hozza.

(#16) Ijk válasza rumos14 (#10) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem vagyok meggyőződve arról hogy a 43-as érzékelők iso2000-en sokkal rosszabb képet produkálnak mint az 1/1.6"-os iso400-on;]
Másfelől a DOF-ot is kisebb a kitobival, dinamika is jobb.
De valóban el kell ismerni, hogy aki kizárólag kitobival akar MILC-et használni az jobban jár egy ilyen kompakttal, elsősorban méretügyileg.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17) sebgutkopf válasza madgie (#14) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Én egyetértek veled! Ha már zoom az obi, akkor már nem biztos, hogy befér egy kabátzsebbe, ráadásul még elviselni az 5,6-os sötétséget...

(#18) Ijk válasza madgie (#14) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért ha összeszámoljuk valószínűleg több MILC váz van kintt mint obi:) Nembeszélve hogy a fényerős fixekből a felhozatal még eléggé foghíjas.
De jó lenne ha kihoznának azért valami komolyabb zoomokat is, mert én az a típus vagyok aki egyik időszakban szereti a fixeket, máskor pedig lusta és zoom kell neki:)
Számomra egyébként még a samsung NX a legbejövősebb, szerintem evf már igenis legyen ilyen szintű gépbe beépítve, ne úgy kelljen horror áron rá-legózni, a GF/GH vázak pedig annyira nem azén világom hogy szörnyű. Az NX valami retrósabb kinézettel és jó EVF-el nekem nagyon tetszene, vagy a NEX vonal is, ha tényleg egy fix-szel zsebrevágható lenne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) Dare2Live válasza Ijk (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én kis használat után meglepődtem mennyire nem kell nekem EVF.

fokuszra kiváncsi leszek EPL2nél, EPL1 azonnal bukott nálam amikor kiderült mennyi félrefokuszált képet csinál. A kis oco SXes Canonom verte... szégyen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) rumos14 válasza madgie (#14) üzenetére


rumos14
nagyúr

én személy szerint egyetértek veled. ugyanakkor számomra baromi nagy luxus lenne a meglévő gépem mellé egy m4/3 + 20/1.7 beszerzése, mert hogy kicsi. zoom nélkül meg, mán elnézést, de nem vagyok meg.
amúgy elég elszomorító, hogy a szvsz egyetlen értelmes m4/3 fix, a 20/1.7 még mindig milyen drága. kitben egyedül a GF1-gyel szerezhető be, 200k felett. ez vicc. hugyéfosé be lehet szerezni egy használt E-P1-et, aztán még ugyanannyit lehet költeni egy használt 20/1.7-re - már ha talál az ember. és akkor még nem is beszéltünk arról h a Pana obik mennyire szeretik vagy nem szeretik az Oly vázakat - de update-eljetek, ha ez már nem így van.
a kitobiban és a 14-150-ben is látok azért némi rációt, egy Canon G12 vagy egy ultrazoom helyett inkább ezeket az obis kiszereléseket használnám.

(#21) madgie válasza Ijk (#18) üzenetére


madgie
titán

Ne is kell nekem sok obi :) Persze a mostaninál több kéne, de most is a huszasz van ráragadva a G1-re, tök jól elvagyunk. Egyébként kicsit fordítva látjuk a dolgokat, engem pont az NX-től ráz ki a hideg, GH/GF meg nagyon tetszik, bár a Pana L/LC formavilágot (leánykori nevén távmérő-szerű retro) szeretném viszontlátni a micro gépeken. NEX egyébként bejön, de a kezelése és képvilága nagyon nem.

Dare2Live: nagyon leszoktam én is kukucskálásról, mióta G1-em van. Pedig nem olyan rossz ám az az EVF, csak a kihajtható LCD-t nagyon megkedveltem és 80%-ban hajtogatom is rendületlenül :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Ijk válasza madgie (#21) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én személy szerint megrekedtem azon a szinten, hogy D50+obik+vakuk+állvány+vakuállvány+fényterelők+rádióskioldó+vakukábel+izzadás és emellé előbb-utóbb beszerzek egy s95-öt, amit még a farmerzsebem is képes befogadni.
Tájfotózásra jelenleg a DP1-et használom, de olyan döglassú szerencsétlen hogy sokszor már inkább cipelem a d50-et.
Túl drága nekem jelenleg a MILC és ahhoz képest nem jelentene nekem akkora előnyt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#23) madgie válasza Ijk (#22) üzenetére


madgie
titán

Háffigyu, én meg eladtam az egész hóbelevancot annak idején (40D+négy obi+vaku+táska stb...) oszt helyette megMILCesedtem. Azóta egy eset volt, amikor bántam kicsit: fél órás csillaghúzásos fotóknál. De arról sem a gép mérete tehet, hanem az érzékelő maga. Amúgy egy öröm az élet a tízkilós szett-táskák után :)

[ Szerkesztve ]

(#24) rumos14 válasza madgie (#21) üzenetére


rumos14
nagyúr

én is úgy gondolom, hogy a Pana/Oly készít fényképezőket a MILC kategóriában, a Sony/Samsung inkább high-tech kütyüket, amik fényképezni is tudnak :)
a GH2 bejönne, de egy ilyen szintű vázat nem fényerőtlen kit zoom-mal meg ultrazoom-mal szeretném használni, hanem vmi 12-60 szerűséggel. bár így sem adna számomra semmi pluszt a mostani gépemhez képest.

(#25) Mercutio_ válasza madgie (#23) üzenetére


Mercutio_
félisten

És milyen f*sza is az, amikor nyáron 40 fokban egy 1/2 napos városnézés után még őszinte marad a mosolyod, mert csak 40-60 dekát "cipeltél" nem 1,5-3 kilót :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26) FEDman


FEDman
addikt

Nem vagyunk egyformák, én nemrég voltam a barátaimmal kirándulni kicsit a hegyekbe. Csak a G1-et vittem az egy szál huszassal. A fix obi miatt egy pillanatig nem volt hiányérzetem, ellenben a gondtalan fotózást nagyon élveztem. :))
Ja és a képek is f***ák lettek! :DDD

(#27) Ijk válasza madgie (#23) üzenetére


Ijk
nagyúr

A nikon dobását várom nagyon, a vakuim miatt:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

XZ-1 bejövős! 140k -s ára kétségbeejtő. :O

(#29) Matthu


Matthu
aktív tag

Az XZ-1 az nagyon komolynak tűnik. A többi semmi extra... Az előbbiről szívesen olvasnék egy tesztet.

(#30) MLaca válasza Matthu (#29) üzenetére


MLaca
őstag

majd lesz :)

http://mlzphoto.hu/

(#31) korcsillio


korcsillio
őstag

vr 310-em van.Családi gépnek tökéletesnek bizonyult eddig :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.